Skocz do zawartości
lukasz_2014

Gdzie to zgłość??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mój problem polega na tym że sąsiad wybudował oborę, jak budował to dostaliśmy papier że buduje uwięziową na ściółce a w trakcie budowy sobie zmienił plany i przerobił na wolnostanowiskową. Co najgorsze to w planie nie bylo wybiegu a zrobił sobie wybieg pod moim domem krowy sie załatwiają i strasznie śmierdzi. Miala być uwieziowa na ściółce to zbiornik na gnojówkę był w planach mniejszy a teraz jak jest wolnostanowiskowa to jest cześć krów na kratach a druga polowa na delikatnej ściółce a zbiornik pozostał taki sam. Gnojówka wypływa z tego zbiornika i strasznie śmierdzi, od budynku mieszkalnego jest może z 30 m to chyba nie bardzo przepisowo. Gdzie to mogę zgłosić żeby ktoś przyjechał i skontrolował tą całą oborę?? Bo już nie można wytrzymać tego smrodu. Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak podpisłeś papier na budowę to sąsiad wybudował i tylko tego możesz sie czepiac.

a to co ma w srodku to teraz wyłacznie jego sprawa.

proponuje ci wziąśc flaszkę i porozmawiać.

 

no chyba że to "pawlak" wtedy sprawa administracyjna,sądy,itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby dało się z nim dogadać to bym nie prosił was o pomoc:( To do jakiego urzedu można to zgłosić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli obora została przebudowana beż planów i żadne sposoby ugodowego rozwiązania problemu nie działają, to można zgłosić do nadzoru budowlanego, inaczej zostaje praktycznie tylko droga sądowa i udowodnienie uciążliwości budynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli ma wzięte maszyny nowe i dostał dopłatę z agencji ale jeszcze nie miał kontroli to taka sama kontrola by wystarczyła z jakiegoś wyższego szczebla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czegoś tu nie rozumie

albo chodzi ci oto że sąsiada krowy (srają) tuz koło twojego domu.

na co wystarczy zwykła kontrola z gminy + sanepid.

 

czy o to że sąsiad kupił nowe maszyny.

a ciebie szla trafia że to nie ty.

 

napisz gdzie do tej pory byłeś ztąsprawą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem w gminie u tych budowlańców i nic nawet nie chciało się im przyjechać w odr sie pytałem co i jak to też nie wiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gmina ma radcę prawnego .

złoż zapytanie na piśmie,do gminy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie w gminie tylko w powiecie-jest isnpektor nadzoru budopwlanego i musisz do iego zlozyc doniesienie albo zgloszenie nazywaj to jak chcheszz tylko sie podpisz bo anonimy tylko czytaja i wypiepszja do smieci takie sa przepisy i wtedy oni musza przyjechac i zrobia porządek z sasiadem w sensie kaza mu zburzyc albo dowala kosmiczmna kare albo nakarza przebudowe do stanu zgodne z projektem a odszkodowanie za smród to jzu tylko zwykly sąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mi tu na zazdrość to wygląda. powiedz co za różnica smród z obory uwięziowej czy wolnostanowiskowej podpisywałeś to powinieneś wiedzieć a nie po fakcie sprawy zakładać chcesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj współczuje smrodu.......

 

u mnie w wiosce była podobna sytuacja. sasiad zgłosił w wydz. budownictwa w gminie ze smierdzi i gnojówka sie rozlewa - urzednik wzrószył ramionami ze to w koncu wies. ten sam sasiad na drugi dzien przyszedł ze zdjeciami i powiedział ze narobi gnoju wiec odrazu sprawa sie ruszyła:

1) inspekcja budowlańca z gminy;

2) inspekcja z nadzoru budowlanego z powiatu;

3) mandat budowlany w wys 500zł

4) nakaz przykrywania gnojownika;

a jak jebało tak jebie..................

uroki wioski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...