Skocz do zawartości
leonzawodowiec

Czy rolnik zostanie prezydentem?

Rekomendowane odpowiedzi

1.0. Do Dracula

 

„Jestem pełen podziwu dla Ciebie Tax-Ator, pomimo że twoja praca, jak sądzę to walka z wiatrakami, ale i tak gratuluję cierpliwości i obiektywizmu”

 

No cóż bywają gorsze prace ... bywają też różni ludzi – pewnych można przekonac, innych nie ..., mimo wszystko uważam że dyskusja dużo mi dała – mam nadzieję że innym również ...

Tak czy owak dzięki za uznanie ...

 

„hehe, daj mi spać, miałem dziś dzień czeski z becherowką...”

 

Echhhh wypiłoby się – ale niestety moja praca wymaga odemnie ciągłej ‘gotowości’ i nienagannego wizerunku :D:D

 

2.0. Do gedii

 

„Większość rolników nie uważa się za chlebodawców ale czy odpowiedziałeś sobie na pytanie co byś do gara wrzucał gdyby nie ci rolnicy, na których tak narzekacie, którzy pracują od rana do nocy bez urlopów, wycieczek i wolnego w każde swięto i niedziele ??”

 

Do dobrze ale przecież do licha rolnik musi wiedziec co za grunt użytkuje i na jakich prawach i gdzie są granice jego władania aby cokowiek móc produkowac (czyli geodeci i prawnicy sa tak samo niezbędni jak rolnicy) bez machanizacji nadto rolnicy posiadaliby kildziesiąt razy mniejszą wydajnośc pracy do tego byli by niewolnikami (patrz czasy antyczne) lub w najlepszym wypadku chłopami pańszczyźniamymi (średniowiecze) (czyli mechanizacja i przemysł jest równie ważny) nadto rolnictwo może istniec tylko w ustroju jakim jest państwo (a więc urzędnicy są rónie ważni) można tak wymieniac w nieskończonośc – jeden jest zależny od drugiego ... toteż to co wkładamy to gara to efekt pracy wszystkich przedstawionych zawodów ... geodeta określi przestrzeń skorupy ziemskiej, prawnik prawną, żołnież bronił z agresją z zewnątrz, policjat z wewnatrz, przemysł chemiczny dał nawozy, przemysł maszynowy sprzęt, urzędnicy dopłaty i rozwój infrastruktury, naukowcy wyprowadzili genetycznie materiał siewny ... chłop zasiał i zebrał ...

Którą kolwiek składową zabieżemy produktu finalnego nie będzie ...

 

PS. Dodam tylko że o ile nie ma państwa wysokorozwiniętego bez mocno rozwiniętej służby geodezyjnej, zawodów prawnych, przemysłu, usług czy policji o tyle są kraje które >80% żywności maja z zewnątrz i wszystko kręci się całkiem nieźle (patrz Japonia) proszę zauważyc że mimo to od lat 70 nie było tam nigdy problemów z żywnością ... jaki wniosek kto naprawdę jest niezbędny w państwie a kto jest tylko dodatkiem ... nie odopowiem na te pytania gdyż każdy (moim zdaniem) zawód ma swoje miejsce i jest istotny ... każdy pracujący cieżko człowiek zasługuje na TAKI SAM SZACUNEK ... toteż naprawdę proszę o zachowanie umiru i naprawdę bez zbędnego mesjanizmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

draqu rybeńko pod pod postem nieładnie sie prezentuje a już trzy to porażka napisz sobie na kartce albo na rączce i wtedy wklej swoje wypociny...

widzisz wolność to ocean ... pozwól komuś szczać do oceanu to zrobi z niego szambo...

każdy może myśleć sobie co chce dopóki mi tego nie narzuca..

pewien prezydent niedawno powiedział w przemówieniu bodajże w parlamencie usa ze " jego kraj jest wolny od choroby zwanej homoseksualizmem" jak widzisz niektórzy to dopiero stawiają sprawy jasno...hehe..

do żydków nic raczej niemam.. a asfalty mi nie przeszkadzają wymrą od aids jak ruskie od wódy i narkotyków i problem sam sie rozwiąże..

faktycznie masz jakies kompleksy... pozdrów swojego chłopaka (no chyba ze to twoja dziewczyna.. kij was tam wie...)

zabawny jesteś ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Taxa

Ależ ja to dokładnie rozumiem. Tylko mi chodzi o coś takiego że jak my narzekamy na przykład na przemysł chemiczny to nie kupujemy ich produktów. A miastowi jak narzekają na rolników to niech nie kupują tego co rolnik wyprodukuje. I to wszystko. Skoro "fabryka" jest "bee" to nie kupować jej produktów i będą wszyscy zadowoleni. Ale czy na pewno ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli rolnik produkuje gówniany produkt, to klient go nie kupi, albo kupi tylko raz, jeśli produkuję słaby surowiec, to przetwórca go nie kupi, albo zapłaci mało i przetworzy to jakoś, doda chemii i tanio sprzeda. Nie zawsze to działa, bo czasem odpowiedzialność za słabą jakość rozmywa się i nikomu nie chce się robić scen z powodu kurczaka śmierdzącego rybą, następnym razem po prostu idzie do innego sklepu. świadomość konsumentów rośnie, o ile mają trochę więcej w portfelu niż przeciętny klient biedronki, to starają się wybierać pomiędzy ceną a jakością na korzyść tej ostatniej. Jest już chyba trochę inaczej z jakością w rolnictwie, przepisy i normy, a i po części konkurencja, wymuszają poprawę jakości, i bardzo dobrze. Zresztą ludzie specjalnie nie narzekają na jakość produktów spożywczych, przynajmniej nie więcej niż na produkty innych gałęzi gospodarki, wiec nie bardzo wiem o co chodzi z tym narzekaniem "miastowych" i nie kupowaniem polskiej żywności?

""Skoro "fabryka" jest "bee" to nie kupować jej produktów i będą wszyscy zadowoleni. Ale czy na pewno ??""

No na pewno to bardzo nie spodoba się to właścicielowi fabryki, trochę nie spodoba się załodze tej fabryki, ale ucieszą się wszyscy nabrani klienci. To zupełnie normalne w warunkach gospodarki rynkowej, jedne firmy upadają inne powstają, zazwyczaj upadają słabsze, pozostają na rynku lepsze... tylko się cieszyć, bo tak następuje rozwój. Taki sam mechanizm funkcjonuje już w rolnictwie, cześć z Was, rolników jeszcze o tym nie wie, szarpie sie robi blokady na drogach, szuka winnych wszędzie (unia, politycy, urzędnicy, orlen, edyta górniak, miastowi), tylko nie we własnych głowach i umiejętnościach. Jakoś części rolników ich działalność sie opłaca, a części - nie a wszyscy pracują w podobnych warunkach ekonomicznych i prawnych. I to tylko kwestia czasu kiedy zabraknie im sił i środków żeby walczyć o przetrwanie... a ja na to patrzę kompletnie bez emocji, jasne ludzkie tragedie, praca za darmo, bankructwo... ale czy Was rolników obchodzi to że dziś zbankrutowało w miastach ileś tam firm?... nic was to nie obchodzi i prawidłowo, tak samo jak i mnie to mało interesuje, padła stacja benzynowa, sklep, warsztat?.. są inne, a na miejsce upadłych firm powstaną nowe, prawdopodobnie lepsze. Więc nie narzekajcie tak na swój los bo i tak jesteście traktowani w tym kraju jak święte krowy (zresztą tak samo jak np górnicy), bezczelnie niesprawiedliwe jest na przykład to że wszyscy podatnicy muszą płacić za opiekę medyczną nad Wami i waszymi rodzinami, i nie ważne jest to że wychodzi to rocznie pewnie kilka złotych na jednego płatnika podatków, ale o złodziejską komunistyczną zasadę. Wracając do zasad rynkowych, obowiązuje myślenie, "kalemu ukraść krowę źle, kali ukraść krowę to dobrze". Wolny rynek, i owszem, ale wśród producentów np nawozów, bo chcemy dobre, dużo i tanio, ale wolny rynek w rolnictwie.... ooo co to to nie!... ceny minimalne, skup interwencyjny, zakaz importu, blokady na drogach, wysypywanie zboża na tory, tańsze paliwo rolnicze i inne tego typu pomysły. Kapitalizm tak, dla innych, dla nas lepsza komuna z przewodnią myślą bardzo nieznanego wiejskiego ekonomisty amatora: "rolnik powinien mieć zawsze minimum 5% zysku ze sprzedanego towaru, niezależnie od kosztów produkcji, bo te koszty się zmieniają, a rolnik zarobić musi"... słyszałem dyskusję rolników na własne uszy... rozpacz. Jak to wtedy byłoby fajnie, co?. No byłoby, żeby mieć zysk, wystarczyłoby zebrać 5 kilko ziemniaków z pola, a całe pole zalać ropą i spalić... jak w filmie Barei, im większe koszty (ropa) tym większy nasz zysk, a swoją drogą... ilu rolników prowadzi jakieś analizy ekonomiczne, nawet dla własnych celów... rynek to na Was wymusi, i albo sami będziecie siedzieć nad papierami, albo wynajmiecie specjalistów z tych wrednych miast, gdzie same nieroby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę sie do dyskusji mówisz, że wszyscy płacą za naszą opiekę zdrowotną ,ale nie mówisz ile po zapłaceniu przez Ciebie składki ci zostaje kasy, a rolnik szczególnie ten mniejszy, tak jak ja chcący się rozwijać, gdybym musiał zapłacić takie składki jat ty to by mi na chleb nie zostało, ale to cie nie obchodzi, mówisz o upadających zakładach ale one narobią długów i ogłoszo upadłość, a za tydzień ta sama osoba otworzy inną fabrykę, a jak rolnik zaciągnie dług i go nie spłaci to mu ziemię zabiorą i będzie musiał iść za parobka do innego rolnika.Wszyscy liczą tylko to, że rolnik dostaje dopłaty przeda zboże czy świnie i ma odrazu kupę kasy ale nikt nie liczy tego ile on w to włoży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda że masz małe pojęcie o realiach wsi i pracy na niej. jak pisał poprzednik fabryka bankrutuje majątek pod młotek a gość otworzy inny interes a jak rolnik zbankrutuje to tylko mu sznurek pozostanie. co do paliwa wypalam kilka tysięcy litrów rocznie nie jeżdżę po drogach gminnych aby dojechać na pole a remontu drogi biegnącej przez wieś od x lat nie idzie się doprosić tylko leją smołę i sypią grysikiem co 2 miesiące (szyby w samochodach z odpryskami - co za d.bil wymyślił taką metodę), a na bruczek i kostkę granitową w mieście jest, na utwardzanie parkingów pod blokami też i ja mam płacić ten niby podatek drogowy zawarty w paliwie za który i tak nic nie robią? tak na marginesie zwrot jest do części akcyzy a nie całej. a może kolega orientuje się po ile za ON płaci wojsko? 2-3lata temu dokładnie nie pamiętam podczas rozmowy z jednym wojakiem dowiedziałem się że coś koło 70gr/l i później honker na wyjeździe z garażu spala 20l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO WSZYSTKICH MIASTOWYCH PSEUDOEKONOMISTÓW !

Zarzuca nam się że nie płacimy podatku dochodowego , dostajemy dopłaty i płacimy krus zamiast zusu .To wszystko prawda . Nikt z miastowych natomiast nie ma pojęcia jak ten podatek dochodowy wyliczyc .Posłużę się żywcem wieprzowym bo na tym się znam .Mówię o cyklu otwartym ( tzn. prosięta z zakupu ) i pasza w 100% też z zakupu .Otórz fachowcy na całym świecie są zgodni że aby taki tucz się opłacał ( czyli przynosił dochód od którego można zapłacioc podatek ) stosunek ceny kilograma żyta do ceny kilograma żywca musi wynosic 1 do 10 czyli jeżeli kilogram żyta kosztuje 0,4 zł to kilogram żywca musi kosztowac min.4 zł .Jeżeli stosunek ten wynosi 1 do 12 opłacalnoś jest zerowa . W tej chwili kilogram żyta kosztuje ok .0,8 zł .Czyli rolnik za kilogram świni powinien otrzymac ok.8 zł za kilogram żeby miał dochód .To nie mżonki .To ekonomia .Idąc dalej kilogram kiełbasy w tej chwili przy cenie żywca 4 zł .kosztuje ok.10-15 zł .Jeżelibyśmy przyjeli powyższe wyliczenia kilogram tej samej kiełbasy musiałby podrożec o 100 % !Kogo w mieście stac by było przy zarobkach 1500 zł /miesiąc na podwyżkę żywności o 100 % ? Jeżeli chodzi o dopłaty to rolnicy którzy mają dużo hektarów ( a więc i dużo dopłat ) twierdzą ,że dopłaty nie pokrywają w 100% zapotrzebowania na nawozy , środki ochrony , materiał siewny , podatki ,koszty uprawy ziemi i środki do produkci rolnej . Zabranie dopłat oznacza wzrost cen żywności albo GŁÓD !!!Vat na świnie wzrósł o 1 % a jednocześnie Vat na nawozy i środki ochrony wzrósł o 4 % .Reasumując : dajcie nam miastowi krzykacze godziwą zapłatę za naszą pracę i nasze towary a my będziemy płacili podatek dochodowy i zus tak jak wy .Tylko czy wtedy nasz podatek nie pójdzie na zasiłki żywnościowe dla was bo nie będzie was stac kupic chleba ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podatku dochodowego nie wyliczą bo musiały by być zyki a w większości są straty to jak go mają wyliczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też jestem za dochodowy po odliczeniu kredytów i innych podatków stanę z draculą pod MOPSem za zasiłkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j płacę za kiełbasę 10-20 złotych, więc ja daje zarabiać, a to że ty dostajesz 4 złote za kilogram żywca, to już twój problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dracula czytaj dokładnie co pisze człowiek znający realia polskiej wsi bo ty o tym bladego pojęcia nie masz , to co robisz to tylko bicie piany .Jestem fachowcem w tym temacie tak z wykształcenia jak i z raci wykonywanego zawodu więc jak możesz nawiązac ze mną równożędną dyskusję ? Napiszę ci jeszcze raz , jeżeli ja za kilo świni otrzymam tyle co powinienem to ty w mieście zapłacisz za żywnośc dwa razy drożej .Siejesz niepotrzebnie zament na forum , wszędzie cię pełno a do powiedzenia nie masz nic .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciał dyskusji na argumenty a zachowuje się jak dzieciak co mu tata powiedział że rolniki okradają państwo i on przez to jest biedny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co za bzdury, gdzie napisałem że okradają państwo i gdzie stwierdziłem że jestem biedny? twierdzę że płacenie zdrowotnego dla świętych krów przez resztę społeczeństwa jest niesprawiedliwe, więc napiszcie w końcu jasno, jakie macie poglądy... to jest sprawiedliwe czy nie jest, bez zmieniania tematu !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
twierdzę że płacenie zdrowotnego dla świętych krów przez resztę społeczeństwa jest niesprawiedliwe, więc napiszcie w końcu jasno, jakie macie poglądy... to jest sprawiedliwe czy nie jest, bez zmieniania tematu !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czepiłeś się składki w krus może wyjdź na dwór i zobacz budynki zusu i krusu i zatrudnienie w nich a coś się tobie rozjaśni w łepetynie. nie widzisz na co idzie twoja zusowska składka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie jest sprawiedliwe .Bo jak można mówic o sprawiedliwości jeżeli państwo nas okrada nie płacąc nam należnego wynagrodzenia i w zamian dając nam ochłapy w postaci dopłacania do krusu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ty uparty jesteś, no i co z tego, wiem o tym, że zus to złodziejska firma, ale pytanie brzmi: czy to jest sprawiedliwe społecznie że składkę zdrowotną na leczenie rolników i ich rodzin i biednych i bogatych , ma płacić całe społeczeństwo, czyli dochodzi do sytuacji ze ktoś z miasta, kto ledwie łączy koniec z końcem płaci za leczenie rolników i ich rodzin, którzy są bogatsi od płatnika, więc odpowiedz jasno:

a - jest sprawiedliwe

b - jest niesprawiedliwe, ale korzystam bo tylko głupi by nie korzystał

c - jest niesprawiedliwe i chciałbym to zmienić i płacić za siebie sam

d - nie rozumiem tego tematu

 

teraz prośba, napisz tylko jedną literkę, lub jak wolisz, napisz samodzielnie z uzasadnieniem (można też zastosować metodę kopiuj-wklej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale ty uparty jesteś, no i co z tego, wiem o tym, że zus to złodziejska firma, ale pytanie brzmi: czy to jest sprawiedliwe społecznie że składkę zdrowotną na leczenie rolników i ich rodzin i biednych i bogatych , ma płacić całe społeczeństwo, czyli dochodzi do sytuacji ze ktoś z miasta, kto ledwie łączy koniec z końcem płaci za leczenie rolników i ich rodzin, którzy są bogatsi od płatnika, więc odpowiedz jasno:

a - jest sprawiedliwe

b - jest niesprawiedliwe, ale korzystam bo tylko głupi by nie korzystał

c - jest niesprawiedliwe i chciałbym to zmienić i płacić za siebie sam

d - nie rozumiem tego tematu

 

teraz prośba, napisz tylko jedną literkę, lub jak wolisz, napisz samodzielnie z uzasadnieniem (można też zastosować metodę kopiuj-wklej)

To miasto ledwo wiąże koniec z końcem ? A co się stanie jak za nasze produkty zaczniecie płacic tak jak się należy ? Bo wtedy nas będzie stac żeby płacic zus a wy ? Poumieracie z głodu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c

i wtedy może w końcu nie trzeba by się o wszystko prosić u lekarzy i robić i tak prywatnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli dochodzi do sytuacji ze ktoś z miasta, kto ledwie łączy koniec z końcem płaci za leczenie rolników i ich rodzin, którzy są bogatsi od płatnika

)

To miasto ledwo wiąże koniec z końcem ? A co się stanie jak za nasze produkty zaczniecie płacic tak jak się należy ? Bo wtedy nas będzie stac żeby płacic zus a wy ? Poumieracie z głodu ?

pisałem o sytuacji skrajnie niesprawiedliwej, ale z punktu widzenia zasady, nie ma znaczenia bogactwo i bieda, ani płatnika, ani rolnika, bo zasada z gruntu jest niesprawiedliwa, ja tak uważam, a Ty? ale prośba już nie owijaj i nie szukaj dziury w całym, tylko odpowiedz sprawiedliwa czy niesprawiedliwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
c

i wtedy może w końcu nie trzeba by się o wszystko prosić u lekarzy i robić i tak prywatnie

Ja też C .No bo jak sprzedam moje świnie po uczciwej cenie to dlaczego miałbym sam za siebie uczciwie nie zapłacic ? ...Tylko kiedy ta uczciwa cena będzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mistrz_Yoda napisał:

ja bede glosowal na PO

Polska to nie tylko rolnictwo

PiS dobral sie do dupy zlodziejom? ciekawe ze ze zlodziejami byli w koalicji

 

Grażyna napisała:

ważne ,że chociaż część złodziei została wyeliminowana hahahahahaha- jak dotąd nikt się nie odważył ruszyć nikogo.POLSKA to przede wszystkim rolnictwo heheheheheeh.Gdyby ludzie sobie to uświadomili i zaczęli szanować rolników i ich pracę byłaby szansa na zmianę ich życia.heheheheGłośno miastowi mówią o dopłacaniu do emerytur itp dla rolników. A kochane mieszczuchy kto karmi "bezrobotnych", którym uważam ,że nie należą się żadne pieniądze - bo za co? bezrobotnych w miastach i na wsiach karmia rolnicy ze swojego podatku dochodowego, ehhehehe albo biurokraci? za co oni dostają pieniądze?nic nie wytwarzają twoi nauczyciele tez niczego nie wytworzyli hahaha prócz kłopotów, a zarobki tak wysokie mają ,że to przyprawia o zawrót głowy.A najwięcej do powiedzenia mają CI OD PILOTów- idą gdzieś tam odbębią kilka godzin w "pracy"a potem pilocik w rączkę typowa wiejska zazdrosc hahaha i wyrabiają sobie poglądy opierając się na propagandzie z dziennika tv,lub z "wyborczej".PIS przez te dwa lata Więcej zrobił niż reszta przez okres powojennybuhahahahaha .Wiele rzeczy mi się nie podoba - ale gdy się stawiam na ich miejscu to nie dziwię się ,że się szarpią we wszystkie strony. po tym co zrobili - co cenie sobie to bardzo - mogę zagłosować na LPR.

 

ale kabaret !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...