Skocz do zawartości
leonzawodowiec

Czy rolnik zostanie prezydentem?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio byłem w krusie żeby podbic książeczkę i wiecie czego się dowiedziałem ? Że krus podbija stare książeczki dopuki starczy miejsca ale nowych już nie wydaje .Na początku nie mogłem załapac o co chodzi , dopiero ktoś zorientowany w temacie obiaśnił mi że to dlatego aby osoba która nie opłaci składki nie miała pieczątki że jest ubezpieczona .Tylko nie wiem jak to będzie u lekarza .Ta sama osoba objaśniła mi ,że niepłacenie składki staje się prawdziwą plagą i dlatego krus musiał wprowadzic takie zmiany .Idąc dalej , jeżeli rolnika nie stac na zapłacenie raz w kwartale 269 zł. składki to obrazuje jaka jest opłacalnośc produkci rolniczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mojej okolicy już od dawna chodzi się do lekarza pokazując opłacony dowód wpłaty z krus. przeważnie pytają o ostatni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie tak nie opłaca i przymieracie niemal głodem, to po cholerę się zajmujecie czymś tak nieopłacalnym, każdy rozsądny człowiek szuka lepszego zajęcia i nie pracuje za darmo, więc i wy poszukajcie sobie czegoś lepszego, ale skoro nie szukacie, to albo jesteście hobbystami, albo poświęcacie się darmową pracą dla nierobów z miasta, co niczego nie produkują i mają piloty przyrośnięte do rąk, albo wiecie że nigdzie nie znajdziecie dobrej pracy poza rolnictwem... z wyjątkami wielkich obszarników i bananowych republik, nigdzie na świecie rolnicy nie są grupą społeczną zarabiająca z górnej półki, a będzie jeszcze gorzej, nie to żebym straszył, ale jeszcze bardziej przykręcą wam śrubkę, i wielu tego nie przetrwa, bronicie się przed takim wyścigiem szczurów, nie dziwi mnie to, bo nikt tego nie lubi, ale zostaną najlepsi i w końcu oni zaczną zarabiać godziwe pieniądze za swoją ciężką pracę. czego życzę rolnikom nowoczesnym, myślącym i otwartym na świat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO MIASTOWYCH KTÓRZY CHCĄ ZUSU I PODATKÓW DLA ROLNIKÓW!!!

 

Przeczytajcie uważnie i zapamiętajcie raz na zawsze!!! Podatki i wszystkie obciążenia jakie ponosza producenci w rzeczywistości obciążaja ostatecznego nabywce towaru lub usługi. Jak krzyczycie żeby nałozyć zus na rolników to wiedzcie zakute łby że to wy będziecie go płacić, i każde inne obciążenie, np. jak jest akcyza albo wat do paliwa to płaci to orlen czy wy gdy tankujecie paliwo, analogiczne zapłacicie zus za rolnika gdy kupicie chleb czy inny produkt...

 

~rolnik , 01.05.2008 16:00

DO MIASTOWYCH KTÓRZY CHCĄ ZUSU I PODATKÓW DLA ROLNIKÓW!!!

 

rolnik to ty jestes baran ale cwaniakow nie brakuje a rente to jaka ty bedziesz mial normalna czy tez raz na trzy miesiace i kto zanią zaplaci ty czy czy normalni skladowcy zus baranie a po drugie jaka ty bys chcial rente za te 300zl na kwartal krusu chyba tez okolo 300 na trzy miesiace co pasowalo by ci taki ukladzik nie cwaniaku

i niekreć bo nawet o wacie niemasz pojecia i robisz jakies dziwne porownania baranie

 

~.platnik zus , 01.05.2008 16:15

DO MIASTOWYCH KTÓRZY CHCĄ ZUSU I PODATKÓW DLA ROLNIKÓW!!!

 

Kombajnu nie dostajesz.Dostałeś za to w spadku gospodarstwo.Jesteś właścicielem firmy,którą odziedziczyłeś.Ja swoją musiałem zakładać od początku.Jak sięgam historii,jak piszesz,to nie mam za co być wdzięcznym:ja żywność od ciebie kupuję a nie dostaje w prezencie.Ty moich usług nie kupujesz,bo do tego trzeba osiągnąć pewien poziom rozwoju intelektualnego.Kiedy ostatnio KUPIŁEŚ kwiaty,obraz(ale nie ten ze świętymi od księdza),byłeś w teatrze,kinie czy na wystawie???

Wdzięczny mam być???A za co???Dajesz żarcie za darmo???Podnosisz ceny wraz ze wzrostem kosztów.Wstajesz na pole w nocy???Ja właśnie wychodzę do pracy.Jestem spóźniony,więc wezmę taksówkę.Ty(jako chłop,a nie personalnie) robisz to co chcesz.Twoje dzieci nie chciały więc są w Warszawie i pogardzają takimi jak Ty.Ja nie pogardzam.Chociaż ostatnio ktoś mi okradł domek w okolicach Augustowa.Jak myślisz,miastowi tam pojechali czy miejscowi obrobili miastowego,bo bogacz???

 

~Guarnieri , 02.05.2008 04:48

 

DO MIASTOWYCH KTÓRZY CHCĄ ZUSU I PODATKÓW DLA ROLNIKÓW!!!

 

ty dzieki mojej inteligencji masz pełny brzuch a co ja mam dzieki twojej...kiedys robiłem na 3 hektarach dzisiaj musze na 100 i tez cienko przede...na takie pomyje nazartych na grosze mieszczuchów to jestem nawet zbyt kulturalny

 

~Rolnik , 01.05.2008 19:56

DO MIASTOWYCH KTÓRZY CHCĄ ZUSU I PODATKÓW DLA ROLNIKÓW!!!

 

u nich w tych miastach wiecej świń niz na wsiach, widac to zreszta na tym forum a te miastowe swinie to głupsze nawet od tych z mojego chlewika

 

~ChodoFFca , 01.05.2008 18:58

to tylko próbka, a tu całość.... tyle nienawiści i kłótni z powodu, tej pieprzonej niesprawiedliwości... ale to się zmieni

 

http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,43243999,117575258,5061292,0,forum.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mniejsi na Białoruś, tam jest komuna i tam znajdzie się szklanka bimbru dla nieudaczników i nieuków... a interesuje Ciebie co się dzieje z miastowym który założył działalność i jednak nie wypaliło, mimo chęci i ciężkiej pracy? ja odpowiem, masz to głęboko w dupie... a pytasz mnie co z nieudanymi rolnikami, a co mnie to obchodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój draculi , on nie ma pojęcia o czym pisze ale ma za to ciśnienie na bycie zauważonym .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja biedak jest ułomny jak ramzes--->prowokator któremu to kolega szopen juz dawno dobrał sie do du py

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co mu zrobił, temu prowokatorowi?, dał mu w ryj tak jak pisał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam gdzieś że ty zapłacisz 5zł za bochenek chleba skoro taki masz tok myślenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie problem, mogę płacić, tylko zapłać wszystkie podatki i zus, a jak za bardzo już będziesz podskakiwał z cenami, to sam zeżresz to co wyprodukujesz, bo nikt od ciebie tego nie kupi, czyli bieda tak czy inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już zacznij w doniczkach na balkonie sobie pożywienie produkować SMACZNEGO!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie problem, mogę płacić, tylko zapłać wszystkie podatki i zus, a jak za bardzo już będziesz podskakiwał z cenami, to sam zeżresz to co wyprodukujesz, bo nikt od ciebie tego nie kupi, czyli bieda tak czy inaczej
No ale jak on zeżre to co wyprodukuje i tak samo postąpi każdy rolnik to co wtedy ty zeżresz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to niech se pojedzie do niemiec i kupi zobaczy jakie "dobre smaczne i tanie"

HE HE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie problem, mogę płacić, tylko zapłać wszystkie podatki i zus, a jak za bardzo już będziesz podskakiwał z cenami, to sam zeżresz to co wyprodukujesz, bo nikt od ciebie tego nie kupi, czyli bieda tak czy inaczej

Dracula pisałem i jeszcze raz napiszę a ty czytaj ze zrozumieniem : mogę płacic podatek dochodowy i zus tylko bylebym sprzedał swoje towary po odpowiednich (czyt.opłacalnych ) cenach .Tylko czy miasto stac na to żeby wieś płaciła te wszystkie podatki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha... to równie dobrze każdy może nie płacić zus-u i powiedzieć, czy społeczeństwo będzie stać na towary lub usługi, jak będę płacił... jak cię nie stać na płatanie tak jak każdy uczciwy obywatel, to znaczy że nie prowadzisz normalnego przedsiębiorstwa, tylko jakieś gówno, do którego inni muszą dopłacać ...

cytat z onetu:

 

Chamisko ze wsi powinno uczciwie zaplacic ZUS 25.05.2008 16:57

 

a jak nie to niech sie leczy u weterynarza ~zenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko umiesz powtarzać za innymi? co myślisz o tanim cukrze trzcinowym już niedługo zobaczycie jak stanieje

ramzes mam nadzieje że się przyzwyczaja do gorzkiej herbatki w pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaję na żywność około 10% dochodów więc śmieszą mnie te wasze strachy na lachy :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wydaję na żywność około 10% dochodów więc śmieszą mnie te wasze strachy na lachy :):)

Tak mało jesz czy kupujesz najtańsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ramzes mam nadzieje że się przyzwyczaja do gorzkiej herbatki w pracy
O ile już nie jest na bezpłatnym urlopie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nudzisz mnie chciałeś dyskusji na argumenty a krzyczysz jak dziecko w piaskownicy żyj sobie dalej w swojej nieświadomości i ciemnocie nie znasz praw ekonomii jak większość z miasta i każdemu z was się tylko wydaje. zapamiętaj sobie że gospodarstwo jest również przedsiębiorstwem i drugiego tak specyficznego zakładu nie znajdziesz gdzie pracę całego roku możesz stracić w jeden dzień. dyskutować można z przedsiębiorcą a nie podwórkowym krzykaczem. ceny żywności cię nie obchodzą to nie mąć i nie zawracaj głowy. miłego życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny prowokator na forum.nudzi mu sie wiec wsadza kij w mrowisko.czesciowo ma racje w moich stronach wiekszosc"rolnikow" to kombinatorzy i zwykli oszusci.u mnie we wsi wiecej rolnikow placi krus[a pracuja w miescie] niz jest swin,nie piszac juz o krowach.w krakowie na prawie kazdej budowie,sklepie,resteuracji,taxi, znajdziesz "rolnikow".prawdziwych rolnikow w calej gminie to mozna policzyc na palcach.ja takze dorabiam w uslugach bo z 10 ha to nie utrzyma sie rodziny.nawet kolega ktory ma 50ha to prowadzi szkolke lesna.u nas jest duze rozdrobnienie gospodarst,a ze panstwo pozwala na takie kombinacje wie nie ma co sie dziwic ze ludzie robia na czarno.a z tym prezydentem chlopem[celowo nie napisalem rolnika] chodzilo o lech walese absolwenta zawodowki:mechanizator rolnictwa i chodzilo o stan umyslu a nie o pochodzenie czy profesje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny żywności pójdą w górę czy to się komuś podoba czy nie .Wzrastają ceny środków do produkci więc musi to skutkowac wzrostem cen na żywnośc .Oczywiście miasto odczuje to najdotkliwiej .Dzisiaj na wsi już nie ma tylu męczenników co kiedyś żeby gospodarzyc za wszelką cenę .Ludzie poszli do pracy w mieście , wyjechali za pracą za granicę ,pozakładali swoje firmy ,ogólnie widzę że młodzi nie chcą się szarpac tak jak starsi .Wolą zaorac ,zasiac , wykosic , zboże sprzedac , dorobic w pracy i życ spokojnie .Na wsi zostają tylko ci co muszą bo nie mają innego wyjścia lub ci co zakładają np.jakąś hodowlę wiedząc że będą mieli z tego określone dochody .I dobrze .Nie jesteśmy analfabetami .Liczyc też umiemy .Teraz jeszcze miasto będzie się musiało nauczyc liczyc .Na siebie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...