Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mniemam, że Babopielik = dziabotox = GRACOL= gracarz = nakolantus motyczkantus

Jeśli chodzi o U12 to chętnie dowiedziałbym się coś więcej o tym środku. Skąd ta nazwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bladym switem jak wystartuje jutro z torero to rosa coś będzie przeszkadzać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy lecicie z saletrą ? ile dajecie i jaka faza buraka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babopielik + dziabotox + GRACOL+ gracarz + nakolantus motyczkantus to w takim razie dużo mniejsza moc niż U12=dwanascie Ukrainek na polu.

 

Szkodliwość etomufesatu dla buraków moim zdaniem nie jest wcale taka duża. Rzeczywiście po oprysku etomufesatem buraki stają się jasne i mają sterczące liście. U mnie te objawy mijają po około 4 - 5 dniach od wystąpienia.

Jeśli daję 1,1 l/ha Betanalu Elite 274 EC + Lontrel 300 SL (0,22 l/ha) to wprowadzam około 123 g etomufesatu. Nie widzę przy tym wyżej wspomnianych objawów na burakach, niezależnie od ich fazy rozwojowej.

 

Jeśli daję 2 l/ha Beetup Extra 191 EC to opisane powyżej objawy występują, ale dawka etofumesatu to wówczas 188 g/ha.

 

W 2005 i 2006 w drugim zabiegu stosowałem Beetup Extra 191 EC + Goltix 700 SC (2 l/ha + 2 l/ha) i muszę powiedzieć, że buraki bardzo dobrze znosiły tę kombinację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiedy lecicie z saletrą ? ile dajecie i jaka faza buraka ?

 

Saletrę (34% N) rozsiałem 10 dni temu. Dawka 192 kg/ha. Buraki na jednym polu prawie 6 liści na innym 2 liście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie podobnie. Z tą tylko różnicą, że ja dałem 8kg/ha więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie troche z innej beczki! czy jak ktos siezalapal na reforme cukru czyli zrzkl sie limitu albo cukrownia mu go oDebra1la to czy dostam jakas decyzje w tej sprawie z cukrowni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2005 i 2006 w drugim zabiegu stosowałem Beetup Extra 191 EC + Goltix 700 SC (2 l/ha + 2 l/ha) i muszę powiedzieć, że buraki bardzo dobrze znosiły tę kombinację.

 

pytanie tylko w jakiej fazie byly? i ile myslisz wytrzymaja buraki etofumesatu, gdy przytulia ma po 4 okólki???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samego etofumesatu można dać do 400g/ha(etykieta kemironu) i to powinno załatwić przytulię. Moim zdaniem kilka przytuli nie szkodzi a do jesieni nic z nich nie zostanie. Gorsze są komosy i rumiany - utrudniają zbiór.

Jak dodasz desmedifamu to musisz zmniejszyć dawkę do 100g etofumesatu przy dawce desmedifamu 160g. Niekiedy buraki w fazie 4 liści potrafią zwinąć się w trąbki. Najlepiej unikać łączenia tych środków jednocześnie. Z metamitronem też jest granica mieszania. 700g metamitronu i 300g etofumesatu czyli 2 l torero. Więcej to już trzeba uważać. Nie ma złotej recepty. Najlepiej nie mieszać za dużo i co 5-10 dni jechać jednym środkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

pytanie tylko w jakiej fazie byly? i ile myslisz wytrzymaja buraki etofumesatu, gdy przytulia ma po 4 okólki???

 

Przejrzałem Twoje poprzednie posty. W poprzednich dwóch zabiegach dawałeś Betanal Elite, a w II zabiegu dorzuciłeś nawet 0,1 l/ha Kemironu. Dziwna sprawa, że ta przytulia nie chce zginąć, a piszesz, że nawet rośnie. Może to jest akurat ta, która przezimowała i nie padła pod agregatem. Zaobserwowałem u siebie, że chwasty które przezimowały zalecanymi dawkami dzielonymi nie można ich zniszczyć całkowicie.

Czy po tych zabiegach miałeś deszcze. Bo jak wiadomo etofumesat działa głównie doglebowo. Jak sucho no to lipa z pracą etomufesatu.

Te Twoje buraki to nie rosną przypadkiem na jakiejś torfowej ziemi albo bogatej w próchnicę?

 

Co do szkodliwości przytulii to zgadzam się z Grześ. Chyba, że jest jej zatrzęsienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pole to glina klasa iii, a przytulia zostala dlatego ze... pole pod zasiew bylo przygotowane ok 2 tygodni przed siewem... z mysla o zastosowaniu glifosatu... i tak sie stalo tyle ze zaraz po oprysku poszedl deszcz a o poprawce nie bylo mowy bo albo deszce albo buraki wschodzily... wiec poszedl 1 zabieg tyle ze zaslabo zadzialal bo przytulia byla wyrosnieta... 2 zabieg byl mocniejszy no i widac po burakach ze to odczuly... przytulie troche pali... jeszcze pare dni zaczekam i jak nie spali to poprawaka tylko ile czego?

2 oprysk byl robiony w sloneczny dzien 21 stopni, od dnia nastepnego przez tydzien padalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj pojechałem poprawkę chyba raczej niepotrzebnie po zabiegu 0,25 faworyta bo rdesty nawet trochę podskoczyły po zabiegu i tak stały w te deszcze

trzeba było słońca żeby zaczeło ich wykręcać ale nauka kosztuje ,a dałem stary 3 letni pyramin całkiem ładnie sie przechował ok.2,5 kg/ha ,jakieś 0,9 elity,0,8 metafol,0,4 faworyt,0,3 lenacyl i do tego yealda wylałem resztkę ,ciekawe jak to zniosą. Dopiero jak przyjechałem na pole to sie okazało że poprzedni zabieg zaczął coś robić z tymi rdestami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My dzisiaj jedziemy 3 zabieg:

 

-metmitron 70 2kg(l)/ha (Mikron 70 WG, Goltix 700SC, UPL Metmitron)

-Safari 8g/ha

-Betanal Progress 2l/ha

-Siarczan Magnezu (siedmiowodny) 2,5kg/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj 2x prysnołem buraki 0,7 l kemironu i 3,5 l kemifamu na 1,72ha i dzisiaj byłem i nic złego na burakach nie widać

 

@damian9871 ja będe dopiero dawał Startera w burakach ale w jęczmieniu dałem jego 2l+ 1l 954 i pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pole to glina klasa iii, ... jeszcze pare dni zaczekam i jak nie spali to poprawaka tylko ile czego?

 

W zeszłym roku miałem podobny dylemat: ile czego? Pierwszy zabieg Betanal Elite 274 EC + Lontrel 300 SL wykonałem w zalecanych dawkach. Opryskałem 23 kwietnia. Później przez 21 dni nie mogłem z powodu warunków pogodowych wykonać drugiego zabiegu. Rozmyślałem, kombinowałem i postanowiłem w II zabiegu (14 maja, buraki w fazie 4 liści) zwiększyć dawki środków o 65%. Zastosowałem różne kombinacje gdyż chciałem wyczyścić magazynek ze środkami.

Beetup Extra 191 EC 3,3 l/ha (zalecane 2 l/ha),

Pyramin 65 WG + Betanal AM 11 160 EC 1,65 kg/ha + 3,3 l/ha (zalecane 1 kg/ha + 2 l/ha),

Betanal Elite 274 EC + Lontrel 300 SL 1,65 l/ha + 0,33 l/ha (zalecane 1 l/ha + 0,2 l/ha).

 

Trzeci zabieg wykonałem 10 dni po drugim: Beetup Extra 191 EC 1,82 l/ha.

Buraki miałem na klasie IIIb - IVa. Deszczowa pogoda wiosną i dość dobra gleba pomogła znieść burakom podwyższoną o 65% II dawkę zabiegu. Obyło się bez Babopielika. Plon jaki osiągnąłem pewnie pozostanie moim rekordem życiowym (86 t z ha) przy bardzo sprzyjającym roku dla buraków.

 

Trochę się rozpisałem. Jakby tak policzyć to to łączna dawka etomufesatu na moje buraki na przeważającej części pola wyniosła 593 g/ha oraz 468 g/ha.

 

Czy Twoje buraki zniosłyby w tym roku podwyższone dawki to już musisz sam zadecydować. Ja opisałem mój dylemat zeszłoroczny.

 

P.S. Operuję dokładnymi datami i dawkami środków ponieważ zabiegi zapisuje sobie w zeszycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
My dzisiaj jedziemy 3 zabieg:

 

......................................................................

-Siarczan Magnezu (siedmiowodny) 2,5kg/ha

 

Czyżby buraki już w fazie 8 liści, że lecisz z siarcznem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pole to glina klasa iii, ... jeszcze pare dni zaczekam i jak nie spali to poprawaka tylko ile czego?

 

W zeszłym roku miałem podobny dylemat: ile czego? Pierwszy zabieg Betanal Elite 274 EC + Lontrel 300 SL wykonałem w zalecanych dawkach. Opryskałem 23 kwietnia. Później przez 21 dni nie mogłem z powodu warunków pogodowych wykonać drugiego zabiegu. Rozmyślałem, kombinowałem i postanowiłem w II zabiegu (14 maja, buraki w fazie 4 liści) zwiększyć dawki środków o 65%. Zastosowałem różne kombinacje gdyż chciałem wyczyścić magazynek ze środkami.

Beetup Extra 191 EC 3,3 l/ha (zalecane 2 l/ha),

Pyramin 65 WG + Betanal AM 11 160 EC 1,65 kg/ha + 3,3 l/ha (zalecane 1 kg/ha + 2 l/ha),

Betanal Elite 274 EC + Lontrel 300 SL 1,65 l/ha + 0,33 l/ha (zalecane 1 l/ha + 0,2 l/ha).

 

Trzeci zabieg wykonałem 10 dni po drugim: Beetup Extra 191 EC 1,82 l/ha.

Buraki miałem na klasie IIIb - IVa. Deszczowa pogoda wiosną i dość dobra gleba pomogła znieść burakom podwyższoną o 65% II dawkę zabiegu. Obyło się bez Babopielika. Plon jaki osiągnąłem pewnie pozostanie moim rekordem życiowym (86 t z ha) przy bardzo sprzyjającym roku dla buraków.

 

Trochę się rozpisałem. Jakby tak policzyć to to łączna dawka etomufesatu na moje buraki na przeważającej części pola wyniosła 593 g/ha oraz 468 g/ha.

 

Czy Twoje buraki zniosłyby w tym roku podwyższone dawki to już musisz sam zadecydować. Ja opisałem mój dylemat zeszłoroczny.

 

P.S. Operuję dokładnymi datami i dawkami środków ponieważ zabiegi zapisuje sobie w zeszycie.

 

Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz.

u mnie do 2 zabiegu poszlo jak policzylem 274 g etofumesatu. wczoraj bylem na polu to przytulia ma bielejace gorne okolki, ale dolne sa jeszce zielone... moze zaczekam jeszce 2 dni i sypne elite 1l + 0,2 kemiron+ safari tylko to razem bedzie 486 etofumesatu... tylko Qr..a te buraki sa jakies biedniutkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To poczekaj nie truj ich tyle. Jak cię boli ta przytulia to daj etofumesatu i metamitronu zamiast elity. Ja nie dodawałbym do elity etofumesatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pojawiła się u Was śmietka w burakach? U mnie to się rozpanoszyła, siedzi między blaszkami liściowymi i sobie podżera. Jutro nakarmię ją Bi 58.

 

P.S. Jedną larwę osobiście dzisiaj zatłukłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy pojawiła się u Was śmietka w burakach? U mnie to się rozpanoszyła, siedzi między blaszkami liściowymi i sobie podżera. Jutro nakarmię ją Bi 58.

 

P.S. Jedną larwę osobiście dzisiaj zatłukłem.

 

ja juz popryskałem na śmietke tez BI58, ale zauwazyłem narazie tylko u siąsiada ze skrzypionka siedzi w pszenicy wiec juz kupiłem cyperkil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauwazyłem kilka buraków na plantacji takich jak by wywruconych ale trzymajacych sie ziemi rosna ale przechylone co to jest? i dlaczego ? Moze to jakas smietka czy co ? Rolnic nie ma raczej i odobnych dziadostw:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to po prostu zgorzel. Śmietaka to nie jest. Larwa śmietki żeruje między ściankami liścia wyżerając miąższ. Na liściach pozostają jakby przezroczyste plamy.

Śmietka na pewno nie wywraca buraków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze masz pędraki na polu u mnie tez zdażaja sie takie przypadki i jak wykopie dołem pod burakiem to prawie zawsze znajde pedraka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...