Skocz do zawartości
joti

gdy krowa wyrzuci macicę

Rekomendowane odpowiedzi

A możesz mi powiedzieć Casper jak była karmiona przed ocieleniem w ostatnich dwóch miesiącach i przed samym cieleniem. Zbieram sobie dane do pewnej teorii, z góry dziękuję za dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnych ilości nie znam, dominowała kiszonka z kukurydzy i sorga, gniecione ziarno zbożowe - raczej niewiele i sporo siana lub sianokiszonki, no i wieczorem daję słomę zazwyczaj.

 

Mniej więcej 2 tyg przed wycieleniem zacząłem im kosić trawę z łąki, ale wiele jej nie dawałem [jedne średnie "widły" 2x dziennie] Z tydzień przed wycieleniem dostawała dodatkowo więcej śruty zbożowej i kupną paszę wysokoenergetyczną.

 

Możliwe że ona już wcześniej miała coś nie tak z tym trawieńcem, bo zawsze jadła wolniej od innych krów i nie grzeszyła apetytem, ale nigdy nie było problemów. Do wycielenia też jadła normalnie, dopiero po praktycznie przestała.

 

Mój wet mówił że to może być spowodowane kiszonką z kukurydzy, u mnie jest drobno pocięta - poniżej 1 cm, ale z drugiej strony zawsze dostają w trakcie jej jedzenia siano lub sianokiszonkę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...