Skocz do zawartości
windprospect

dzierżawa ziemii pod elektrownie wiatrowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Czy ktos slyszal o niemieckiej firmie East Wind Energy Sp. z o.o. Bo otrzymalam propozycje umowy z ta firma o dzierzawe gruntu pod elektrownie wiatrowa i chcialabym sie dowiedziec o niej nieco wiecej. Niestety nie moge jej znalezc w internecie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym sposobem aby dowiedzieć się czegoś o danej firmie jest sprawdzenie jej w KRS-ie tzn Krajowym Rejestrze Sądowym!!!

Tak mi polecił prawnik przed rozpoczęciem jakichkolwiek rozmów dotyczących wydzierżawienia ziemi pod elektrownie wiatrową!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie jestem przedstawicielem POlskiej firmy zajmujacej sie budową i Farm wiatrowych.Jesli panstwo posiadacie odpowiednie tereny i jesteście zaintresowani wspólpracą z poważnym inwestorem /nie pośrednikiem/ to prosze o kontakt .Pozdrawiam Kazimierz Janiak

tel 0 785 500 680 , 0601 976 422. www.pepsa.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie poszukuje terenów pod farmy wiatrowe na terenie całej Polski ,po pierwszym ogłoszeniu na forum mialem kilka ofert od ludzi ktorzy oferuja swoje dzialki o powierzchni 1- 2 hektary z zaznaczeniem ,ze najlepiej bylo by posstawic na takiej dzialce kilka turbin.Niestety w imieniu PEP.SA poszukuje terenów pod farmy wiec intresuje mnie areał 250 - 1000 hektarów . Nie wyklucza to mozliwości umiejscowienia farmy u kilku rolników dysponujacych kilkadzesieco hektarowymi działkami.Ważne jest by grunty nie były obięte programem Natura 2000 oraz nie byly pod ochroną krajobrazową gdyż nie uzyskamy zgody ekologów.

 

Kazimierz Janiak

www.pepsa.com.pl

785 500 680

601 976 422[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam państwa, posiadam 3ha gruntu, w jednym kawałku. Najbliższe zabudowania około 300 - 400m. Jest to teren wyłącznie rolniczy, prez pole idzie linia średniego napięcia. Wieje tam praktycznie bez przerwy. Oprócz moich - praktycznie brak zabudowań. Okolice Ćmielowa, woj. świętokrzyskie. Chętnie wydzierżawię pod elektrownię wiatrową. Tel.: 601 636 572 Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam 3.2ha w woj. mazowieckim moze kogos to zainteresuje. Moze daloby sie tam cos postawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Reprezentuję Firmę Gestamp Eolica Polska. Gestamp Eolica jest spółką

join-venture pomiędzy ogromną wielonarodową grupą przemysłową Corporation Gestamp & Grupo Gonvarri a grupą menedżerów działających w najważniejszychświatowych firmach z branży energetyki odnawialnej. Celem GE jest rozwijanie projektów farm wiatrowych w Ameryce, Europie i Azji. Na pierwszą fazę inwestycji GE przeznaczyło 1 mld euro.

 

Współpraca z GEP to gwarancja pewności ,że pracuje się z jednym z

poważniejszych graczy na polskim rynku, którego jasnym celem jest budowa

farm wiatrowych.

 

 

Jesteśmy zainteresowani dużymi , zwartymi obszarami o powierzchni co

najmniej kilkudziesięciu hektarów, choć niekoniecznie należącymi do jednego

właściciela, oddalone od zabudowań i lasów. Nie mogą one znajdować sie na obszarze NATURY 2000!!!

 

Jeśli posiadasz takową działkę - działki proszę o kontakt

 

 

Krzysztof Krukowski

tel 662040029

krzysztof.krukowski@gestampeolica.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam reprezentuje Firmę NOREN , nasza firma istnieje na Polskim rynku od około 10 lat, zajmujemy się prowadzeniem projektów wiatrowych. Prowadzimy projekty dla Inwestorów z Hiszpani, Francji, a także z Poslki. Poszukujemy ziemi od 1ha do 1000ha. Każdy kto jest zainteresowany dzierżawą gruntów zapraszamy serdecznie.

 

Bartłomiej Dzedzej

 

b.dzedzej@noren.pl

 

503165673

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak ktoś poszukuje elektrowni wiatrowej dla siebie to zapraszam do mnie. Sprzedaję je już od kilku lat.

Jeżeli macie Państwo pytania co do warunków jakie należy spełnić aby wiatrak postawić to mogę na nie odpowiedzieć (pewnie na większość).

Wykonuję też badania wietrzności terenu zarówno na masztach jak i posiadam dane satelitarne dla Polski.

Arek

tel. 608 316 206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Arku a nie lepiej kopić niż dzierżawić ?jeśli jesteście dużą firmą to Kupicie ziemie i nie będziecie musieli płacić czynszu za każdy wiatrak; mam do sprzedania 190 ha ewentualnie 60 pod Braniewem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przepraszam za dłuższą nieobecność na forum.

 

Kilka wyjaśnień.

 

Na początek "dlaczego firmy nie kupują ziemi pod wiatraki".

Dobra ziemia w dobrym miejscu warta jest wiele ale to jeszcze nie wszystko. Na kupnie ziemi ciężko stracić ale można zamrozić kapitał. A nie na takiej zasadzie działają firmy deweloperskie. Żeby uzyskać pozwolenie na budowę farmy wiatrowej to trzeba całą masę wniosków, uzgodnień, pozwoleń, miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, konserwator zabytków, przyrody, lotnictwo itd itd. Jeszcze trudniejszą rzeczą jest uzyskanie warunków przyłączenia do sieci elektroenergetycznej. Sieć jest tak zawalona wnioskami o przyłączenia że cieżko wydać nowe albo warunki przyłączenia będą tak kosmiczne że niemal nie możliwe do realizacji. Więc lepiej dzierżawić ziemię i pracować nad ta całą masą papierów niż kupić i walczyć o farmę wiatrową która może nigdy nie powstać.

 

trochę info na temat firmy

Grupa Wind Prospect powstała w 1988 w Wielkiej Brytanii. Prowadzimy budowę i eksploatację farm wiatrowych w 9 krajach (Anglia, Irlandia, Francja, Polska, Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Stany Zjednoczone, Fidżi). Po więcej informacji zapraszam na stronę www.windprospect.com lub www.windprospect.pl

WIND PROSPECT POLSKA - KRS 0000315189

 

serwis do wyszukiwania podmiotów KRS

http://pdi.cors.gov.pl/KRSSED/Default.aspx

 

Kolejna sprawa to zimie. Proszę najpierw pomyśleć jak developer. Czy na mojej ziemi wejdzie wielki na 120 m wysoki wiatrak, czy da sie go postawić tak aby był 500 m od sąsiadów, aby był co najmniej 200 m od lasu i lini energetycznych 110 kV. No i przede wszystkim czy moje ziemie są poza obszarem natura 2000 (można sprawdzić tutaj http://natura2000.mos.gov.pl/natura2000/ )

 

Przyłączenie do sieci.

Elektrownie wiatrowe do 2 MW można wpiąć do istniejącej linie średniego napięcia (15kV lub 20kV), więc jeśli taka linia leci niedaleko pola to jest to atut. Niestety linie energetyczne wysokiego napięcia 110 kV to przeszkoda. Wiatraków nie da się wpiąć do takiej linii a muszą ode stać 200 m od niej.

Dużym atutem jest bliskość stacji GPZ. Stacja GPZ (główny punkt zasilania) to takie miejsce gdzie zazwyczaj wchodzą linie 110 kV i transformatory zmieniają je na średnie napięcie które z kolei zasila odbiorców. Większość elektrowni wiatrowych da się podłączyć do takiej stacji GPZ a wiadomo im bliżej tym podłączenie mniej kosztuje i inwestycja bardziej opłacalna. Uzyskanie dobrych warunków przyłączenia do systemu elektroenergetycznego to 70 % sukcesu.

 

 

no i co jeszcze? dziękuję wszystkim tym którzy zgłosili się do nas. Od tych pierwszych maili i umowy dzierżawy rozpoczął się mozolny proces załatwiania wszystkich pozwoleń a przede wszystkim przyłączenia do sieci.

 

zachęcam na 16 min film o elektrowniach wiatrowych ENERCON (enercon.de) które to właśnie stawia firma wind prospect http://vimeo.com/1794198

 

pozdrawiam

Marek Klonowski

 

p.s. postaram się zajrzeć na forum raz na jakiś czas co by odpowiedzieć na pytania . pytania można tez kierować na biuro[at]windprospect.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na podkarpaciu mam ziemie nadającą sie na ten cel przez pole przebiega linia 20 kw niedaleko jest transformator dobry dojazd i wieje jak cholera cały rok.... ukasz52@hotmail.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekaw gdzie tu jest haczyk ? ,sam dostałem propozycje podpisania umowy o wiatrak na 31 lat, ale zastanawiam się czy podpisać ,żeby nie chodzić później w sandałach w zimę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie z tego co słyszałem to te wiatraki są zdradzieckie w promieniu 500 m zanika życie biologiczne.A niekturzy zwracają się z prozbą do IZR o pomoc bo nie przeczytali dobrze umowy i muszą zapłacić podatek od nieruchomości (chodzi o wiatrak a jeżeli jest kilka nalatuje suma) Jeżeli są nieurzytki to warto je wydzierżawić,w innym przypadku się nie kalkuluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym dac ziemie w dzierzawe pod elektrownie wiatrowa jednakze pewien przedstawiciel firmy ktora sie tym zajmuje powiedzial mi ze jest to niemozliwe z uwagi iz do dzialki z transformatorami jest juz podlaczonych wystarczajaco wiatrakow. dodal rowniez iz jest niemozliwe aby wiatrak ktory mialby powstac na mojej ziemii byl podlaczony do dzialki znajdujacej sie na terenie innej gminy. Gdzie moge sie udac aby sprawdzic czy ten przedstawiciel ma racje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Bartez zgłoś się do zakładu energetycznego tom się wszystkiego dowiesz.Pozdrawiam bed.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dostalem taka umowe o dzierzawe ziemi z firmy ELEKTRA LTD wiecie Panowie/Panie cos na ten temat?????????????? prosze o porade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja dostalem taka umowe o dzierzawe ziemi z firmy ELEKTRA LTD wiecie Panowie/Panie cos na ten temat?????????????? prosze o porade

 

Polecam sprawdzić KRS firmy, najlepiej odwiedzić ich w siedzibie i porozmawiać. Proponuję popytać o warunki wietrzne (skąd mają prognozowaną prędkość wiatru) i kwestię podłączenia do sieci ( czy wiedzą gdzie chcę się przyłączyć i czy mają warunki przyłączeniowe wydane).

 

I przede wszystkim, nie spieszyć się, sprawdzić wszystko z prawnikiem.

 

Sam proponuję ludziom umowy dzierżawy - proces negocjacji poszczególnych zapisów trwa czasem długo ale przecież o to chodzi by obie strony się wzajemnie porozumiały i były zadowolone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Polecam sprawdzić KRS firmy, najlepiej odwiedzić ich w siedzibie i porozmawiać. Proponuję popytać o warunki wietrzne (skąd mają prognozowaną prędkość wiatru) i kwestię podłączenia do sieci ( czy wiedzą gdzie chcę się przyłączyć i czy mają warunki przyłączeniowe wydane).

 

I przede wszystkim, nie spieszyć się, sprawdzić wszystko z prawnikiem.

 

Sam proponuję ludziom umowy dzierżawy - proces negocjacji poszczególnych zapisów trwa czasem długo ale przecież o to chodzi by obie strony się wzajemnie porozumiały i były zadowolone.

wszystko zgoda tylko ze siedziba jest w warszawie a to sporo kilometrow odemnie... w tym tygodniu jade do prawnika z tym problemem. Dzis byl u mnie facet juz po odbior umowy ale nie wzial bo jeszcze nie jestem pewien i wyglada na rownego goscia bo sam daje wskazowki odnosnie sprawdzenia i daje czas jeszcze. U mnie w miejscowosci gdzie maja to stawiac, prawie wszyscy sie zgodzili, 20 tys na rok placa z czego po odtraceniu podatku zostanie na czysto 16.400 i dojdzie mi w tym wypadku jeszcze 2 tys za dzielke obok i 1tys zlotych za kolejna, oczywiscie sasiednie dzialki sasiadow tez beda wynagradzane (1tys) skoro Pan sie zajmuje tą dzialalnoscia to moze poda Pan kilka wskazowek? moge wyslac nawet zdjecia umowy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Bartez zgłoś się do zakładu energetycznego tom się wszystkiego dowiesz.Pozdrawiam bed.

 

Niestety ale wizyta w energetyce niewiele Wam pomoże bo nikt nie powie czy da się przyłączyć. Najlepiej złożyć wniosek. Pomorze - naprawde szanse mninimalne, Mazury - brak możliwości wpięcia. Środkowa część Polski troche lepiej ale też są problemy z większymi projektami.

 

Co do KRS - słuszne podejscie, ale równe ważne czy firma robi projekty dla siebie czy na handel. !!!

Umowa nie może, ale koniecznie powinna być obejrzana przez radce który zna się na tym temacie. Umowy idealnej nie ma i nie będzie. Ale można podpisać umowe która zadowli każdą ze stron.

np. przedłużenie umowy tylko za porozumieniem stron i itd.

 

Podpisać umowę można z dnia na dzień, ale możliwości przyłączenia są ograniczone starą siecią energetyczną w Polsce

 

pozdrawiam

KrzysztoF Krukowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)skoro Pan sie zajmuje tą dzialalnoscia to moze poda Pan kilka wskazowek? moge wyslac nawet zdjecia umowy. Pozdrawiam

 

Jeśli nie robi to Panu problemu to mogę porównać zapisy znajdujące się w proponowanej Panu umowie z tym co spotkałem już w trakcie swojej pracy i zwrócić uwagę na ewentualne problematyczne zapisy i zasugerować jak w takim przypadku się zachować.

Bez umowy ciężko mi będzie coś zasugerować poza ogólnikami - uważnie i bez pośpiechu

 

Zgadzam się także z uwagą, że ważne jest czy firma chce robić projekty dla siebie czy na późniejszą sprzedaż. Obecnie większość firm to tzw. deweloperzy projektów, a tylko niewielka część (do której zalicza się również GWEP) ma wystarczające środki i robi projekty "dla siebie" a nie na sprzedaż.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dać w dzierżawę 10 ha ziemi pod elektrownie wiatrowe, woj. wielkopolskie, 20 km od Gniezna. Teren spełnia wszystkie wymagane warunki, w pobliżu są dwie linie średniego napięcia. w sąsiedztwie są same grunty rolne o dużej powierzchni.

kontakt po 19.00 w każdy dzień tygodnia. tel. 061 427 30 50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli nie robi to Panu problemu to mogę porównać zapisy znajdujące się w proponowanej Panu umowie z tym co spotkałem już w trakcie swojej pracy i zwrócić uwagę na ewentualne problematyczne zapisy i zasugerować jak w takim przypadku się zachować.

Bez umowy ciężko mi będzie coś zasugerować poza ogólnikami - uważnie i bez pośpiechu

 

Zgadzam się także z uwagą, że ważne jest czy firma chce robić projekty dla siebie czy na późniejszą sprzedaż. Obecnie większość firm to tzw. deweloperzy projektów, a tylko niewielka część (do której zalicza się również GWEP) ma wystarczające środki i robi projekty "dla siebie" a nie na sprzedaż.

 

Pozdrawiam

juz nie jest konieczne, wszystko juz jest jasne bo tak jak Pan twierdzi ze są deweloperzy i wlasnie firma elektra jest taką firma, mialo powstac w moich okolicach 60 wiatraków, tzn ta firma miala dostac zgode wszystkich wlascicieli gruntow po czym odsprzedac upowaznienia innej firmie zapewne o zagranicznym kapitale. Jezeli Pan chce to moge wyslac zdjecia umowy na maila lub niech Pan pisze do mnie piosza24@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...