Skocz do zawartości
MarcinC-360

Jęczmień browarniany

Rekomendowane odpowiedzi

modus+artea jak najbardziej.zalezy jaki masz jeczmien i jaka pogoda?proponuje dawki dzielone modusa 0,15l/ha + artea 0,5l/ha. poczekasz zobaczysz jak bedzie wygladal jeczmien i jaka bedzie pogoda.jakby popadywało a stanowisko dobre daj jeszcze raz 0,15+siarczan mg+miedz i masz ziarno jak złoto.
Z ile dni powtorzyc drugi zabieg z tym Modusem w dawce 0,15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak cenowo wyglada Axial w porownaniu do Pumy bo cos chyba niezabardzo trzeba dodac wspomagacz to wyjdzie drozej od Pumy tak mi powiedzieli w pewnej firmie handujacej chemia

Wspomagacz jest w cenie Axiala 5l axiala + 15 l wspomagacza, takie opakowanie kupiłem. Wychodzi trochę taniej od pumy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
modus+artea jak najbardziej.zalezy jaki masz jeczmien i jaka pogoda?proponuje dawki dzielone modusa 0,15l/ha + artea 0,5l/ha. poczekasz zobaczysz jak bedzie wygladal jeczmien i jaka bedzie pogoda.jakby popadywało a stanowisko dobre daj jeszcze raz 0,15+siarczan mg+miedz i masz ziarno jak złoto.
Z ile dni powtorzyc drugi zabieg z tym Modusem w dawce 0,15

drugi raz podaje na początku kloszenia(kiedy zaczyna juz widac osci) pierwszy zabieg ładnie usztywni ci dół a drugi skróci dokłosie dzieki czemu dojrzałe kłosy nie beda zwisac do ziemi ci ułatwi ci zbiór i ograniczy straty przy omłocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jęczmień koło ziemniaków czy antywylegacz na jęczmień jeśli wiatr zniesie oprysk może zaszkodzić ziemniakom ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto jedzie 18.06. na dziesięciolecie firmy Souflet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kukrydza sąsiada więc co do jego oprysków nie mam info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! byłem dzisiaj na swoim jęczmieniu i zauważyłem jakieś owady na liściach.

Czy u kogoś też coś się pojawiło i czym to pryskać.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś oglądałem swój jęczmień jary i stwierdziłem na wierzchnich liściach ródawe plamy które pojawiły się po tym jak pryskałem pumo tam gdzie pumy nie stosowałem jeczmien wporządku czy wspomniany herbicyd mógł wpłynąć na porażenie jęczmienia jakąś chorobą co teraz mam robić ... jakiś fungicyd pomoże jęczmień przed wykłoszeniem , boomper da rade ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziś oglądałem swój jęczmień jary i stwierdziłem na wierzchnich liściach ródawe plamy które pojawiły się po tym jak pryskałem pumo tam gdzie pumy nie stosowałem jeczmien wporządku czy wspomniany herbicyd mógł wpłynąć na porażenie jęczmienia jakąś chorobą co teraz mam robić ... jakiś fungicyd pomoże jęczmień przed wykłoszeniem , boomper da rade ?
Ja mam jęczmień nasienny i pryskam pumą co roku jak jest sucho i upały to zawsze liście zrobią się rude i suche ,ale nigdy nie odbijało się to w plonie,nie radził bym pryskać na grzyba przy tych upałach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jęczmień ozimy wykoszony, ale wydajność w tym roku marna - 2,6 tony z ha. Ale co sie dziwić jak od połowy maja kropla deszczu nie spadła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niewiem u mnie niebyło praktycznie tygodnia bez jakiegoś nawet deszczyku..

tak samo w okolicach rzeszowa i łańcuta padało tez dosyc ładnie w okolicach gorlic wiec praktycznie na pd -wsch nie było problemów z deszczem marchew moze z raz podlałem( żeby beczke wypróbować) bo nie było potrzeby ogólnjie plony nieźle sie zapowiadają... pozdr..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukasz52 - pomimo tego że mieszkam tylko jakieś 80 km od ciebie na północ, to u mnie naprawdę przez ostatnie 1,5 mies deszczu nie było. Dopiero w piątek popadało. Moja wieś jest chyba jedyna w całej gminie w której jest taka susza, w okolicznych od czasu do czasu padało a na nas jakoś nie mogło trafić. A teraz pewnie będzie tak padać że się będą kombajny topić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak się ceni jęczmień zimowy u was w okolicy czy ktoś kupuje i po ile u mnie na lubelszczyznie gościu z Wegier sprowadza jęczmień z nowych zbiorów po 67 już z transportem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolnośląskie Jęczmień zimowy browar:

Danish Malting Group 700za tone minus potracenia

Soufflet to samo

Agrolandis 680 ale mniejsze wymagania

Contipasz 700 jak leci (ale to chyba plotka)

Jak wiecie więcej to piszcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mazowieckie. Jęczmień ozimy.

Rynek workowany 750 zł/t. brutto

Kaszarnia 700 zł/t Netto - potrącenia

Prywatny na pasze 550 zł/t Netto - nie sprawdza parametrów

ELWAR 550 zł/t Netto - potrącenia

 

Pomimo suszy nieżle sypie. U mnie Lomerit 7t/ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ile można wołać za jęczmień?,nie sprawdzałem parametrów,ale powiedzmy na paszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiałem jary jeczmień na poletku 0.5x0.5m dwa tygodnie temu, jestem ciekawy co z tego bedzie... słyszałem ze prowadzone sa eksperymenty z takim siewem w polsce, a we francji sieją juz normalnie podobno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

mam pytanie . czy ktoś z Was czyścil jeczmien browar. żeby poprawic wyrównanie ziarna. czym to robicie i jakie efekty. za rady z góry dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...