Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ursus C-360

Rekomendowane odpowiedzi

Musiałem wymienic juz całą instalację elektryczną bo po 20 latach to sie cała sypała więc przy okazji zmieniłem też prądnicę na altka bo światła już były liche. Na pewno przyjacielu prądnica nie jest w stanie zasilić 4 halogenów 2 lamp z przodu i do tego jeszcze żarówek na błotnikach i postojowych z tyłu. Nie mam takiej mozliwości chyba że wszędzie masz żarówki 21 watt . Jeżeli akumlatory ci sie nie rozładowują to albo mało uzywasz tego dodatkowego oswietlenia albo masz jakieś super akumlatory. Ale zapewniam cie że jelsli kupiłeś nowe aku 5-6 lat temu to jak kupisz teraz to wytrzymia max. połowę tego co stare. Pracowałem w firmie co produkuje akumlatory i wiem co mówię. Po prostu przy obecnych cenach ołowiu muszą na czyms zaoszczędzić. Więc oszczędza sie na trwałości. Alee szkoda siię tu kłócic bo każdy chwali to co ma i co mu się dobrze sprawuje i oto przecież chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmień żarówkę na 4 W i wtedy będzie dużo wcześniej ładował.

 

A są takie małe żarówki otakiej mocy żeby weszła w obudowę kontrolki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmień żarówkę na 4 W i wtedy będzie dużo wcześniej ładował.

 

A są takie małe żarówki otakiej mocy żeby weszła w obudowę kontrolki?

 

Są takie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musiałem wymienic juz całą instalację elektryczną bo po 20 latach to sie cała sypała więc przy okazji zmieniłem też prądnicę na altka bo światła już były liche. Na pewno przyjacielu prądnica nie jest w stanie zasilić 4 halogenów 2 lamp z przodu i do tego jeszcze żarówek na błotnikach i postojowych z tyłu. Nie mam takiej mozliwości chyba że wszędzie masz żarówki 21 watt . Jeżeli akumlatory ci sie nie rozładowują to albo mało uzywasz tego dodatkowego oswietlenia albo masz jakieś super akumlatory. Ale zapewniam cie że jelsli kupiłeś nowe aku 5-6 lat temu to jak kupisz teraz to wytrzymia max. połowę tego co stare. Pracowałem w firmie co produkuje akumlatory i wiem co mówię. Po prostu przy obecnych cenach ołowiu muszą na czyms zaoszczędzić. Więc oszczędza sie na trwałości. Alee szkoda siię tu kłócic bo każdy chwali to co ma i co mu się dobrze sprawuje i oto przecież chodzi.

 

Nie chwale sie ale po prostu stwierdzam fakt, uzywam tyle ile trzeba zazwyczaj gdy koncze siewy w nocy i szcegolnie przy opryskach, mam zalozone 4 halogeny, nie wiem ile watt maja zarówki ale sa to H3 w malych kwadratowych halogenach. Oczywiscie dlugich równie nie zaluje. Mam tak juz 3 lata, a akumulatory to zwykle 2*6 Piastów. Nie ma zadnych problemów. Naprawde szkoda kombinacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musiałem wymienic juz całą instalację elektryczną bo po 20 latach to sie cała sypała więc przy okazji zmieniłem też prądnicę na altka bo światła już były liche. Na pewno przyjacielu prądnica nie jest w stanie zasilić 4 halogenów 2 lamp z przodu i do tego jeszcze żarówek na błotnikach i postojowych z tyłu. Nie mam takiej mozliwości chyba że wszędzie masz żarówki 21 watt . Jeżeli akumlatory ci sie nie rozładowują to albo mało uzywasz tego dodatkowego oswietlenia albo masz jakieś super akumlatory. Ale zapewniam cie że jelsli kupiłeś nowe aku 5-6 lat temu to jak kupisz teraz to wytrzymia max. połowę tego co stare. Pracowałem w firmie co produkuje akumlatory i wiem co mówię. Po prostu przy obecnych cenach ołowiu muszą na czyms zaoszczędzić. Więc oszczędza sie na trwałości. Alee szkoda siię tu kłócic bo każdy chwali to co ma i co mu się dobrze sprawuje i oto przecież chodzi.

 

Nie chwale sie ale po prostu stwierdzam fakt, uzywam tyle ile trzeba zazwyczaj gdy koncze siewy w nocy i szcegolnie przy opryskach, mam zalozone 4 halogeny, nie wiem ile watt maja zarówki ale sa to H3 w malych kwadratowych halogenach. Oczywiscie dlugich równie nie zaluje. Mam tak juz 3 lata, a akumulatory to zwykle 2*6 Piastów. Nie ma zadnych problemów. Naprawde szkoda kombinacji

Anim mądry anim głupi tylko przygłupi........... 4 halogeny to tylko 4 x 55w + 2 X 45 mijania + 4 X 5w (pozycyjne albo jak kto woli postojowe ) policz sumę ......... i pokaż mi taką prądnicę która za spokoi to pragnienie ............ Zyczę aby akumulatory wytrzymały następne 3 lata ......... Rolnika oszukasz..... matematyki niestety nie ....... a pamiętaj że któregoś pięknego ranka wspomnisz moje słowa .........

i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki naprawdę szkoda dyskusji na ten temat. Małorolny ma racje -matematyka jest okrutna ale prawdziwa- natomiast jesli kolega maskin twierdzi ze wszystko mu działa i nie rozładowywuje akumaltorów to bardzo dobrze. Założenie altka zamiast prądnicy nie jest żadną wielka kombinacją i problemem. Mnie tylko denerwuje swiecenie kontrolki na niskich obrotach ale spróbuje jeszcze założyć tą mocniejszą żarówkę i zobaczymy. Zreszta na prądnicy też mi się świeciła kontrolka na niskich i jakos z tym żyłem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha... ha... ha...przeciez na halogenach nie jezdzisz non stop, jak by policzyc to wyjdzie pewnie z 10-20 godzin w roku to czy to zbrodnia, jezeli jest wszystkow porzadku i jexdzisz na wyzszych obrotach i ladowanie jest na poziomie 14,2 v wiec w czym problem? co akumulator zepsujesz?, predzej s(słowo zostało usunięte) go czestym zapalaniem, jezeli gasisz go na kazdego papierosa, ja wiem jedno przeróbki sa do dupy i pochlaniaja czas, no chyba ze przeróbka to mus... za pare lat zmienisz instalacje i znowu bedziesz przerabial... jak mowi moj wuj "lepiej posluchac starego rad, jak patrzec na mlodego robote"

 

P.S. nie mam zamiaru nikogo obrazac, ani docinac, tylko mowie jak jest po to jest to forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ha... ha... ha...przeciez na halogenach nie jezdzisz non stop, jak by policzyc to wyjdzie pewnie z 10-20 godzin w roku to czy to zbrodnia, jezeli jest wszystkow porzadku i jexdzisz na wyzszych obrotach i ladowanie jest na poziomie 14,2 v wiec w czym problem? co akumulator zepsujesz?, predzej s(słowo zostało usunięte) go czestym zapalaniem, jezeli gasisz go na kazdego papierosa, ja wiem jedno przeróbki sa do dupy i pochlaniaja czas, no chyba ze przeróbka to mus... za pare lat zmienisz instalacje i znowu bedziesz przerabial... jak mowi moj wuj "lepiej posluchac starego rad, jak patrzec na mlodego robote"

 

P.S. nie mam zamiaru nikogo obrazac, ani docinac, tylko mowie jak jest po to jest to forum

Na 10- 20 godzin to szkoda halo... zakładać ... lepiej mistrzu do latarki jeździć ........... a tak na marginesie to przeróbka zajmuje chwilkę .... a jest ta jak karta mastercard ...........bezcenna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok przerabiaj... chlopu i tak nir przegada
Do chłopa to mi daleko ....... ale jestem przynajmniej reformowalny .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i wreszcie udało mi się.

 

Książke:

KOŁOWE CIĄGNIKI ROLNICZE URSUS C-360 I 3P

INSTRUKCJA NAPRAW

MOŻNA SOBIE POBRAĆ:

http://tonet.wrzuta.pl/pliki/dVNtQW1J3w/

Może bedzie przydatna...

POZDRAWIAM

 

 

A mi ściąga 1.5MB i wyrzuca że archiwum się skończyło

a jakim programem to otwierasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem dlaczego Ci nie chce tego ściągnąć mi idzie normalnie. Niewiem może trzeba być tam zalogowanym albo coś nie prubowałem bez logowania.

A po ściągnieciu to Winrar -em to trzeba rozpakować do jakiegoś folderu. Winrar możesz sobie pobrać z sieci za darmo i to zresztą też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie to się ściąga doskonale tylko nie wiedziałem czym to rozpakować

a o niemożliwości ściągnięcia w całości to przez przypadek w cytat załadowałem czyjąś wypowiedz

a w ogóle to jemu się to niechce ściągnąć w całości bo pewnie ma dysk przeładowany

dzięki za podpowiedż o winrarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noooo wreszcie wymieniłem te pompę hydrauliczną,leżała ze 2 miechy zanim wymieniłem ale wczoraj i dziś czas sie znalazł,dziś jeszcze musiałem kupić nową tą rurkę co odchodzi od pompy bo była pęknięta z wierzchu(40zł takie coś ) i napęd pompy bo był już wytłuczony (chyba 70-80zł). I podnosi lux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Noooo wreszcie wymieniłem te pompę hydrauliczną. I podnosi lux
A ja oringi za 4 złote i nie mogę podnosić na dużych obrotach bo aż ciągnikiem telepie jak dobija na samą górę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie: dlaczego w ursusie c-360 blokuja sie biegi? Co zrobic zeby sie nie blokowaly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba mieć na wyposażeniu klucz "17" i śrubokręt i to tyle jak dla tej przypadłości.
Ale nie w kazdym modelu sie blokuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeliblokująci sie dość częśto biegi kup sobie nowe spręzynki lub całe te sruby regulacyjne i powinieneś wtedy zapomniec o problemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wymienić wodziki i juz nie będą sie zakleszczać biegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy wymienić wodziki i juz nie będą sie zakleszczać biegi
Wodzik jak wodzik a może wystarczy poprawnie ustawić sprzęgło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...