Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 01:49 Pon 14 Paź 2019

Modernizacja gospodarstw 2007-2013
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16, 17, 18  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Unia Europejska
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Technik rolnik

PostWysłany: 19:29 Pią 26 Mar 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

roberto 500 napisał:
Technik rolnik napisał:
roberto 500 napisał:
Technik rolnik napisał:
korsarz napisał:
Panowie a w wojewudztwach gdzie brakło kasy w 2009roku rolnicy którzy zostali odrzuceni maja jakąś szanse na realizacje złożonych wniosków? Niewie ktoś z jakichś dziwnych źrudeł jak tam sprawa wygląda?

Są duże szanse aby także w tych województwach gdzie zabrakło pieniędzy wszyscy otrzymali dotację ale na kolejny nabr nie mają co liczyć.

To ciekawe bo jak ja dzwoniłem do Agencji w Poznaniu to mi Pani powiedziała:że rolnicy którzy zostali odrzuceni to już dla nich zamknięta sprawa i nie maja szans na pozytywne rozpatrzenie.Z kąd masz te informacje Technik rolnik??

Oglądam Agrobiznes...

Ja też oglądam agrobiznes i dlatego dzwoniłem do Agencji i jesli chodzi Ci o tą wypowiedz "...Tadeusz Kmieciński, ARiMR: problem jest w trzech województwach, w których zapotrzebowanie na środki przekroczyło 150% limitu finansowego przeznaczonego na te województwa w 2009 roku.

Zdaniem urzędników rolnicy z zachodniopomorskiego i lubuskiego mogą spać spokojnie. W trakcie rozpatrywania dokumentów powstały spore oszczędności. Problem jest jeszcze w Wielkopolsce.

Tadeusz Kmieciński, ARiMR: myślę, że i w tym województwie znajdą się środki na sfinansowanie wniosków pozytywnie rozpatrzonych....."To Pani w Agencji powiedziała mi że ta informacja odnosi się do rolników którzy znależli się w 150 %.Chyba że przeoczyłem jakies inne informacje w Agrobiznesie na ten temat????

Czytaj ze zrozumieniem. Szansa to nie 100% pewności.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
osa21

PostWysłany: 20:20 Sro 24 Mar 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję że macie racje, bo jak bedzie w zach-pom modernizacja to bede skłądał, tylko na ciagnik i mam nadzieje ze to przejdzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
roberto 500

PostWysłany: 20:15 Sro 24 Mar 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Technik rolnik napisał:
roberto 500 napisał:
Technik rolnik napisał:
korsarz napisał:
Panowie a w wojewudztwach gdzie brakło kasy w 2009roku rolnicy którzy zostali odrzuceni maja jakąś szanse na realizacje złożonych wniosków? Niewie ktoś z jakichś dziwnych źrudeł jak tam sprawa wygląda?

Są duże szanse aby także w tych województwach gdzie zabrakło pieniędzy wszyscy otrzymali dotację ale na kolejny nabr nie mają co liczyć.

To ciekawe bo jak ja dzwoniłem do Agencji w Poznaniu to mi Pani powiedziała:że rolnicy którzy zostali odrzuceni to już dla nich zamknięta sprawa i nie maja szans na pozytywne rozpatrzenie.Z kąd masz te informacje Technik rolnik??

Oglądam Agrobiznes...

Ja też oglądam agrobiznes i dlatego dzwoniłem do Agencji i jesli chodzi Ci o tą wypowiedz "...Tadeusz Kmieciński, ARiMR: problem jest w trzech województwach, w których zapotrzebowanie na środki przekroczyło 150% limitu finansowego przeznaczonego na te województwa w 2009 roku.

Zdaniem urzędników rolnicy z zachodniopomorskiego i lubuskiego mogą spać spokojnie. W trakcie rozpatrywania dokumentów powstały spore oszczędności. Problem jest jeszcze w Wielkopolsce.

Tadeusz Kmieciński, ARiMR: myślę, że i w tym województwie znajdą się środki na sfinansowanie wniosków pozytywnie rozpatrzonych....."To Pani w Agencji powiedziała mi że ta informacja odnosi się do rolników którzy znależli się w 150 %.Chyba że przeoczyłem jakies inne informacje w Agrobiznesie na ten temat????
Powrót do góry
Technik rolnik

PostWysłany: 18:17 Sro 24 Mar 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

roberto 500 napisał:
Technik rolnik napisał:
korsarz napisał:

Oglądam Agrobiznes...
Powrót do góry
roberto 500

PostWysłany: 21:38 Wto 23 Mar 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Technik rolnik napisał:
korsarz napisał:

Powrót do góry
korsarz

PostWysłany: 22:18 Pon 22 Mar 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to mi kolego poprawiłes nastrój a z kąd to wiesz ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Technik rolnik

PostWysłany: 19:40 Pon 22 Mar 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

korsarz napisał:

Powrót do góry
korsarz

PostWysłany: 23:40 Sro 17 Mar 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kissmy...

PostWysłany: 21:59 Sro 17 Mar 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znajomemu odmówili przyznania wsparcia za błędy przy drugiej poprawce i teraz musi coś przedsięwziąć, aby od decyzji się odwołać; ja mam problemy z interpretacją zapisu rozporządzenia, otóż paragraf 14 wskazuje w ust. 5. "Jeżeli wnioskodawca, pomimo ponownego wezwania do usunięcia braków, nie usunął wszystkich braków w terminie, Agencja nie przyznaje pomocy. Przepis art. 22 ust. 3 ustawy, dotyczący odmowy przyznania pomocy, stosuje się odpowiednio." wskażcie mi proszę co oznacza ostatnie zdanie oraz jak definiuje się usunięcie braku?
Powrót do góry
Technik rolnik

PostWysłany: 18:11 Sro 17 Mar 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paweł0128 napisał:
Technik rolnik napisał:
Nabór wniosków na modernizację gospodarstw jesienią - wrzesień, pażdziernik.

skąd te informacje masz mi mówił jeden gość z ARIMR że w czerwcu ale nie na 100 %

Masz racje, są szanse na czerwiec ale małe.
Powrót do góry
Technik rolnik

PostWysłany: 08:17 Pon 15 Mar 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paweł0128 napisał:
Technik rolnik napisał:

skąd te informacje masz mi mówił jeden gość z ARIMR że w czerwcu ale nie na 100 %

Źródło - AGROBIZNES
Powrót do góry
roni21

PostWysłany: 23:36 Nie 14 Mar 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pytałem sie wczoraj w Kielcach na stoisku ARiMR i gość mówił ze zostało przesuniete na wrzesień
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
osa21

PostWysłany: 23:01 Nie 14 Mar 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paweł0128 napisał:
Technik rolnik napisał:

w tv było mówione w agrobiznesie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
paweł0128

PostWysłany: 21:00 Nie 14 Mar 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Technik rolnik napisał:

Powrót do góry
Technik rolnik

PostWysłany: 20:11 Pią 12 Mar 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Bee

PostWysłany: 11:16 Nie 7 Mar 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Banki chca udzielic kredytu, bez problemu. Tylko oprocz tego co zwroci mi unia i us , bede mial do splacenia kredytu okolo 150 tys, wiec trzeba sie dobrze przygotowac
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Bee

PostWysłany: 11:14 Nie 7 Mar 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja skladalem na młodego rolnika w marcu 2008, wtedy bylo tak, aby sie ubiegac o premie, trzebabylo miec juz ziemie jednak nie dluzej niz rok(jesli dobrze pamietam. Ale mozna bylo tez ziemie przejac zgodnie z umowa na mlodego rolnika(nie wiem jakie byly wymogi ten punkt mnie nie dotyczyl jaj juz ziemie mialem. Na modernizacje zlozylem w zeszlym roku wniosek, nie mialem wyksztalcenia jeszcze, ale jako beneficjent Młodego Rolnika, mogłem sie ubiegac MGR i wyksztalcenie uzupelnic w terminie podanym w MR.
Składajcie wnioski na mlodego rolnika , jesli podpiszecie umowe, mozecie startowac w MGR. Tylko kiedy ta cholerna renta.....
Powrót do góry
Technik rolnik

PostWysłany: 07:21 Czw 4 Mar 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wie ktoś o co chodzi z tym nowymi zasadami tj. punktami?
Powrót do góry
wetlinczyk

PostWysłany: 19:54 Sro 3 Mar 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie, napisz w jakiej kolejności to robiłeś bo też jestem ciekaw. i napiszcie mi jak robić ten plan sprzedaży do MGR.
Powrót do góry
roni21

PostWysłany: 15:53 Sro 3 Mar 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale to jak zaden bank nie chce ci dać kredytu czy moze nie wiesz na ktory sie zdecydowac?

a odnosnie laczenia MGR i MR to wnioski skladales razem czy najpierw MR pozniej przepisanie gospodarstwa i pozniej MGR, jak to jest jaka kolejność jeśli możesz to napisz prosze
Powrót do góry
Bee

PostWysłany: 15:39 Sro 3 Mar 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możesz uzupełnic wykształcenie w terminie ustalonym we wniosku na Młodego Rolnika. Ja składałem wniosek na zeszłoroczną MGR i też miałem ten problem. Mam juz podpisana umowe, teraz zastanawiam sie skad k...a wziasc pieniadze:D
Powrót do góry
roni21

PostWysłany: 15:28 Sro 3 Mar 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na stronach CDR sa jest prezentacja odnośnie proponowanych zmian w MGR i owszem maja być punkty w zależności od ESU przy czym nie im wieksze tym lepiej tylko w zakresie 14 do 28 esu mozna dostac najwiecej punktow bodajze

w dzialaniu mlody rolnik jest czas 3 lata na uzupelnienie wyksztalcenia, a w MGR trzeba miec kwalifikacje od razu , a jak to jest jak laczy sie jedno z drugim czy ma sie te 3 lata czasu ?
w helpdesku CDR -u jest odpowiedz na tego typu pytanie, ale jest to napisane tak prawniczo i niezbyt jasno, ale wydaje mi sie ze jest mozliwość na uzupelnienie wykształcenia
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 23:14 Sro 24 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgodnie z zapowiedziami prawdopodobnie szykuje się konkurs wniosków, czyli szanse otrzymania wsparcia mają gospodarstwa charakteryzujące się największą wielkością ekonomiczną, podobnie jak miało to miejsce w przypadku plantatorów buraka cukrowego
Powrót do góry
wetlinczyk

PostWysłany: 20:08 Sro 24 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czy pisał ktoś z Was plan sprzedaży do modernizacji (załącznik nr 23)? w ogóle nie wiem jak to ma wyglądać. Embarassed
Powrót do góry
Modzel1121

PostWysłany: 19:59 Sro 24 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Acha a to trzeba będzie opisać czemu to właśnie ja potrzebuje (Jd) tych pieniędzy ;D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Unia Europejska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16, 17, 18  Następny
Strona 5 z 18

Skocz do: