Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tam u was robaczki? Ja jutro ruszam na skrzypionkę, zaczyna atakować

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak tam u was robaczki? Ja jutro ruszam na skrzypionkę, zaczyna atakować

ja dziś pryskałem an skrzypionke i na mszyce bo mszycy jest bardzo duzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam jęczmień u was ?? U mnie ostatnio popadało i troszkę podrósł. Jeszcze, żeby kilka takich deszczyków było to bedą całkiem niezłem zbiory .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z deszczem cienko ominęły mnie te burze a jęczmień mam najładniejszy od kilku lat ale jak nie popada to i tak będzie lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na biednego nie trafiło

Typowe polskie myślenie

U nie z wodą krucho, tam gdzie słabsze podglebie jęczmień wysycha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie strasznie sucho ze 40% pola to już nie jęczmień a suchy żółty kikut, nic już z tego plonu nie będzie! Jak nie popada to i resztę spali!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy warto jeszcze na wykłoszony jeczmien dac jeszce jakiies 100 kg mocznika na hektar rozpuczonego w wodzie.W jakiej ilości skrzpionka może byc goźna dla jęczminia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy ile dałeś do tej pory, jaki masz jęczmień i ile wody spadło. Co do ilości to w tej fazie w oprysku nie radzę dać więcej jak 5% roztwór, i jak chcesz dać 100 kg mocznika to musisz wylać go w 2000 l wody na hektar a to raczej trudne. Nie lepiej rozsypać saletrę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zależy ile dałeś do tej pory, jaki masz jęczmień i ile wody spadło. Co do ilości to w tej fazie w oprysku nie radzę dać więcej jak 5% roztwór, i jak chcesz dać 100 kg mocznika to musisz wylać go w 2000 l wody na hektar a to raczej trudne. Nie lepiej rozsypać saletrę?

 

 

Jęczmień jest całekim ładny ale do idealnego mu jeszcze troche barkuj no a co do wody to lało u mnie z poniedziałku na wtorek jakies dobre kilka godzin wiec jest jeszcze w miare wilgotno. To może jednak lepiej sypnąc jeszcze troche saletry to do wykształecenia ziarna sobie jeszcze pociągnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej bym dał w oprysku, 20 kg wykorzysta lepiej niż saletrę, do tego dodaj 5 kg siarczanu magnezu i mikroelementy i efekt będzie ok. Wszystko to rozpuść w 400l wody na hektar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja raczej bym dał w oprysku, 20 kg wykorzysta lepiej niż saletrę, do tego dodaj 5 kg siarczanu magnezu i mikroelementy i efekt będzie ok. Wszystko to rozpuść w 400l wody na hektar.

 

Jak pryskałem na grzyba teraz to dodałem mikroelemantów i mocznika więc może juz nie będę dawał nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bi nie podzialal na skrzypionka a jak u was jakies podroby robia czy co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na skrzypionke pryskałem cyperkilem ale to około 3 tygodni temu a wczora musiałem pryskać bi58 na mszyce ale po cyperkilu nie na żadnej skrzypionki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem o co to chodzi moze Bi nie mozna mieszac z Prorokiem albo temperatura raczej nie bo bylo wieczorkiem robione kiedys to bi bylo inne wystarczylo przyjechac na pole opryskiwaczem i od samego zapachu wszystko padalo a teraz robia jakies podruby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pryskalem alertem jeczmien jary ale troche mam obawy bo jest to srodek w jeczmieniu tylko do poczatku kloszenia a u mnie klosy jak cholera macie jakies sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dosyć jarego ,pierwszy raz zasiałem ozimy,miarka się przebrała .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuje ktoś w jęczmieniu jarym nawożenie azotowe w formie tylko mocznika przed siewem? Przy tych suszach mam już dośc drugiej dawki saletry i chciałbym posypac tylko do 200 kilo mocznika przedsiewnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stosuje ktoś w jęczmieniu jarym nawożenie azotowe w formie tylko mocznika przed siewem?

 

Od lat nawożenie azotowe jęczmienia jarego stosuję tylko w formie mocznika. Przedsiewnie jednorazowo wysiewam około 225 kg/ha. Jeśli pH jest u Ciebie na przyzwoitym poziomie (tzn. powyżej 6,0) to mocznik jest dobrym rozwiązaniem. Oczywiście przy mokrym roku należy się liczyć z wylegnięciem jęczmienia na mocniejszej glebie.

Jęczmień jest niskim zbożem, więc nawet jak się położy to nie ma problemów z zebraniem go kombajnem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jęczmień jest niskim zbożem, więc nawet jak się położy to nie ma problemów z zebraniem go kombajnem.

nie licząc pogubionych nożyków przy kosie,połamanych bagnetów i dodatkowych kilogramów w formie ziemi w ziarnie

ja jednak wole jak przyma pion.wiadomo musi byc taki ''potaśtany''( ) bo jak taki nie jest to nie sypie ale pion musi być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam dosyć jarego ,pierwszy raz zasiałem ozimy,miarka się przebrała .

 

I ja Cie w pelni rozumiem Jarki - tak wyglada, ze u nas niedlugo tylko izme beda wychodzily, mrozu prawie nie ma a jak jare zasiejesz to pozniej jest susza. Napisz pozniej jak Ci ten ozimy wyszedl - jaka masz odmiane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...