Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 00:41 Czw 15 Kwi 2021

Czy warto w tych czasach przejmowac gospodarstwo?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Pogawędki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
buntownik72

PostWysłany: 21:06 Pon 2 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

309LS napisał:
Pisząc o zdobyciu odpowiedniego wykształcenia mam na myśli to żebyś później znalazł dobrą pracę poza swoim gospodarstwem, a gospodarstwo prowadzić dorywczo, albo czy chcesz inwestować rozwijać się co wiąże się z kredytami i z tym że: „zrobisz z siebie na własnym gospodarstwie niewolnika”

Święte słowa ,nie znam nikogo kto zapytany o to czy jeszcze raz zostałby rolnikiem odpowiedziałby twierdząco .Na twoim miejscu zostawiłbym ziemię żeby zaorac , zasiac , wykosic i sprzedac zboże .Jednocześnie poszukałbym w miarę dobrej pracy typu policja , wojsko , straż pożarna (zawodowa ) .Tam zarobisz spokojnie 2000 zł. czystych pieniędzy , jesteś ubezpieczony , poza tym w budżecie państwa może zbraknąc pieniędzy np.na służbę zdrowia ale nigdy na budżetówkę którą wymieniłem .A zarobic 2000 zł.czystych pieniędzy (nie brutto ) na mleku to trzeba się natyrac .Poza tym krowy to zakon jeszcze gorszy jak świnie .Nie zachorujesz , nie wyjedziesz ,nie zapijesz tylko klapki na oczy i do roboty , a po co się tak szarpac ?A jak jeszcze wejdziesz w kredyty (a wejdziesz na pewno bo zechcesz się rozwijac ) to już wogóle z gospodarstwa zrobisz więzienie bez strażników i muru .To że zadajesz pytanie świadczy że jesteś rozważny .Żeby cię nie straszyc napiszę ci tak jak mnie tłumaczył mój ojciec kiedy chciałem gospodarzyc : "W jedną niedzielę , najlepiej latem pojedz do kościoła na wieś i zobacz jak wyglądają ludzie , jak są ubrani i jakimi samochodami przyjechali .W drugą niedzielę pojedz do miasta , spójrz na to samo i porównaj .Potem wyciągnij wnioski ."Pozdrawiam i życzę powodzenia .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gargamel

Skąd: z rejonu gdzie krowy nie uświadczysz , a świnki to morskie jedynie

PostWysłany: 20:45 Pon 2 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przejmij,sprzedaj,zainwestuj w inną działalnośc.Moim zdaniem nie warto być rolnikiem,jeśli lubisz to zostaw sobie najlepsze 5 ha i możesz eksperymentować ,choćby ze stratą.Zyski jekie przynosi uprawa ziemi są nieadekwatne do poniesionych nakładow,rodzice mają niestety rację.A ty się o tym przekonasz jak nie popada jeszcze ze 2 tygodnie.czy warto zostać na tzw.roli czy nie.
Powrót do góry
309LS

PostWysłany: 20:44 Pon 2 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisząc o zdobyciu odpowiedniego wykształcenia mam na myśli to żebyś później znalazł dobrą pracę poza swoim gospodarstwem, a gospodarstwo prowadzić dorywczo, albo czy chcesz inwestować rozwijać się co wiąże się z kredytami i z tym że: „zrobisz z siebie na własnym gospodarstwie niewolnika”
Powrót do góry
marbar

PostWysłany: 20:15 Pon 2 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patrząc długoterminowo to w przyszłosci najmniejsze gospodarstwa bezpieczne dochodowo beda o pow. 100 ha...bo mozesz rozmawiac wtedy przy sprzedawaniu wiekszej jednorazowo ilosci płodów rolnych, wszelakich w tym mleka o cenie i juz jestes wiekszym dostawcą-Moim zdaniem... Chociaz jak robisz to z musu to i nawet przy 500 ha bedziesz narzekał... wszystko zalezy od Twojego nastawienia samozaparcia, konsekwencji itd. musisz nastawic sie na ciągłe inwestycje, iwestycje = kredyty... jak juz w to wejdziesz to na całego, jak sie powie A to trzeba powiedziec B... zastanow sie czy tylko lubisz pomagac, czy żyjesz tym co robisz...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
adamkon

PostWysłany: 20:05 Pon 2 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miccao napisał:
Oczywiście, że przejąć lecz dopiero po zdobyciu dobrego wykształcenia, tak jak pisał 309LS.

Oczywiscie ze najpierw zdobede wyksztalcenie tylko nie wiem na jaki kierunek isc. Obecnie chodzie do ogolniaka o profilu biologiczno-chemicznym. Myslalem nad ochrona srodowiska
Powrót do góry
miccao

PostWysłany: 19:23 Pon 2 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że przejąć lecz dopiero po zdobyciu dobrego wykształcenia, tak jak pisał 309LS.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
MarcinC-360

PostWysłany: 19:18 Pon 2 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym na Twoim miejscu przejął takie gospodarstwo ponieważ jest całkiem spore i w miarę dochodowe( jak dla mnie baaardzo dochodowe).
Powrót do góry
309LS

PostWysłany: 16:59 Pon 2 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdobądź odpowiednie wykształcenie, znajdź dobrą pracę(oczywiście za kilka lat bo jeszcze młody jesteś). Ziemie obrobisz miedzy czasie hobbystycznie (bo piszesz że lubisz pomagać rodzicom) to źle Ci nie będzie.
Oczywiście to jest tylko moja rada bo decyzja należy do Ciebie, ale przemyśl to dobrze.
Powrót do góry
adamkon

PostWysłany: 16:21 Pon 2 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

309LS napisał:
To słuchaj rodziców oni dobrze Ci radzą.
Co do przejęcia gospodarstwa to zależy jakie masz duże gospodarstwo, na co nastawione i jak funkcjonuje.

Wielkosc to ok 40 ha z czego 6 ha tp lasy. Gospodarstwo jest nastawione na produkcje mleka. Mam 17 krow dojnych ktore daja ok 140 tys litrow rocznie.
Powrót do góry
309LS

PostWysłany: 15:35 Pon 2 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To słuchaj rodziców oni dobrze Ci radzą.
Co do przejęcia gospodarstwa to zależy jakie masz duże gospodarstwo, na co nastawione i jak funkcjonuje.
Powrót do góry
adamkon

PostWysłany: 14:54 Pon 2 Cze 2008    Temat postu: Czy warto w tych czasach przejmowac gospodarstwo? Odpowiedz z cytatem

Witam!
Mam 17 lat i lubie pomagac moim rodzicom w gospodarstwie. W przyszlosci chcialbym przejac gospodarstwo od moich rodzicow ale oni caly czas mowia ze to nie ma przyszlosci i ze cale zycie bede sie meczyl. Co wy o tym myslicie?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Pogawędki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strona 6 z 6

Skocz do: