Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzisiaj robiłem lewa stronę hamulców w MTZ. Miałem tak, że jak wcisnąłem mocno pedał hamulca, to ciągnik stawał w miejscu, po prostu blokowało koło. Rozebrałem to, tarcze były już przydarte i jedna pęknięta. Założyłem obie nowe i nowe spreżynki. Okazało się, ze nowe tarcze są za szerokie i po skręceniu całości koło jest zablokowane. Rozebrałem od nowa, w miejsce nowej wrzuciłem starą, przemytą w bnzynie tarczę i jest dobrze póki co. Jutro biorę się za prawą stronę, bo praktycznie nie hamulcuje mi. Z lewej strony nie ma przecieków ze skrzyni, uszczelniacz trzyma dobrze jeszcze.

Peron- to nie tarcze są za szerokie, a należałoby dokonać regulacji hamulca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klemens, ale jak to wyregulować, skoro jak włoże nowe tarcze do tego bębna, w którym znajdują się tarcze i rozpierak, to tarcza górna, (czyli ta, która pracuje najbliżej skrzyni) wyraźnie wystaje jakieś 2mm poza bęben? Na ten rozpierak założyłem nowe sprezynki, więc był ściśnięty maksymalnie i sprawa regulacji nie miała tu nic do rzeczy, bo cięgło od pedału hamulca było całikiem wykrecone. Mi się wydaje, że może te tarcze które kupiłem są nad wymiar, może po prostu jak się stare zedra do blachy to siłą rzeczy i metal będzie bardziej wytarty, więc wtedy grubsze tarcze nad wymiar miałyby sens. Ale pewnie sie myle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo ładuje mi alternator. Na dużych obrotach jest zaledwie niecałe 13V. Mierzyłem miernikiem, bo myślałem, że może zegar szwankuje. Już drugi raz mam problem z alternatorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy. Mam pytanie do użytkowników Belarus 50, 52 albo JUMZ z lat 80tych. Planuję coś takiego kupić i chciałbym wiedzieć czy ogólnie drogie są do nich części i jak wychodzą z paliwem bo cena ropy juz bije wszystkie rekordy Prosze o opinie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cena ropy juz bije wszystkie rekordy

 

Jeszcze będziesz wspominał z nostalgią czasy kiedy ropa kosztowała mniej jak 5zł/litr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam po raz pierwszy. Mam pytanie do użytkowników Belarus 50, 52 albo JUMZ z lat 80tych. Planuję coś takiego kupić i chciałbym wiedzieć czy ogólnie drogie są do nich części i jak wychodzą z paliwem bo cena ropy juz bije wszystkie rekordy Prosze o opinie...[/quote

 

jeśli będzie dobrze utrzymany to smiało bierz

silnik ma ładnie pracować być suchy

jak i hydraulika.

siłownik pracuje prawo lewo możesz traktor podnieśc wypić kawę i ma niedrgnąć.

miałek kilka jest to dobry sprzęt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys może i sie zateskni, ale w moim zyciu to jest nowośc zeby ropa była droższa od benzyny, a wczaraj tego doświadczyłem A powiedzcie mi jeszcze ile spali na motogodzine, bo obecnie mam t 25 i stwierdzam ze ruskie sprzęty są bardzo oszczędne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lornik- drobna subtelność, proponuję wymienić zdjęcie, jeśli chcesz wymieniać uwagi z nami na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lornik- drobna subtelność, proponuję wymienić zdjęcie, jeśli chcesz wymieniać uwagi z nami na forum.

przepraszam jesli cię gorszy ale to kara za zdrade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lornik- drobna subtelność, proponuję wymienić zdjęcie, jeśli chcesz wymieniać uwagi z nami na forum.

 

A co ty taki "świętojebliwy"??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam instrukcje obsługi do ciądnika BELARUS 820/820.2, 920/920.2/920.3, 925/ 925.2/ 952.3, 1025/1025.2/1025.3, KATALOG CZĘŚCI DO MTZ 80, 82, 82H, 82P, 82 TS, INSTRUKCJE NAPRAW DO MTZ 80, 80Ł, 82, 82Ł

 

Mój email: rkrystian@interia.eu

GG: 10024523

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) witam wszystkich dawno mnie bylo ale znowu jestem i to na stale pozdro

 

zajebiaszczo moze będzie co poczytac o mtz hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) witam wszystkich dawno mnie bylo ale znowu jestem i to na stale pozdro

 

zajebiaszczo moze będzie co poczytac o mtz hehe

no dobra to pytam mam prolem z rozdzielaczem od hydraluliki posiadam mtz 82 z81 r podnosnik steruje sie wajcho przy kierownicy z nim niemam problemu ale z reszto tak a szczegulnie z dodatkowym wyssciem na zewnetrzno hydraulike a szczegulnie w belownicy podnosi klape wolnym tepem (a na obrotach nie moge bo mam belownice SIPME I PORYWA mi lancoch )wiem ze przyczyna lezy w tym ze wolno podnosi ta klape i moje pytanie czy u was tez tak sie dzieje czy istnieje jakas regulacja czy wymiana rozdzielacza pomrze dodam jeszcze zamiana sekcji nic nie pomogla mam nowo pompe i juz zwiekszylem cisnienie na rozdzielaczu pozdo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

mam następujące ksiazki do MTZ:

 

-Instrukcja obsługi do MTZ-80,82,82H,82P ,Belarus-550E, 552E, 570,572, 510E,512E,520,522

-Katalog MTZ-80,82

- instrukcja obsługi MTZ 900/900.3; 920/920.3; 950/950.3; 952/952.3

 

 

Jeśli ktoś chce , mój mail : Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do piotrtrakmtz

a może zauważyłeś czy przy podnoszeniu klapy unosi Ci też ramiona od TUZ?

bo to może jakaś nieszczelność w rozdzielaczu i olej leci tam gdzie ma lżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do JacekXXL od piotrtrakmtz zgadza sie ramiona podnosnika podczas ostatniego belowania unosily sie samoczynie domyslam sie bez wymiany rozdzielacza nie obedzie mam w zwiazku tym mam pytanie co w moim rusku istnieje czwarta wajcha ta od samoczynego dociazania pluga (chyba nie probowalem ) mam zamiar to wymotowac i ten cylinder kolo kola i pytanie czy wystarczy zaslepic otwory na tloku ( te pod siedzeniem bo dowyslam ze na nowym rozdzilaczu wyjsc na to nie bedzie )i czy ktos kupil rozdzielacz z allegro jakis tani trzysta cos i jak sie sprawoja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla tych którzy rozbierali mtz-Czym różni się silnik mtz82 od mtz 82ts?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ostatnio zrobilem sobie żądło od ukladanie bald ze sloma na przyczepe ale mam problem z podnosnikiem przy moim mtz-cie 82. Kiedy chce opuscic żądło z baldą podnosnik najpierw unosi kilkanascie cm do gory i dopiero potem opada. Przy ciezszych maszynach jest normalnie. Co moze byc tego przyczyna i jak temu zaradzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z mtz 82 strasznie ściąga na lewą stronę tak że przy dużych prędkościach nie idzie go uprowadzić co może być przyczyną i jak to naprawić tydzień temu był wymieniony orbitrol i to nic nie pomogło z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nic nie piszecie,przecież modlitwy o DESZCZ się spełniły.;P.siwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiatam wszystkich. sąsiad jest u mnie i ma wielki problem. ma mtz a na nim tura alu nie wiem z jakiego to kraju tur. rozdzielacz jest ukraiński. i mamy problem. urwało się ciegno czyli stalowa linka w pancerzu która idzie od gałki sterującej do rozdzielacza. wieciemoże gdzie można dorobić takową linke albo kupic nowa za pomoć dziękuję z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiatam wszystkich. sąsiad jest u mnie i ma wielki problem. ma mtz a na nim tura alu nie wiem z jakiego to kraju tur. rozdzielacz jest ukraiński. i mamy problem. urwało się ciegno czyli stalowa linka w pancerzu która idzie od gałki sterującej do rozdzielacza. wieciemoże gdzie można dorobić takową linke albo kupic nowa za pomoć dziękuję z góry

skad jestes?znam firmy z poznania lub z raszyna które dorabiaja linki wg wzoru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...