Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@ maskin ten starter to coś jakby asahi + NPK buraki miały pousychane liście , marne były jak diabli a teraz zakryły międzyrzędzia , jutro sypnę saletry

 

Buraki rosną na polu z takimi wynikami badań glebowych P 34,2 mg/100g , K 29,5 mg/100g , Mg 8,3mg/100g , pH - 6,7

 

W jęczmieniu też robiłem starterem to sporo jest kłosów po ok 30-32 ziarka dodam że jęczmień był najgorszy na okolice a teraz jest odwrotnie , pokrzewił się zajebiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do jakiej fazy rozwojowej jęczmienia można stosować ten stater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wow no i co będzie coś z tych buraków ? nie ma ich duzo ale gdzienietu to takie jakieś kosmiczne sa:/ buu

 

Sporo tego mocznika i magnezu ja mocznika dawalem ok wiadra:/ i mg to 5kg:/ a tu az tyle wow

 

center syp i nie zaluj, ja na 200 l wody dawalem 15 kg mocznika...

 

Mam taki spory plac na polu gdzie buraki sa drobne i nie predko im przyjdzie zakryc ziemie... wiem ze jest brak czegos... a napewno prochnicy... ale jak im pomóc??? pryskalem 2 razy saletra wapniowa, mocznik, tytanit+mikro, moze jakis nawoz potasowy albo fosforowy dac? co wybrac?

 

jak dałes coś takiego to zaczekaj narazie Mg tylko posmaruj i borem je jak nie pryskałes a tak zacekaj moze aura sie poprawi i zobaczymy wtedy ja tak postanowiłem:-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki spory plac na polu gdzie buraki sa drobne i nie predko im przyjdzie zakryc ziemie... wiem ze jest brak czegos... a napewno prochnicy... ale jak im pomóc??? pryskalem 2 razy saletra wapniowa, mocznik, tytanit+mikro, moze jakis nawoz potasowy albo fosforowy dac? co wybrac?

 

Czy na tym placu jest aby właściwy odczyn gleby? Czy przy uprawie pod siew nie było tam za mokro?

Co do skuteczności dokarmiania mikroelementami to mam duże wątpliwości.

Właściwe pH, w odpowiednich warunkach wykonana uprawa przedsiewna (najlepiej jednym przejazdem), jesienne nawożenie fosforowo - potasowe, odrobina saletrzaku przedsiewnie i najwazniejsze: saletra z nieba, i buraki powinny dawać sobie radę.

Odpowiednie pH to klucz do sukcesu, jeśli jest zapewnione, a buraki "stoją" w miejscu to szukamy innych przyczyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na polu taki plac około 0,1ha im więcej nawozu szczególnie na wiosnę tym gorzej. Buraki schodziły 4-6 liści i koniec korzenie średnic 2cm do kopania dałem na te 0,1ha cały rozsiewacz(2,5t) wapna z cukrowni po 2 latach zasiałem buraki po placu ani śladu.

Jeśli chodzi o mikroelementy to jak któregoś zabraknie to kicha.

Prawo minimum Liebiga - jedno z podstawowych praw, mówiące, że czynnik, którego jest najmniej (jest w minimum) działa ograniczająco na organizm .............. wystarczy niedobór jednego tylko ze składników, aby ograniczyć wzrost rośliny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie jest ph, ale na tym polu 2 lata temu rosla fasola i tam gdzie byla sloma po niej palona to buraki są za kolano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie jest ph, ale na tym polu 2 lata temu rosla fasola i tam gdzie byla sloma po niej palona to buraki są za kolano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze wylales wiecej treflanu w to miejsce. ja mialem kiedys problemy z Piwotem przez dobre 10 lat nie mialem po nim burakow dopiero w tym roku puscil Sprubuj potraktowac je uzyzniaczem podobno pomaga.Ale nie wiem komu chociaz napewno temu Boganowi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie stosowalem tam treflanu... chyba ze poprzedni... ale powoli rosna.. wczoraj jeszcze pszedl adob 18-18-18+ saletra wapniowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie stosowalem tam treflanu... chyba ze poprzedni... ale powoli rosna.. wczoraj jeszcze pszedl adob 18-18-18+ saletra wapniowa

Na takich placach zmiennościach glebowych to przeważnie pH jest poniżej 5 kiedyś sprawdzałem było 4,3 Dawanie większych dawek nawozów pogarsza sytuację dodatkowo koniec czerwca to nie jest dobry moment na saletrę no chyba że buraki kopane będą w grudniu. Jedynie dolistnie można coś ratować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znowu piszesz po pijaku to jest temat uprawa burakow a nie jeczmienia

 

Do mnie to było jesli tak to pomyliłeś się dzisiaj to troszke dziabnołem "CHMIELNE" micne

 

Pół godziny temu ładny deszczyk poszedł na buraki gites

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie stosowalem tam treflanu... chyba ze poprzedni... ale powoli rosna.. wczoraj jeszcze pszedl adob 18-18-18+ saletra wapniowa

Na takich placach zmiennościach glebowych to przeważnie pH jest poniżej 5 kiedyś sprawdzałem było 4,3 Dawanie większych dawek nawozów pogarsza sytuację dodatkowo koniec czerwca to nie jest dobry moment na saletrę no chyba że buraki kopane będą w grudniu. Jedynie dolistnie można coś ratować

 

zgadza sie.. witaminy i saletra wapniowa w plynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czemu w tym roku u mnie na 2 kawalkach buraki maja male takie waskie liscie i strzeliste ? Czym to jest spowodowane ? Kurde sialem saletre anwil i cos mi sie wydaje ze (słowo zostało usunięte) jest z niej:-( co wy na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero dzisiaj posiałem saletre stało troche w Bagu ze 350kg to wysiałem na moje poletko

 

Ogólnie buraki git ale w okolicy widze że sporo kiepskich jest moje są na dobrym polu buraków na nim nie było kilkanaście lat i na dodatek pole nisko położone w łąkach

 

 

Kupujcie Lubelski cukier puki jest w sklepach bo potem miałkim pozostanie słodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czemu w tym roku u mnie na 2 kawalkach buraki maja male takie waskie liscie i strzeliste ? Czym to jest spowodowane ? Kurde sialem saletre anwil i cos mi sie wydaje ze (słowo zostało usunięte) jest z niej:-( co wy na to ?
a może masz natych dwuch kawałkach inną odmianę i stąd takie liście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujcie Lubelski cukier puki jest w sklepach bo potem miałkim pozostanie słodzić

Potwierdzam żonka kupiła jakiś ARO cukrownia bliżej nieznana śmierdzi jakoś nawet słodzić przestałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem list z cukrowni ze dostane rekompensate! nawet niezla sumka sie uzbierla pierwsza rata do konca sierpnia 2009 i druga do konca kwietnia 2010 poczekamy zobaczymy. Bylo by troche na jelonka jakby jeszcze zlozyl wniosek do agencji o dofinansowanie to by duzo nie trzeba bylo dolozyc . tylko moze ktos wie ile dokladnie kosztuje model 4020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujcie Lubelski cukier puki jest w sklepach bo potem miałkim pozostanie słodzić

Potwierdzam żonka kupiła jakiś ARO cukrownia bliżej nieznana śmierdzi jakoś nawet słodzić przestałem

 

W biedronce jest Lubelski i jest tańszy jak w lublinie w cukrowni

 

Ja też nie słodze ani herbaty/kawy

 

"Cukier krzepi ale wódka lepii zwłaszcza Łącka Śliwowica (70%)"

 

wczoraj i dzisiaj konkretnie polało na buraki git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba bylo zrezygnowac i oddac limit i wziasc kase a nie teraz martwic sie o pogode, bedzie nie bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trzeba bylo zrezygnowac i oddac limit i wziasc kase a nie teraz martwic sie o pogode, bedzie nie bedzie

ja pisałem o oddanie limitu i nic z tego ale jak porównuje to buraki przy tej cenie są bardziej opłacalne niz pszenica jara w taka susze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie sieje co roku na poplony gorczyce zółtą i sieje ja zazwyczaj zaraz o żniwach i przed kwitnieniem orze albo w trakcie:/ Ale u mnie w ziemi jest wysoki PH i ona rośnie slabo dość Macie jakies sposoby na to ? A moze jakis inny poplon dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...