Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

moze lowil ryby we wisle i metale ciezkie mu poprawily charakter.a poza tym i nas zniwa na piaskach to kolo soboty sie zaczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drodzy forumowicze-

temat wątku dotyczy żniw

 

po co wchodzicie w dyskusje z tym pajacem i marnujecie czas odpisujac na żałosne zaczepki. niech sobie chłopina popisze,dowartościuje się co nieco,bo skoro twierdzi,że jest w tej agencji niezastąpiony to już wszystko wiadomo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5,4 ha jęczmienia.oz. ok 24 m3,ziarno-szpilka oceniam na ok. 12 -13ton.Super plon ,ale to zawsze jakiś ulamek z 28 mln ton prognozy zbiorow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zebralem z 6,2 ha jeczmienia ozimego traminer 27 zbiornikow bizona sypanych w biegu........strasznie male ziarenka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już się zaczyna kto ile namłócił jak to wziąć przez pół to bym uwierzył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze z jeczmieniem jarym cudow nie bedzie i plon 5-6 ton bedzie nie do osiagniecia.............

ale jeczmien ozimy ladnie sypal w tym roku - na te warunki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12,6 z 1,5 ha to chyba kukurydzy mokrej a nie jęczmienia na 6 się zgodzę ale nie ponad 8t/ha w tym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja tam miałem 4 tony z ha i to jest na prawde... jakosc jest masakryczna;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie żniwa już są.

Od wczoraj kosze bizonem trawę na nasiona, będzie dobrze jeśli wyjdzie 400kg z hektara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12,6 z 1,5 ha to chyba kukurydzy mokrej a nie jęczmienia na 6 się zgodzę ale nie ponad 8t/ha w tym roku

 

jęczmień był na 3 klasie ziemi nawozu dawalem tylko 20 kg na morge a jeczmien był tak gęsty ze polegl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sypało 6 ton z hektara na trzeciej klasie mało prawdopodobne żeby BAMBROWI sypało ponad 8 ton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jęczmień był na 3 klasie ziemi nawozu dawalem tylko 20 kg na morge a jeczmien był tak gęsty ze polegl Jak wielka jest ta "morga",pytam bo są różne.Podaj jeszcze ile cetnarów było z tej morgi i ile pacierzy ją kosiłeś to już wtedy wszyscy będą wiedzieć o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w naszym regione juz kosili jęczmień zimowy i plon 6t. co przy takiej suszy to rewelacja. dzis było spotkanie o punktach skupu zbóż, rzepak 1500, ale może być więcej bo spodziewaja sie niskich plonów, pszenica jeszcze nie wiadomo plon jarej u nas w województwie oceniają na 1,5-2,5t. kto osiągnie ponad 3t to bedzie sukces.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiesz ja jęczmienia siałem o 100kg wiecej na ha niż normalna dawka

jakby zawyzanie normy wysiewu miało byc recepta na wyzsze plony jestem gotowy siac nawet 500kg/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiesz ja jęczmienia siałem o 100kg wiecej na ha niż normalna dawka

A ta normalna dawka to wg ciebie ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo powieksza plon poległ o bylo tak gęste że motowidła i młocarnia nie nadążały

 

 

on chyba kosi zboże wistulą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motowidła w kombajnie są chyba ostatnim elementem, który może nie nadążać, prędzej uwierzyłbym w ślimak w hederze ale nie na jęczmieniu.

Bamber mogłeś napisać że sita nie nadążały przepuszczać ziarna, bo przy dobrym plonie tylko tam powstaje problem wyrzucania części plonu jeśli za szybko się jedzie.

A ogólnie z tym plonem to niezły żart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bamber niezły kit tu nam ciśnie jak juz koniecznie chcesz sie przechwalac na tym forum pisz w temacie''nie do wiary''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kosiłem w zeszłym tygodniu jęczmień oz. i dał na srednio czwartej klasie 5 ton z ha, niby nic nadzwyczajnego po za tym, że mam gospodarstwo ekologiczne. Odmiana traminer przedplon dwuletni urzytek koniczyny z trawami siew 150kg/ha pielęgnacji brak, nawożenia brak, chorób brak.

Sam jestem zaskoczony bo zasiałem jęczmień na próbe ale z myślą, że nic z tego nie wyjdzie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...