Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sytuacja na rynku jest dosyć dziwna ponieważ jajek na fermach nie ma za wiele(co najwyżej trzydniowa produkcja) a dużego to jest w ogóle mało a mimo tego ceny stoją w miejscu. Koszty produkcji stale rosną, nie zanosi się nawet na przejściowy spadek cen pasz w okresie żniw a wręcz moze być jeszcze drożej wkrótce po zbiorach co wynika z ogólnej sytuacji na śwatowym rynku (info z dużej wytwórni, nie biore od nich paszy) i pomimo takiego stanu ceny jaj utrzymują sie poniżej kosztów wyprodukowania. W mojej opinii do miesiąca ceny muszą podskoczyć gdyż wielu zacznie w oczy zagladać perspektywa bankructwa. Już dziś znam przynajmniej kilka ferm które pożyczają na paszę od handlarzy Nie myślałem że doczekam takich czasów No ale jak niektórzy oddają 1A za 0,18-0,19 to nie ma się co dziwić.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie że nie ma się co dziwić albo się sprzeda po takiej cenie albo się zostanie z towarem i już później to go nikt nie weźmie. Niestety cenę podnieść nie jest łatwo szczególnie, że hodowca hodowcy wilkiem i jak jeden podniesie cenę to drugi sprzeda taniej bo się będzie cieszył, że pozyskał klienta.

Wydaje mi się, że to rynek wyklaruje sytuację, niektórzy niestety odpadną bo nie będą w stanie dłużej produkować przy takich cenach i kosztach a jak się zrobi mniej hodowców to i cena pójdzie w górę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , jasne , że cenę wyregulują prawa rynku. Po prostu ostatnio zbyt wiele ferm powiększyło produkcję - widocznie miały spore zyski. A co się dzieje się przy

nadprodukcji wszyscy wiedzą . Wydaje mi się , że przy braku exportu cena nie ruszy się wgórę prędzej niż we wrześniu. Kto ma oszczędności z "lepszych" czasów - przeżyje i znowu konto będzie mu rosło. Obecnie za 1b nie dostanie się

więcej niż 16gr. wyższe ceny ma tylko duże 0 -23 , XL- 28 gr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo źle nie jest ale i dobrze też nie !!

Brak zbytu ruszyły pomidory i truskawyyyyyyy

 

 

widac ze nie masz pojecia o handlu pomidorem ....

 

choc w koncu moze dla ciebie pomidor jest substytutem jaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny jaj spadają! Przetwórstwo i pakownie słabo płacą i są zawalone jajem z importu(Rumunia,Niemcy,Litwa...)branża drobiarska ledwo piszczy i nie zanosi się na szybką poprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że w ciechanowskim salmonella cz to plotka może ktoś potwierdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a co tu pisac u kogo mozna najtaniej kupic czy kto najdrozej sprzedaje a salmonnela moze i szaleje ale przy tych cenach jaj i przy w miare starej kurze tez bys chcial dostac ta cene za kure a kwota na ten cel ciagle maleje wiec......Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2a -16 , 1b- 18 , 1a -21 , 0 -25, EX- 30 gr. - minimalne ceny netto na dziś loco ferma. Poza 2a nic nie ma na magazynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czas aby jajo szlo do gory Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W łódzkim mimo upałów zaczyna brakować towaru .Myślę że po pierwszym sierpnia cena zacznie powoli rosnąć .Jak koledzy płacicie za pszenicę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z moim poprzednikiem. U nas w łódzkim o dużym jajku można zapomnieć a z mniejszym też coraz gorzej. Ceny idą w górę, Ib 19, Ia 21, O 25. Ex 31 i na tym na pewno nie poprzestaniemy. Pozdrowionka i też radze ceny podnosić i odrabiać straty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie coś się dzieje bo umarłe forum doznaje wskrzeszenia. Na pewno brakuje S -ki i "0" , ale pozostałych sortów jest pod dostatkiem. 1A za więcej niż 19 , a 1B siedemnaście nie pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak koledzy dzieje sie ! Choc to zadna rewelacja przy cenach pasz w okolicy 1 tys zl. Tak ze nie podniecac sie tylko ceny podnosic !! Na dzis 1a 0.21 to minimum na fermie bez dowozu !!! jesli ktos chce sie babrac za nizsze grosze to jego strata . Przy tych obecnych wymogach to my i tak po kosztach jedziemy do momentu az 1a nie osiagniew co najmnie .23-.24 gr. I nie ulegac szantazom bo jajka BRAK !! masa stad wycietych i przepierzanych !! A te jak wiadomo niosa jak niosa !! Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kolega słusznie zauważył że 1A musi kosztowac do hurtu 0,24 bo inaczej ta robota nie ma sensu przy dzisiejszych kosztach. Paszarnie nic nie chcą opuścić cen bo chca teraz odrobić wcześniejsze tzw. "straty". Ja dałem wczoraj ultimatum albo obniżka albo biore gdzie indziej i poskutkowało zniżyli 40zł na tonie. Także trzeba walczyć jak się tylko da i nie wierzyć bajkom jakie opowaiadają przedstawieciele handlowi.

Na Śląsku duże braki pożądnego dużego jajka a ceny na dziś u mnie 1a najtaniej 0,22 plus vat loco ferma. A co będzie w przyszłym tygodniu? Rynek pokaże a przede wszystkim to czy poprawi się zejście bo wtedy cena dopiero podskoczy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. To jest real dla stałych klientów , a nie kocert życzeń. Jest wysoce prawdopodobne , że na tym nie koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0-30gr, S-25-26gr, 1A-24gr,1B-22gr,2A-20gr takie ceny dziś płacili u mnie klienci!prawdopodobnie od poniedziałku znowu podwyżka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mlode stado, ktore wchodzi wlasnie w 2b/2a. jajko bardzo ladne, czyste i oczywiscie swieze, tel. 094 318 34 66.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...