Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 18:17 Sob 19 Paź 2019

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 336, 337, 338 ... 2210, 2211, 2212  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szu

PostWysłany: 19:24 Wto 1 Lis 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Very Happy

im cena bliżej 2,5 tym szybciej bedzie się oczyszczała branża pod warunkiem ze cedrob nie dostanie bezpłatnego kontyngentu miesa z importu

żle drobiarzom nie będzie po odsianiu plew od ziarna w branży

prezes Zeldrob kupi sobie resoraka jak sprzeda 1 budę Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zygi

PostWysłany: 17:02 Wto 1 Lis 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W niedługim czasie sytuacja sama się oczyści.
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 13:44 Wto 1 Lis 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no... drobarze mają dylataty buhahahahahahahahahahaha..... ocean twojej tępoty jest jak wrzechświat Laughing
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 11:09 Wto 1 Lis 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żeldrob napisał:
Kredyty "frankowe" to zupełnie coś innego . Udzielane na zakup mieszkania , domu , budowę domu i zawsze zabezpieczeniem jest hipoteka. Zobacz co działo się kiedy kurs franka poszybował w górę - momentalnie wartość nieruchomości w stosunku do udzielonego kredytu we frankach drastycznie spadła. banki natychmiast wystapiły do kredytobiorców o dodatkowe zabezpieczenia . część dała sobie radę i jakoś spłaca , ale część niestety nie sprostała i banki wypowiedziały kredyty. Czarna d.opa - niestety. W przypadku drobiarza zabezpieczeniem jest hipoteka kurnika i co z tego.? Wartość kosztorysowa i wg udaielonego kredytu nijak ma sie do ewentualnej ceny sprzedazy. O ile dom zawsze jakąś wartość trzyma bo mieszkać to po prostu podstawowy byt człowieka to buda zawana kurnikiem już na etapie budowania traci . Nikt przy zdrowych zmysłach dzisiaj nie da za wybudowany kurnik na 50tys. 2 mln. choćby miał złote wloty i platynowe smigła wentylatorów. No może jak platynowe Laughing Banki będą w głębokim kanale bo hodowcy nie są głupi i swoich chałup jako zabezpieczeń nie dawali . Zresztą oni nie maja domów bo mają je ich rodziny , a oni tylko tam mieszkają Laughing Samochody i tzw. "drugie nogi" też obce . Tak więc co bank może zabrać ? Kurniki i ....tylko kurniki. A jak tych kurników już jest do zaj....ania to chetni będą mogli je kupować za 20-30 % wartości. Do wyboru , do koloru .Tylko czy tacy będą?

gomofilcu po ile audi A8 500 KM ? teraz drobarze maja takie dylataty a nie mieszkania

Ale jak juz piszesz o franku nie wiem kto wymyslił taki kredyt

juz nie raz prof modzelewski sie wypowiadał ze banki nie miały takiej ilosci franków by udzielić kredytu we frankach ale udzielały w złotych

i co sie stało z kursem jak wegry spłaciły banką kredyt we frankach i zamieniły na forinty ?

Identyczna sytuacja miała miejsce z kredytami w jednach tyklo firmy mogły je zaciagać ale jen o 50% spadł i banki co go udzielały zbankurtowały
dlaczego ? tez nie miały jenów na całaos kredytu a kredyt był w zł wypacony

moim zdaniem przyjaciel żeldrob wali konia w kiblu do dziś
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 10:09 Wto 1 Lis 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filuś napisał:
Żadne tłumaczenia nie pomogą musi być 3 przez pół roku i 2,7 przez jesień zimę i podobno tak ma być
Podobno to Kopernik była kobietą Laughing Jest oczywiste , że tylko mniejsza ilość towaru na rynku spowoduje ewentualne podwyzki cen zywca , ale o ile cenę 3 hodowcy BYĆ MOŻE będą w stanie przez 2-3 kolejne rzuty przetrwać to już cena 2,5-2,7 spowoduje , że bedzie tylko raz . Później zgliszcza bo zeby odbudować sie finansowo potzreba ceny na poziomie okolo 4 pLN , a to raczej impossible . Zresztą cena 3 już powoduje , że hodowcy plyną i to wartko w stronę wysypy zwanej bankructwem
Crying or Very sad
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 09:52 Wto 1 Lis 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żadne tłumaczenia nie pomogą musi być 3 przez pół roku i 2,7 przez jesień zimę i podobno tak ma być
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 09:19 Wto 1 Lis 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kredyty "frankowe" to zupełnie coś innego . Udzielane na zakup mieszkania , domu , budowę domu i zawsze zabezpieczeniem jest hipoteka. Zobacz co działo się kiedy kurs franka poszybował w górę - momentalnie wartość nieruchomości w stosunku do udzielonego kredytu we frankach drastycznie spadła. banki natychmiast wystapiły do kredytobiorców o dodatkowe zabezpieczenia . część dała sobie radę i jakoś spłaca , ale część niestety nie sprostała i banki wypowiedziały kredyty. Czarna d.opa - niestety. W przypadku drobiarza zabezpieczeniem jest hipoteka kurnika i co z tego.? Wartość kosztorysowa i wg udaielonego kredytu nijak ma sie do ewentualnej ceny sprzedazy. O ile dom zawsze jakąś wartość trzyma bo mieszkać to po prostu podstawowy byt człowieka to buda zawana kurnikiem już na etapie budowania traci . Nikt przy zdrowych zmysłach dzisiaj nie da za wybudowany kurnik na 50tys. 2 mln. choćby miał złote wloty i platynowe smigła wentylatorów. No może jak platynowe Laughing Banki będą w głębokim kanale bo hodowcy nie są głupi i swoich chałup jako zabezpieczeń nie dawali . Zresztą oni nie maja domów bo mają je ich rodziny , a oni tylko tam mieszkają Laughing Samochody i tzw. "drugie nogi" też obce . Tak więc co bank może zabrać ? Kurniki i ....tylko kurniki. A jak tych kurników już jest do zaj....ania to chetni będą mogli je kupować za 20-30 % wartości. Do wyboru , do koloru .Tylko czy tacy będą?
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 08:37 Wto 1 Lis 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeldrob w bankach doskonale wiedzą jakie są koszty i mam wrażenie ,że sytuacja z kredytami w drobiarstwie bardzo przypomni sytuację z kredytami frankowymi.....
Poprzednio zamieściłem post jak jedną decyzją potężna firma zapewne ostro nabałagani u hodowców kur na jajko konsumpcyjne Crying or Very sad Do tego CETA i będzie się działo ,a przetrwają najmocniejsi - czytaj- finansowo
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 08:28 Wto 1 Lis 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/lidl-rezygnuje-z-jajek-z-chowu-klatkowego/e8y5hn
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 05:34 Wto 1 Lis 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szu napisał:
żeldrob napisał:
a ty flecie chociaż 4 klasy podstawówki zaliczyłeś Shocked Questionw lawce razem z szusru siedziałes Question

za to Ty siedziałeś ale w kiblu i konia waliłeś -

????????? Shocked Shocked Shocked czy komentarz na temat autora powyższego tekstu jest potrzebny Rolling Eyes Embarassed Mad
Tak samo nie ma co komentować Medoksa czy innych , którzy rozumieją zasady racjonalnej produkcji , gospodarki etc. Ileż to razy wyzwano mnie od filozofów , księgowych ? Jak podawalem realne koszty bylem je..b..a..n y , że mam nas.rane, że z takimi kosztami jakie podaje powinienem zmienić branżę , że ......
Ech szkoda pisać. Jedno jednak pozostaje dla mnie zagadka? Dlaczego banki nie potrafią realnie określać dochodowości z produkcji drobiarskiej? Mają przeciez tysiace analitykow , a określenie jej dla osob " za pan brat" z liczeniem kasy nie powinno być problemem. Czyżby w pogoni za zyskiem ( raczej wątpliwym ,a za straty zaplacą wszyscy inni klienci banków Evil or Very Mad ) stracili czujność??? I chyba zdrowy rozsaądek . W pogoni za wynikami , chęcią pochwalenia się wykonaniem planów finansowych w mojej ocenie dali dopy.
Jeszcze "wczoraj" wzięcie kredytu przez drobiarza to była formalność. Chcialeś 1mln, 2,3,4 - żaden problem . Ciągle słyszałem , ze mają potężne środki i bardzo chętnie je pożyczą ,a że wibor malutki ( ile z tych tepaków wie co to wibor , libor , euribor ) , kredycik taniutki więc " (słowo zostało usunięte) dusza piekła nie ma " Smile Zresztą u nas gdzieś w podświadomości siedzą wysokości oprocentowań kredytów z minionych lat więc jak ktoś dzisiaj daje na 3 - 4% to ludziska chyba myslą , że to darmo Evil or Very Mad No 4 to nie 24% więc rzeczywiście różnica kosnmiczna tylko , że jak było 24 to się na drobiu zarabialo calkiem dobrze i było stać na te 24 , a jak dzisiaj jest 3% ( może być nawet 0% Laughing ) to do drobiu trzeba KOSMICZNIE dołożyć. Niestety kredytowcy nie będą w stanie spłacać tego co wzięli na budowę . Powtórzę - 30 do 40 groszy , do kilograma bo tyle trzeba doliczyć z kredytu okolo 2- milionowego na 1 kurnik , przy kosztach zerowych na poziomie dzisiaj 3,3- 3,4 ( tylko co i kto do tych kosztów zalicza Laughing ) to cena musiałaby być na poziomie minimum 3,70 i to tylko dla obsługi produkcji i banku . O zysku nawet nie wspominam Evil or Very Mad . No to jak mamy 3 PLN za 1 kg czyli dokładkę circa , no dobra niech będzie 60 groszy to z jednej budy 50 tys. STRATA rzędu 75 tysięcy Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad x ilośc kurników np. 5 = 375 tys. I to tylko za mniej niż 2 miesiące Crying or Very sad Teraz razy już 2 rzut zrobi nam 750tys. I tak przez rok bedzie strata o wartości 1 super kurnika na 50 tys. ptaków. No to trochę pesymistyczne co napisalem i raczej malo prawdopodobne , ale tylko dlatego , że banki roku nie będą czekaly czym uchronią drobiarzy przed takimi startami. Normalnie dobroczyńcy bo i uwolnią od klopotu posiadania tych wstretnych obiektów , ktore przynosza straty Laughing Laughing Laughing
A........................ trzeba jeszcze za coś żyć, napić się na te zgryzoty wódeczki , ratę za maybacha zapłacić , pojechać na Tereryfę ...... Mr. Green Mr. Green Jest to oczywiście jak na razie gdybanie , ale........ to zaczyna się JUŻ dziać więc różowo raczej nie będzie.
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 23:28 Pon 31 Paź 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale w sumie to fajnie że nie na ceny i nie będzie szybko niech się martwi ten co nabudowal i terminy go cisną mały z dwoma czy trzema olewa temat i będzie na pół gwizdka hodowal żeby tylko cos mieć nie zarobi i nie straci a duży Laughing Laughing Laughing Laughing Embarassed Twisted Evil i o to chodzilo medoks wykonczyc pajacy co szkoły nie mają i nie wiedzą jakimi prawami rządzi się ekonomia makro dla przypomnienia Laughing
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 23:19 Pon 31 Paź 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu na to forum najczęściej podobno wchodzą ci z pół mln kur co dwa miesiące i liczą na cud a tu lipa i bardz99ooooooo dobrze wręcz super żeby zachlannosc się zrewanzyla 3 podono już kontrakt na następny rok nie chce dawać jedynie Widelki zwiększyć chcą oj boby boby przez kolejne dwa lata ma być tylko gorzej tak twierdzą ubojnie cel musicie paść także następny rzut wszyscy ograniczają o 30% wsad bo jak nie to po 2,4 za dwa mięs mają i nie liczyć że tamten nie wstawi to ja zarobie na nim w sumie za dwa mięs się okaże jaki macie łeb do kurzego biznesu
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 22:46 Pon 31 Paź 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam gościa co ma 5 kurników po 50 tys każdy i jest na kontrakcie chłopina biadoli że ma problem spłacać raty w banku a gdzie był rozum budować tyle na kredyt lepiej by było mieć jedną trzecią tego na wolnym rynku .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Zygi

PostWysłany: 22:30 Pon 31 Paź 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznaj się medox ile masz kurników.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 22:18 Pon 31 Paź 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprowadziliście ten biznes do granic absurdu. Ostrzegałem przed tym 10lat temu.Dokładnie teraz ZACZYNA się spełniać to co mówiłem.To dopiero początek.Już na przełomie tego roku i następnego będzie wypuszczać te kury do lasu , tak jak inni wylewają mleko do rowu, bo nie ma kto go kupić.Mogli żyć wszyscy, i ci mniejsi (1 hala na 20tys) i ci więksi mający 100czy150 tys. Ale wam zamarzyły się fermy po pół miliona czy milion, bo jak będzie więcej , to i zarobek będzie większy.W ciągu zbliżającego się roku przekonacie się, że to nieprawda
Nie potrafię wytłumaczyć tego inaczej niż genetycznie zakodowaną głupotą i rolą chłopka pańszczyznianego (kontraktacja) .To musi , jedno i drugie, być w genach
Co wam dały te fermy i kontrakty na poziomie kosztów?
Szkoda gadać.NIe mówię do wszystkich , zresztą ci o których mówię , nawet tego nie czytają, bo nie mają czasu, robią aż garb im wyrośnie na poczet ubojni, które na eksporcie i kontraktach zarabiąją dziesiątki milionów i na cały ten łańcuszek.A można było normalnie hodować i cena nie spadałaby poniżej 3.80netto nigdy, a wy mielibyście 5x tyle pieniędzy za 5x mniej pracy
Osobiście jestem za tym , żeby cena ani raz w ciągu najbliższego roku nie przekroczyła 3zł ,a często bywała na poziomie 2.50 wtedy boby budownicze zobaczą do czego doprowadzili
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 22:04 Pon 31 Paź 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Filuś Laughing Jesteś niesamowity ! Różne rzeczy w życiu widziałem i już myślałem ,że nic mnie nie zaskoczy ale Ty nie mieścisz się w żadnej kategorii głupoty bo po prostu ją przebijasz !
Błagam odpuść już ten portal !
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 20:28 Pon 31 Paź 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ty flecie chociaż 4 klasy podstawówki zaliczyłeś Shocked Questionw lawce razem z szusru siedziałes Question
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 20:19 Pon 31 Paź 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biznesy rok takiej ceny i po was bam B ry puste już podobno najwięksi zaczynają przebierać uszami bo kontrakt 3 oferuje i mówi że będzie jeszcze taniej powołując się na wolny rynek ze ciągnie tuszke w dół a zawsze to bywało na odwrót oj duże jeszcze 3 taki e rzuty bo następny po 2;5 na grudzień podobno ma być budować i uciekać z VAT em (słowo zostało usunięte)y
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 19:31 Pon 31 Paź 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szu napisał:
żeldrob napisał:
szu napisał:
Przyjacielu @żeldrop ja nie ukończyłem ośrodka szklono wychowawczego z wyróżnieniem Cool Cool

a co tam w CETA ? jak Banki słabiutko zarabiają na drobiarzach może by paszarnie wspomóc ? Shocked Shocked

Sądzę , że ty nawet podstawówki w normalnym trybie nie skonczyłeś Laughing

to Ty eksternistycznie ten ośrodek kończyłeś ?

pisz o ważnych rzeczach = 6.5mld tyle banki zarobiły

drobiarze 2,5mln ton mięsa wyprodukowali to o jakiejj skali porównawczej przyjacielu piszesz? nie wiem czy wiesz jest teraz promocja na Audi A8

ty już kompletnie odleciałeś Confused o czym w ogole piszesz ??? Shocked
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 17:56 Pon 31 Paź 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żeldrob napisał:
szu napisał:
Przyjacielu @żeldrop ja nie ukończyłem ośrodka szklono wychowawczego z wyróżnieniem Cool Cool

a co tam w CETA ? jak Banki słabiutko zarabiają na drobiarzach może by paszarnie wspomóc ? Shocked Shocked

to Ty eksternistycznie ten ośrodek kończyłeś ?

pisz o ważnych rzeczach = 6.5mld tyle banki zarobiły

drobiarze 2,5mln ton mięsa wyprodukowali to o jakiejj skali porównawczej przyjacielu piszesz? nie wiem czy wiesz jest teraz promocja na Audi A8
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 10:25 Pon 31 Paź 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szu napisał:

Powrót do góry
Zygi

PostWysłany: 10:02 Pon 31 Paź 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z waszych przepychanek na forum wynika choć kiedyś było odwrotnie;ten który ma jeden kurnik jest mądrzejszy od tego który ma 10 i w budowie 20.Owczy pęd bez najmniejszego rozsądku.Mały biznes mały upadek.Ale jest wyjście , starać się trzeba o azyl w Koreji Płn. , tam banki was nie sięgną i jaka perspektywa na zbyt. Swoją zachłannością i nierozsądną karkulacją zniszczyliście siebie i innych którzy żyli od lat na 1-2 kurniki , nie zatruwali powietrza i życia innym. Spotkanie z kurzym biznesem spowoduje że fortuna już na resztę waszego życia pozostanie tylko w marzeniach.
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 08:30 Pon 31 Paź 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 21:59 Nie 30 Paź 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="szu"]
żeldrob napisał:
szu napisał:

Ile kapustry trzeba zjeść żeby takiego g.ł.ą b`.a urodzić ? Mr. Green

z kapusty to Ciebie boćki przyniosły

Tylko tyle potrafisz wypocic? buhahahaha strasznie słabe Laughing no , ale cóż przy tak płytkim intelekcie trudno oczekiwać więcej Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 21:28 Nie 30 Paź 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żeldrob napisał:
szu napisał:

ile bud kurczaków trzeba sprzedać by kupić 1 audi A8 takie po czołowym zdrzeniu z tirem ? Razz

Ile kapustry trzeba zjeść żeby takiego g.ł.ą b`.a urodzić ? Mr. Green

widzę przyjacielu ze jak na prezesa przystało liczyć nie potrafisz .Moze ja Ci to narysuje Very Happy

z kapusty to Ciebie boćki przyniosły
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 336, 337, 338 ... 2210, 2211, 2212  Następny
Strona 337 z 2212

Skocz do: