Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ursus C-360

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Zgadzam się z zimnym to wina ursusa bali się że im rozkradną fabrykę a oni sami ją rozkradli i upadli nikt nie chce tego kupować bo tam nic nie ma. Zamiast myśleć przyszłościowo to mysleli wstecz i im to żle wyszło. Wina związków zawodowych w ursusie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Macie racje co do Ursusa. Niestety zniszczyli go socjalistyczni ludzie. Mam wrażenie że obecni "własciciele" też nie za bardzo wiedzą jak sobie z nim poradzić,mam nadzieje że sie mylę ich tak osodzając.

Niestety sprzęt produkowany przez Ursusa jest konstrukcyjnie starym sprzętem - ale pamiętajmy o jednym że dzięki temu łatwym w naprawie. Moim zdaniem powinni produkować 2 proste konstrukcyjnie ciągniki o mocy do 60kM mocy oraz całą gamę nowoczesnych ciągników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wielu rolników nie może przeboleć zaprzestania produkcji Bizona Rekorda, bo użytkują go do dzisiaj i są z niego zadowoleni. Józef Dębski informuje jednak, że kombajn ten nie był praktycznie modernizowany od momentu jego powstania, bo w latach 70. i 80. płocka fabryka miała odgórny nakaz, by produkować jak najwięcej, a nie zajmować się ciągłym udoskonalaniem wyrobu - pod koniec lat 80. wyjeżdżało z Płocka ok. 5,5 tys. kombajnów rocznie. Natomiast w latach 90. fabryka zaczęła mieć trudności ze sprzedażą i na modernizację brakowało pieniędzy. Nie było więc możliwości wprowadzania większych zmian, które pozwoliłyby maszynę na bieżąco ulepszać. Dlatego konstrukcja Bizona Rekorda stała się przestarzała. Powstała przecież na bazie Bizona Super projektowanego pod koniec lat 60., kiedy plony zbóż w Polsce wynosiły 2-3 tony z hektara.

 

Ten tekst świadczy o tym że tak samo postępowano w produkcji ciągników chodziło o to aby jak najwiecej wyprodukowac aby pokazac ze mamy duza i silna gospodarke aby udowodnic że jestesmy blisko zachodu ale tak nie było. Byliśmy tylko lepsi od wschodu coraz bardziej staczając się na wschód. To przykra i smutna prawda ale tak było naprawde. Przecierz Ursus produkujący dzisiejsze ciągniki nic prawie nie zmienił w ich konstrukcji. Zmieniły się tylko maski na nowocześniejsze i kabiny ale nie wszystkie. Podnośniki i pompy ma takie same jak 30 lat temu silniki ma stare po MF i niektóre mają po 30 lat np.Ursus 1234. Skrzynie też sa stare i nie modernizowane.Wszystko zostało po staremu jedynie wygląd się zmienił. Wyposarzenie jest bardzo ubogie i nieciekawie wygląda Juz lepiej wyglądają Pronary i Zetory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jaki olej wlać???lotos milvus,falco czy jeszcze jakiśinny???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ursusa chciała kupić korporacja AGCO - właściciel takich marek jak:

Challenger, Fand, MF, Valtra itp.

Polecam stronę: http://www.agcocorp.com/

 

Kto słyszał o zaawansowanej technologicznie firmie Valtra w latach 80?

Jak wyglądał asortyment Fenda?

A teraz gdyby Ursus został przejęty przez Agco jaki mógłby być asortyment polskiej firmy? BYła szanas na rozój i wpompowanie w firmę technologi, a tak prze związki guzik!

Z firm zatrudniającej 12 tysięcy osób i wysyłającej ciągniki do 85 państw świata pozostała tylko nazwa.

Zakład w Urusie jest na rozsprzedaży , załoga na bruku, a Ursus jest przejęty przez Bumar.

 

Życzę jak najgorzej Związkom zawodowym w Polsce! : :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie lepiej zamiast fantazjować na temat turbo zmienić silnik w C-360 52KM na 4 cylindrowy silnik od fergusona 60KM z rotacyjną pompą wtryskową powinien znacznie mniej palić. Wzrost mocy nie jest radykalny ale za to przekładnie i skrzynia biegów powinny działać bez znacznego obniżenia trwałości.

 

Dodatkowo warto też zmienić tryby (na skośne zęby) w przkładni głównej tak aby nie wyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co tam silnik, skrzynia biegów z wyposażeniem stałym śrubokręt i klucz 17 podniesienie maszyny z wom ,trzeba nieżle się nakombinować.Mialem taki sprzęt i jest to na owe czasy PRPETUM MOBILE .Naprawde wspolczuje tym co muszą tym czymś pracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Myśle nad założęniem magnetyzera paliwa.Czy ktoś już zakładał takie coś czy to coś daje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daje i to sporo Mniej pali mniej kopci ciszej chodzi i wogóle polecam to naprawde działa

Ale lepiej jeszcze dowalić mu ceramizer do oleju silnikowego razem gwarantuje wzrost mocy o 10%!!!! i zmniejszenie zużycia paliwa o 15%!!!!!!!!

I lepsze osiągi na każdym biegu!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja też na trójce.A w głębokiej to trójką dwójką zależy czy po prostym czy pod góre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja na glęboko też orze 3 skibami ale na 2 biegu.Na trojce byloby 2 skibowcem za szybko strach przy uderzeniu w kamien zeby czegos nie urwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy dalej na tym forum sa platfusy?Czy tez wy macie same piaski? Bo ja nie rozumiem jak mozna gleboko orac U c360 Przeciez ten ciagnik w glebokiej orce to 2 skiby nie daje rady Mialem wiele lat 360 i cos o tym wiem. Gleboko na 3 skiby to mozna orac Zetorem 7745 bo taki tez mam.

Ludzie ktorzy jezdza 360 na 3 skiby to robia podorywke a nie orke bo zaglebienia pluga na 10 cm orka nazwac nie mozna

 

Opamietajcie sie wreszcie i przestancie blaznowac na tym forum bo to jest załosne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ogolnie sie z Toba mati zgadzam z tym ze 360 w piasku lub lekkiej ziemi tez na 3 skiby w glebokiej orce (30 cm) nie pojdzie bo kola buksują. Po prostu ten ciagnik ma za maly uciag, brzydko mowiac dupsko ma lekkie, blokada nie dziala lub tak dziala ze jej sie uzywac nie chce.

Ja mam 360 i 330 i powiem ze ten 360 jak na swoje 52 konie to strasznie kiepsko wypada. Moim zdaniem 360 to dobry traktor do prasy z224 czy do kombajnu ziemniaczanego bo do orki sie ten ciagnik nie nadaje. Po prostu za maly uciag i blokada jest do dupy bo stac na niej trzeba albo nie dziala.

Kiedys mialem tylko 330 i kupilem 360 zeby miec mocniejszy ciagnik do ciezkich prac i sie zawiodlem. Mam rozrzutnik na 4 tony jednoosiowy z ktorym spokojnie sobie radzi 330. Pewnej jesieni kiedy spieszylo mi sie aby szybko wywiez obornik pozyczylem od sasiada rozrzutnik na 6 ton i zalozylem go do 360. Chcialem szybko sie uporac z robota i wozic obornik na dwa traktory bo 330 zaczepilem do mojego rozrzutnika na 4 tony. Ten moj rozrzutnik na 4 tony to zawsze ponad burty ladowalem ciezkiego gnoju i 330 miala ciezko ale sobie z tym radzila. Dlatego naladowalem ten rozrzutnik na 6 ton jak nalezy. Z podworka moja 360 z tym rozrzutnikiem na 6 ton wyjechala ale w polu nie dawal rady rozrzucic gnoju i sie sprzego spalilo 360 ma 22 konie wiecej niz 330 ale mimo to sobie z tym rozrzutnikiem na 6 ton nie poradzila kiedy 330 sobie z rozrzutnikiem na 4 tony radzila.

Teraz mysle o sprzedazy 360 aby kupic 914. 330 zostawie sobie do lekkich prac bo to mimo ze mniejszy traktor to duzo lepszy niz 360, ktora ma duzo moc ale trudno jest nia wykorzystac.

moim zdaniem 360 to marny traktor. PISZE TO ABY OSTRZEC WSZYSTKICH PRZED ZAKUPEM 360. NIE WIERZCIE TYM KTORZY PISZA CO TEN CIAGNIK NIE POTRAFI. POWIEM KROTKO; 360 NIE WIELE POTRAFI, POTRAFI SPALIC MNOSTWO PALIWA I NIE WIELE ZROBIC POZA BOLEM GLOWY TRAKTORZYSTY SPOWODOWANYM HUKIEM W KABINIE I MYSLA ZE POPELNIŁ BŁĄD KUPUJAC 360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pisząc platfusy masz na myśli chyba siebie.Przecież dwu skibowym to 330 orzą głęboko a ty pier......że 360 sie nie da nawet na 2 skiby.Chyba masz w nim silnik od malucha albo orzesz kamienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie poieram tych ktorzy innych wyzwaja od platfusow ale cos w tym jest.

nie raz widzialem 330 i 360 w orce na 2 skiby i czesto mailem watpliwosci ktory lepiej sobie radzi, bo silnik w 330 mial ciezko ale dzieki sprawnej blokadzie 330 ladnie jezdzila. A 360 ryl sie na jedno kolo i tak to szlo jak krew z nosa choc silink w 360 mial lekko.

sam mam zetora 8211 i w sporze o 360 i 330 jestem obiektywny bo patrze na to z boku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

NO widze ze zaraz sie okaze ze c-360 to nwet bron nie pociagnie.Ale porownywanie c-330 do 60-ki to juz przegiecie.Wychodzi na to ze trzydziestka jakis chalanger produkcji polskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak ciekawe......330, 4011, 350, 355 dają rade , ale 360 jest tak słaba że pług konny 1 sibowwy i do dzieła.

Pisałem już wcześniej : nie tylko ważna maszyna , ale i maszynista!!!!!Znam takie sytuacje gdzie i owszem 330 wyciągało się 360 z ładunkiem,(listopad 1982) ale bez przesadyzmu!

Widziałem jak koleś nie mógł zjechać z góry (jesień, zbieranie buaków) podczas gdy jest kolega zjechał w dół nawrócił i pojechal do góry z ładunkiem.

 

Kuzyn orał zestawem 4011 (roczik 1971) + 2 lub 3 sk. Miał tego nie wiele na jeden ciągik bo 30 - 40 ha. i tylko obornik orał 2.

 

U nas 99% ludzi orze 360 + 3 sk. Nie wiem jakie macie ziemie, czy wiecie co to są ostre lemiesze i gaz ale idzie jesień i moge trzasnąć kilka fotek na dowód bo juz mnie to zaczyna wkurzać. Zatem jak piszenie że 360 w orce jest do niczeog z łaski swojej podajcie orientacyjną klasę czy strukturę gleby!

 

Sam nie mam tego ciągnika za tem równiez "stoję z boku".

 

Po za tym wszystko tez zależy od głębokości oraki. Co za dużo to niezdrowo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
NO widze ze zaraz sie okaze ze c-360 to nwet bron nie pociagnie.Ale porownywanie c-330 do 60-ki to juz przegiecie.Wychodzi na to ze trzydziestka jakis chalanger produkcji polskiej.

 

Porównanie 330 do 360 jest wskazane.

Jeśli chodzi o uciąg to 330 na 2 skiby (w tym samym polu) lepiej ciągnie niż 360 3 skiby. Natomiast silnik w 360 ktora orze na 3 skiby (w tym samym polu)ma nieco lzej niz silnik 330 na 2 skiby.

Przestańcie pisac bzdur ile co pociagnie bo to naprwde najwięcej od ziemi zależy. U mnie w gospodarstwie mam ziemie lekkie i bardzo ciezkie i wyglada to tak ze w tych lekkich to 360 pojdzie na 3 skiby a w ciezkich 360 na 2 skiby ledwie zipie i naprawde az by sie chcalo orac na 1 skibe. Ja na ciezkich ziemiach sprawe rozwiazuje w ten sposob ze robie plytsza orke i tyle. bo co mam 360 na 1 skibe jezdzic?Choc w naszych stronach paru wlascicieli 360 oralo na 1 skibe zwlaszcza w suchych latach.

Prawda tez jest ze blokada w 360 jest do dupy i tyle.Nie ma o co sie kłocic. tyl w 360 też jest lekki i to sa najslabsze punkty tego ciagnika. kazdy sobie radzi z tym jak moze.

Jeśli chodzi o głębokość orki to chyba nigdy w zyciu(gospodarze 8 lat, a orze ciagnikiem dluzej) nie oralem 360 na głębokośc 30 cm. Po prostu na ciezkich ziemiach sie u mnie tego nie da zrobic bo nie pocagnie nawet na 2 skiby a w lekkich, w piasku tego robic niewolno bo zolty paisek wyjdzie i sie plony obniza dramatycznie.

330 to dobry traktor,z tym ze ma dwa minusy, jeden malo biegów(powinno byc 8 w przod) i drugi to mala moc, choc mozna zwiekszyc dawke paliwa i wtedy jest troche mocniejszy.

360 ma sporo minusów i taka jest prawda, ale mnie na lepszy ciagnik nie stac.

360 ma slaba skrzynie, duzo pali, wyje+minusy o ktorych mowilem wczesniej.

zgadzam sie z tym kto pisal wczesniej ze 360 dobra jest do prasy i kombajnu ziemniaczanego.

Moim zdaniem porownywanie 330 do 360 jest jak najbardziej na miejscu bo czy ktos sie zgadza z tym czy nie to oba traktory dobre sa na pare czy parenasie hektarow a jak ktos ma ten sprzet na wiecej to mu nie zazdroszcze.

wszystko co napisalem powyzej jest prawda i ma charakter wywazony to zanczy nie twierdze ze 360 bron nie pociagnie(chyba tego jeszcze nikt tu na powaznie nie napisal) i nie twierdze ze 3 skiby w ciezkiej ziemi to dla 360 bulka z maslem i idzie z tym bez problemu. NO CHYBA ZE KTOS MA W SWIOM 360 TURBO I PRZEDNI NAPED, BO BYLI TACY NA FORUM,BO WTEDY TO CO INNEGO.

Pozdrawiam>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja sam mam 2 sztuki 360 i obie ciągną pług na trzy skibyale ciągnik który ma nowe opony bez porównania ma większy uciąg niż ze starymi oponami ( szerokość opon też odgrywa duże znaczenie ) i co z tego że uciągnie trzy skiby skoro zakładam klepane lemiesze a nie wbije się na kartoflisku bo jak ię już wbije to ciągnik nie ma problemu z uciągnięciem. A po drugie w polsce nie wyprodukowano jeszcze dwóch takich samych c-360 bo moje chodz są z tego samego roku jeździ się nimi zupełnie inaczej . więc co porównujecie ciągnik do ciągnika skoro mogą być zupełnie różne. (jeździłem kilkoma 60 i każdy był inny i silnik w każdym chodził zupełnie inaczej )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

co to za (słowo zostało usunięte) napisał że c 355 opali mniej niż c-360 skoro silniki są identyczne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...