Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ekologa.

Po dwóch latach motylkowych, bardzo małym nawożeniu i oprysku na chwasty miałbyś 6-7 ton. Twój wybór. Płacą coś więcej za taki ekologiczny czy to sztuka dla sztuki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno zachwaszczenia brak poważnie, ludzie jak kosiłem to nie chcieli mi wierzyć, że to eko. Przedplon oczywiście idealny. Prawdopodobnie najlepszy jęczmień w okolicy. Przy braku opadów ludzie tak u mnie poprzypalali chemią jeczmienie że mają po trzy tony mikroskopijnych nasionek. Oczywiście nie mówie tu o trzeciej i drugiej klasie ziemi ostatnio byłem u kolegi który mówił, że ma susze jak cholera bo pszenica mu nie da 8 a tylko 6 t z ha! chciałbym mieć taką susze co roku.

Mój jęczmeń idzie cały na pasze ceny eko jęczmienia nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pochwal się co dalej eko hodujesz i podaj po ile sprzedajesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat jest o żniwach nie pływajmy jak z prowokatorem.

Jęczmień trafi dla świń i dla bydła mięsnego jako suszowy dodatek.

Ceny, mieszkasz koło Waraszawy więc wjdź sobie do któregoś z eko sklepów bodjże jest ich koło trzydziestu zobacz na cene, odlicz marże sklepu i będziesz miał cene po ile defakto sprzedaje. Przy okazji zobaczysz co to jest prawdziwy smak mięsa i wędlin

Jesli chcesz dowieść że eko rolnictwo to finnansowa utopia a ekologiczna żywność to ściema no to ok, jak to wcześniej pisałem czas pokaże kto miał racje.

Ale radość jest wielka jak się dobry plon zbiera nie stosując chemii dużo większa niż przy jej stosowaniu.

Wogle jaki by był sens u mnie stosować w tym roku jaką kolwiek chemie skoro o plonie zadecydowały opady a raczej ich brak a nie ilość nawożenia(gleby średnio piąta klasa opady 25mm od kwietnia do teraz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekologia ekologiom. boisz sie powiedzieć po ile np skupuja pszenice eko.czy nie chcez się przyznać że jest to do dupy interes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ekologia ekologiom. boisz sie powiedzieć po ile np skupuja pszenice eko.czy nie chcez się przyznać że jest to do dupy interes

 

Znam cene tylko pszenicy orkisz bo taką uprawiam 1400-1600zł oplewiona(prosto z kombajnu) po wybukowani czyli czyste ziarno 3000-3500zł za tone plon orkiszu to 3-4 ton opleionego i 2-3 ton czystego ziarna gleby IV-V klasa.

Jest to cena z początku tego roku po żniwach jaka będzie trudno powiedzieć.

 

Przyrównując do rzepaku masz obecną cene za tone koło 1400 zł a jakie są koszty uprawy repaku nawożenie i ochrona a plon podobny.

A orkisz siejesz na jesień i pierszym zabiegiem jaki wykonujesz jest jego koszenie, niezachwaszcza się bo jest to wysoka odmiana pszenicy.

 

Więc jak tylko chcesz możesz mieć i nteres na rolnictwie ekologicznym.

A ze zbytem przynajmniej ja problemów nie mam w tym roku z powody suszy musze cięgle odmawiać bo ssanie na eko zboża jest ogromne. Zresztą zamówienia na tegoroczne plony miałem już po zeszłorcznych żniwach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z pola, kilka ha żyta skoszone plon około 2,5t z ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pszenica ok 2,7 t/ha plon ważony ,pszenżyto ozime ok 3t/ha,jęczmień j 2,2 tony i ciężko dobic z ości.Byl to najładniejszy jęczmień jaki widzialem w moim rejonie.Zapowiada się wspaniale i plony i cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas co dzien deszcz wiec wszystko stoi w polu i porasta.zboza zimowe ladne bo susza byla mala.wiosenne gorsze na piaskach a na lepszych polach w normie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie sypało następująco :

- jęczmień jary 1.8 ha = 8.8 tony (ok. 5 ton na ha)

- żyto 0.63 ha = 2.6 tony (ok. 4 tony na ha )

 

zostało mi już tylko pszenżyto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam dalej idą żniwa? U mnie jeszcze nikt sie nie pokazał na polu bo zboże mokre (ale dojrzałe). Od 2 tygodni pada co dzień. raz się zapędziłem jechać na złom polną drogą jechać z górki miałem problem zjechać takie bagno. Potrzebna pogoda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pszenżyto wymłócone 5 przyczep po ok. 3.5 tony z 3,2 ha = ok. 17 ton = 5.3 tony na hektar

miałem z tego 150 balotów słomy ... jutro podorywka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem dzisiaj rzepak.

Plony są bardzo dobre, blisko 4T/ha na IV klasie.

Wolno idzie koszenie bo słoma jeszcze zielona i wszystko leży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wystartowaliśmy z rzepakami i juz jest pierwsza nocka przy suszarni, wilgotność pomiędzy 10 - 12% ale trzeba lecieć bo już się sypie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bamber dawaj spod tego sklepu mnie do domu odprowadź bo ledwo na nogach stoję tak sie najebałem.............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kiedy u nas zaczną się żniwa bo co dzień pada .Tak na marginesie po ile u Was chodzi zboże prosto spod kombajna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sasiad kosil wczoraj jeczmien jary i z 2 hektarow zebrał 1,5 zbiornika bizona....porazka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś 9 dzień zniwuje pod rząd

Oziminy rewelacja pszenzyta 6-8 ton,

pszenica tonacja 7 ton,

Jęczmień jary browarniany i pastewny 2,5 tony a na oborniku nagradowicki 2 tony! Po raz 3 z rzędu taki syf!

Szlak człowieka trafia że przystapilismy do programu rolnośrodowiskowego ..ochrona gleb i wód. Jarych nie opłaca się siać!

Bo standardem w naszej okolicy robi się całkowity brak opadów od pocżatku maja do początku lipca.

 

Jakie macie doświadczenia z pszenżytem i pszenicą jarą i jaki jest ich plon w stosunku do jęczmienia j.? A może Łubin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś 9 dzień zniwuje pod rząd

Oziminy rewelacja pszenzyta 6-8 ton,

pszenica tonacja 7 ton,

Jęczmień jary browarniany i pastewny 2,5 tony a na oborniku nagradowicki 2 tony! Po raz 3 z rzędu taki syf!

Szlak człowieka trafia że przystapilismy do programu rolnośrodowiskowego ..ochrona gleb i wód. Jarych nie opłaca się siać!

Bo standardem w naszej okolicy robi się całkowity brak opadów od pocżatku maja do początku lipca.

 

Jakie macie doświadczenia z pszenżytem i pszenicą jarą i jaki jest ich plon w stosunku do jęczmienia j.? A może Łubin?

 

 

A u mnie wszystko stoi na polu ledwo troche jęczmienia ozimego ukosiłem ale miejmy nadzieje ze po niedzieli będzie w końcu normalne lato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bleee666 napisz skąd jesteś (jaki rejon kraju) że pszenica po tyle?

 

A ile u innych?

 

Piszcie, piszcie . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu kupowałem jęczmień zimowy po 750zł/t

Co do żniw to mojemu zbożowi jeszcze trochę brakuje niedojrzałe W moich okolicach dopiero rzepaki pokosili i niektórzy zaczynają skubać zboża (jęczmień i przeżyto)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

800 zeta tona, spod kombajnu, za pszenice, a u mnie nie bedzie rewelacji, a mialo byc tak pieknie :/, Dobrze ze mnie przy zniwach nie ma bo prawie polowe mojego powalilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...