Skocz do zawartości
listek

czy ten rok bedzie dobry dla rolnistwa ?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem zwiazany z rolnictwem - pytam z ciekawosci - lato mamy deszczowe, w poprzednich latach rolnicy narzekali na susze, teraz suszy chyba nie ma - czy zbiory wiec beda korzystne ? Beda urodzajne zniwa ? Szczegulnie interesuje mnie Podlasie, ale rolnicy z innych regionow tez moga sie wypowiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej susza jest! A to, że teraz pada to już nic nie pomoże a raczej zaszkodzi, bo ludzie nie mogą zebrać tego co urosło (mizernie urosło). Przynajmniej tak jest w moich okolicach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mozliwe ze susza ? W poprzednich latach malo kiedy padalo, a teraz pada bardzo czesto, przynajmniej na podlasiu. To ille by tego deszczu musialo padac zeby suszy nie bylo ? Non stop tylko susza i susza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w centralnej Polsce pierogów nie ulepią, bo "nie będzie z czego", na południu tez nie ulepia bo ziarno juz porasta w kłosie, ten rok jest kiepski dla rolnictwa, tu susza potem leje ciężko zebrać cokolwiek z pola, maskara. a zapowiedzi cenowe wcale nie są optymistyczne. zarobia na nas najwięcej pośrednicy i cwaniacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Was na prawde nie rozumiem - tak pada, że aż na południu Polski powodzie. W poprzednich latach w lato prawie wcale nie padało, telewizje pokazywały popekane pola tak było sucho. Teraz mamy wilgotne lato - ja na prawdę nie rozumiem Może mi ktoś to wyjasnić ? Nie jestem rolnikiem, ale przecież widzę, że to lato jest wyjatkowo deszczowe przynajmniej w wojewodztwie podlaskim, więc to powinno być dla Was korzystne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kretynie skoro nie rozumiesz to sie tym nie zajmuj skoro u ciebie pada to ok ale reszta polski jest wysuszona na południu też pogoda była ok deszcze i cieplutko ale teraz to juz przesada leje od 2 tygodni praktycznie non stop rosliny maja pewne okresy krytyczne w których jesli niema wody to nawet jesli później bedzie lało to gówn o to da bo i tak bedzie kiepski plon...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wytłumaczenie, ale nie musiałeś używać epitetów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ten rok bedzie dobry dla rolnistwa ?

Nie wiadomo.

Mozemy na ten temat rozmawiać jak będzie wszystko sprzątniete z pola a na razie jeśli czegoś nie wysuszyło to wychodzi na to ze teraz zaleje .

Zpowiadało sie dobrze a nawet bardzo dobrze a może jeszcze z tego wyjść wielka kicha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w najważniejszych miesiacach dla wzrostu zbóż jest maj i czerwiec a u nas w tym czasie spadło 25mm deszczu na m2 a powinno co co najmiej 4 razy tyle jak nie lepiej. teraz jak powinno nie padac i powinno sie kosic to pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3/4 kraju susza w małopolsce deszczu za wiele

tak miałem że nawozu już na jare N nie wrzuciło bo od posiania szczęście w wilgotną glebę już go prawie końca czerwca nie padało nic konkretnego więć kolego może teraz bardziej to rozumiesz jak władujesz drogie nasiona nawozy usługi lub własne paliwo a sprzątniesz tyle co kot napłakał - z wyjątkami od reguły nie uogulniając

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety w rolnictwie żniwa są raz w roku i jak pogoda nie dopisze to mamy rok wegetacji a nie gospodarowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...