Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 23:19 Pon 15 Lip 2019

czy ten rok bedzie dobry dla rolnistwa ?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
damian9871
Moderator

PostWysłany: 08:01 Sob 26 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety w rolnictwie żniwa są raz w roku i jak pogoda nie dopisze to mamy rok wegetacji a nie gospodarowania
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
listek

PostWysłany: 07:22 Sob 26 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Wam za informacje i zyczę powodzenia Smile
Powrót do góry
Przemek21

PostWysłany: 23:39 Pią 25 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3/4 kraju susza w małopolsce deszczu za wiele
tak miałem że nawozu już na jare N nie wrzuciło bo od posiania szczęście w wilgotną glebę już go prawie końca czerwca nie padało nic konkretnego więć kolego może teraz bardziej to rozumiesz jak władujesz drogie nasiona nawozy usługi lub własne paliwo a sprzątniesz tyle co kot napłakał - z wyjątkami od reguły nie uogulniając
Powrót do góry
damian9871
Moderator

PostWysłany: 19:33 Pią 25 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie 5mm więc to dobry rok nie będzie
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 17:53 Pią 25 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w najważniejszych miesiacach dla wzrostu zbóż jest maj i czerwiec a u nas w tym czasie spadło 25mm deszczu na m2 a powinno co co najmiej 4 razy tyle jak nie lepiej. teraz jak powinno nie padac i powinno sie kosic to pada.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
erdem

PostWysłany: 16:31 Pią 25 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
czy ten rok bedzie dobry dla rolnistwa ?

Nie wiadomo.
Mozemy na ten temat rozmawiać jak będzie wszystko sprzątniete z pola a na razie jeśli czegoś nie wysuszyło to wychodzi na to ze teraz zaleje .
Zpowiadało sie dobrze a nawet bardzo dobrze a może jeszcze z tego wyjść wielka kicha Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
listek

PostWysłany: 15:56 Pią 25 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki za wytłumaczenie, ale nie musiałeś używać epitetów
Powrót do góry
Ukasz52

PostWysłany: 13:17 Pią 25 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kretynie skoro nie rozumiesz to sie tym nie zajmuj skoro u ciebie pada to ok ale reszta polski jest wysuszona na południu też pogoda była ok deszcze i cieplutko ale teraz to juz przesada leje od 2 tygodni praktycznie non stop rosliny maja pewne okresy krytyczne w których jesli niema wody to nawet jesli później bedzie lało to gówn o to da bo i tak bedzie kiepski plon...
Powrót do góry
listek

PostWysłany: 11:11 Pią 25 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja Was na prawde nie rozumiem - tak pada, że aż na południu Polski powodzie. W poprzednich latach w lato prawie wcale nie padało, telewizje pokazywały popekane pola tak było sucho. Teraz mamy wilgotne lato - ja na prawdę nie rozumiem Smile Może mi ktoś to wyjasnić ? Nie jestem rolnikiem, ale przecież widzę, że to lato jest wyjatkowo deszczowe przynajmniej w wojewodztwie podlaskim, więc to powinno być dla Was korzystne.
Powrót do góry
rotor69

PostWysłany: 09:56 Pią 25 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w centralnej Polsce pierogów nie ulepią, bo "nie będzie z czego", na południu tez nie ulepia bo ziarno juz porasta w kłosie, ten rok jest kiepski dla rolnictwa, tu susza potem leje ciężko zebrać cokolwiek z pola, maskara. a zapowiedzi cenowe wcale nie są optymistyczne. zarobia na nas najwięcej pośrednicy i cwaniacy.
Powrót do góry
listek

PostWysłany: 08:20 Pią 25 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to mozliwe ze susza ? W poprzednich latach malo kiedy padalo, a teraz pada bardzo czesto, przynajmniej na podlasiu. To ille by tego deszczu musialo padac zeby suszy nie bylo ? Non stop tylko susza i susza.
Powrót do góry
jan222

PostWysłany: 21:42 Czw 24 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba raczej susza jest! A to, że teraz pada to już nic nie pomoże a raczej zaszkodzi, bo ludzie nie mogą zebrać tego co urosło (mizernie urosło). Przynajmniej tak jest w moich okolicach Sad
Powrót do góry
listek

PostWysłany: 18:17 Czw 24 Lip 2008    Temat postu: czy ten rok bedzie dobry dla rolnistwa ? Odpowiedz z cytatem

Nie jestem zwiazany z rolnictwem - pytam z ciekawosci - lato mamy deszczowe, w poprzednich latach rolnicy narzekali na susze, teraz suszy chyba nie ma - czy zbiory wiec beda korzystne ? Beda urodzajne zniwa ? Szczegulnie interesuje mnie Podlasie, ale rolnicy z innych regionow tez moga sie wypowiedziec.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: