Skocz do zawartości
januszr

dojarka przewodowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam dojarki przewodowej na około 20 stanowisk i trzy aparaty udojowe. Interesuje mnie nowa instalacja. Jakie urządzenia sa godne uwagi, na co nalezy zwracać szczególną uwagę dokonując wyboru? W jakim przedziale cenowym powinienem sie zmiescić. Może ktoś jest w stanie polecić konkretną firme instalacyjną. Z góry dziekuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam namiary na montera z Westfalii. Jezeli jestes z okolic Augustowa to prześle ci na maila numer do niego. Montował u mnie i gosc zna sie na rzeczy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ilu krow oplaca sie miec dojarke przewodowa?? Od 10 wystarczy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również poprosze o namiary na kogoś kto zakłada dojarki przewodowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam tego pana jest dealerem westfaliasurge ma dojarki nowe i używane również schładzalniki u mnie zakładał używaną na 20 krówek montarz trwał jeden dzień. gorąco polecam oto jedo namiar

 

Jarosław Borzym 502544789

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam forumowiczów, chciałbym zebrać opinie, na temat jaką dojarke w sensie firmy, najlepiej tzn, najprzystepniej założyć

DeLaval, czy może Westfalia, czy inną firmę? na około 20 krów, nieukrywam że interesuje mnie coś z używanego przystepnie i z montażem , ja mieszkam koło gniezna więc oszczednie:) , Bo opinie starszego pokolenia typu że : jo żym słyszoł że somsioda szwagier mioł to za mało dziękuje za opinie i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaworaski - ja pracuję na DeLaval od ponad 10 lat, nic przez ten czas poważnego się nie psuło, jedynie ceny uczczelek i temu podobnych drobiazgów potrafią czasem zaskoczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Westfalia około 43tyś brutto na 4-ech aparatach na stmopulsach

 

Ja osobiście polecam tą firmę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w to wchodzi montaż, rury 50mm, 4 aparaty każdy na stymopulsie czyli najpierw masaż przed udojowy do wyboru 20,40 lub 60 sekund, pod koniec udoju zaczyna pulsować czerwona lampka a po całkowitym zakończeniu oddawania mleka kontrolka zapala się na stałe i zostaje wyłączonay pulsator i dojki tylko wiszą na krowie. dodatkowo na wyświetlaczu zapala się żółta kontrolka jeżeli krowa wcale nie oddała mleka oczywiście jest możliwość że kontrolka zakończenia udoju się zapali a krowa nadal będzie się dojła ale aby tak działało trzeba na początku nacisnąć dojenie ręczne. dodatkowo jest komplet płynów 10 kilogramowych, paczkę filtrów 370 sztuk w paczce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To takl ładne ma wyposażenie. Automatyczne zdejmowanie kubków udojowych dużo kosztuje jako opcja czy nie jest dostępna. Swoje krowy doje dojarka konwiowa wiec czy w przewodowka robi sie cos takiego jak "naciaganie" pod koniec udoju? Czesto sie zdarza ze krowa po zapaleniu sie lapki nie zostala dodojona i dochodzi do zapalenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

automatyczne zdejmowanie jest tylko dostępne w hali udojowej. po pewnym czasie krowa się nauczy i nie trzeba będzie ściągać pod koniec dojenia poprostu gdy zapali się kontrolka to zabiera pan aparat i przechodzi do natępnej krowy. cena tej dojarki jest zależna do kursu euro ponieważ jest to produkt niemiecki na dzień dzisiejszy cena może być w granicach 47 tys. oczywiście nie jest to cena ostateczna wszystko zależy od konkretnego bydynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie, orientuje sie ktoś, jaką wydajność ma pompa próżniowa VP76? dziekiz góry za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanie, orientuje sie ktoś, jaką wydajność ma pompa próżniowa VP76? dziekiz góry za odpowiedz

900 l/min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno pytanie czy ta pompa VP76wystarczy na 20 metrowa linie rury do mleka średnica 40mm +nad nia rura powrotna bez łuków uchylnych, rura podciśnieniowa 3/4 cala(po dojarce konwiowej) , czy wystarczy to na dojenie 3 lub 4 aparatami duovac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jeden aparat pobiera ok 75 l/min reszta zależy od tego ile jest łuków i długości rur. Nie bardzo rozumiem jak ma wygladać rura powrotna nad mleczną? krowt stoją może w jednym rzędzie?? Odradzam 3/4 cala jako rurę powietrzną - nie będzie miała odpowiedniej przepustowości. U siebie powietrzną mam jak dobrze kojaże 1 1/2 cala. Ta pompa jest nowa czy używana?? jeżeli jest używana musisz sprawdzić jej wydajność bo może być przegrzana i mocno stracić na wydajnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa wystarczy. Kurki mleczne powinny być naprzemiennie w obu rurach mlecznych. Doić należy do obu rur - aparaty w pobliżu siebie powinny być podłączone, każdy do innej rury mlecznej. Rurociąg powinien być 1i1/4".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w jednym rzędzie na 22 stanowiska i na 5 aparatów i jak trzeba jeszcze to konewka i to wszystko ciągnie pompa o wydajności 700 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest koszt utrzymania dojarki przewodowej?? 3 aparaty udojowe, dł rurociagu mlecznego ok 20m. Czy to prawda ze taka dojarka do mycia zużywa 300 litrów wody dziennie?? Czy codzienne mycie dojarki przebiega w pełni automatycznie?? Trzeba co jakis czas myć ręcznie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...