Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Mam MF 3060 i mam problem z obrotomierzem od czasu do czasu nie działa.

Przy gwałtownym zamknięci drzwi obrotomierz przestał dziłać. Co może być przyczyną takigo stanu rzeczy?

obluzował ci się przewód

ktoś wyjmował licznik prawdopodobnie w celu zmiany godzin(normalka) no cóż tam jest problem deska nie wychodzi złączki strasznie mocno trzymają podniecony mechanik wyrwał deskę9na 10 przypadków i złamał płytę główną

jedż do elektrykla elektronika z deską to ci ją zreperuje

pozdrawiam

piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki jest zamiennki orbitrolu do mf 3060 jakieś numery katalogowe albo producent mile widziane

w każdej naszej AGROMIE powinien żeś dostać prawdopodobnie pasuje od 54 14ursusa lub przejży allegro

http://www.allegro.pl/item402074906_orbitrol_160_nowy_orginal.html

jasne w kazdej agromiejest orbitrol do 5414 i pasuje do mf 3060 tak?

kolego co ty z bzdety opowiadasz to ze da sie go wkrecic to nie oznacza z e mozna go uzywac

facet nie masz kasy dzwon do danfosa we wrocku gówien nie zakładaj bo się techniką nie nacieszysz a przede wszystkim poco 2 razy wydawac kasę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki jest zamiennki orbitrolu do mf 3060 jakieś numery katalogowe albo producent mile widziane

w każdej naszej AGROMIE powinien żeś dostać prawdopodobnie pasuje od 54 14ursusa lub przejży allegro

http://www.allegro.pl/item402074906_orbitrol_160_nowy_orginal.html

miron naprawdę podziwiam cię ile się trzeba namęczyć żeby do tego dojść tylko jaki wydatek ma 5414 a jaki 3060 po co goscia na minę wsadzać? hm? jak spredajesz trechnikę to tylko żeby za bramę wyjechał a co potem?

kup orbitrol w danfos-sie we wrocławiu i spoko pół ceny korbana i tech nika będzie chodzić niestety 9-10 przypadków jest problem w maszynie bo w mf orbitrole nie siadaja a 5414 dosc często jeden malutki opiłek i po orbitrolu musisz to sprawdzić bo inaczej miron ci więcej lików z allegro przyśle

pozdrawiam piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś wyjmował licznik prawdopodobnie w celu zmiany godzin(normalka) no cóż tam jest problem deska nie wychodzi złączki strasznie mocno trzymają podniecony mechanik wyrwał deskę9na 10 przypadków i złamał płytę główną

jedż do elektrykla elektronika z deską to ci ją zreperuje

pozdrawiam

piotr

 

Tylko że ja już sprawdzałem tą deske i jest całą nie zauważyłem żadnych uszkodzeń. Dzięki z góry

pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktoś wyjmował licznik prawdopodobnie w celu zmiany godzin(normalka) no cóż tam jest problem deska nie wychodzi złączki strasznie mocno trzymają podniecony mechanik wyrwał deskę9na 10 przypadków i złamał płytę główną

jedż do elektrykla elektronika z deską to ci ją zreperuje

pozdrawiam

piotr

 

Tylko że ja już sprawdzałem tą deske i jest całą nie zauważyłem żadnych uszkodzeń. Dzięki z góry

pozdrawiam...

sprawdziłeś każde przejście miernikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obluzował ci się przewód

 

 

 

Tylko możesz sprecyzować jaki przewód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłeś każde przejście miernikiem?

 

 

NIe wszystkie ale on troche dziwnie chodzi bo on raz działą raz nie najczęściej jak gdzieś szarpnie traktor to sie wyłącza tak jagby gdzieś kabel był przetarty i robił zwarcie ale nic nie widać żeby jaki kolwiek kabel był uszkodzony. Ale czasem jak włącze światła to on zaskoczy po pewnym czasie i nie wiem co już może być w nim. DZięki z góry

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc. w moim 3070 pojawia sie dymek wtryski są ok. podejrzewam turbine, regenerował juz ktoś ? ile cos takiego kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim mf też nie działał licznik. walneło na dziurze i przestał działać, jadna szczotka w alternatorze nie łączyła ( starła sie) a kontrołka od ładowania nie paliła sie. założyłem nowe i chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

całośc musi sprawdzić elektryk samochodowy. U mnie tez nie działał obrotomierz. Kumpel mi sprawdził wszystko od alternatora do obrotomierza miałem przecięty kabel w wiązce nad silnikiem. A co do cofania szaf normalka jak w samochodach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wie ktoś może do czego służy w 6180 pierwszy przycisk na panelu EHRu, ten przed pokrętłami regulacji.

ten przycisk służy do podnoszeni aii opuszczania tuza a to pokrętło duże ustawiasz sobie na jaka głębokość np. masz orać a potem operujesz tylko tym przyciskiem on ci zawsze będzie opuszczał do tej wysokośći co ustawisz tym dużym kułkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wie ktoś może do czego służy w 6180 pierwszy przycisk na panelu EHRu, ten przed pokrętłami regulacji.

ten przycisk służu do opuszcenia i podnoszenia tuza pokrętłem ustawiasz tylko wysokość do kturej ma ci opuścić ramiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wie ktoś może do czego służy w 6180 pierwszy przycisk na panelu EHRu, ten przed pokrętłami regulacji.

ten przycisk służy do podnoszeni aii opuszczania tuza a to pokrętło duże ustawiasz sobie na jaka głębokość np. masz orać a potem operujesz tylko tym przyciskiem on ci zawsze będzie opuszczał do tej wysokośći co ustawisz tym dużym kułkiem

oczywiste jest jedno jak nie wiesz do czego służy to jakiś pomysłowy dobromir ci już namieszał tak w kablach że ci nie działa

idz do dobromira i niech ci wytłumaczy który z czujników obszedlł

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki jest zamiennki orbitrolu do mf 3060 jakieś numery katalogowe albo producent mile widziane

w każdej naszej AGROMIE powinien żeś dostać prawdopodobnie pasuje od 54 14ursusa lub przejży allegro

http://www.allegro.pl/item402074906_orbitrol_160_nowy_orginal.html

jasne w kazdej agromiejest orbitrol do 5414 i pasuje do mf 3060 tak?

kolego co ty z bzdety opowiadasz to ze da sie go wkrecic to nie oznacza z e mozna go uzywac

facet nie masz kasy dzwon do danfosa we wrocku gówien nie zakładaj bo się techniką nie nacieszysz a przede wszystkim poco 2 razy wydawac kasę?

do PiortS słuchaj chciał facet jakiś namiar na orbitrol to mu podałem a napisałem że PRAWDOPODOBNIE będzie pasował od 5414 a uważam że ten link z allegro jest dobryi . 160 to troche przymała wydajnośći ale na pewno mają większe gwarantuje jeżeli ma padniety orbitrol a nie co innego to ten bedzie dobry . u korbanka nowy kosztuje 4 tysiące a to kolosalna róznica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie moze z uzywanego coś znajdziesz na allegor sprzedają cześci> być może będzie pasowal od serii 30xxNumery trzeba sprawdzić w katalogu kiedyś namiary były podawane an forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ciagnik David Bfraown 880 mam problem z hydrraulika a mianowicie pompa nie podnosi. Ciagnik prawie taki sam jak starsze fergusony 135 wiecie od czego zabrac sie za naprawe.pompa jest najprawdopodobniej gdzies na dole w skrzyni a rozdzielacz jak by w kolnierzezu z poloska i nie wiem jak to zaczac rozbierac. moze ma ktos jakies schematy moze od fergusona to bym mniej wiecej zobaczyl jak to idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś może dysponuje instrukcją do mf 6180?

Mam ciągnik z francji a tam nie montują instalacji pneumatycznej do hamowania przyczep,czy wiecie moze gdzie można taką instalacje zrobić ,najlepiej w mazowieckim,dzięki za pomoc.Jesli ktoś ma jakieś instrukcje to prosze na maila korzek@wp.pl, może być odplatnie.dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrz czy na bokach skrzyni czy pod spodem są jakies większe pokrywy. Które ułatwia dostanie się do pomypty po spuszczeniu oleju oczywiście. Jesli nie trzeba zdjąć podnośnik od góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z układem kierowniczym w mf 3080. Na wolnych obrotach kierownica bardzo ciężko skreca, natomiast przy około 1500 lżej. Proszę o pomoc w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy mf 3080 wyskakuje mi bieg B oraz wsteczny zarówno na A jak i na B. Proszę o pilną pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
popatrz czy na bokach skrzyni czy pod spodem są jakies większe pokrywy. Które ułatwia dostanie się do pomypty po spuszczeniu oleju oczywiście. Jesli nie trzeba zdjąć podnośnik od góry.

 

na bokach nie ma jest z dolu ale tam jest filtr ssacy taki na pompie drugi maly dekielek jest na obudowie poloski tam sa jakies zawory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem z układem kierowniczym w mf 3080. Na wolnych obrotach kierownica bardzo ciężko skreca, natomiast przy około 1500 lżej. Proszę o pomoc w tej sprawie.

sprawdz poziom oleju w układzie kierowniczym:idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katalogi części do:

-większości modeli ciągników Massey Ferguson (np. seria 3xx, 10xx, całej serii 30 __ ,np. 3060,3080, seria 80xx itd.)- jak potrzebujesz-zapytaj a ja zobacze czy mam. (Są niestety po angielsku)]

-instrukcja obslugi ciagnikow MF seria 30xx (niestety po francusku)

 

-instrukcja napraw MF 30xx i 31xx

-instrukcja obsługi i katalog czesci do ciagnika oraz instrukcja napraw Ursus MF255 (po polsku)

-inst napraw i katalog MF235

 

Massey Ferguson Katalog cześci przyczepa.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci pług zagonowy 794.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci pług obracany 745.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 90 wersja USA.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 865.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 825.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 65 A4.192 .. AD4.203.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 35X FR.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 35X A3.152.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 20.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 188.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 185.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 175 S.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 175 178.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 168MARK3 168 S.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 168MARK3 168 F.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 168.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 165MARK3 175.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 165.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 165 EN.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 165 168 185 188.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 155.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 155 158.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 152MARK3 152.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 152.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 152 MARK3 152F.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 148 Perkins AD3.152.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 145MARK3 145V.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 145.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 135.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 135 148MARK3 135 145.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 135 140 145 Perkins AD3.152.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 133.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 133 135 140.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 122 130.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 1200 EN.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 1155 wersja USA.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 1150 wersja USA.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 1105 1135 wersja USA.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 1100-1130 wersja USA.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 1085 Wersja USA.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 1080 wersja USA.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 1080 FR.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 100 200A.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 100 200A FR.pdf

Massey Ferguson Instrukcja obsługi hydrauliki 130-180.pdf

Massey Ferguson Instrukcja obsługi 130.pdf

Massey Ferguson Instrukcja naprawcza 35.pdf

Perkins Katalog cześci AD 4.203.pdf

Perkins Katalog cześci A4.99 A4.107.pdf

Perkins Katalog cześci A4.99 A4.107 Wersja II.pdf

Perkins Katalog cześci A4.236.pdf

Perkins Katalog cześci A3.144.pdf

Perkins Katalog cześci A3.144 A3.152.pdf

Perkins Katalog cześci A4.318.pdf

Perkins Instrukcja obsługi silników serii 100.pdf

Perkins Instrukcja obsługi silnikow L4.pdf

Perkins Instrukcja obsługi Seria P.pdf

Perkins Instrukcja obsługi katalog cześci 4.108.pdf

Perkins Instrukcja obsługi katalog czesci 4.212 4.236 4.248.pdf

Perkins Instrukcja obsługi 4.107 4.108.pdf

 

 

 

 

Jeśli ktoś chce , mój mail : Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jak ustawić zapłon w MF 3060? Na kole zamachowym nie widać żadnego znaku dziwne to może się starł albo co ?

Ustawiał ktoś kiedyś w nim zapłon? Jak się go przyśpiesza a jak opóźnia ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...