Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

panowie mam dla was zła wiadomosc-alachlor(alanex lasso itp) to juz historia

jeszcze mam alanexu 5litrów z zeszłego roku starczy na 1,5ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bezpośrednio po siewie dam Command a w fazie rozety Galerę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto!!! zobacz i porównaj sobie spektra działania. W zasadzie po Galerze jest czysto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
. W zasadzie po Galerze jest czysto.

rumianki chabry i przytulia to nie wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie w zeszłym roku jesienią dałem galerę ścierniska było czyściejsze niż po Lasso i Kalifie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem ,żadna odmiana się do tego nie nadaje ,chyba że chcesz sobie wyhodować kiłę na polu ,sianie rzepaku po rzepaku mogę zrozumieć tylko w jeden sposób jeżeli łączysz kawałki pola , a potem co najmniej 3 lata przerwy w sianiu rzepaku na tym polu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez takie kombinacje nie tylko są choroby ale i skoki produkcji i taniocha.

W tamtym roku była droga pszenica więc kto mógł posiał pszenicę i skutki już mamy. Ja stosuję płodozmian i mam stałe proporcje rzepaku, pszenicy, zbóż paszowych, kukurydzy i strączkowych. Zawsze na czymś jestem do przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaką odmiane można posiać na polu na którym rzepak jest uprawiany drugi

rok z rzędu?

jednyną dostępną odmianą jest lisek którą można siać rzepak po rzepaku ale trzeba spełnić jeszcze kilka warunków zeby nie było kiły, trzeba dobrzes sypnąć wapna tlenkowego i jeszcze zastosować specjalny oprysk na jesień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz w tym roku mam zamiar siać rzepak. Chciałbym zapytać ile kg/ha wysiewa się odmiany mieszańcowe a ile populacyjne. będę siał to na ziemie IVa/b.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sieją populacyjne 3,5kg /ha nic dodać nic ująć po 25 sierpnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dużo warzyw w tym roku, i nie mam gdzie go posiać, ale byłem na pokazie w gospodarstwie gdzie rzepak uprawiany jest przez 2 lata z rzędu i daje powyżej 4t a w tym roku to zapowiadał się na ponad 5t, w obsiewie głównym był titan(mogłem przekręcić nazwe). Rzepak uprawiają tam na 1/3 ogólnej powierzchni pól, wapno już posiałem na jesieni będe pryskać od grzyba. Rzepak był siany na tym polu pierwszy raz od niepamiętnych czasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z cenami rzepaku? pasowalo by mi teraz sprzedac i sam nie wiem co robic? w dodatku mam go zwalonego prosto spod kombajnu. jak mierze temp to 25 stopni, mozna taki przechowywac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy raz w tym roku mam zamiar siać rzepak. Chciałbym zapytać ile kg/ha wysiewa się odmiany mieszańcowe a ile populacyjne. będę siał to na ziemie IVa/b.

podczas zakupu pewnie ci doradzą ile siać ale sieje sie w granicach 3-3,5kg a hybryde o kilo mniej u nas siał gościu na 1,8kg/ha plon prawie 4t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przez takie kombinacje nie tylko są choroby ale i skoki produkcji i taniocha.

W tamtym roku była droga pszenica więc kto mógł posiał pszenicę i skutki już mamy. Ja stosuję płodozmian i mam stałe proporcje rzepaku, pszenicy, zbóż paszowych, kukurydzy i strączkowych. Zawsze na czymś jestem do przodu

a jak już nie inwestuję agresywnie a jak ceny na produkt nie będzie to nie sprzedam - raz się przejechałem na kontrakcie i dziękuję teraz spokojnie przechowam nawet 1,5 roku jak bedzie trzeba

i ustalilismy że taniej niż 850zł netto pszenica nie opuszcza magazynu

 

na marginesie widziałem w gazecie dolnoślaskiej - kupię rzepak za gotówkę 1510zł albo 1550 dokładnie nie pamietam

 

zastanaiwia mnie kwestaia wyciskania oleju- i produkcja ON - i spasania makuchu czy jest to opłacalne czy tylko zpozoru tylko nie potrzebne zajęcie

 

ps.

chodzą słuchy że za rok też może być susza wywiad TOPAGRAR - zmiany klimatu - efekt cieplarniany

- oglądnijcie film Niewygodna prawda - Al Gore naprawdę poszerza wiedzę i obraz sytuacji

http://niewygodna.prawda.filmweb.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzę ci tych 850 netto w ciagu 1,5 roku choć szanse na to są mizerne.Pamiętaj ze w unii obsiewa się ugory,do europy wschodniej trafia nowoczesna technologia ,a to połączona z urodzajnymi glebami i małą liczbą ludności w stosunku do powierzchni generuje ziarno w eksporcie.Taniejąca ropa i odwrot od biopaliw to następny bat na ceny zboża i rzepaku.Ale cuda się zdarzają tylko mi jakoś trudno w to uwierzyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak z cenami rzepaku? pasowalo by mi teraz sprzedac i sam nie wiem co robic? w dodatku mam go zwalonego prosto spod kombajnu. jak mierze temp to 25 stopni, mozna taki przechowywac?

 

Musisz zobaczyć temperature kilka razy jak bedzie spadać to możesz trzymać

ale rzepak trzeba mieszać no i sprawdż wilgotność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Życzę ci tych 850 netto w ciagu 1,5 roku choć szanse na to są mizerne.Pamiętaj ze w unii obsiewa się ugory,do europy wschodniej trafia nowoczesna technologia ,a to połączona z urodzajnymi glebami i małą liczbą ludności w stosunku do powierzchni generuje ziarno w eksporcie.Taniejąca ropa i odwrot od biopaliw to następny bat na ceny zboża i rzepaku.Ale cuda się zdarzają tylko mi jakoś trudno w to uwierzyc.

 

bardzo trafnie to przedstawiłeś , 800 będzie ciężko uzyskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wzrusza mnie to - szanse może i są mizerne ale ostatnio tak po 2 latach sprzedałem pszenicę i nie żałuję

pszynajmniej nie muszę się denerować jak z tymi świniami dlatego idę w kierunku poprawy płodozmianu wydajności i technologii

ale to tak trochę poza tematem

obserwując ten rok i poprzedni zauważam że nie warto używać desykacji jedynie sklejacz i czekać na tydzień pogody dla rzepaku potem przerwa i tydzień pogody dla zboża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek ,droga w kierunku poprawy wydajności,plodozmianu i technologii była owszem dobra ale przed 1989 r.Wtedy to ceny na produ\ty rolne były gwarantowane i znane przed podjęciem decyzji zasiewu.W dzisiejszych czasach droga ta prowadzi do nikąd ,gdyz z wieloletnich analiz rynku wynika ze wzrost plonu nieuchronnie prowadzi do spadku cen a ta często w latach urodzaju nie odzwierciedla kosztów produkcji .Zatą pszenicę ktorą sprzedałes po 2 latach ,owszem uzyskałes więcej złotówek ,tylko że za te więcej złotówek kupisz mniej np.nawozow lub innych środków produkcji.Czasem więcej znaczy mniej a pamiętać należy ze dopłata liczona jest po kursie euro z 30 .09 i mimo że wzrosnie w tym roku o 5 procent to będzie jej mniej jak w zeszłym rioku ,a o jej sile nabywczej nie wspomnę.Być może np. Ukrainców zadowoli cena na rzepak np.900 zł i przy niższych cenach paliwa,robocizny,nawozów wyjdą na swoje ,a my w takich pieniądzach sie nie zbilansujemy.Swoją drogą ciekawi mnie ile obsiejemy rzepakiem w ty, roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kontrakty terminowe? rzepak z tego sezonu można było sprzedać spokojnie za 1600zł/t; tymczasem wielu rolników go zmagazynowało czekając na kolejny wzrost cen po żniwnej korekcie, należy jednak podkreślić, iż na Ukrainie wyprodukowano blisko 3mln ton rzepaku z czego na miejscu zostanie przetworzonych około 10% tej wielkości i czego należy się spodziewać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...