Skocz do zawartości
FREZ

Wilgotnościomierze -opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów i mam pytanie.

Z racji przeciągniętych żniw zamierzam w przyszłym tygodniu nabyć jakiś

porządny wilgotnościomierz charakteryzujący się powtarzalnością prób oraz jak

najniższą różnicę błędu w odczycie.

Proszę w temacie o wypowiedzi użytkowników wilgotnościomierzy, proszę o ocenę , uwagi itp:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że Dramiński jest najpopularniejszym miernikiem wilgotności ale sorry

jeżeli dwa takie same mierniki wilgotności pokazują na tej samej próbce wynik

różniący się 2 % różnicą w wyniku to coś nie gra .

Dramiński ma chyba według mnie pomiar powtarzalny w przedziale 1-2%-

według mnie za duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety idealnego wilgotnościomierza nie znajdziesz zawsze istnieje błąd pomiaru, a 2% to rzeczywiście mogłeś osiągnąć przy tych najtańszych,

przy suszarni mam taki od paru lat i nie narzekam błąd przy porównaniu z próbami suszarkowymi to zawyżanie o około 1%

jeżeli nie robisz zbyt wielu prób to nie opłaca się inwestować w drogi sprzęt

 

sprzętu o zwiększonej dokładności nie kupisz poniżej 5 tyś zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no niestety idealnego wilgotnościomierza nie znajdziesz zawsze istnieje błąd pomiaru, a 2% to rzeczywiście mogłeś osiągnąć przy tych najtańszych,

przy suszarni mam taki od paru lat i nie narzekam błąd przy porównaniu z próbami suszarkowymi to zawyżanie o około 1%

jeżeli nie robisz zbyt wielu prób to nie opłaca się inwestować w drogi sprzęt

 

sprzętu o zwiększonej dokładności nie kupisz poniżej 5 tyś zł

 

Stasiek-84@

Masz rację oczywiście ale porównując warunki na naszym terenie gdzie już te żniwa są kradzione ten 1% robi różnice.Np: pszenica o wilgotności 14,5 jest sucha a o 1% więcej gdy się ręke włoży w zboże to nie stety czuć wilgoć.

15,5 -16 można sobie wsypać do silosu ale ja już się w silosach zasypałem i teraz sypie na pryzmę pod wiatą a tam raczej to już musi być suche.

A co sądzicie o tym mierniku ,podobno bardzo dobry i o bardzo dobrych parametrach cena 2100 pln:

http://www.cereus.com.pl/index.php?site=oferta1_13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem w GRENE cyfrowy Unimeter Super Digital, (mam 100ha) i jest ok. wiarygodny na ok. 0,5% w zbożach, oprócz kukurydzy oszukuje ok. 2% w/g suszarki, ale jest ok. bo innych firm np. D.... oszukują na kukurydzy nawet 4%. Przy wilgotności kukurydzy ok. 30%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2% niedokładności? To co to za wynalazek i do czego porównujesz? Ja mam od kilku lat Multi-grain firmy Dickey-john i przy ważeniu tej samej próbki może być max 0.2% różnicy i to przy gorącej kukurydzy. Ważna jest kalibracja co 2-3 dni, ale jest prosta i szybka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2% niedokładności? To co to za wynalazek i do czego porównujesz?.

To właśnie ciekawe, do czego porównujecie próby wykonane wilgotnościomierzem (kalibracja ok. ale to "żart"), próbkę kukurydzy mierząc na polu na mokro wskaże np.30% ale ta sama próbka wzięta do laboratorium do pomiaru wilgotności metodą suszarkową (ubytku wody) wskaże wynik ok. 32-33% niezależnie jaki masz miernik i tak cię oszuka. Metoda Suszarkowo-wagowa jest jedynym sposobem na określenie poprawnej wilgotności zboża a wszystkie poręczne przenośne urządzenia są po to aby określić w przybliżeniu.

 

Tylko problem w tym że w żniwa zależy nam na czasie i trzeba szybko decydować to wtedy należy pomiar wykonywać ręcznym miernikiem bo jeździć i suszyć chyba się nikomu nie chce a przy zbożach do ~20% błąd jest mniejszy.

 

(Fajne wyniki wychodzą na świeżym zbożu prosto z pola gdy zrobimy pomiar na polu i próbkę zabezpieczymy i zrobimy próbę w laboratorium wyniki zdziwią niektórych). gdy zboże odleży i osiągnie dojrzałość tzw. posprzętną (czyli odleży ok. ~3 tygodnie) to wtedy można mierzyć takim przenośnym ręcznym wilgotnościomierzem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Wille 66 z Meskomp to jest wielkie G...o na suchej kukurydzy pokazuje na tej samej próbce 4 % różnicy i dałem za niego prawie 2000 i jak na gwarancji wysłałem żeby skalibrował to zawołał odemnie 200 zł , Gówno nie firma i gówno nie miernikTeraz mam Dramiński z wagą za 3000 i ten mierzy super na tej samej próbce różnica 0,2-0,3 Polecam tego dramińskiego z wagą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LEPSZY JEST TEN DRAMIŃSKIEGO Z WAGĄ NA SUCHEJ KUKURYDZY JEST BARDZO DOKŁADNY, BADANA TA SAMA PRÓBKA KILKAKROTNIE WYNIK NIE ODBIEGA OD 0,5 % A NA MOKREJ TO KAŻDY BĘDZIE BADAŁ RÓŻNIE A TEN WILE TI I NA MOKREJ BADAJĄC TĄ SAMĄ PRÓBKĘ TO WYNIK JEST ZA KAŻDYM RAZEM INNY ODBIEGA OD SIEBIE O 3-4%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z mojego doświadczenia wynika, że te wilgotnościomierze, w których ziarna są miażdżone to są mało dokładne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam jakiś dobry miernik wilgotności głównie do zboża i rzepaku. Przeglądałem trochę internet i wpadłem na taki miernik Dramińskiego GMM ( https://rolmarket.pl/product-pol-1304-Wilgotnosciomierz-do-ziarna-Draminski-GMM.html ). Podoba mi się cena i nawet dokładność pomiaru jest całkiem, całkiem. Warto to w ogóle kupić i czy lepiej poszukać dalej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to nie wiem czy jest duzy sens w porownywaniu sprzetu za 1200 pln do jakiegos za pare zloty. Roznica w pomiarze bedzie zdecydowanie na plus tego drozszego. Pytanie jest tylko jedno .. czy bedzie az na tyle dokladna by doplacac wielokrotnosc tej ceny? Jesli o mnie chodzi to gdybym mial na to odpowiednie fundusze pewnie bym sie zainteresowal nim .. natomiast owych nie posiadam i prosze o pomoc w wyborze czegos tanszego. Niestety w wiekszosci sklepow wybor jest dosc maly przy czym skupia sie tylko na takich drogich sprzetach jak podal kolega wyzej. Tak sie zastanawiam czy w granicach powiedzmy do 100 zloty nie da rady kupic czegos sensownego .. takie propozycje widzialem na tej stronie sklepogrodniczy.pl/dom-i-warsztat/agd/termometry/mierniki-glebowe/ Jesli ktos z Was ma wiekszego doswiadczenie w korzystaniu wlasnie z takich tanszych rozwiazan to prosze o doradztwo w tej sprawie. Wazne abym w razie potrzeby sprawdzenia gleby mial pod reka cos dajacego jakis poglad na jej odczyn. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak w temacie aktualnie posiadam parę sztuk na gwarancji Nowe całe zestawy.

W razie pytań proszę dzwonić pod numer 794616173

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jak w temacie aktualnie posiadam parę sztuk na gwarancji Nowe całe zestawy.

W razie pytań proszę dzwonić pod numer 794616173

 

Zapomniałem dodać że ceny rynkowe to 1050 zł u mnie 750 zł do negocjacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jak w temacie aktualnie posiadam parę sztuk na gwarancji Nowe całe zestawy.

W razie pytań proszę dzwonić pod numer 794616173

Oszust i naciągacz Wyłudził kase wilgotnosciomierz to pewnie widział na zdjęciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...