Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ursus C-360

Rekomendowane odpowiedzi

i mi nie mowcie ze czesci tanie bo czesci sa takie beznadziejne ze wymieniasz trzy razy ta sama czesc i ciagle żle
Święta racja, bo trzeba umieć wymienić część.

 

czesci sa zle wykonczone -czesto otwory wogole nie pasują
Dziś prawie każdy, kto skończył 2 lata szkoły zawodowej myśli, że pozjadał już wszystkie rozumy, i nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Dlatego połowa nie pasuje.
a zimerninngi to jest juz gangrena
???????

 

 

moj zachdni ciagniczek pali troszu wiecej niz c360 (65KM)

ale orze plugiem 3 skibowym fortschrita i wałem kambela

do tego jest zwrotny jak c330

WYDAJNY!!!!!!!

i moge pracowac caly dzien i sie nie zmecze

w srodku cichutko i słucham sobie radia

Nikt tu nie mówi, że zachodnie ciągniki są złe. Tylko módl się żeby pracował jak najdłużej bezawaryjnie. Jak się zepsuje wtedy poznasz prawdziwe oblicze,,gangreny" A tak na marginesie, jak się orze wałem Kambela?

 

 

PISZĘ POPRAWNIE PO PAKISTAŃSKU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie musze wyciagnąć wałek na którym jest "dźwignia" sprzęgła i chamulec ręczny, bo ma zaduzy luz na sprzęgle, czy na tym wałku w skrzyni jest coś zawieszone czy można go bez problemu wybić na drugą strone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz smialo wyciagac jedyne co musisz zrobic to olej spuscic i uszczelniacze dac nowe a i jak masz luz na (słowo zostało usunięte) od sprzegla to sama wymiana walka duzo nie pomoze dopiero jak cala stopke wymienisz z walkiem to bedzie git wiem bo mnialem to samo jest troche roboty powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze spróbować rozwiercić otwór w (słowo zostało usunięte) sprzęgła, dotoczyć do wałka tulejke z miedzi i nabić w rozwiercony otwór. Zawsze lepsze to jak wymiana wszystkiego, chyba że nie można powiększyć otworu w (słowo zostało usunięte) sprzęgła ze względu na małą ilość materiału, tego nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spawarke, tokarke i wiertarke stołową mam więc wszytko bede regenerował,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co to za brzydkie słowa usunieto?

dźwignia do naciskania nogą czyli pedał o qrde mi też usuneło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek chce pomóc i pisze nazwe tego urządzenia do włączania (w zasadzie do rozłączania) sprzęgła tak jak się mówi i pisze a moderatorzy usuwają.

Niezłe hocki klocki

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo co Wy. poszedłem na łatwizne i z cieniutkiej blaszki z puszki po piwie zrobiłem tulejke na wałek i zamontowałem. Jade już 3 rok i zero wycieku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem to samo co Wy. poszedłem na łatwizne i z cieniutkiej blaszki z puszki po piwie zrobiłem tulejke na wałek i zamontowałem. Jade już 3 rok i zero wycieku

u mnie to nie przejdzie bo wałek jest tylko wyrobiony w dwóch miejscach "pedal" jest dobry bo jak go przesunełem tam gdzie jest chamulec ręczny to nie ma wogóle luzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj odwrócić ten wałek, ale nie wiem czy się da. W innym wypadku pozostaje wymiana na nowy lub napawanie i przetaczanie, tym bardziej że pisałeś że masz do tego narzędzia to możesz się pobawić tym bardziej że nic nie tracisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może spróbuj odwrócić ten wałek, ale nie wiem czy się da. W innym wypadku pozostaje wymiana na nowy lub napawanie i przetaczanie, tym bardziej że pisałeś że masz do tego narzędzia to możesz się pobawić tym bardziej że nic nie tracisz.

obrócić sie nie da bo nie jest symetyczny, jeszcze w żniwa sie przemęcze ale przed wykopkami napewno zrobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i mi nie mowcie ze czesci tanie bo czesci sa takie beznadziejne ze wymieniasz trzy razy ta sama czesc i ciagle żle
Święta racja, bo trzeba umieć wymienić część.

Hm Po primo wiem o tym ze zle zalozona popsuje się ale trzy razy wymienalem pompe wodną !!!! wszystkie oddawalem do sklepu i gosc mi dawal inne bo od poczatku halasdowaly tudzież ciekly

 

czesci sa zle wykonczone -czesto otwory wogole nie pasują
Dziś prawie każdy, kto skończył 2 lata szkoły zawodowej myśli, że pozjadał już wszystkie rozumy, i nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Dlatego połowa nie pasuje.

 

 

nierozumiem tego tekstu ja jestem po technikum 5 letnim mechanizacji rolnictwa i chyba znam sie na rzeczy

po prostu czesci soa kiepsko wykończone z miekkiego materialu lub nie utwardzone należycie.

a zimerninngi to jest juz gangrena
???????

 

Powiem dlaczego gangrena bo ponieważ czesto kupuje sie nowe zimmeringi a te nowe okazują sie tak twardą gumą krawedż uszczelniająca jest jak narzynka i tylko rysuje zamiast przylgnąc , Polecam zimerringi silikonowe (niebieskie) rzadko dostępne w zwykłych sklepach z częściami do traktorów

 

 

moj zachdni ciagniczek pali troszu wiecej niz c360 (65KM)

ale orze plugiem 3 skibowym fortschrita i wałem kambela

do tego jest zwrotny jak c330

WYDAJNY!!!!!!!

i moge pracowac caly dzien i sie nie zmecze

w srodku cichutko i słucham sobie radia

Nikt tu nie mówi, że zachodnie ciągniki są złe. Tylko módl się żeby pracował jak najdłużej bezawaryjnie. Jak się zepsuje wtedy poznasz prawdziwe oblicze,,gangreny" A tak na marginesie, jak się orze wałem Kambela?

nie probowalem jeszcze marginesów orać

moj ciagnik ma dopiero 4000mth spokojna glowa zmieniam oleje i jadę

 

PISZĘ POPRAWNIE PO PAKISTAŃSKU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak ja sprzedawalem tez mi ten walek ciekl od sprzegla

 

więc zrobiłem tak:

sznureczek lniany itp nie za gruby nawinalem kilka razy na walek tuz przy obudowie (tam gdzie olej sie wydostawla) zaś z z drugiej strony obudowy ten sam walek dociągnąlem z obudowy takim kawlakiem przewodu

Tak że nici zostały scisniete nieco i i... efekt taki że przestalo kapać

 

normalnie patent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do kolegów wielką prośbę.Potrzebuje jakiś informacji jaki olej wlać do skrzyni biegów w c360.Obecnie nie wiem jaki tam jest olej po zapachu mogę się domyślać ze to napewno hipol ,ale jaki to nie wiem.WG instrukcji to powinien być HIPOL 6 .nie patrzyłem w necie czy taki jeszcze robią słyszałem ze są jakieś zamienniki.Co stosujecie i czy się sprawdza.dodam jeszcze ze zamierzam wymienić filtr na pompie i zamiast uszczelek dać silikon.Potrzebuje pilnie informacji.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy był by Hipol 6 ale słyszałem że trudno go dostać (ale tylko słyszałem).

C360 to nie ferguson co wlejesz to będzie dobre, pompę będzie podnosił i przyczepę wywróci byle był tylko olej hydrauliczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam, że tylko słyszałem i pewnie z tym olejem nie ma większych problemów.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych problemów. U nas na hurtowni litr kosztuje 5.3 zł luzem do bańki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm Po primo wiem o tym ze zle zalozona popsuje się ale trzy razy wymienalem pompe wodną !!!! wszystkie oddawalem do sklepu i gosc mi dawal inne bo od poczatku halasdowaly tudzież ciekly............

tudzież NO COMMENT

PISZĘ POPRAWNIE PO PAKISTAŃSKU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...