Skocz do zawartości
Jola1

Ceny jaj wylęgowych mięsnych

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego Alozie albo nie zaglądasz na forum, albo przyznałeś mi ”po cichu” racje. Pozdrawiam Ciebie – drogi Kolego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak wracjąc do tematu:

po ile teraz sprzedajecie jaja zakontraktowane, a po ile na wolnym rynku?

 

u nas na kontrakcie 65 gr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie na kontrakcie po 0,79gr a w podkupie po 85gr.

pozdrawiam

 

to ja dziękuję za taki kontrakt, zerwij i sprzedaj na wolnym rynku, przy okazji może zrobimy interes: ja ci sprzedam po 75 gr a ty odsprzedasz po 85 gr, w ten sposób każde z nas zarobi po 10 gr na jajku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak idzie Wam współpraca z wylęgarniami?

do kogo odstawiacie ? kogo polecacie a kogo odradzacie?

Pozdrawiam reprodukcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie przez kilka dni zaglądałem na forum (po tym jak Awa zadała pytanie odnośnie ceny jaj) i co? Cisza „jak makiem zasiał”. Myślę sobie – nikt nie odwiedza forum; bo nie ma odpowiedzi. Postanawiam napisać odpowiedź na post Awy. I co się okazuje? Zaraz lecą riposty od Ryszarda Ochockiego, Awy w moim kierunku. Czyli jednak szanowne Koleżanki i Koledzy odwiedzają forum, ale nikt nie chce się podzielić wiadomościami, bo boi się „sprzedać” tak cenne informacje!!! Taka cena u mnie jest, a jak nie chcecie to nie wierzcie, przecież Wam nie zabronię. Bez obrazy, ale na tym forum panuje ogólne podenerwowanie i złość. Więcej spokoju, bo „jajka zniesiecie” z tych nerwów – taki żart tematyczny- nie denerwujcie się. Spokojnej nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marek jak ty takie ceny w tym okresie za jajko uzyskujesz to dlaczego ty nas porady prosisz to my powinnismy od ciebie sie uczyc a swoja droga to skim wspolpracujesz z ktora wylegarnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
marek jak ty takie ceny w tym okresie za jajko uzyskujesz to dlaczego ty nas porady prosisz to my powinnismy od ciebie sie uczyc a swoja droga to skim wspolpracujesz z ktora wylegarnia

 

k nie daj się wpuszczać w maliny

ktoś albo jest głupi albo głupiego udaje

 

A co do cen : 65 gr. netto "podkupu" brak. Wstawień w 2008 więcej niż w w tym samym okresie roku ubiegłego - bez komentarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cały żart polega na tym, że wy zarabiacie po 100X więcej niż ja, bo macie stada po 10.000 albo i więcej. Ja uzyskałem taką cenę, bo mam tylko 1000 brojlerów. Mając taką ilość mam zagwarantowaną taką cenę, bo kierownik wylęgarni wie, że materiał dostarczony przez mnie jest bardzo dobry. I już, więc wolę mieć mniej i dopilnować. Pozdrawiam.

P.s. Kolego Ryszardzie, o kim mówiłeś „albo jest głupi albo głupiego udaje”? Bo chyba nie o mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A cały żart polega na tym, że wy zarabiacie po 100X więcej niż ja, bo macie stada po 10.000 albo i więcej. Ja uzyskałem taką cenę, bo mam tylko 1000 brojlerów. Mając taką ilość mam zagwarantowaną taką cenę, bo kierownik wylęgarni wie, że materiał dostarczony przez mnie jest bardzo dobry. I już, więc wolę mieć mniej i dopilnować. Pozdrawiam.

P.s. Kolego Ryszardzie, o kim mówiłeś „albo jest głupi albo głupiego udaje”? Bo chyba nie o mnie.

HE, He gościu na wet nie wie o czym pisze!

moje brojlery 6 tygodniowe też znoszą jajka ale tanio sprzedaje po 45gr

pozdrawiam Prawdziwą reprodukcję

Drosed 0,63, Indykpol 0,69 (netto)

wolny rynek od 0,7 (brutto)- umowa - ja taniej nie sprzedaje na wolny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten caly marek*2 to jakis dywersant robi tu zamieszanie a jego wypowiedzi nie maja scislosci w czasie bo raz sie zastanawia i pyta o 4500 teraz ma tys brojlerow ktore juz sie niosa

ale dzieki markom nasze forum sie troche ozywilo tak jak medox pobudza do odpowiedzi brojlerzystow tak ten osobnik zmusza nas do odezwania sie i do wypowiedzenia sie w temacie a to juz bardzo duzo i pewien plus dla niego

 

 

a tak odbiegajac od tematu czy ktos ostatnio staral sie o kredyt Mlody Rolnik

od 1 lipca tego roku niezle agencja namieszala, jeszcze troche kredyty te wymra smiercia naturalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem może czasem trochę przesadzam, ale przynajmniej działacie na forum. Wiem, jaka jest doskonale sytuacja na rynku i zdaje sobie sprawę, że w tym roku za dużo nie zarobiliście a nawet niektórzy z Was musieli dołożyć. Ale to nie powód do tego by odpowiadać na moje posty z taką złością. W tym roku jest bardzo kiepsko (cena paszy, prądu i ludzi) z pewnością będzie tak, że niektórzy z nas po prostu zbankrutują. Może przestawią się na inną reprodukcje, np.: gęsi – w tym roku wyszła kapitalnie, wiem, bo też mam. Trzeba jednak patrzeć z optymizmem w przyszłość a nie ze złością, – bo to NIC NIE DA!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten marek marek to jakiś wypuszczacz ,a forum się podnieca.A jeśli jest sobą to jakiś głupek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedam gniazda ocynkowane dla niosek , cena do uzgodnienia kontakt 605261313

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do sprzedania gniazda drewniane 3-piętrowe, w dobrym stanie, używane 1 rzut, na kurnik 100 m lub dłuższy. Jeżeli ktoś jest zainteresowany proszę o PW, mogę wysłać zdjęcia.

Lokalizacja: woj.mazowieckie, na południe od Warszawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam do sprzedania gniazda drewniane 3-piętrowe, w dobrym stanie, używane 1 rzut, na kurnik 100 m lub dłuższy. Jeżeli ktoś jest zainteresowany proszę o PW, mogę wysłać zdjęcia.

Lokalizacja: woj.mazowieckie, na południe od Warszawy

 

No to wnioskuję drogie dzieci że się pięknie wypsażacie w automatyczne gniazda .

Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na wrażenia.

 

Wasz Rysiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No to wnioskuję drogie dzieci że się pięknie wypsażacie w automatyczne gniazda .

Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na wrażenia.

 

Wasz Rysiu

 

Takie czasy, wylęgarnie mają coraz większe wymagania co do jajek, ludzi do pracy brakuje. Gniazda mam od maja i bardzo sobie chwalę. Kurnik 8tys szt obrabia jedna osoba, a wcześniej 2,5-3 osoby. W kurniku suchutko, bo poidła wiszą nad rusztami a nie nad ściółką, nie ma brudnych jajek. Jak dla mnie to trafiona inwestycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do kogucika77 jakia rasę hodujesz i jak z wchodzeniem do gniazd kur ,jak jaja ściółkowe czy masz mniej czy więcej jak przy ręcznym zbiorze ,jak z zapłodnieniem przy automatycznych gniazdach.dzięki pozdrawiam

a jak ceny jaj na dzisiaj, ja nie podaję bo mam odchów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do kogucika77 jakia rasę hodujesz i jak z wchodzeniem do gniazd kur ,jak jaja ściółkowe czy masz mniej czy więcej jak przy ręcznym zbiorze ,jak z zapłodnieniem przy automatycznych gniazdach.dzięki pozdrawiam

a jak ceny jaj na dzisiaj, ja nie podaję bo mam odchów

 

Obecnie mam Cobba 500. Wraz z gniazdami automatycznymi w zasadzie zniknął problem jaj ściółkowych, dziennie jest ich ok 40-60szt.

Stado kupowałem odchowanie i na początku były problemy z wchodzeniem kur na ruszty. Część kur, ok. 200szt postanowiła nie wchodzić na ruszty i pomimo wkładania ich na ruszty i uczenia pić z poideł padły z wysuszenia. Reszta stada poradziła sobie bez problemów.

Jeśli chodzi o zapłodnienie to na dzień dzisiejszy jest ok 91,5-92%. Za wcześnie jest żeby porównywać czy przy automatach jest wyższe czy niższe, zobaczymy pod koniec rzutu.

 

Co do cen to na dziś jest 0,65 zł/szt netto, lecz mam cichą nadzieję, że to się wkrótce zmieni.

Z pocieszających informacji jest cena paszy, która z tygodnia na tydzień jest coraz niższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informacje ,mam pytanie jak z nieśnością na cobbie, ja raz miałam cobba też odchowanego ale miałam zstrzeżenia co do wyrównania kupowanej kurki i szczytu nieśności (77-78%) , kupowałam ją od p.M z Dębówki i odpuściłam temat jeśli chodzi o odchowaną kurę,

dzięki za informację ,warto wzajemnie wymieniać informacje .pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecne stado wypracowało w szczycie 82%. Ale pamiętam i takie, że ani grama ponad 78% wyciągnąć się nie dało. Dobrze wspominam stada zeszłoroczne. Trafiłem akurat na Rossa, który w szczycie dał 85%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jeśli chodzi o odchów. Odchowuje własnie dla kolegi stado i chciałbym dowiedzieć się czy kupując stado ingerowaliście w trakcie odchowu w takie rzeczy jak : prowadzenie koguta , jego selekcje , wybór kogutów do zestawienia przed przewozem . Ja mam odchować stado do 20 tyg.

 

A jeśli chodzi o wypowiedź RYŚka O. to mam podobne odczucia - ciarki przechodzą po plecach . Nawet jeśli robimy "to" dobrze to w takiej sytuacji i tak można się wyłożyć ......a taki Marek Marek dołoży jeszcze do pieca , bo drogi kolego M. M. stworzysz jeszcze większą nadprodukcję .

 

Cena kontraktacja u Sztuderta 65gr netto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...