Skocz do zawartości
Gees

Młody rolnik nowe zasady

Rekomendowane odpowiedzi

są zmiany w rozporządzeniu

- wydłużono okres od rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej do 14 miesięcy

- wyznaczono dokładne terminy na składanie wniosków przed osoby, które działalności nie rozpoczęły

- umożliwiono korzystanie z programu osobom pozostającym z rolnikamii w związku małżeńskim

 

http://www.minrol.gov.pl/DesktopModules/Announcement/ViewAnnouncement.aspx?ModuleID=1508&TabOrgID=1129&LangId=0&AnnouncementId=9019&ModulePositionId=2101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dopiero dzis sie dowiedzialem ze wniosek o dopłate z tytułu młody rolnik należy składać przed rozpoczęciem działalności rolniczej szkoda ja ziemie mam juz troche dłuzej niz 14 miesięcy...byłem cały czas myśli że po skończeniu studiów będe mógł złóżyć wniosek o dofinansowanie niedobrze się robi od polskiego politykowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to wykroili jeszcze lepszy numer http://www.infor.pl/dziennik-ustaw,rok,2007,nr,200/poz,1443,rozporzadzenie-ministra-rolnictwa-i-rozwoju-wsi-w-sprawie-szczegolowych-warunkow.html

 

Dopuszcza się przyznanie pomocy osobie fizycznej, która przed dniem złożenia wniosku o przyznanie pomocy rozpoczęła prowadzenie działalności rolniczej w gospodarstwie rolnym nabytym:

 

1) w drodze spadku lub

 

2) w drodze darowizny przed ukończeniem 18 roku życia, lub

 

3) w drodze darowizny po ukończeniu 18 roku życia w trakcie nauki:

 

a) w systemie dziennym w szkole ponadgimnazjalnej, z wyłączeniem zasadniczej szkoły zawodowej i trzyletniej szkoły specjalnej lub

 

b) w systemie dziennym w dotychczasowej szkole ponadpodstawowej, z wyłączeniem szkoły zasadniczej, lub

 

c) na uczelni - wyłącznie w trakcie stacjonarnych studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich

 

- pod warunkiem, że nie miała przerw w nauce, a w przypadku kontynuowania nauki na uczelni - podjęcie nauki nastąpiło w roku uzyskania świadectwa dojrzałości lub świadectwa maturalnego, przy czym nauka trwała nie dłużej niż do 26 roku

 

nie wiem dokładnie o co w tym chodzi może to ktoś przełożyc na chłopski język

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja dopiero dzis sie dowiedzialem ze wniosek o dopłate z tytułu młody rolnik należy składać przed rozpoczęciem działalności rolniczej szkoda ja ziemie mam juz troche dłuzej niz 14 miesięcy...byłem cały czas myśli że po skończeniu studiów będe mógł złóżyć wniosek o dofinansowanie niedobrze się robi od polskiego politykowania

jeżeli byłeś na studiach dziennych to możesz skaładać wniosek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem dopiero na pierwszym roku...więc to inna bajka studia skoncze ale dopiero za jakis czas więc nie wiem czy będe sie na to łapał...i tak nie wiem co bedzie z tym ze ziemie mam na wlasnosc od prawie dwoch lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum,

mam pytanie, zapisy mówią że jeśli nie spełni się warunków to będzie trzeba oddać całość lub część otrzymanych środków. Ja myślałem raczej o tym żeby ustabilizować a nawet zmniejszyć produkcję (zalesić itp.) Czy uważacie że powinienem ubiegać się o premię ? Czy jest duża szansa że będę musiał zwrócić pieniądze jeśli nie spełnię warunków ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co ktoś myśli nie ma żadnego związku z przyznaniem tudzież oDebra1nej premii, wyrocznią jest rozporządzenie i jego treści należy się trzymać, w opisanym przypadku gospodarstwo nie osiągnie wartości 4 ESU stąd wsparcie się nie należy i nie zostanie przyznane, rozwiązaniem dla miłośnika drzew jest sad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4X1200 Ojro X kurs na poziomie ustalania dopłat!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w praktyce wielkość ekonomiczna gospodarstwa jest podawana przez beneficjenta w planie rozwoju gospodarstwa (arkusz kalkulacyjny, który pozwala nam wyznaczyć wielkości ESU na podstawie danej struktury zasiewów i wielkości stada)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innymi słowy - gdybym chciał skorzystać z młodego rolnika, czy wystarczy żebym prowadził gospodarstwo na tym samym poziomie co teraz przez 5 lat w trakcie których mogę być kontrolowany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta sama wielkość ekonomiczna będzie wystarczająca jeśli przekroczy 4 ESU oraz przez 5 lat nie obniży się poniżej poziomu z pierwszego roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno panowie - i już wam daję spokój. Czy jeśli złożę wniosek i zostanie on pozytywnie rozpatrzony to nadal mogę się wycofać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czasu wydania decyzji / podpisania umowy (niepotrzebne skreślić) masz czas na wycofanie swojego wniosku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w moim przypadku podpisania umowy, więc wniosek nie nakłada na mnie obowiązku ? Poprawcie, jeśli się mylę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę się tylko dowiedzieć czy mam szansę na dopłtę z tytułu młody rolnik...ziemię otrzymałem od ojca w postaci darowizny 19 czerwca miną dwa lata jak jestem właścicielem gruntów tutaj droga była by już zamknięta gdyż mam ziemię dłużej niż 14 miesięcy...jednak dalej się uczę na wydziale rolnym kierunek Rplnictwo Europejskie niby teoretycznie nie mam rozpoczętej działalności rolniczej ze względu na szkołe...w tym roku dokończyliśmy formalności z przepisem krów i kwoty na mnie oraz nadaniu numeru gospodarstwa i automatycznie złożyłem wniosek o dopłaty bezpośrednie są sznase że po skończeniu szkoły będe mógł złożyć wniosek o dofinansowanie czy mogę już zapomieć o pieniążkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy wiecie może jak długo się czeka na pieniądze od momentu złożenia wniosku o płatnośc dla młodego rolnika? Po jakim czasie agencja przysyła. Wiem ze mają chyba 60 dni. ale czy może wczesniej przysyłają? Prosze o odp. Dzięki. Pozdro. Marcin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zlozylem wniosek o platnosc ale juz przyznane mam a tak wogole wszystko zlozylem pierwszego dnia czyli 3marca i jeszcze 60dni maja na przelanie ja myslalem ze 14 bedzie jak wszedzie na przelew a tu nie i czekaj znowu!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem. Jestem na 2 roku studiow dziennych i chcialbym sie starac o premie dla mlodego rolnika. odpowiednia ilosc ziemi zostanie mi przekazana w drodze darowizny od ojca. Wymog do otrzymania premii to wyksztalcenie np srednie i staz pracy w gospodarsrwie 5 lat(tez spelniam jako domownik) problemem jest to ze dopoki studiuje dziennie to nie moge otrzymac premii. A gdybym tak przeniols sie na studia zaoczne to wtedy spelnial bym wymogi? zreszta czy agencja sprawdza jakos czy dana osoba jeszcze studiuje czy nie(decyzja o skresleniu z listy studentow??)? moze wystarczy wyslac deklaracje ze zaprzestalo sie nauki?a moze np urlop dziekanski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie brzmi skąd ARiMR ma wiedzieć, iż jesteś studentem, takczy inaczej można prowadzić gospodarstwo rolne i studiować dziennie nawet 300km dalej, jeśli oczywiście nie koliduje to z osobistym prowadzeniem gospodarstwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, dokladnie tak brzmi moje pytanie:) tylko ze jak studiuje dziennie to automatycznie koliduje to w swietle prawa z prowadzeniem przezemnie gospodarstwa bo nie ma mnie na miejscu. tak naprawde to brat bedzie sie tutaj wszystkim zajmowal tyle ze takie tlumaczenie to nie dla agencji. Co mam im powiedziec ze bede zarzadzal "moim czlowiekiem" na miejscu przez telefon, a w weekendy wszystkiego dogladal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jakiej odległości od gospodarstwa znajduje się uczelnia, jaka specjalność? posiadasz samochód? jaka jest struktura produkcji w gospodarstwie i jaka jest powierzchnia UR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uczelnia 60km, studiuje zarzadzanie, mieszkam na stancji, samochod mam. Na gospodarstwo sklada sie hodowla trzody chlewnej(30 loch) i 100 ha produkcji roslinej. A co moglbym im powiedziec ze niby dojezdzam codziennie 60 km do szkoly i po powrocie prowadze gospodarstwo? Gdybym mial prowadzic to co napisalem(nalezace do mojego ojca) to mogli by miec watpliwosci czy dam rade, ale zeby dostac premie wystarczy przepisane 2 ha, a przy czyms takim to z formalnego punktu widzenia za duzo roboty nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...