Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 05:43 Czw 4 Cze 2020

Młody rolnik nowe zasady
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 16, 17, 18  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Unia Europejska
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
vvu

PostWysłany: 23:24 Pią 13 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na to SPO nic narazie nie stkładałem ale podstawa wniosku jest biznesplan, a w biznesplanie pewnie jest zapisane ile ma tata pola i poglowia zwierzat.
Dokupić tak ale zmniejszyc napewno nie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
MarcinO-10

PostWysłany: 19:12 Pią 13 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurcze. Mam kolejny problem, otóż z SPO 2004-2006 wybudowaliśmy płytę i zbiornik. I teraz gospodarstwo zostało podzielone, jedna działka przepisana na mnie (bez zabudowań) Czy czekają nas za to sankcje (zwrot pieniędzy) Ale przecież ojciec nie zmniejsza pogłowia zwierząt.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
osa21

PostWysłany: 19:11 Pią 13 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam problem, we wniosku na młodego rolnika jako działki które mam przejąć wymieniłem te które otrzymałem w drodze darownizny czyli 23ha a jako że w woj zachodniopomorskim potrzeba ponad 29ha to wystąpiłem od ANR o dzierzawe gruntów, bylo tego ponad 6ha przetarg an to miał sie odbyć w lutym a dzis sie dowiedziałem ze te działki bedą sprzedane nie dzierżawione ale dopiero w 2010r. mógłbym je kupić ale ja musze miec 29ha do lipca tego roku. i pytanie czy jezeli znajde inne grunty i spełnie te 29 ha to czy moge jeszcze złożyć korekte do młodego rolnika skoro juz w styczniu dostałem decyzje o przyznaniu premi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
osa21

PostWysłany: 21:28 Czw 12 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

narazie jest to niemozliwe choć niedawno szłyszałem ze mają zwiększyc premie do 75tys.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
vvu

PostWysłany: 21:14 Czw 12 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oo. No to nie wiedziałem przepraszam. To inaczej jak w SPO.
Dzieki za info no wlasnie tata juz chce jak najszybciej sie pozbyc pola i powoli trzeba sie ruszyc za tą sprawą.
A i jeszcze mam tu wątpliwości

Cytat:
Jednorazowa premia w wysokości 50 tys. złotych.

Kwota premii nie przekracza równowartości 55 tys. EUR, zgodnie z załącznikiem do
rozporządzenia Rady (WE)

Czyli że można w sumie wiecej dostac?
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 19:18 Czw 12 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

vvu napisał:
No trzeba rozliczyć 70% netto czyli w praktyce prawie całość bo + vat
Ale jest w zapisie że w razie niewywiazania sie z opisanego biznesplanu trzeba zwrocic CZESC lub calosc kasy. Wiec za te 2 tysiaki duzo ci nie narobią

do kosztów kwalifikowanych wlicza sie vat. czyli 70% razem z vatem
Powrót do góry
vvu

PostWysłany: 15:32 Czw 12 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No trzeba rozliczyć 70% netto czyli w praktyce prawie całość bo + vat
Ale jest w zapisie że w razie niewywiazania sie z opisanego biznesplanu trzeba zwrocic CZESC lub calosc kasy. Wiec za te 2 tysiaki duzo ci nie narobią
Powrót do góry
MarcinO-10

PostWysłany: 20:38 Sro 11 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

osa21 napisał:
mam pytanie czy w przypadku gdy w biznesplanie nie ujełem że bede uprawiał np ziemniaki przemysłowe a dajmy na to ze za 2 lata bede chciał je posadzić to co musze zrobić?

Gdzieś czytałem, że jeśli zmiany dotyczą do 30% powierzchni deklarowanych w biznesplanie, nie ma potrzeby informowania ARiMR. A po za tym to raczej z ha ziemniaków jest wysoki przelicznik ESU.

Z kolei mam pewne wątpliwości co do własnych zapisów w planie rozwoju gospodarstwa. Zadeklarowałem zakup owijarki, wartość 10 tys. brutto. W pobliskiej składnicy mogę kupić taką maszynę za 8 tys. co z pozostałymi 2 tys.
Powrót do góry
vvu

PostWysłany: 19:33 Sro 11 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To je sadz bo kontorola i tak bedzie w 4 lata po przepisaniu ewentualnie w ostatnim. A pozatym jak masz sporo ha to tam te 2-3 ha nie robi roznicy w sumie ESU
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 19:09 Pon 9 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pytanie czy w przypadku gdy w biznesplanie nie ujełem że bede uprawiał np ziemniaki przemysłowe a dajmy na to ze za 2 lata bede chciał je posadzić to co musze zrobić?
Powrót do góry
MarcinO-10

PostWysłany: 17:31 Czw 29 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

osa21 napisał:
jeszcze nie mielismy decyzji o dopłatach, ale najlepiej to zadzwoń do biura powiatowego ARiMR i sie dowiedz, bo ja nie pamiętam czy to było przed przepisaniem gospodarstwa czy po przepisaniu.

Byłem dziś w ARiMR i powiedzieli mi, że warto byłoby poczekać z przepisaniem ziemi do wydania decyzji o dopłatach. Tylko nie uśmiecha mi się czekać nie wiadomo jak długo (czerwiec???? Bo mieliśmy korektę)
Swoją drogą ciekawe czy jak teraz przepiszę to znowu zostaną wprowadzone zmiany (kolejny pretekst aby opóźnić dopłaty)? Evil or Very Mad
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 18:32 Sro 28 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

też dostałem decyzje o przyznaniu premi, jeszcze "tylko" musze dokupić albo wydzierżawić 6ha i wszytkie warunki bede miał spełnione.
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 21:52 Wto 27 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze nie mielismy decyzji o dopłatach, ale najlepiej to zadzwoń do biura powiatowego ARiMR i sie dowiedz, bo ja nie pamiętam czy to było przed przepisaniem gospodarstwa czy po przepisaniu.
Powrót do góry
MarcinO-10

PostWysłany: 20:49 Wto 27 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

osa21 napisał:
nie dokońca bo u mnie ojciec przepisał mi gospodarke w dniu 17 grudzień i on dostanie dopłate obszaarową i cukrową a ja dostane ONW.

Rozumiem, że w tym czasie nie mieliście jeszcze decyzji o przyznaniu dopłat?
Na pewno jesteś zorientowany:
Muszę złożyć oświadczenie o przejęciu zobowiązań ONW, ale kiedy muszę to zrobić? Jeszcze przed opisami, czy dopiero później, i w jakim terminie?
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 19:33 Wto 27 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie dokońca bo u mnie ojciec przepisał mi gospodarke w dniu 17 grudzień i on dostanie dopłate obszaarową i cukrową a ja dostane ONW.
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 18:48 Wto 27 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

płatność przysługuje posiadaczowi na dzień 31 maja 2008 roku, także z tym nie mam problemu (http://www.arimr.gov.pl/index.php?id=78&id1=0&id2=0)
na pozostałe pytania odpowiedzi nie znam
Powrót do góry
MarcinO-10

PostWysłany: 10:23 Wto 27 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj dostałem decyzję z ARiMR, o przyznaniu ,,premii"
I mam kilka wątpliwości:
1 Ojciec przekazuje mi jedną działkę o powierzchni 19ha. Ziemię chcemy przepisać w niedługim czasie, ale nie dostaliśmy jeszcze decyzji o dopłatach na 2008. Część ziemi (druga działka) zostanie w posiadaniu mojego ojca. Więc jak z dopłatami na 2008 czy trzeba podejmować jakieś działania (wnioski) ? Czy po prostu cała suma dopłat zostanie przyznana mojemu ojcu?
2. Wiem, że muszę złożyć oświadczenie o przejęciu zobowiązań ONW, ale kiedy muszę to zrobić? Jeszcze przed opisami, czy dopiero później, i w jakim terminie?
3. Jak będzie z płatnością zwierzęcą? Wyczytałem, że muszę nabyć zwierzęta w okresie nie późniejszym niż do 14 marca.
Czy ktoś potrafi rozwiać moje wątpliwości?
Z góry dzięki.
Powrót do góry
roni21

PostWysłany: 14:49 Pon 26 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

takie pytanie do młodego rolnika można mieć wykształcenie średnie nierolnicze(matura po LO) + 3 lata stażu?? Czy może te 3 lata stażu można mieć tylko wtedy kiedy ma się wyższe wykształcenie nierolnicze??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
osa21

PostWysłany: 09:28 Czw 15 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas naszczecie było tylko 90 wniosków z całego województwa to sprawy szły troche szybciej niż np. w mazowieckim prawie 1200wniosków
Powrót do góry
MarcinO-10

PostWysłany: 09:10 Czw 15 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A dla mnie jak na ironię właśnie wczoraj przyszło zawiadomienie, o nie wydaniu decyzji w terminie (już drugie) ze względu na złożoność sprawy dają sobie czas do końca lutego Evil or Very Mad
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 22:00 Sro 14 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

łączenie dwóch zajęć jest jak najbardziej możliwe (ale nie umowa o pracę) o ile spełnisz wszystkie wymagania, czyli między innymi samodzielne prowadzenie gospodarstwa przez okres 5 lat, oraz podleganie ubezpieczeniu społecznemu w KRUS prze 36 miesięcy
Powrót do góry
majne1

PostWysłany: 21:43 Sro 14 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Koledzy mam takie pytanko.
W chili obecnej pracuje w firmie prywatnej na umowe o prace. W 2010 roku mam przejąć gospodarstwo i mam zamiar starać się o dofinansowanie dla młodego rolnika. Moje pytanie jest następujące
Czy będę musiał całkowicie zrezygnować się z pracy i zająć tylko gospodarką, czy możliwe jest łączenie tych dwóch zajęć. Oczywiście płacił bym składki w KRUS. Z góry dzięki
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 20:25 Sro 14 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ziemie przepisałem 17grudnia dzierżawy przepisałem do końca roku, teraz złozyłem papiery na dzierżawe do anr o brakujące hektary w moim przypadku jest to 6ha, dziś rozmawiałem z panią z arimr i powiedziała ze w nastepnym tygodniu dostane list ze przyznali mi premie i bede miał 180dni na załatwienie reszty spraw.
Powrót do góry
MarcinO-10

PostWysłany: 11:50 Sro 14 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

osa21 napisał:
dzis wkońcu przyszła odpowiedź na mój wniosek złożony 2 lipca, mam tam dostarczyś kilka brakujacych dokumentów. oraz wyszło że nie moge kupic nowej kabiny do ursusa 360 3p bo to nie jest zgodne z katalogiem kosztów kwalifikowanych.

Jak się sprawy mają? Już przepisałeś ziemię?
Niestety na mój wniosek złożony 4 lipca nie ma odzewu, jedynie informacja o tym, że nie wydadzą decyzji w terminie.

Może jest to spowodowane sporą liczą wniosków w Podlaskim?
Powrót do góry
roni21

PostWysłany: 21:12 Wto 13 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

już zdążyłem znaleźć w necie odpowiedź na moje pytanie. MOżna jedynie połączyć premie młodego rolnika z kredytem, albo z dofinansowaniem PROW ale jedno i drugie nie.

Swoją drogą nie lepiej jest wziąć normalny kredyt na inwestycje i poźniej dofinansowanie z PROW niż np taki kredyt na 1,2 % ale aż na 15 lat?? Trochę to długo:/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Unia Europejska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 16, 17, 18  Następny
Strona 8 z 18

Skocz do: