Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 07:00 Sro 4 Maj 2016

Agrolok
Pszenica
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 83, 84, 85 ... 367, 368, 369  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotrek200

PostWysłany: 11:52 Pon 4 Mar 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak oceniacie taką mieszankę na pierwszy zabieg Talius ok 0.2l + mirage ok 0.8l
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
center

PostWysłany: 11:34 Pon 4 Mar 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no niby tak chyba że wróci zima jeszcze bo pogoda jest taka nie pewna w najbliższych dniach sam nie wiem co o niej myśleć. Fakt powinno być to w kwietniu ale ta informacja na 100% nie pomoże plantator robi zboża w odpowiednim terminie:P

Słuchaj patrz na fazy rozwojowe i jaki chcesz regulator dać to najważniejsze bo termin dawania np ccc jest ważny osiąga się rożne rzeczy tym na roślinie. Dobra namotałem jak coś poprawcie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Maciek

PostWysłany: 10:25 Pon 4 Mar 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

center to jedziemy na giełdę po konia ,nie ma innej opcji żeby zastosować
tę mieszaninę w innym miesiącu jak kwiecień, chyba że od jutra średnia dobowa temperatura będzie ok.10st to może jeszcze w marcu.Mogę dodać że jeżeli plantacja jest mocno rozwinięta to trzeba będzie zastosować w pierwszej połowie miesiąca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
sławek2209

PostWysłany: 06:09 Pon 4 Mar 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skracanie i ochrone grzybowa przeprowadza sie o odpowiednich fazach rozwoju roslin ,nie ma co sie sugerowac miesiacami.
Powrót do góry
center

PostWysłany: 22:47 Nie 3 Mar 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

deutz112 napisał:
pszenica w tym roku jest chyba gęsta więc 150 kg saletry posypię
chciałbym uzyskać duży plon to zastosuję mieszaninę ccc i moddus ,napiszcie kiedy się to stosuje (w jakim miesiącu)
co jeszcze muszę zrobić, aby uzyskać tak wysoki plon

Konia z rzędem temu co Ci powie w jakim miesiącu masz popryskać Razz
Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 20:40 Nie 3 Mar 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

druga dawka nawozu około 200 kg i trzecia na kłos 150 kg saletry, poza tym 3 opryski na grzyba, więcej nic już się nie da zrobić
Powrót do góry
deutz112

PostWysłany: 19:49 Nie 3 Mar 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pszenica w tym roku jest chyba gęsta więc 150 kg saletry posypię
chciałbym uzyskać duży plon to zastosuję mieszaninę ccc i moddus ,napiszcie kiedy się to stosuje (w jakim miesiącu)
co jeszcze muszę zrobić, aby uzyskać tak wysoki plon
Powrót do góry
ivanekk1994

PostWysłany: 18:09 Nie 3 Mar 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A duzy cel bo moddus dodadkowo usztywnia Smile , a jezeli celujesz na duzy plon typu 7-8t to bez moddusa przy duzych opadach i wietrze nie wystoi
Powrót do góry
henio2

PostWysłany: 18:02 Nie 3 Mar 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jaki jest cel mieszania ccc z Modusem?
Powrót do góry
sławek2209

PostWysłany: 16:25 Nie 3 Mar 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ilosc azotu zalezy od obsady jaka masz.na rzadkich plantacjach powinna pojsc duza dawka azotu np.250 kg saletry.na geste zboza 150 kg saletry np.przy pierwszym kolanku ccc 1.5-2 l lub mieszanine ccc 1l i 0.3 moddus.jakie nawozenie planujesz
Powrót do góry
deutz112

PostWysłany: 15:40 Nie 3 Mar 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
chciałbym się zapytać ile saletry na pierwszą dawkę dajecie bo ja zamierzam 1,5 m na ha czy to nie za mało ? i jeszcze jedno jakie i kiedy stosujecie antywylegacze żeby nie zaszkodzić tylko pomóc ,bo w tych sprawach jestem nie doświadczony jak Wy, więc proszę o poradę
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 12:04 Nie 3 Mar 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym roku Toras ,wcześniej był akteur przez 4 lata ale nie wychodziło mi to ,za gluten ponad 30 nie dopłacają wydaje mi się że odmiany E grupowe mają mniejszy potencjał a u nas nie ma takich dopłat za jakość jak w Niemczech gdzie za wysokie parametry cena jest nawet 25 proc wyższa ,i nawet zbierając 1 tonę mniej jesteśmy do przodu.Ostatnie lata też wychodziłem z założenia aby w 300zł się zmieścić ale to na 2 dobre zabiegi, 3 zabiegów po 100zł się nie da. A jak ktoś pokaże to proszę bardzo.
Powrót do góry
pasio

PostWysłany: 10:24 Nie 3 Mar 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
nawet jak jest po 500 to też opłaca się chronić ,wszystko zależy od tego ile wydana złotówka przyniesie zwrotu,opłaca się chronić skutecznie lepiej wydać 100zł więcej a mieć efekt,niż pożałować i narzekać,że był niewielki.Ja sprzedaję pszenicę na mąkę nie mogę sobie pozwolić na zbyt duże porażenie fuzarium.

Ja również sieję z przeznaczeniem na mąkę i jestem przekonany, ze w 300zł zmieścisz się z bardzo dobrą ochroną, nawet mniej. Chyba, ze masz kijowy płodozmian Smile
Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 09:27 Nie 3 Mar 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maćku a jakie odmiany masz na ten sezon zasiane??
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 09:15 Nie 3 Mar 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nawet jak jest po 500 to też opłaca się chronić ,wszystko zależy od tego ile wydana złotówka przyniesie zwrotu,opłaca się chronić skutecznie lepiej wydać 100zł więcej a mieć efekt,niż pożałować i narzekać,że był niewielki.Ja sprzedaję pszenicę na mąkę nie mogę sobie pozwolić na zbyt duże porażenie fuzarium.
Powrót do góry
pasio

PostWysłany: 22:46 Sob 2 Mar 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
oszczędzajcie ,kiedy pszenica jest po 100netto,wg niektórych publikacji ochrona fungicydowa może przynieść dodatkowe 15q/ha ziarna więc jest to 1500zł gdyby nawet było to tylko 1000zł uważam że wydanie 450zł/ha na ochronę jest uzasadnione ,wszystko zależy od tego jakiego potencjalnego plonu się spodziewacie.Moja koncepcja na ten rok przedstawia się tak.
1 metrafrenon150+prochloraz450 ,bądź 3/4 zalecanej dawki +przylepiec 2epoksy+chlorotalonil 100g+400g
3 biksafen+protiokonazol

A jak pszenica będzie po 500zł?
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 21:39 Sob 2 Mar 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyżby flexity straciło rejestrację na ten rok?
Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 18:09 Sob 2 Mar 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w przypadku łączenia dwóch produktów czyli talius i unix na niektóre grzybki może być za mało połowa dawki
Powrót do góry
sławek2209

PostWysłany: 18:08 Sob 2 Mar 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla mnie twoja redukcja kosztow rowna sie redukcji plonu.nie zastosowalbym takiej mieszanki przy aktualnych cenach pszenicy.capalo to dobry srodek jesli jest prawidlowe zmianowanie.
Powrót do góry
Radomir99

PostWysłany: 17:46 Sob 2 Mar 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze nakupił na zapas Flexity, albo przywozi z zagranicy?
Ja z kolei stosując Capalo, w jednym roku mocno sie rozczarowałem. Na stanowiskach pszenica po pszenicy podsuszki porządnie wrąbały podstawę. Nie miało to znaczenia czy oprysk był Capalo czy Duett. Któregoś roku przypadkiem na jeden opryskiwacz poszedł nawet Falcon na T1 i nie było widać chorób. Celuje w plony 8-9 t/ha. Kazdy ma inny punkt odniesienia. PS 0,5 kg Unixu 0,1 l taliusa to połowy dawek poszczególnych. Po co walic 1 kg i 0,2 l łącznie kiedy w takiej ilosci kazdy z tych preparatów stosuje sie osobno - nie bardzo Cie tutaj rozumiem - to tak jak 0,5+0,5=1. Chodzi o redukcje kosztów.
Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 17:10 Sob 2 Mar 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maćku a jak chcesz kupić czysty metrafenon??
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 16:25 Sob 2 Mar 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oszczędzajcie ,kiedy pszenica jest po 100netto,wg niektórych publikacji ochrona fungicydowa może przynieść dodatkowe 15q/ha ziarna więc jest to 1500zł gdyby nawet było to tylko 1000zł uważam że wydanie 450zł/ha na ochronę jest uzasadnione ,wszystko zależy od tego jakiego potencjalnego plonu się spodziewacie.Moja koncepcja na ten rok przedstawia się tak.
1 metrafrenon150+prochloraz450 ,bądź 3/4 zalecanej dawki +przylepiec 2epoksy+chlorotalonil 100g+400g
3 biksafen+protiokonazol
Powrót do góry
flamenko

PostWysłany: 14:37 Sob 2 Mar 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w ubieglym roku kupilem corbel w firmie napena za opakowanie 5 litrow wychodzilo ponad 400zl. mieszanka tych dwoch substancji daje mi sprawdzone stare dobre TANGO
Powrót do góry
sławek2209

PostWysłany: 14:04 Sob 2 Mar 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radomir99 napisał:
Skąd wiesz ze będzie za słabe? 130 zł za zabieg jest do przełkniecia, choc uwazam ze i tak jest drogo - wszystko powyzej to zdzierstwo, nie mowiac o 180 zł/ha. Firmy wymyslaja coraz drozsze srodki, podnosza ich ceny i wmawiaja coraz to nowe argumenty. Pamietam ze kilkanascie lat temu nikt nie slyszal o wymyslnych srodkach na podstawy zdbla i nie było duzo gorzej niz teraz, mimo ich zastosowania. Odpowiednie zmianowanie i mozna ograniczyc koszty rezygnujac z najdrozszych srodków ( np. Duett Ultra doskonale daje sobie rade, ale przedstawiciel powie ze jesli liczy sie na wyzszy plon to trzeba Capalo Smile). Przy zmianowaniu zbozowym i wilgotnym roku nawet najlepsze srodki zawiodą
planujesz dawki jeszcze nizsze od zalecanych minimalnych.takie rozwiazanie dlugo nie podziala albo podziala ze slabym skutkiem.przerabialem w ubieglych latach tansze srodki typu alert ,yamato i nie dawaly pozadanego efektu .stosujac drozsze typu capalo daly dobry efekt widoczny golym okiem.nikt nikogo nie zmusza aby stosowac tansze lub drozsze.
Powrót do góry
center

PostWysłany: 13:45 Sob 2 Mar 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

flamenko napisał:
Ja mam sprawdzone na pierwszy zabieg corbel+ soprano dawki ustalam po obejrzeniu danej dzialki i jakos nie narzekam na dzialanie a z plodozmianem nie jest najlepiej. Dodam ze zboza przeznaczam na pasze, nie sprzedaje jakosciowych.

Ciekawe rozwiązanie a powiedz kolego gdzie kupujesz cobel i po ile? bo z tego co widzę nie ma w sklepach;/
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 83, 84, 85 ... 367, 368, 369  Następny
Strona 84 z 369

Skocz do: