Skocz do zawartości
ekoza

Czy Twój sąsiad uprawia kukurydzę GMO?

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.rp.pl/artykul/190093.html

Jeśli jesteś przekonany, że Twój sąsiad uprawia kukurydzę GMO, której uprawa w Polsce jest zabroniona, to możesz to zgłosić do Prokuratury, albo podaj namiary na forum

Wzór zawiadomienia:

 

 

Zawiadomienie o prawdopodobieństwie popełnienia przestępstwa ściganego z urzędu

 

 

Na podstawie Art. 10 kpk, w związku z art. 304 kpk niniejszym zawiadamiam o prawdopodobieństwie popełnienia przestępstwa przez

.............................................................................................................................

.............................................................................................................................

( wpisać imię i nazwisko lub nazwę firmy oraz dokładny adres nielegalnego użytkownika GMO )

polegającego na drastycznym naruszeniu Art. 36 Ustawy „o organizmach genetycznie zmodyfikowanych” poprzez brak zgłoszenia zamiaru upraw oraz dokonanie zasiewów roślin genetycznie modyfikowanych bez zgody Ministra Środowiska, a tym samym spowodowanie niekontrolowanego uwolnienia połączonego ze skażeniem środowiska naturalnego przez organizmy genetycznie modyfikowane na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, co równocześnie wypełnia znamiona czynu zabronionego, wskazanego w Art. 58 odnośnej Ustawy.

 

 

U z a s a d n i e n i e

W dniu ................................... z informacji uzyskanej od

..................................................................................................................................................................................................

( wpisać źródło informacji n.p. od samego podejrzanego podejrzanego, od znajomych, z informacji prasowej, na podstawie oznaczeń na opakowaniach itp. )

powziąłem wiedzę o tym, że ww. dokonał zasiewów nasion kukurydzy/ rzepaku ( niepotrzebne skreślić ) na polu/polach o pow. ok. ......... ha ( podać przybliżoną powierzchnię nielegalnej uprawy ) , położonym/ch w miejscowości ......................................................gmina .............................................................................( podać dokładny adres miejsca nielegalnej uprawy ).

W tym miejscu należy wskazać, iż prowadzenie upraw roślin genetycznie modyfikowanych w warunkach polowych ( tzw. użycie otwarte ) związane jest z zamierzonym uwolnieniem materiału transgenicznego, co w efekcie powoduje niekontrolowane przenikanie GMO do biosfery oraz skażenie środowiska naturalnego.

Przepisy krajów UE traktują materiały genetycznie modyfikowane (GMO ) jako potencjalnie poważne zagrożenie ( Dyrektywa 18/2001 ). Podobne zapisy w prawodawstwie unijnym dotyczą jedynie ciężkich chemikaliów, toksyn oraz materiałów rozszczepialnych. Należy podkreślić, iż w odróżnieniu do wymienionych materiałów - organizmy genetycznie modyfikowane nie tylko nie ulegają degradacji lecz wskutek namnażania, właściwego organizmom żywym, mają zdolność do nieograniczonego rozprzestrzeniania się, co powoduje brak możliwości skutecznego ich usunięcia ze środowiska naturalnego oraz nieodwracalne skutki skażenia.

Równocześnie rolnicy prowadzący uprawy roślin konwencjonalnych narażeni są na degradację swoich użytków rolnych oraz straty spowodowane obniżeniem wartości ich plonów poprzez domieszki materiału GMO.

Z tych względów stosowanie GMO, szczególnie w użyciu otwartym, obwarowane jest szczegółowymi i restrykcyjnymi przepisami z obowiązkiem uzyskania zezwolenia wydawanego każdorazowo na wniosek zainteresowanego użytkownika przez właściwego ministra.

Na terytorium Rzeczpospolitej Polski wszelkie uprawy roślin genetycznie modyfikowanych podlegają ścisłym procedurom rejestrowym wyszczególnionym w obowiązującej Ustawie „ o organizmach genetycznie zmodyfikowanych” z dnia 22 czerwca 2001 r. ( DZ. U. z 2001 r. Nr 76 poz. 811 ), które w odniesieniu do zamierzonego uwolnienia GMO do środowiska zawarto w rozdziale 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby uprawiał to nigdy bym go nie podpiepszył bo on mogłby zrobić to samo a u kazdego w gospodarstwie coś sie znajdzie.A tak na marginesie cały świat bedzie uprawiał GMO a my jak zwykle za 100 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz na próbę sąsiadowi popryskać kuku Rundoupem. Jak weźmie-znaczy sąsiad czysty, jak nie weźmie-podkabluj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz na próbę sąsiadowi popryskać kuku Rundoupem. Jak weźmie-znaczy sąsiad czysty, jak nie weźmie-podkabluj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co nasze dzieci jedza w jogusiach itp.??Skrobia modyfikowana genetycznie i po co to cale zamieszanie. Same barany ta polska rzadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za wspaniała solidarność z przestępcamii

Ja nie mam dylematu, nie ma litości dla sqrwysynów.

 

Że GMO to niby takie nowoczesne, a Polacy to tak zacofani?

Jakoś nowinki nie pomogły amerykańskim farmerom.

Dlaczego GMO nie pomogło amerykańskim rolnikom?,

( przed snem proszę się spróbować odpowiedzieć na to pytanie.._

 

EMAIL-CONCERT_DAY.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty chyba jakiś jebnięty jesteś

 

 

 

Co za wspaniała solidarność z przestępcamii

Ja nie mam dylematu, nie ma litości dla sqrwysynów.

 

Że GMO to niby takie nowoczesne, a Polacy to tak zacofani?

Jakoś nowinki nie pomogły amerykańskim farmerom.

Dlaczego GMO nie pomogło amerykańskim rolnikom?,

( przed snem proszę się spróbować odpowiedzieć na to pytanie.._

 

EMAIL-CONCERT_DAY.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"przestępcami"... no comment Dlaczego Polska to taki dziwny kraj, w którym można robić milionowe przekręty i tytułować się mianem bohatera a zwykłego człowieka, który jako tako próbuje związać konieć z końcem nazywa się przestępcą

A skoro już wszyscy mamy tak bezwzględnie trzymać się litery prawa to nadmienię, że używanie wulgaryzmów na tym forum jest PRZESTEPSTWEM!!!

nie ma litości dla sqrwysynów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestepcami w tym kraju sa ci ktorzy pozwalaja na wprowadzanie na rynek gmo a z drugiej strony zabraniaja ja produkowac moim zdaniem to jest wielki przekret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przestepcami w tym kraju sa ci ktorzy pozwalaja na wprowadzanie na rynek gmo a z drugiej strony zabraniaja ja produkowac moim zdaniem to jest wielki przekret

 

Moje zdanie jest dokładnie takie samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co prawda to prawda kapusiem nie mozna byc ale wpuszczenie gmo nic nie zmieni w polsce a nawet pogorszy

czlowiekowi nigdy na dobre nie wyjdzie zabawa w boga to jest cos w podobie jak z pszczolami amerykanskimi uprawy gmo stwarzaja zagrozenie dla naszych rodzimych upraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby prawda, ale nasze ukochane pszenzytko też podobnie działa na inne gatunki. Nie wiem jak u was ale w mojej okolicy mnóstwo pszenic nie wiadomo skąd jest nim zaśmieconych. A jednak kazdy dostrzega w nim więcej korzyści niż zagrożeń. Po obejżeniu wszystkich części filmu na YT (wcześniej z resztą też) uważam, że jedynym zagrożeniem wynikajacym z GMO jest monopol Monsanto. Ale takie to już czasy, że wszyscy żyjemy w okowach wielkich koncernów. I nic a to nie poradzimy-czy się nam podoba czy nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówił mi gość w paszarni że pszenżyto to też uprawa GMO

a z tym Monsanto to naprawdę jak się co nieco poogląda tego i owego to niesamowicie otrzeźwia że tak można truć i nie tylko ...

ciekawe jakie negatyne skutki przynosi osławiony glifosat - choroby ludzkie ?

 

obejżyjcie ASPARTAM - słodzik - E951= i glutamian sodu - wzmacniacz smaku jak macie chwile - samo zdrowie - to nie tu!

o aspartamie

http://pl.youtube.com/watch?v=9FO_ZRDxnMc

lub forma tekstowa http://www.zigzag.pl/jmte/nutra_sweet.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że w naszym kraju jest zakaz sprzedaży i uprawy GMO skoro wwożone są produkty wyprodukowane z udziałem GMO. A tego polskie prawo nie zabrania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...