Skocz do zawartości
Gość Tomek

Co sądzicie o kombajnie BIZON ZO56?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

zamierzam kupić bizona ZO56 i nie wim co zrobić bo niekturzy mi to odradzają

co zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy zamierzasz kosić sobie czy też usługowo?

Na jakim areale chcesz pracować w sezonie?

Jakie zboża chcesz nim kosić.

 

Nie polecam do zbioru poleżałego żyta.

 

Zaleta stosunkowo łatwo zdobyć części ale wiele nowych podzespołow jest obecnie kiepskiej jakości.

 

Skrzynia biegów słaba - trzeba bardzo zadbać o wyłącznik przyspieszacza po naciśnięciu sprzęgła oraz delikatną i ostrożną jazdę.

 

Słabe hamulce i ręczny.

 

Napęd bębna młócącego bardzo wrażliwy na silne obciążenia - wg mnie bardzo umęczona konstrukcja przekładni bezstopniowej

 

Wg mnie mała powierzchnia albo wadliwa konstrukcja sit jest dość wrażliwy na dużą ilość zanieczyszczeń w ziarnie.

 

Jak lubisz majsterkować i masz czas przed żniwami to da się coś z tej "maszyny" uzyskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabe hamulce i ręczny.

 

Słaby ręczny? To czemu ja zawsze słyszałem, że jak się ręczny zaciągnie to kombajn dęba stanie.

 

Sam dokładnie tego nie wiem, bo mamy kombajn bez ręcznego, niestety.

 

Ogólnie: Bizon Z-056 ma części łatwo dostępne, co jest dużym plusem. Jak masz wszystko doobrze ustawione, to możesz jeździć po polu i jeździć, bez jakiegoś zbędnego zatrzymywania się, chociaż to w dużej mierze zależy od umiejętności kombajnisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

własnego pola mam ok 15 ha z czego część to rzepak chcę kośić tyle na ile maszyna pozwoli tzn takrze usługowo żęby zwrócił się po kilku latach użytkowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dlaczego nie ..przeciez wiesz ile tych maszyn kosi na naszych polskich polach .Ja polecam ci kupno Z 056

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci, że nawet koszenie własnych hektarów się zwróci. W moim przypadku płacić co rok 6000zł i w górę (wiadomo, ceny usług rosną).

Kosztował 27tys zł, a kosi juz trzeci sezon. Czasami jednak trzeba się liczyć z jakimiś dodatkowy kosztami, ale przeważnie nie przekraczają one 1000zł.

Tak przy okazji, jak ma sie swój komabjn, to wyjeżdżasz, kiedy chcesz, nie musisz czekać, na jakiegoś sąsiad, który ma kombajn, ale musi pomiedzy koszeniem na twoich polach, poskosić pola sąsiadów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mam sąsiada który ma taki kombajn i ciągle mu się psuje ale chyba wiem dlaczego (nic w nim nie robił od 15 lat poza koniecznymi naprawami w czasie żniw ) zamierzam przeznaczyć na kombajn ok 35 tyś chyba coś już za te pieniądze znajde konkretnego czym będzie można pokośić. doradzli mi niekturzy abym kupił nowszego z hederem na sprężynach i szerokich kołach podobo dużo wygodniej się kosi nie skacze tak heder!

czy to prawda??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
doradzli mi niekturzy abym kupił nowszego z hederem na sprężynach i szerokich kołach podobo dużo wygodniej się kosi nie skacze tak heder!

czy to prawda??

 

Szerokie koła były dostepne w kombajnach od rocznika 1981 (albo 1984), a sprężyny przy siłownikach hederu od rocznika 1981 (albo 1984). Za takie pieniądze, jakie chcesz przeznaczyć na kupno napewno dostaniesz kombajn, który to już będzie miał.

 

A czy tak nie skacze, w czasie jazdy po drodze polnej czuć jak heder pracuje. W polu heder na sprężynach przydaje się w szczególności, jak któreś koło trafi w dziurę, sprężyny to zamortyzują, a siłowniki tak nie oberwą.

 

A tak przy okazji, jak bedziesz kupować juz ten kombajn, patrz na takie rzeczu jak: czy heder ustwiony jest poziomo, bo w innym wypadku jedna strona będzie kosić wyżej, a druga nizej, czy za bardzo układ hydrauliczny nie jest zużyty, bo możesz uzyskać efekt pływającego hedera, znaczy się heder sam będzie opadać i będziesz musiał go co chwilę podnosić oraz czy orbitrol jest sprawny, bo inaczej cały czas tył komabjnu będzie Ci jeździł, raz na prawo, raz na lewo, chyba, że będziesz miał dobrego kombajnistę.

 

Jakbyś miał więcej pytań, to służę pomocą, mój numer gg: 1171411. Ostatnio dostępny byłem w godzinach 20:00-22:00, ale w tym nie ma żadnej reguły,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja slyszalem ze pomaranczowe Bizony sa lepsze od czerwonych, wisniowych itp. poniewaz wiekszosc pomaranczowych byla przeznaczona na eksport.Ale chyba to jakas bzdura.

 

http://www.farmphoto.com/photography/message.asp?dsply=all&mid=216282&gkp=

 

Niech mi ktos powie czy wisniowe (granatowe) kolory na Bizonach byly tylko w rocznikach 1986-1987)? Chodzi mi konkretnie o taki Bizon jak tu :

 

http://www.farmphoto.com/photography/message.asp?dsply=all&mid=214567&gkp=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktos powie czy wisniowe kolory na Bizonach byly tylko w rocznikach 1986-1987)? Chodzi mi konkretnie o taki Bizon jak tu :

 

1. Wiśniowy, a granatowy to całkiem dwa odmienne kolory.

2. Tego nie wiem, czy tylko w tyh rocznikach, ale słyszałem bardzo negatywną opinię na temat koloru wiśniewego. Nie nadawał się kombajn z takim kolorem do koszenia o zmroku, w nocy. Ponieważ nic nie było widać co się dzieje na hederze. Pozatym bardzo możliwe, że tylko w tych rocznikach, bo jest ich bardzo mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wlasnie wisniowe byly takze prasy Z 224

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież zo56 z przeznaczeniem na krai oprucz koloru niczym sie nie rużniły.Więc nie mge zrozumiec dlaczego nie można kosicw nocy lub o zmroku zo56 w koloze wisniowym.Użytkuje taki kombain od 18 lat i pierwsze słysze o czymś takim.Natomiast ma znaiomy 56-ke eksportową jest to prawie inny kombain .Zmodyfikowany heder więkrzy zbiornik zbożowy przyjemnejszy wygląd wizualny.Jak na tamte czasy moia i jego kabina to zupełnie inna budowa i klasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy ktos kiedys kosil kukurydze hederem do zboza? No moj znajomy niestety nie mial przystawki wiec kosil kukurydze hederem do zboza.Ale chyba nie za wygodnie sie kosi co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

można kośić zwykłym hederem ale bardzo powoli i raczej na pół hedera do nie przerobi takiej ilośći

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak lubisz wyzwania to kup sobie bizona jak chcesz mieć mniej problemów kup sobie Fortschrita np 514, jak chcesz być zadowolony to kup Claasa, JD ale one kosztują i cześci do nich też kosztuja. Ale jak go dokładnie przed żniwami przejrzysz - każde łożysko to jedziesz bez problemu minimum 500 godzin. czyli +- 2-3 lata. Ja mam JD i tak jest. No i wydajność, kultura pracy, doczyszczanie ziarna, wymłucanie.!!!???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ojciec kupił bizona 56 na wiosne robiłem go do samych żniw i całe żniw a chodził bez awaryjnie a co do czyśczenia i szypkości pracy to na dobrym kawałku spokojnie 1 ha na godzine a musze przyznać że kosze kombajnem pierwszy raz w życiu i w tym roku skosiłem 85 ha (mam 18 lat) wymieniłem w nim cepy, silnik, pogłoge podsiwewacza,wszystkie łożyska nowe od a do z(dokładnie wsztskie) wszystkie nowe pasy nowa pompa olejowa,nowe opony przenie i tylnie, część nowych blach zewnętrznych, nowe łańcychy podajników i same podajniki kłosowy i ziarnowyi , nowa obydowa wentylatora. Jednym słowem kapitalny remont kombajnu i chedera. kombajn chodzi jak zegarek.jestem z niego zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pytanko do Jacka. Z którego roku jest Twój kombajn ? Czy mógłbyś umieścić kilka zdjęć Twojego kombajnu na stronce o maszynach rolniczych ? Oto bezpośredni link : http://www.farmphoto.com/photography/forum.asp?fid=78

 

Dzięki i polecam przeglądnąć te stronke wszystkim tym którzy interesują się rolnictwem bo tam można znaleść prawie każdą maszyne rolniczą .Stronka w j.angielskim ale myśle że jakoś każdy sobie da rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przykro mi ale w tej chwili nie moge umieścić zdjęć gdyż komajn mam zakonserwowany i przykryty na zime a nie mam fotek ze żniw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to niezła kase wpakowałeś w ten remont same opony kosztuja ponad 2tys szt. W 10tys sie wyrobiłes z tym remontem, choc mysle ze nie.

 

A co do koszenia kukurydzy z056 to ja cos takiego robiłem zwykłym hederem, kosiłem po 4 rzędy i szło nawet dobrze, choc wiadomo ze nie jest to sprzet stworzony do koszenia kukurydzy. Troche niedomłaca kolb choc cepy mam nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy ktoś kto posiada w Bizonie wąskie koła i jeśli chce zmienić na szerokie opony przednie to czy felge musi zmieniać także ? Bo chyba a może raczej wąskie opony posiadają większe felgi niż felgi do opon balonówek czyli szerokich .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś kto posiada w Bizonie wąskie koła i jeśli chce zmienić na szerokie opony przednie to czy felge musi zmieniać także ?

 

Jak chcesz zmienić przednie koła na szerokie musisz zmienić felgi na szersze.

 

 

Bo chyba a może raczej wąskie opony posiadają większe felgi niż felgi do opon balonówek czyli szerokich .

 

Tu jesteś w błędzie, szerokie felgi są dla większych opon, a nie, tak jak piszesz duże dla wąskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chce zapytać pana Marka Sz czy podoba sie stronka o maszynach z całego świata a zwłaszcza dział ze zdjęciami o kombajnach Bizon

http://www.farmphoto.com/photography/forum.asp?fid=78

Oczywiście nasz Ursus też jest i co niektóre polskie maszyny jeszcze .

Polecam przeglądać te stronke i nawet logować sie i dodawać nowe zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Do szerokich opon jest felga 26 cali a do wąskich felga jest 30 lub 32 cale czyli większa lecz węższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Da się kosić kukurydzę "zwykłym" hederem-wiem bo prektykuję od 3lat W zależności od wysokosci kukurydzy biore 3 albo 4 rzędy,wymłaca niezle, ale jest trochę strat bo cześć kolb spada przed hederem.Co do Bizona Z056 to jak się o nigo dba i co jakis czas wymienia co trzeba to jest to całkiem dobra maszyna, a przy tym cześci dość tanie, tylko trzeba uwazać na ich jakość.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chciałbym wiedzieć czy kombajny posiadają jakieś papiery (mam na myśli coś podobnego do dowodu rejestracyjnego) :::::

_____________________________________________________________

 

Jeszcze jedno: Słyszałem że kombajn Bizon był exportowany do ponad 20 krajów świata?Czy zna ktoś może stronke internetową gdzie jest opisane bardzo dużo o kombajnie Bizon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...