Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zamierzam kupić kombajn zbożowy mf 560…

Ponieważ jest już dwudziesto paro letni chciałem zapytać jak jest z dostępnością części do niego i jak są drogie w porównaniu np. do rodzimego bizona…

Warto w ogóle kupić ten model?

Dziękuję za info.

Pozdrawiam

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgoda same .........

wiesz buli nie wiesz o czym mowisz jakies 3xxx co to jest jakies problemy generalizowanie o czym ty mowisz czlowieku masz mf widziales go kiedys naprawiasz masz o tym pojecie czy sasiad ma lub mowil ci o nich po kiego takie glupizny gadac

pozdrawiam

ps

Wydaje mi się że ludzie którzy na tym forum opisywali rózne przypadki nie wymyslili ich. Przy maszynach 15 - 20 letnich ryzyko awarii zwiększa się wiec oczywiste jest , że im ciagnik prostszy w budowie tym łatwiej go naprawić poza tym jest tańszy i prostszy w utrzymaniu.

Jesli chodzi o sąsiadów jeden kupił 3095 chwalił ciągnik pojechał w pole pługa mu nie chciał podnieść, że chlop jest bystry szybko znalazł kabelek który nie łączył przy elektrozaworze, ale nie kazdy musi się znać. Poza tym wszystko weryfikuje jak zwykle rynek ceny 30xx i 3xx mówią same za siebie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy korzystaniu z hydrauliki miga kontrolka od filtra oleju(trybik z dwoma kropelkami w środku). Filtr wymieniony na nowy i nie ma żadnej zmiany co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy korzystaniu z hydrauliki miga kontrolka od filtra oleju(trybik z dwoma kropelkami w środku). Filtr wymieniony na nowy i nie ma żadnej zmiany co to może być?

czujnik od zapchania filtra działa na zasadzie jak czujnik w odkurzaczu jak zatkamy rurę ręko to wskaźnik pokazuje że worek jest pełen wiec może dałeś nieoryginalny filtr o małej przepustowość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr chyba dobry bo to już jest trzeci, a wcześniej nie było problemów

Fleetguard HF 8082.

Wykręciłem ten czujnik rozebrałem, potraktowałem wd40, postukałem, podmuchałem i albo go zepsułem albo się coś naprawiło bo kontrolka już nie świeci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być kiedys miałem tak w 255 najpierw zaczeła migac na wolnych myślałem ze wał do roboty potem zaczeła coraz bardziej wkońcu wyszło na to że czujnik padł wiec wymieniłem. Jesli ta kontrolka zapala ci się jak włączysz zapłon i gasnie jak odpalisz silnik to chyba czujnik jest dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji u mnie w 390 sa dwie takie kontrolki czerwona od cisnienia oleju i niebieska czy pomarańczowa nie pamietam od filtra. Czujnik tej ostatniej wkręcony jest własnie w podstawe filtra hydrauliki. W obudowie filtra mam 2 czujniki jeden podłączony drugi nie nie wiem czy to jest dobrze bo widac że poprzedni właściciel trochę przy tym grzebał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:) niedawno nabyłem MF 3060 AUTOTRONIC i mam załozonego tam kompa ale nie umiem go ustawic:( jakby ktoś wiedział jak sie to robi to prosze o odp:) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że ludzie którzy na tym forum opisywali rózne przypadki nie wymyslili ich. Przy maszynach 15 - 20 letnich ryzyko awarii zwiększa się wiec oczywiste jest , że im ciagnik prostszy w budowie tym łatwiej go naprawić poza tym jest tańszy i prostszy w utrzymaniu.

Jesli chodzi o sąsiadów jeden kupił 3095 chwalił ciągnik pojechał w pole pługa mu nie chciał podnieść, że chlop jest bystry szybko znalazł kabelek który nie łączył przy elektrozaworze, ale nie kazdy musi się znać. Poza tym wszystko weryfikuje jak zwykle rynek ceny 30xx i 3xx mówią same za siebie.

Pozdrawiam

oczywiscie ze mf nie sa zbyt drogimi ciagnikamilecz nie sa tez najtanszymi jest wiele tanszych marek dlaczego ludzie pisza o problemach no bo sami sa sobie winni najczesciej kieruja sie wygladem opona kabina a nie mechanika instrukcja obslugi to dla nich stek bzdur nie warto tam nawet zagladac a co dopiero kupowac masz tu wielu ludzi co pisza o 42/62/82 nie a wiesz czemu bo brali nowe a nie wyeksplatowane na max zlomy ktore na dziendobry kosztuja w remoncie 15-30tys tylko wiesz co nikt tej kasy nie inwestuje tylko jada na zaboj no i sie wkurzaja na producenta a przeciez tak naprawde winni sa urzytkownicy sami tak czy inaczej mf jest był i bedzie wiec nie ma sie co excytowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

statystyki korbanka zyby je widziec koles to bys musial byc korbanka synem a z tego co piszesz to raczej nie jesstes a jak glupoty bedziesz pisal to 100 ludziska beda kupowac zuuuuupelnie nie potrzebnie wez koles czasem odpowiedzzialność za swoje slowa i w konsekwencji czyjes bledne dzialanie ale wali cie to bo to nie twoja kasa? a jezeli chodzi o historie to nie ksztalcilem sie w polsce wiec koles troche sie pomyliłes

dobranoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam do wymiany synchronizator w MF3080 mam pytanie czy ktoś może mi podać nr katologowy do tego modelu, jest to pierwszy synchronizator dolnego wałka w skrzyni biegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich

Mam do wymiany synchronizator w MF3080 mam pytanie czy ktoś może mi podać nr katologowy do tego modelu, jest to pierwszy synchronizator dolnego wałka w skrzyni biegów.

111th8.th.jpgthpix.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PiotrS piszesz głupoty aż żal... Może i masz jakąś wiedzę na temat MF ale czemu się czepiasz użytkowników 61, 81???? Żeby mnie było stać na 62 to bym sobie taki kupił z instrukcją i fachową obsługą... a jak mnie nie stać na taki wypas to robię w polu 61.. i nie narzekam! Tylko jak mi coś zawodzi to pytam o radę na tym forum i liczę wtedy na fachową poradę a nie na obelgi typu "kup sobie chłopku instrukcję"!

Pozdrawiam Piotr S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PiotrS piszesz głupoty aż żal... Może i masz jakąś wiedzę na temat MF ale czemu się czepiasz użytkowników 61, 81???? Żeby mnie było stać na 62 to bym sobie taki kupił z instrukcją i fachową obsługą... a jak mnie nie stać na taki wypas to robię w polu 61.. i nie narzekam! Tylko jak mi coś zawodzi to pytam o radę na tym forum i liczę wtedy na fachową poradę a nie na obelgi typu "kup sobie chłopku instrukcję"!

Pozdrawiam Piotr S.

gostku jeżeli przeczytanie istrukcji obsługi lub zapytanie przeszkolonego sąsiada uwazasz za obelge to ok jestes spoko gosc ale nie zsiadaj z c360 bo mozesz zle skonczyc

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma namiary do kogoś kto oferuje części do MF 255 do zamontowania wspomagania? Bardzo prosiłbym o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś ma namiary do kogoś kto oferuje części do MF 255 do zamontowania wspomagania? Bardzo prosiłbym o odpowiedź.

 

Korbanek napewno ma mozesz zamowic telefonicznie czesci kurier na nastepny dzien przywiezie czesci:) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze mf nie sa zbyt drogimi ciagnikamilecz nie sa tez najtanszymi jest wiele tanszych marek dlaczego ludzie pisza o problemach no bo sami sa sobie winni najczesciej kieruja sie wygladem opona kabina a nie mechanika instrukcja obslugi to dla nich stek bzdur nie warto tam nawet zagladac a co dopiero kupowac masz tu wielu ludzi co pisza o 42/62/82 nie a wiesz czemu bo brali nowe a nie wyeksplatowane na max zlomy ktore na dziendobry kosztuja w remoncie 15-30tys tylko wiesz co nikt tej kasy nie inwestuje tylko jada na zaboj no i sie wkurzaja na producenta a przeciez tak naprawde winni sa urzytkownicy sami tak czy inaczej mf jest był i bedzie wiec nie ma sie co excytowac

Tak więc dlatego ludziom którzy nie mają kasy na droższe modele i muszą zadowolić się tymi zgodze się z toba weksplatowanymi lepiej kupic ciągnik prostszy w obsłudze i tańszy w ewentualnych naprawach.

Dotyczy to tez ludzi którzy kupója pierwszy tgz "zachodni" ciagnik i nie maja zmysłu technicznego poprostu mniej skomplikowana budowa więcej wybacza. Tutaj zamieszczam przykład

Pozdrawiam

 

http://www.allegro.pl/item443150318_massey_ferguson_3080_91_rok_zobacz_opis_warto.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś ma namiary do kogoś kto oferuje części do MF 255 do zamontowania wspomagania? Bardzo prosiłbym o odpowiedź.

Szukaj na allegro maja tam uzywane cześci do mf ale czy to ma sens.

Policz koszty czesci nie wiem czy w 2000 się wyrobisz miałem 2555 i cięzko nie było bez problemów kierowałem jedną ręką czyba że masz tura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PiotrS piszesz głupoty aż żal... Może i masz jakąś wiedzę na temat MF ale czemu się czepiasz użytkowników 61, 81???? Żeby mnie było stać na 62 to bym sobie taki kupił z instrukcją i fachową obsługą... a jak mnie nie stać na taki wypas to robię w polu 61.. i nie narzekam! Tylko jak mi coś zawodzi to pytam o radę na tym forum i liczę wtedy na fachową poradę a nie na obelgi typu "kup sobie chłopku instrukcję"!

Pozdrawiam Piotr S.

gostku jeżeli przeczytanie istrukcji obsługi lub zapytanie przeszkolonego sąsiada uwazasz za obelge to ok jestes spoko gosc ale nie zsiadaj z c360 bo mozesz zle skonczyc

pozdrawiam

 

Kolego PiotrS Tutaj nie chodzi o to że rolnicy kupują złomy , nie czytaja instrukcji leja najtańsze oleje do silników i skrzyń przekładnowych to moze i fakt ,Ale dlaczego tak bronisz tej nieszczesnej serii 30xx.nikt tu nie napada na cała marke MFa tylko problem jest konkretnie z tymi modelami. Skoro jesteś mechanikiem i jesteś tak dobrze rozeznany w tej marce to powinieneś wiedzieć ze te modele sa poprostu do dupy. Powinieneś wiedzieć ze modele z roczników 87-93 maja fabrycznie wadliwe skrzynie i tu nie pomoże znajomość instrukcji obsługi bo wcześniej czy później i tak padnie. Zapytaj Francuskiego rolnika , to odpowie ci że był dwa razy w życiu szczęśliwy raz gdy kupował nowy ciagnik seri 30xx a drugi raz jeszcze bardziej był szcześliwy gdy udało mu sie go sprzedać no i niestety wiekszosć tych ciagników trafia do polski , jaki jest skutek tego to widać . I nie mówi że to wina rolników bo kupuja wyeksploatowany sprzęt a później płacza. Przecież nikt na zachodzie jakos specjalnie nad Mfami sie nie zneca i sa na równi wyeksploatowane jak inne marki a z nimi nie ma takich problemów.

Podkreślam że cały czas mowa o seri 30xx a nie wszystkich MFach ogólnie sa to dobre ciagniki ale ta seri im poprastu nie wyszła . Być moze jesteś mechanikiem i zajmujesz sie naprawą ciagników i jest ci na ręke aby rolnicy kupowali akurat ta serie bo ty z tego żyjesz ale ja miałem ciągnik 3070 i aby mieć czyste sumienie nigdy nikomu go nie polece. Oczywiscie każdy zrobi jak zechce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu pojawia się problem z przełanczaniem biegów z zająca na żółwia w mf 2685, jak ciągnik jest zimny to mogę przechodzić z biegów polowych na szosowe i odwrotnie ale gdy się rozgrzeje i pracuję na biegach polowych to już przejście na szosowe jest problematyczne nieraz po kilku rozprzęgleniach uda się przejść ale sporadycznie, przełanczanie między biegami polowymi odbywa się lekko i nie ma znaczenia czy ciągnik jest ciepły czy zimny, ta usterka zaczeła sie pojawiać stopniowo, może ktoś mnie oświeci co to może być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od jakiegoś czasu pojawia się problem z przełanczaniem biegów z zająca na żółwia w mf 2685, jak ciągnik jest zimny to mogę przechodzić z biegów polowych na szosowe i odwrotnie ale gdy się rozgrzeje i pracuję na biegach polowych to już przejście na szosowe jest problematyczne nieraz po kilku rozprzęgleniach uda się przejść ale sporadycznie, przełanczanie między biegami polowymi odbywa się lekko i nie ma znaczenia czy ciągnik jest ciepły czy zimny, ta usterka zaczeła sie pojawiać stopniowo, może ktoś mnie oświeci co to może być

 

Filtry przedewszystkim sprawdz badz zmien olej na jakis z rodziny fuchs-a pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego PiotrS Tutaj nie chodzi o to że rolnicy kupują złomy , nie czytaja instrukcji leja najtańsze oleje do silników i skrzyń przekładnowych to moze i fakt ,Ale dlaczego tak bronisz tej nieszczesnej serii 30xx.nikt tu nie napada na cała marke MFa tylko problem jest konkretnie z tymi modelami. Skoro jesteś mechanikiem i jesteś tak dobrze rozeznany w tej marce to powinieneś wiedzieć ze te modele sa poprostu do dupy. Powinieneś wiedzieć ze modele z roczników 87-93 maja fabrycznie wadliwe skrzynie i tu nie pomoże znajomość instrukcji obsługi bo wcześniej czy później i tak padnie. Zapytaj Francuskiego rolnika , to odpowie ci że był dwa razy w życiu szczęśliwy raz gdy kupował nowy ciagnik seri 30xx a drugi raz jeszcze bardziej był szcześliwy gdy udało mu sie go sprzedać no i niestety wiekszosć tych ciagników trafia do polski , jaki jest skutek tego to widać . I nie mówi że to wina rolników bo kupuja wyeksploatowany sprzęt a później płacza. Przecież nikt na zachodzie jakos specjalnie nad Mfami sie nie zneca i sa na równi wyeksploatowane jak inne marki a z nimi nie ma takich problemów.

Podkreślam że cały czas mowa o seri 30xx a nie wszystkich MFach ogólnie sa to dobre ciagniki ale ta seri im poprastu nie wyszła . Być moze jesteś mechanikiem i zajmujesz sie naprawą ciagników i jest ci na ręke aby rolnicy kupowali akurat ta serie bo ty z tego żyjesz ale ja miałem ciągnik 3070 i aby mieć czyste sumienie nigdy nikomu go nie polece. Oczywiscie każdy zrobi jak zechce.

przepraszam ze nie podejmuje tematu znasz tak wielu rolników itakie szczegóły dotyczące maszyn z całego świata że poprostu jetes za mądry dla mnie pozdrawiam i życzę powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...