Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 02:48 Sob 4 Lip 2020

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 119, 120, 121 ... 167, 168, 169  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kserkses

PostWysłany: 18:49 Wto 16 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli waży ponad 1200 kilo to MTZ może nie dać rady go podnieść, musisz to sprawdzić Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bubu

PostWysłany: 18:04 Wto 16 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg. mnie coś koło 1000kg prosta rama ,siłowniki z przodu ,brony lekkie ,walki też zgrabne.tylko zęby swoje już zrobiły.. Confused Mtz powinien go szarpnąć .Najlepiej,jak byś miał możliwość sprawdzenia jak rusek będzie sie z nim zachowywał- Nie kupuj w ciemno !
Czy chodzi Ci o orke z dociążeniem? nowsze modele mają delikatne dociążenie, a w starszych można było tylne koła podnieść do góry na dociążeniu Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Eryko.

PostWysłany: 17:34 Wto 16 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z 1600kg bedzie wazyc.a nie siadzie mi naped ja np bede orał non stop na wlaczonym z obciazeniem??
Powrót do góry
kserkses

PostWysłany: 16:39 Wto 16 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale ja nie wiem ile to może ważyć Confused
Mam gruber KOS 2,6S i trzeba przyznać że bez dociążenia jest ciężko ( waży 1060kg), ale daje radę - bo już z uprawo-siewnym to bez dociążenia nie da rady. To nie powinno być tak długie, ale ciekawe ile waży Question
Powrót do góry
Eryko.

PostWysłany: 13:12 Wto 16 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wiadomo ze podnosnik najlepszy nie jest.ale powinien poradzic,co??ile obciazenia na przod dodatkowo??przemyslałem sprawe z 4.20 i stwierdzilem ze moglby miec ciezko i by wiecej palił.co o Tym sadzisz??
Powrót do góry
kserkses

PostWysłany: 10:33 Wto 16 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powqinien być dobry, jeśli nie jest za ciężki, bo co jak co, ale podnośnik w MTZ do najmocniejszych nie należy.
Powrót do góry
Eryko.

PostWysłany: 22:54 Pon 15 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://allegro.pl/item157959267_agregat_uprawowy.html
co sądzicie o tym agregacie??
będzie dobry do MTZ82??
Powrót do góry
Eryko.

PostWysłany: 22:13 Pon 15 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Było juz na forum na co zwracac uwage przy zakupie MTZ,ale kopiuje i wstawiam zebys nie szukał.
"przede wszystkim na prace silnika: kolor spalin na wolnych obrotach i pod obciązeniem, stabilność pracy, dźwięk silnika na wolnych i szybkich obr., temperatura, potem skrzynia biegów - czy nie wyskakują biegi?? czy chałasuje podczas jazdy nawprost przy skręcaniu na każdym biegu. działanie sprzęgła, poziom oleju wszędzie tam gdzie powinien być, działanie ukł. hydraulicznego, przecieki duże małe czy tylko pocenie sie przy max obciązeniu, działanie przedniego mostu - sprzęgła przciążeniowego oraz załaczającego. hamulce. działanie WOMu. układ kierowniczy luzy - gdzie i jakie??, sprawność wspomagania. blokada i na końcu kompletność wszystkich elementów wyposażenia oraz oświetlenie, wentylacja itp.. Myśle ze najlepsze roczniki to z lat '80. Sąsiad ma z 88 i nidgy przy nim jeszcze nic nie robił, ostatnio wymienił wtryskiwacze i teraz załuje bo nierówno chodz na średnich obrotachi i musi dać pompe do naprawy. po drodze wymienił ojej w zwolnicy przeniego mostu na gęstrzy zeby nie wyciekał i to wszystko.... bezproblemowy ciągnik a obrabia nim ponad 30 ha"
Jest to napisane przez uzytkownika "Gość"
Powrót do góry
Gogo

PostWysłany: 18:38 Pon 15 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Jestem nowy na tym forum
Chce sie poradzic doswiadczonych uzytkownikow Otoz mam zamiar kupic mtz (z tym ze to bedzie stary egzemplarz z 85 roku) Jutro jade do faceta obejrzec sprzeta I tu moje pytanie- na co zwrocic szczegolna uwage, jakies wrazliwe miejsca, wycieki itp? Ponad 20 lat robi swoje ale czy wazne wtedy jest tez przebieg? Ile mth jest w miare jak na ten ciagnik? Bede wdzieczny za jakas odpowiedz pozdrawiam:-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
kserkses

PostWysłany: 18:18 Nie 14 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znalazłem coś takiego
Cytat:
Nowe ciągniki Belarus MTZ już od 48000zł
http://www.kupsprzedaj.pl/maszyny/rolnicze/traktory_ciagniki/showAdvert,352972,220,1.html
Powrót do góry
marcian

PostWysłany: 10:15 Nie 14 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale mi chodzi o dodatkowy siłownik w URSUS-ie, tak zrozumiałem kserkses-a ze o te fotki mu chodzi a atrykół wraz z kilkoma fotkami zamieszczony jest w RPT z grudnia 2006, w tym przedostatnim i nosi on nazwe "dodatkowe siłowniki" ale powtarzam mowa o ursusie.
Powrót do góry
UCr6WMv@neostrada.pl

PostWysłany: 03:12 Nie 14 Sty 2007    Temat postu: MTZ 82 Odpowiedz z cytatem

Marally napisał:
Witam wszystkich! Potrzebuje porady odnosnie MTZta.Kupilem wlasnie nowego 80 koni najubozszego prosto z Bialorusi. Chcę w nim koniecznie zwiększyć udzwig podnosnika. Jest zamnotowany chyba standardowy 100 mm, chce założyc 125 mm taki jak ponoc w modelu 1025 (tym 100 konnym), ale nie wiem czy zmiesci sie pomiedzy zbiornikami paliwa i nie wiem co z tymi wszystkimi dzwigienkami obok silownika. Czy zmiana na silownik 110 mm , ktory napewno sie zmiesci podniesie znacznie udzwig podnosnika/Czy ktos moze probowal przerobic Ruska na ten 125 mm silownik?Pozdrawiam!
Posiadam MTZ82 i w momencie zakupu agragatu uprawowo-siewnego powstał problem z udzwigiem tego agregstu.Problem rozwiązałem montując dwa siłowniki od Ursusa 912 i zasadniczo zmienił się udzwig podnośnika Szczegóły na mojej poczcie rzepy@neostrada.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
M@roMM

PostWysłany: 22:31 Sob 13 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalazłem w archiwum RPT – numer 03/2003 o temacie: Ulepszony MTZ. Jak ktoś posiada ten numer to sproszę sprawdzić czy na pewno jest w tym wydaniu mowa o siłowniku pomocniczy. Pozdrawiam Exclamation Exclamation Exclamation
Powrót do góry
Marally

PostWysłany: 21:46 Sob 13 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie moge znalezc artykulu w RPT o dodatkowym silowniku w MTZ. NIe mam numerow marzec/03, lipiec/03 pazdziernik/03 czerwiec/04 listopad/04. A sa tam artykuly (wg spisu tresci na stronie RPT) w ktorych moze byc opisany montaz silownika. Jesli ktos znajdzie, to prosze o podanie numeru. W innych numerach nie ma, bo sprawdzalem. Marcian, a moze bylo to zamieszczone w Topagrarze w dziale pomyslow rolnikow?pozdrawiam!
Powrót do góry
M@roMM

PostWysłany: 17:09 Sob 13 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcian pamiętasz w którym wydaniu było to zamieszczone Question
Powrót do góry
marcian

PostWysłany: 16:35 Sob 13 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@kserkses w rpt chyba było to opisane wraz ze zdięciami.
Powrót do góry
Marally

PostWysłany: 16:31 Sob 13 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

S-Piotr spoko luz:)obciazniki odkupione ze zlomu od 1614 wisza juz z przodu MTZa:)czas na zrobienie hydrauliki:)
Powrót do góry
S-Piotr

PostWysłany: 16:27 Sob 13 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marally kolego też mam takiego MTZa i najpierw musisz go dociążyć z przodu tak na 500kg .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marally

PostWysłany: 15:17 Sob 13 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przygladalem sie w MTZcie i raczej nie ma mowy o zamontowaniu dodatkowego silownika pomocniczego. To jest bardzo specyficzna radziecka konstrukcja:)Ursus to inna bajka,tu jest wiele mozliwosci. Ale jesli ktos wie jak taki silownik zamontowac,to prosze o radę. Pozdrawiam
Powrót do góry
kserkses

PostWysłany: 14:33 Sob 13 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w MTZ to nie widziałem, ale w ciężkich URSUSach tak. z jednej strony do końca ramienia u góry tam gdzie są cięgła od HITCHa, z drugiej gdzieś na dole do korpusu, tylko dobrać skok i podłączyć trójnikiem do przewodów od siłownika głównego. Może ktoś tu miałby fotkę czegoś takiego, albo by znalazł.
Powrót do góry
M@roMM

PostWysłany: 12:17 Sob 13 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Kserksesa
Wiesz jak zamocować siłownik pomocniczy Question
Powrót do góry
kserkses

PostWysłany: 11:12 Sob 13 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przestawiałeś wieszaki w otworach na ramionach, to trochę pomaga, udźwig zwiększa się o 10% oczywiście kosztem wysokości podnoszenia.
O inny siłownik to nie wiem Confused 110 wejdzie na pewno, może lepiej dołożyć jakiś siłownik pomocniczy z tyłu Question
Powrót do góry
Marally

PostWysłany: 00:42 Sob 13 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich! Potrzebuje porady odnosnie MTZta.Kupilem wlasnie nowego 80 koni najubozszego prosto z Bialorusi. Chcę w nim koniecznie zwiększyć udzwig podnosnika. Jest zamnotowany chyba standardowy 100 mm, chce założyc 125 mm taki jak ponoc w modelu 1025 (tym 100 konnym), ale nie wiem czy zmiesci sie pomiedzy zbiornikami paliwa i nie wiem co z tymi wszystkimi dzwigienkami obok silownika. Czy zmiana na silownik 110 mm , ktory napewno sie zmiesci podniesie znacznie udzwig podnosnika/Czy ktos moze probowal przerobic Ruska na ten 125 mm silownik?Pozdrawiam!
Powrót do góry
glizda70

PostWysłany: 22:19 Pią 12 Sty 2007    Temat postu: Ciągniki Mtz Odpowiedz z cytatem

Panowie wielkie dzięki za regul...wom.....
Powrót do góry
bubu

PostWysłany: 17:37 Pią 12 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

badi - dzięki za odp. Wnętrze Mtz-a to dla mnie matrix..
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 119, 120, 121 ... 167, 168, 169  Następny
Strona 120 z 169

Skocz do: