Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy IPU jest jeszcze w sprzedaży? jak mi się wydaje jest już wycofany, co do Panidy to się zgodzę pryskałem w zeszłym roku było OK! ale mogło być lepiej

Legato i Cougar też wycofane - były niezłe choć przytulie zostawiały dodawałem 5 g Gleanu.

Odmiany przewódkowe www.saaten-union.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku daję 0,25 kg Experta + 0,35 l Alistera.

Koszt - 82 zł/ha

Baję sie tylko, że może sobie nie poradzić z chabrem (a mam z tym dziadostwem problem) i na wiosnę będę musiał czymś poprawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja tez mam problem z chabrem. Jakie środki polecacie na jego zwalczanie jesienią.Czekam na propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jak u was sytuacja z zasiewami ozimin bo u mnie na lubelszczyznie to pada od 3 tyg. i moze ze dwa dni było na sianie i mało kto posiał oceniam ze może ok 20% zasiane i opóznione siewy mórowane o ile wogóle sie zasieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam siałem pszenice Sukces i trochę mi mało wyszło bo ok 170kg/ha jak myślicie czy to wystarczy jak dla tej odmiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie dziwią takie pytania o masę wysiewu pszenicy i konkretne odpowiedzi. Przecież nie sieje się masy tylko ilość ziaren a to pzry różnej MTZ powoduje zmianę masy wysiewu nawet o 30%.

Np. w ubiegłym roku wysiewałem tylko 160 kg Tonacji zaprawianej Baytanem (kiełkowanie 95%, niska MTZ) w tym roku wysiałem 200 kg (wysoka MTZ, kiełkowanie 90%) Poszczególne odmiany różnią się wymaganiami co do ilości wysiewu w sztukach na m2 i trzeba to sobie przeliczyć na masę ważąc pszenice i badają MTZ, nie wspominam tu o zmianach ilości w zależności od terminu(zmienność do 20%) Zatem różnice w masie wysiewane w skrajnych przypadkach mogą sięgać 50%!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie ja tez mam problem z chabrem. Jakie środki polecacie na jego zwalczanie jesienią.Czekam na propozycje

polecam alister grande {chaber i reszta rozbójników}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku siałem na rzepaczysku 187,5/ha odmiane Wydme i Milvus. MTZ miała jedna i druga 468 , ale jeszcze mam do zasiania Turnie na pszenicznisku , nie badałem MTZ ale ma chyba większą i pewnie wysieje 220 bo i póżno się robi a gorale cóś krzyczo że zima szybko! Jak myślita?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w tym roku siałem na rzepaczysku 187,5/ha odmiane Wydme i Milvus. MTZ miała jedna i druga 468 , ale jeszcze mam do zasiania Turnie na pszenicznisku , nie badałem MTZ ale ma chyba większą i pewnie wysieje 220 bo i póżno się robi a gorale cóś krzyczo że zima szybko! Jak myślita?
Jak to mowi moj dziadek "Ci przepowiadacze co chleb jedzą to gówno wiedzą"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boomer mtz 41,8, sila kielkowania 96% zasialem 156 kg/ha, chyba ociupine za gesto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiałem 3,5ha zyta , zaorane mam ponad 20 ha na pszenice i jeszcze 7 do zaorania ale mokro jak diabli , jak da rade w tym tyg siać to w granicach 200 kg będe siał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie ja tez mam problem z chabrem. Jakie środki polecacie na jego zwalczanie jesienią.Czekam na propozycje

Dodatek 10g Granstaru do zabiegu jesiennego tak w fazie około 4 liści dobrze się u mnie sprawdzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie ja tez mam problem z chabrem. Jakie środki polecacie na jego zwalczanie jesienią.Czekam na propozycje

Dodatek 10g Granstaru do zabiegu jesiennego tak w fazie około 4 liści dobrze się u mnie sprawdzał.

Na chabra najlepsze jest wapno, mniejsza ilość a częściej. Czyli 3-4 metry wap-magu, za rok powturzyć i jest ok. jak mocno zakwaszona ziemia na trzeci rok powturzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maskin ,sprzedaj mi ze 2 worki albo worek tego boomera ,albo zamień się za akteur jak ci jeszcze zostało coś .plis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ANSU Jak mam rozumieć wariant z granstarem...? Dodajesz jeszcze do tej mieszanki Alistera i Experta Granstar? Pytam bo też mam dużo chabra na polach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem na temat Granstaru wczoraj z gościem ze sklepu, w którym kupuję ŚOR. I powiedział mi tak, że mieszankę Experta i Alistera trzeba podawać dokładnie w fazie 3 liści, a w tym momencie jest już za zimno a Granstar.

Co do zakwaszenia ziemi - to na ziemiach na których odczyn Ph mam ok. 6,5 to też mam problem z chabrem. W tym roku po raz pierwszy zastosowałem Wap-mag. Zobaczymy jaki da to efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem Granstar z Gleanem plus wspomagacz oraz Granstar z Caratem. Temperatura jest jesienią często wyższa niż wiosną więc jaki problem. Mieszanki nie są zarejestrowane wiec nielegalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Expert i Alister się uzupełniają w działaniu ? czy wzmacniają ? Na jakie rosliny działa jeden a drugi ?

U mnie dzwoniłem

- Expert Met 58WG 0,7 kg koszt 124 zł (na 2ha)

- Alister 1 litr koszt 130 zł

 

i nie wiem czy dobrze zrozumiałem 0.7kg Experta + 1l Alistera daje dawkę na 3ha ?

 

W porzednim roku pryskałem tylko Expertem. Czym się różni łączenie tych środków od samego Experta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozmawiałem na temat Granstaru wczoraj z gościem ze sklepu, w którym kupuję ŚOR. I powiedział mi tak, że mieszankę Experta i Alistera trzeba podawać dokładnie w fazie 3 liści, a w tym momencie jest już za zimno a Granstar.

Co do zakwaszenia ziemi - to na ziemiach na których odczyn Ph mam ok. 6,5 to też mam problem z chabrem. W tym roku po raz pierwszy zastosowałem Wap-mag. Zobaczymy jaki da to efekt.

twój sprzedawca cie okłamuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maskin ,wysiałeś już wszystkie nasiona tego Boomera ,może odsprzedał byś worek albo dwa,co Ty na to ?,pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na pszenice najlepsze to

http://www.ztr.com.pl/odezwa.html

Trochę późno na dzień dzisiejszy sprowadzono ponad 2 miliony ton zboża to prawie 10% naszej produkcji. Najśmieszniejsze jest to że nikt nie wie kto sprowadza, młyny twierdzą że nic mieszalnie mają. To kto sprowadza PSL, Komorowski i spółka, spekulanci??

 

Ciekawe czy pszenica siana 30-09 już poschodziła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Maskin ,wysiałeś już wszystkie nasiona tego Boomera ,może odsprzedał byś worek albo dwa,co Ty na to ?,pozdr

 

niestety wysialem, sam mialem pare metrów, wobec obiecanej tony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pelican 550 SC do odchwaszczania pszenicy ozimej to dobry środek?Chodzi mi głównie o fiołka i chabra. Czy moze alister? Za pelican chcą 120zł/ha a za alister 140zł/ha. Co o tym sądzicie? Jeszcze jedno pytanie . Czy po zastosowaniu Glean po zniwach urosnie mi gorczyca na poplon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...