Skocz do zawartości
Jola1

Ceny jaj wylęgowych mięsnych

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki za informacje ,mam pytanie jak z nieśnością na cobbie, ja raz miałam cobba też odchowanego ale miałam zstrzeżenia co do wyrównania kupowanej kurki i szczytu nieśności (77-78%) , kupowałam ją od p.M z Dębówki i odpuściłam temat jeśli chodzi o odchowaną kurę,

dzięki za informację ,warto wzajemnie wymieniać informacje .pozdrawiam

 

w tej chwili mam cobba i musze powiedziec ze jestem o wiele bardziej zadowolony niz z rossa szczyt osiagnalem 86 prawie, jest mniej problemow zdrowotnych no i kogut jest super przynajmniej do 50 tyg co dalej zobaczeymy. tam na rossie jesli cos u mnie nie tak to mi wmawiaja ze to u mnie cos nie tak a to zeby doszczepiac ib zeby doszczepiac mareka, tu nic takiego nie musze robic a krzywa niesnoci nie ma zadnych wachniec.

jedyny mankament jest taki ze ta kura jest bardzo leniwa i nie chce sie jej grzebac czego efektem jest kiepska sciolka. i serwis ci rossa to maja juz nas hodowcow glebokow d.... i tak maja duza sprzedaz.

powiedzcie mi czy taka niesnosc na cobbie to teraz norma czy poprostu zostolo wypuszczonych pare takich stad na zachete?

ps jeszcze w samym odchowie jest duzo mniej bledow seksowania od darka jak kupuje kurczaki to tych koguciorow zawsze sie 2 % znajdzie tu prawie ich nie bylo zaplacilem za kury i dostalem kury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili mam cobba i musze powiedziec ze jestem o wiele bardziej zadowolony niz z rossa szczyt osiagnalem 86 prawie, jest mniej problemow zdrowotnych no i kogut jest super przynajmniej do 50 tyg co dalej zobaczeymy. tam na rossie jesli cos u mnie nie tak to mi wmawiaja ze to u mnie cos nie tak a to zeby doszczepiac ib zeby doszczepiac mareka, tu nic takiego nie musze robic a krzywa niesnoci nie ma zadnych wachniec.

jedyny mankament jest taki ze ta kura jest bardzo leniwa i nie chce sie jej grzebac czego efektem jest kiepska sciolka. i serwis ci rossa to maja juz nas hodowcow glebokow d.... i tak maja duza sprzedaz.

powiedzcie mi czy taka niesnosc na cobbie to teraz norma czy poprostu zostolo wypuszczonych pare takich stad na zachete?

ps jeszcze w samym odchowie jest duzo mniej bledow seksowania od darka jak kupuje kurczaki to tych koguciorow zawsze sie 2 % znajdzie tu prawie ich nie bylo zaplacilem za kury i dostalem kury

 

K, mogę potwierdzić Twoje opinie odnośnie Cobb'a jeśli chodzi o mój "rewir" przynajmniej -nieśność ok, koguty ok, mały błąd seksowań.

Pojawiają się jednakże głosy, że Cobb jakby nieco skiepścił się jako brojler (a może konkurencja poszła do przodu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dszięki za informacje na temat cobba , myślę że ross faktycznie obrusł w piórka i nie przykłada się do genetyki i tak mu się dobrze sprzedaje na polskim rynku ale gdyby hodowcy chętniej wymieniali się uwagami to łatwiej byłoby naciskać na poprawienie jakości materiału każdego nie tylko rossa.Koledzy mam pytanie czy płacicie opłaty środowiskowe , jeśli to jak to wygląda w waszych regionach ,u nas zaczynają jeżdzić po terenie i niezłe kary solą w postaci odsetek od 2005r.pozdrawiam

p.s. a jak sytuacja na rynku jaj wylęgowych, podobno idzie pisklak z Czech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jola1

o jakie opłaty środowiskowe chodzi? O takie od wyprodukowanych śmieci i spalonego oleju opałowego czy węgla?

A może o jakieś związane z produkcją drobiarską? My nic nie płacimy, a może powinniśmy Z jakiego jesteś rejonu?

 

Jeżeli chodzi o Rossa to u nas było marne zapłodnienie w drugiej połowie produkcji, mimo tego że dokładaliśmy kogutów. Nigdy nie można jednak mieć pewności że to wina rasy, a nie jakiegoś błedu w hodowli, bo jak się spojrzy w tę ich tabelkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź podsekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska - z upoważnienia ministra -

na interpelację nr 2500

w sprawie rozporządzenia ministra środowiska z dnia 15 grudnia 2005 r. dotyczącego wzorów wykazów zawierających informacje i dane o zakresie korzystania ze środowiska oraz o wysokości należnych opłat i sposobu przedstawiania tych informacji i danych

Szanowny Panie Marszałku! W nawiązaniu do pisma Pana Marszałka z dnia 15 kwietnia 2008 r., znak: SPS-023-2500/08, przekazującego interpelację posła pana Franciszka Jerzego Stefaniuka w sprawie rozporządzenia ministra środowiska z dnia 15 grudnia 2005 r. dotyczącego wzorów wykazów zawierających informacje i dane o zakresie korzystania ze środowiska oraz wysokości należnych opłat i sposobu przedstawiania tych informacji i danych, przedstawiam następujące wyjaśnienia.

Obowiązek ponoszenia opłat za korzystanie ze środowiska poprzez wprowadzanie gazów lub pyłów do powietrza, wprowadzanie ścieków do wód lub do ziemi, pobór wód lub składowanie odpadów wynika z przepisów prawa powszechnie obowiązującego, tj. ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2008 r. Nr 25, poz.150). Pragnę zauważyć, że funkcjonowanie całego systemu prawa opiera się na generalnym założeniu, że wszyscy adresaci obowiązującej normy prawnej, a więc zarówno podmioty obowiązane do jej przestrzegania, jak i organy powołane do jej stosowania, znają jej właściwą treść. Przepisy prawa powszechnie obowiązującego, co odnosi się również do ustawy Prawo ochrony środowiska, jak i aktów wykonawczych do tej ustawy, są ogłaszane w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej z odpowiednim vacatio legis, aby wszyscy potencjalni adresaci norm prawnych zawartych w tych przepisach mogli ustalić, czy te przepisy są adresowane właśnie do nich. Należy podkreślić, że przepisy ustawy Prawo ochrony środowiska oraz przepisy aktów wykonawczych do niej nie przewidują obowiązku informowania określonych grup podmiotów korzystających ze środowiska o ciążących na nich obowiązkach uiszczania opłat za korzystanie ze środowiska i dlatego nie można się zgodzić ze stwierdzeniem, że określona grupa podmiotów stała się dłużnikami na skutek zaniechania organów administracji publicznej.

Zgodnie z art. 284 ustawy Prawo ochrony środowiska podmiot korzystający ze środowiska ustala we własnym zakresie wysokość należnej opłaty i wnosi ją na rachunek właściwego urzędu marszałkowskiego. Osoby fizyczne niebędące przedsiębiorcami ponoszą opłaty za korzystanie ze środowiska w zakresie, w jakim korzystanie wymaga pozwolenia na wprowadzanie substancji lub energii do środowiska oraz pozwolenia wodnoprawnego w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (Dz. U. z 2005 Nr 175, poz.1462). Podmiot korzystający ze środowiska wnosi opłatę do końca miesiąca następującego po upływie każdego półrocza, z wyjątkiem opłat za odprowadzane ścieki pochodzące z chowu lub hodowli ryb innych niż łososiowate lub innych organizmów wodnych oraz sytuacji, gdy odpady tego samego rodzaju są na składowisku umieszczane i z niego wydobywane w tym samym roku kalendarzowym. Opłatę ustala się według stawek obowiązujących w okresie, w którym korzystanie ze środowiska miało miejsce. W tym samym terminie należy też przedłożyć marszałkowi województwa wykaz zawierający informacje i dane wykorzystane do ustalenia wysokości opłaty. Wzory takich wykazów zawarte są w załącznikach do rozporządzenia ministra środowiska z dnia 15 grudnia 2005 r. w sprawie wzorów wykazów zawierających informacje i dane o zakresie korzystania ze środowiska oraz wysokości należnych opłat i sposobu przedstawiania tych informacji i danych (Dz. U. Nr 252, poz. 2128).

Zgodnie z art. 288 ustawy Prawo ochrony środowiska, jeżeli podmiot korzystający ze środowiska nie przedłożył wykazu zawierającego informacje i dane o zakresie korzystania ze środowiska oraz o wysokości należnych opłat, marszałek województwa wymierza opłatę, w drodze decyzji, na podstawie własnych ustaleń lub wyników kontroli wojewódzkiego inspektora ochrony środowiska.

Jednocześnie w świetle art. 9 Kodeksu postępowania administracyjnego należy zauważyć, że organy administracji publicznej są obowiązane do należytego i wyczerpującego informowania stron o okolicznościach faktycznych i prawnych, które mogą mieć wpływ na ustalenie ich praw i obowiązków, będących przedmiotem postępowania administracyjnego. Organy czuwają nad tym, aby strony i inne osoby uczestniczące w postępowaniu nie ponosiły szkody z powodu nieznajomości prawa, i w tym celu udzielają im niezbędnych wyjaśnień oraz wskazówek. Jednakże przepis ten nie nakłada na organy administracji publicznej obowiązku udzielania porad prawnych, czy też doradztwa. Nie może też być utożsamiany z obowiązkiem zawiadamiania podmiotów o obowiązujących, publikowanych aktach prawnych. Taką rolę zwykle pełnią organizacje samorządu gospodarczego, takie jak izby, zrzeszenia czy stowarzyszenia producentów wobec podmiotów gospodarczych będących ich członkami.

Biorąc powyższe pod uwagę, zdaniem resortu nie znajduje uzasadnienia propozycja wprowadzenia do prawa przepisów zobowiązujących organy ochrony środowiska do informowania określonych grup podmiotów korzystających ze środowiska o powszechnie obowiązujących, publikowanych aktach prawnych.

Ponadto, odnosząc się do kwestii umorzenia opłat za korzystanie ze środowiska, pragnę wskazać, że przepisy ustawy Prawo ochrony środowiska określają, że do ponoszenia tych opłat stosuje się odpowiednio przepisy działu III ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa, z tym że uprawnienia organów podatkowych przysługują marszałkowi województwa. Natomiast organem właściwym w sprawach odraczania terminu płatności podwyższonej opłaty za korzystanie ze środowiska, a także jej zmniejszania i umarzania jest marszałek województwa.

Z poważaniem

Podsekretarz stanu

Janusz Zaleski

Warszawa, dnia 29 kwietnia 2008 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja i paru moich kolegow płacimy te oplaty , największą kwotę stanowią oplaty za gazy i pyły z hodowli drobiu. Lepiej uzupełnić dokumentację i oplaty ( te wstecz także ) niż jak zauważono ponieść dotkliwą karę ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiej wielkosci sa te opplaty srodowiskowe, duzo rocznie kosztuje wydalanie gazow od takiego stada 9000 kur?

 

nie rozumiem tylko jednego my hodowcy drobiu jestesmy nekani przez wszystkie urzedy poczawszy od strazakow ktorzy teraz aktywnie nasz nawieszaja ochrona srodowiska, inspekcja pracy, podatek od dzialow specjalnych, a tacy hodowcy swin czy krow stawarzaja niekiedy wieksze zagrozenie dla swoich pracownikow niekiedy osiagaja wieksze zyski niz my a nic takiego im zycia nie utrudnia, nie widzialem jeszcze obory gdzie cvzesto siano na stropie lezy zeby tam byla jakas gasnica i strazacy tego nie widza albo producenci wieprzowiny (jesli sie myle to przepraszam) ale chyba tez nie robia takich dokladnych badan (pozwolen zintegrowanych) a fetor najwiekszy produkuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opłaty ustala urząd marszałkowski , na śląsku opłata roczna od odchowu kurek ~~12zl /100szt za kury mięsne w produkcji ~~19,6zł/100szt czyli jeżeli utrzymujesz 6 miesięcy kury dorosłe w ilości 9000szt to należy naliczyć =90*19,6*0,5=882zł opłata za jedno półrocze . Do tego należy złożyć dokumenty do urzędu marszałkowskiego co półrocze i na koniec roku do inspekcji ochrony środowiska o wytwarzanych odpadach .

Poza tym należy dokonać (jeśli jest to konieczne ze względu na wielkość produkcji i jej rodzaj i technologję produkcji ) zgłoszenia instalacji , informacji ogospodarce odpadami .

Ja te sprawy zleciłem firmie ,robi się te dokumenty raz więć lepiej za to zapłacić i mieć to zrobione dobrze . Opłaty co roku można prowadzić samemu .

Wszystkie te sprawy reguluje ustawa więc wyjścia nie ma . Najgorsze jest to że i tak trzeba uregulować opłaty 5 lat wstecz z nalerznymi odsetkami ustawowymi , ale zawsze to mniej niż naliczenia w wypadku kontroli.

Jeżeli ołaty półroczne nie przekraczają 400zł nie trzeba ich płacić natomiast dokumenty i tak należy skladać .

Oprucz opłaty od kur dodaje sie jeszcze opłaty od węgla,gazu ,oleju napędowego i opałowego ale te są jusz bardzo małe . Jeśli ktoś ma jeden kurnik to duża szansa że nie będzie płacić , ale jeśli więcej to

Prześpijcie się z tym bo jak się to policzy to zaczyna nieźle boleć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Alojz – stary przyjacielu. To teraz pojechałeś po bandzie. Żeby jakiegoś gościa obrażać i kazać mu odejść z forum, bo On to niby ja. Ty masz jakiś kompleks związany z moją osobą koleś… pozdro…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć Alojz – stary przyjacielu. To teraz pojechałeś po bandzie. Żeby jakiegoś gościa obrażać i kazać mu odejść z forum, bo On to niby ja. Ty masz jakiś kompleks związany z moją osobą koleś… pozdro…
Twój uniżony ton z poprzednich postów nijak nie pasuje do tego ostatniego dlatego uważam ,że jestes nieuczciwym wypuszczaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie lub Panie - dajcie sobie na "luz" i jesli chcecie sie opluwać, to plujcie sobie na PW a nie na forum, nie wszyscy chcą czytać te plwociny.

Alojz - jeśli możesz nie zniżaj się do takiego poziomu, merytoryczna treść Twoich wypowiedzi jest logiczna i sensowna, więc odpuść co niektórym i nie daj się prowokować.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nowego na rynku , podobno niektóre zwd obniżyły ceny na jaja . Wytwórnie pasz jakoś się nie kwapią z obniżkami , ja płacę za jedynkę 860 netto ...podobno od 1.11 obniżą mi o 20 zł . Napiszcie co u Was . Jajo schodzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jajo słabo schodzi, szło ale tydzień temu jak były nakłady świateczne, teraz zastój.

Pasza za djr-1 ok 850 brutto, jajko od 60-70 groszy brutto, ale na ogół ok 65 gr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
opłaty ustala urząd marszałkowski , na śląsku opłata roczna od odchowu kurek ~~12zl /100szt za kury mięsne w produkcji ~~19,6zł/100szt czyli jeżeli utrzymujesz 6 miesięcy kury dorosłe w ilości 9000szt to należy naliczyć =90*19,6*0,5=882zł opłata za jedno półrocze . Do tego należy złożyć dokumenty do urzędu marszałkowskiego co półrocze i na koniec roku do inspekcji ochrony środowiska o wytwarzanych odpadach .

Poza tym należy dokonać (jeśli jest to konieczne ze względu na wielkość produkcji i jej rodzaj i technologję produkcji ) zgłoszenia instalacji , informacji ogospodarce odpadami .

Ja te sprawy zleciłem firmie ,robi się te dokumenty raz więć lepiej za to zapłacić i mieć to zrobione dobrze . Opłaty co roku można prowadzić samemu .

Wszystkie te sprawy reguluje ustawa więc wyjścia nie ma . Najgorsze jest to że i tak trzeba uregulować opłaty 5 lat wstecz z nalerznymi odsetkami ustawowymi , ale zawsze to mniej niż naliczenia w wypadku kontroli.

Jeżeli ołaty półroczne nie przekraczają 400zł nie trzeba ich płacić natomiast dokumenty i tak należy skladać .

Oprucz opłaty od kur dodaje sie jeszcze opłaty od węgla,gazu ,oleju napędowego i opałowego ale te są jusz bardzo małe . Jeśli ktoś ma jeden kurnik to duża szansa że nie będzie płacić , ale jeśli więcej to

Prześpijcie się z tym bo jak się to policzy to zaczyna nieźle boleć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam koleżanki i koledzy po fachu, po ile jajeczaka i do kogo oddajecie. ja zauważam lekki ruch w interesie od końcówki zeszłego tygodnia. Dzwonią i szukaja jajka, i najlepiej chcieliby kupić całość produkcji. miałem 4 telefony.

szkoda, że za nimi nie idzie cena. ja sprzedaję po 0,62-0,65 netto. Napiszcie proszę co u WAS.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak tam koleżanki i koledzy po fachu, po ile jajeczaka i do kogo oddajecie. ja zauważam lekki ruch w interesie od końcówki zeszłego tygodnia. Dzwonią i szukaja jajka, i najlepiej chcieliby kupić całość produkcji. miałem 4 telefony.

szkoda, że za nimi nie idzie cena. ja sprzedaję po 0,62-0,65 netto. Napiszcie proszę co u WAS.

Pozdrawiam

 

No kurczaq, za intymne pytania jak dla mnie, więc napiszę tak jak Ty - ogólnikami, 0,62netto do najlepszej wylęgarni w mazowieckiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stachu ja osobiście nie ,ale w okolicach Cieszyna w klatce mają tą lub podobną kurę .. nie mogę podać danych , zapytaj przedstawicieli RoSS-a ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy i koleżanki z repro jak sytuacja na rynku ,jakie ceny i jak z zainteresowaniem jajem wylęgowym , ja nie mogę podać cen ponieważ mam odchów i obecnie nie mam jajka , jakie macie ceny paszy nieśnej ,u nas na wsch.ścianie ok.730zł za tonę.pozdrawiam kolegów i koleżanki z branży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jajko 0.61-0.65 netto, zejście super-- wręcz kolejka. przy tej cenie euro niedługo będzie superr cena. nie bęzie opłacalny import jaj z Holandi i Dani. cena paszy do 767 brutto za nieśną DJR.

 

życzę wszystkim z naszej reprodukcyjnej branży lepszego roku niż ten i oczywiście cen z lipca -sierpnia 2007... POMYŚLNOŚCI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio jakos cicho w temacie.

 

u mnie cena na kontraktach podobna od 62 - 63 gr.

powiedzcie czy sprzedajecie cos na wolny rynek i po ile bo ja na razie nie widze zadnego zainteresowania

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas cena bazowa 63 gr netto , jajo schodzi , pasza 740 netto ale prow- rolimpex nie kwapi się z obniżkami i jeszcze straszy że ceny podniesie . Trochę strach zmienić wytwórnię w trakcie cyklu produkcyjnego , a to by było najskuteczniejsze narzędzie do walki o lepszą cenę .Podobno ROSS zaczą zalecać karmienie kogutów paszą " koguciom" czy ktoś to już praktykował ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karmienie kogucią paszą to stara pieśń sprzed jakieś 5 lat ale jak kogut zaczął żreć tyle co kura to już nie zalecali koguciej paszy być może to nowy -stary pomysł ROSSa na kłopoty z zapłodnieniem bo na to narzekają hodowcy od kilku już lat więc muszą mieć nową koncepcję żeby zagadać hodowców bo nie mają pomysłu na poprawienie koguta , co to za kogut skoro w samej instrukcji zalecają podmiankę w 40 tyg. życia, czemu więc świdomie sprzedają byle jakiego reproduktora oto jest pytanie - nie w paszy więc moim zdanie leży problem lecz w samym kogucie.

Słyszałam że na zachodzie Polski kupują jajka z importu po 20 eurocentów, wynikałoby z tego że są braki , czy ktoś wie po ile płaci p. Malec ? u nas ceny od 61-64 netto dzięki "kamyk" i "k" za wpisy i zapraszam innych do wpisów ,wymiana info to podstawa żeby nie dawać się "skubać"

pozdrawiam koleżanki i kolegów z branży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałam że na zachodzie Polski kupują jajka z importu po 20 eurocentów.

 

Jesienią 2008 importowali po 15 eurocentów. Jeżeli importują teraz, to po góra 17.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...