Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

Znowu ja, tym razem mam problem z silnikiem, właściwie ten problem był od początku, ale teraz wydaje się, że troche wyższe obroty silnika by się przydały. A więc tak, problem przedstawia się następująco: przy wyższych obrotach silnika (tak powyżej 2100obr/min) silnik dostaję dziwnych drgań (znaczy się trzęsie się chłodnica oraz filtr powietrza najbardziej) a dzwięk taki jakby silnik dostawał zadyszki, jakby jego praca była nierównomierna. Czy ktoś spotkał się już z czyms takim i jak sobie z tym poradził.

Drugi problem związany jest z elektryką, a dokładniej albo akumulatory (1- 12V 170Ah, 2- 12V 44Ah[samochodowy], albo alternator (sprawdzony i podobno działa, tylko że podłączany samodzielne), albo regulator napięcia. Przy dłuższej pracy tak coś około 6h jak zgasi się silnik, to wtedy już sam nie zakręci. Ten mały akumulator [samochodowy] ma kontrolkę naładowania i po sprawdzeniu tej kontrolki akumulator był rozładowy, chwilę też trwało, aby go prostownik zaczął ładować. Wie ktoś czym może być to spowodowane, złe podłączenie alternatora, czy też regulator jest rozwalony.

 

PS. Ta przekładnia bestopniowa co wtedy pytałem, to było łożysko oporowe rozwalone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

za mała poj akumulatora ja mam 180 plus 110 z wiekszego akumulatora daj prąd na zasilanie nie z małego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Potrzebuje informacji na temat szerokości roboczej kombajna bizon super z lat 85-90 >A mozye zna kotoś stronke z wieksza ilością informacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o kombajnach massey ferguson czy warto takie kupić czy są jeszcze inne marki warte polecenia chodzi mi o średnie o szerokości hedera do 3m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co napiszecie o kombajnach marki FORSCHNITT, słyszałem że są niezłe jeśli się o nie dba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To są dobre maszyny ja osobiście narazie man fergusona niby nie narzekam ale jest wolny a somsiad ma fortschritta e 517 6m heder i zapierdala jak dziki ja sam planuje sobie taki sprawić ale narazie dokupiłem pare hektarów i chwilowo niemam kasy ale wszystkim je polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam ogromną i troche odmienną prośbe. Potrzebuje informacji na temat przygotowania do pracy i samej pracy maszyn rolniczych takich jak: kombajn zbożowy oraz prasa do słomy- nie musi to być konkretny sprzęt. Informacje mogą być ogólne, poprostu co trzeba zrobić zanim ruszy się w pole, co sprawdzić, jak przebiega praca. Stron z taką treściią nie moge znależć.

Za wszelką pomoc bardzo dziękuje.

mój e-mail: agness.z@op.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przedewszystkim trzeba sprawdzić poziom oleju/chłodziwa w silniku, nasamrowac maszyne we wszytkich punktach smarownych ogólnie przejrzeć maszyne pod katekm uszkodzeń /wycieków, sprawdzic czy działja światła, zatankować do pełna i sandał w pole (ale z tym ostatnim to ostatnio trudno )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
JEŚLI KTOS DYSPONUJE KWOTA 20 TYSIĘCY ZŁOTYCH TO CZY LEPIEJ JEST KUPIĆ JAKIŚ MAŁY KOMBAJN ZAGRANICZNY CZY STAREGO POLSKIEGO BIZONA?

 

NO JA KUPILBYM BIZON NA TWOIM MIEJSCU .....NAPEWNO ZNAJDZIESZ DOBRA OFERTE NA ALLEGRO .WIESZ.......CZESCI DOSTANIESZ PRAWIE W KAZDYM PUNKCIE A TAKI KOMBAJN MALY I MALO POPULARNY TO NIE PEWNE BO ZAWSZE COS NAWALI I TRZEBA PO CZESCI DALEKO JEZDZIC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

odp dla Marka Sz. najlepiej wyrównać pole i po problemie , oczywiscie zartuję. Przyczyn moze być kilka ale jak piszesz, że przy pracy na nierównym terenie to jak Ci ktoś podpowiadał najważniejsza sprawa!!!! trzeba złożyć sita na maksa dolne, ale i górne, a wczesniej rozłożyć ich na maksa przedmuchać lub oczyścić ręcznie i złozyć ponownie pomoże 100%, można jeszcze wyregulować troszeczkę siłą wiatru tylko oczywiście sprawdzić czy nie będziesz gubił zboża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

czy za 30 tysięcy da sie kupić dobry niemiecki ciągnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

duszenie się silnika możę być spowoidowane zapchaniem się filtra paliwowego nie nadanża przechodzić przez filty a przy obrotach powyżej 2100 potrzebuje dużo paliwa(szczegulnie przy obcuiżżeniu) i śilnik zaczyna szczekać i tracić moc tak miałem już kilka razy u siebie po wymianie filtra wszystko gra>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam pytanko. Co ile godzin należy myć filrtr powietrza w kombajnach Claas serii Mercator, Senator, Protector?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A nie można go przeczyścić sprężonym powietrzem ja tak robię i narazie wszystko gra może mam plusa bo mam czujnik podciścienia w kolektorze dolotowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Grześ. W sumie dobry pomysł z tym zamontowaniem czujnika. Trzeba sie rozejrzec za takim urządzeniem...

 

/edit

grześ a w jakim kombajnie Ty masz ten czujnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

hej ten czujnik jest w JD 1188 H4 coś podobnego mam w ciągniku Fortschritt 323a zapewne wystarczy znaleźć czujnik o określinej wartości podciśnienia pociągnąć kabelek do kontrolki i gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja w Merkatocze z Silnikiem 6 Perkinsa czyszcze zawsze przed rozpoczęciem żniw. a w zniwa robie na tym jakieś 50h może troszke mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witka

 

Panowie i Panie.

 

Czy ma ktos z was dane techniczne dotyczace(powierzchnia sit, moc silnika, rodzaj napedu) tego modelu a moze ktos z was posiada taki kombajn?

 

Za informacje z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy ktoś z was ma może New Hollanda TC Rotary Separotor. Jestem ogromnie ciekaw jak innym rolnikom się spisuje ta maszyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja miałem Deutz Fahra M900. Rocznik 74. Sprowadziłem go z Niemiec. Jak go przyprowadziłem na podwórko zwątpiłem czy to wogle nadaje się koszenia. . Przez 6 lat użytkowania skosiłem nim ok 420 ha. Kosiłem nim nie tylko zboża ale i fasole, rzodkiewkę (bez stołu i bocznej kosy), marchew, nagietka, koper i inne. Po mimo upływowi lat jest to bardzo dobra maszyna i warta polecenia rolnikom którzy mają małe gospodarstwa i chcą za małe pieniądze kupić dobry kombajn. Psuło się tylko to co nie wytrzymywało próby czasu. Pod względem konstrukcyjnym Bizon to jaskiniowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

cześc..chciałbym sie dowiedziec czy istnieją jakies polskie strony na temat kombajnów zbozowych,,interesuja mnie głuwnie te na temat bizonów,,jeśli tak to jesli ktos zna adres to proszę mi podać mój gg;7173625 z góry dziękuję..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja miałem Deutz Fahra M900. Rocznik 74. Sprowadziłem go z Niemiec. Jak go przyprowadziłem na podwórko zwątpiłem czy to wogle nadaje się koszenia. . Przez 6 lat użytkowania skosiłem nim ok 420 ha. Kosiłem nim nie tylko zboża ale i fasole, rzodkiewkę (bez stołu i bocznej kosy), marchew, nagietka, koper i inne. Po mimo upływowi lat jest to bardzo dobra maszyna i warta polecenia rolnikom którzy mają małe gospodarstwa i chcą za małe pieniądze kupić dobry kombajn. Psuło się tylko to co nie wytrzymywało próby czasu. Pod względem konstrukcyjnym Bizon to jaskiniowiec.

 

ja mam fahra m 1002 podobny do m 900 z szarpaczem i stołem do rzepaku kabine sobie załatwiam ma heder 3m bardzo dobra maszyna silnik 5 cylindrów bardzo oszczędny zgadzam sie ze bizon to przezytek moj deutz ma 24 lata i idzie jak nowy a bizon 20 lata to złom mam maly problem z zwalniaczem chyba tam sprezyna pekła musze go rozkrecic bo zół i zajac mi nie odskakuje Pozdrawiam uzytkowników DEUTZ-FAHRów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

cos mi nie pasuje jezeli uwazasz ze twoj deutz jest jak nowy to co to za problem z przyspieszaczem ja mam 56 z 79 i napewno jest lepsza od twojegozlomu rpbie ja minimum 110 h w sezonie bezawaryjnie kupilem go w 92 r. na wiosne robie przeglad i zniwa mam z glowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...