Skocz do zawartości
Gość

Czarna lista ubojni

Rekomendowane odpowiedzi

A myślisz że Hodowca 1 to u kogo pracuje:-). Pewnie że o nich.
No tak to wszystko tłumaczy . Żeby ktokolwiek jeszcze tam oddał ptaki to faktycznie można i na tym forum zarejestrować się , udawać hodowcę i chwalić "finansowego trupa" . Myslę jednak , że hodowcy już takie ubojnie olewają , a jak nie to tym gorzej dla takich hodowców .

Konkludując Hodowca1 proponuję żebyś sam zawisł na lini ubojowej i poddał się obróbce .

ZALEWO = BANKRUT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam do was Koledzy pytanie.Czy słyszeliście coś na temat ubojni GIL-DROB Bałdowo koło Tczewa???

Firma "widmo"-do tej pory (od 2004) wiszą spore pieniądze.Wiem że jest nas więcej.Bedę wdzięczna za odzew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie słyszałem o takiej ubojni, jeśli pieniądze wiszą Ci od 2004r to juz zapomnij, ze je odzyskasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy narzekają na terminy płatności a dlaczego podpisujecie umowy na termin dłuższy niż 14 dni , przepis jest jasny jeżeli jesteś rolnik RR to bez twojej zgody na dłuższy termin ubojnia straci vat a jeśli zgodzimy się na dłuższy termin to wszystko jest w majestacie prawa, więc sami dajemy przyzwolenie na taką partyzantkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Idę o każdy zakład , że upadłość to tylko kwestia miesięcy , a może nawet tygodni . W

 

Witam, widzisz kolego mogłem sie założyc, Zalewo jest i pieniadze spływają za kurczaki.

Co do reszty to nie pracuje w Zalewie. Pozdrawiam Panowie. Popisali byście lepiej jak rozwiązac problemy, z którymi boryka sie branza drobiarska.

O zalewaniu nas Brazylijskim filetem itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszyscy narzekają na terminy płatności a dlaczego podpisujecie umowy na termin dłuższy niż 14 dni , przepis jest jasny jeżeli jesteś rolnik RR to bez twojej zgody na dłuższy termin ubojnia straci vat a jeśli zgodzimy się na dłuższy termin to wszystko jest w majestacie prawa, więc sami dajemy przyzwolenie na taką partyzantkę.

 

''chicken"- ja nie narzekam , a w zamian mam cenę wyższą (od 8 gr do 15 gr )

od tej którą oferuje " Kotowo" Przy mojej produkcji na 1 cyklu od 10 tys. do 30 tys. zł na plusie . Partyzantka daje mi niezły dodatkowy dochód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jaka byscie polecili ubojnie na podkarpaciu lub okolicy i jakie maja terminy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Idę o każdy zakład , że upadłość to tylko kwestia miesięcy , a może nawet tygodni . W

 

Witam, widzisz kolego mogłem sie założyc, Zalewo jest i pieniadze spływają za kurczaki.

Co do reszty to nie pracuje w Zalewie. Pozdrawiam Panowie. Popisali byście lepiej jak rozwiązac problemy, z którymi boryka sie branza drobiarska.

O zalewaniu nas Brazylijskim filetem itp.

 

 

 

 

 

 

Witam ale przepraszam że się wtrącę, Z a l e w o nie płaci w terminie ,nie płaciło i myślę że jeżeli i COŚ sie nie wydarzy to płacić nie będzie .Czego Jaś się nie nauczył ,tego i Jan robić będzie) a kolega Hodowca1 to chyba naprawde w ubojni pracuje albo to rodzina z kimś z biura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ale przepraszam że się wtrącę, Z a l e w o nie płaci w terminie ,nie płaciło i myślę że jeżeli i COŚ sie nie wydarzy to płacić nie będzie .Czego Jaś się nie nauczył ,tego i Jan robić będzie) a kolega Hodowca1 to chyba naprawde w ubojni pracuje albo to rodzina z kimś z biura

Niestety muszę potwierdzić, sam się kiedyś naciąłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubojnia UNISZKI CEGIELNIA k/Mławy

- czy dotrzymują terminu płatności,

- czy macie do nich jakieś zastrzeżenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ubojnia UNISZKI CEGIELNIA k/Mławy

- czy dotrzymują terminu płatności,

- czy macie do nich jakieś zastrzeżenia.

dawno temu do nich oddałem. do płacenia w terminie specjalnie się nie palili ale konfiskat nie było żadnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ubojnia lech-drób nie jest bankrutem moze cienko przędzie ale dalej stoi . oni sie nie poddadzą zbudowali jasami od podstaw .zdaję do nich od poczatku i dobiero teraz żle płacą ale to największa ubojnia na pomorzuno i najładniejsza . troche prezes przeinwestował w rozbudowie ale sekretarke maja ładną i nowe BMW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki, to że nasz przemysł drobiarski jest w tak słabej kondycji finansowej- to nie wina brazylijskiego fileta czy amerykańskiej nogi z kurczaka!! To problem wewnętrzny ubojni doprowadza ich do problemów finansowych z jakimi muszą się obecnie borykać. Nie można zwalać winy na konkurencję i winić jej za to, że mają korzystniejszą cenę, tylko zastanowić się jak z nimi konkurować. Prowadzę własną firmę, która zajmuje się pośrednictwem w handlu drobiem, od 4-ech lat działam na rynku polskim i muszę przyznać, że rynek w Polsce jest bardzo trudnym partnerem do współpracy ze względu na mentalność oraz brak wykwalifikowanej kadry kierowniczej w zakładach drobiarskich.

Podam wam pewien przykład z jakim spotkałem się w Polsce, aby wyrobić wam obraz z kim handlujecie.

..zaproponowałem pewnej ubojni indyka i kurczaka na Mazurach(Zalewo) (2 w jednym) współpracę i co się okazało, osoba która miała zarabiać na swoją pensję sprzedażą eksportową, zaproponowała mi towar, ale nie z zyskiem dla ubojni, a dla siebie- po prostu centralnie zaoferowano mi towar po niższych cenach, ale z każdego załadunku pewna kwota miała zasilić budżet prywatny tegoż delikwenta.

To tylko jeden przykład, a podobnych przykładów mam kilkanaście.

Współpracuję z największymi odbiorcami w Niemczech, Belgii, Holandii oraz Francji i muszę przyznać, że i w tych krajach ubojnie borykają się z problemami, ale tylko problemami gospodarczymi i zawsze mogą liczyć na lojalność kadry kierowniczej.

Jestem w stanie każdej ubojni mającej uprawnienia eksportowe pomóc w sprzedaży ich produktu, ale tylko wtedy, kiedy takowa ubojnia wyrazi chęć współpracy na zdrowych zasadach i wspólnego handlu przez cały rok.

Niestety ubojnie w momencie kiedy towar sprzedaje się lepiej zaprzestają współpracy lub oferują minimalne ilości i szukają klienta który da więcej- tzw. klient sezonowy, ale zapominają, że lepiej nabierać łyżeczką aniżeli chochlą.

Nie będę was więcej zamęczał swoimi wywodami, spostrzeżeniami oraz tym czego doświadczyłem na rynku drobiarskim w Polsce, ale wiem że z takim tokiem myślenia daleko te ubojnie nie zajdą, a ich upadłość to tylko kwestia czasu.

Życzę wszystkim pracownikom oraz pracodawcom zakładów drobiarskich wykwalifikowanej oraz uczciwej kadry kierowniczej.

pytania proszę kierować na adres: seaman_29@tlen.pl

Pozdrawiam wszystkich hodowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Nie ma złych statków, nie ma złych wiatrów, są tylko kiepscy kapitanowie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co możecie powiedzieć o ubojni drobiu w Tomicach -malopolskie , czy jest to firma godna zaufania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co możecie powiedzieć o ubojni drobiu w Tomicach -malopolskie , czy jest to firma godna zaufania

 

Sprzedawałem do Tomic - Brado2 w grudniu 2008r., na termin - płatność 14 dni, po 13 dniach pieniądze były na koncie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga:

ZD BOLEMIN - we wtorek 17 marca 2009 zgłosił wniosek o upadłość zakładu , wiec to juz nie likwidacja zakladu a upadlosc....rowniez dzieki Godrobowi i jej bylemu wlascicielowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co powiecie o ubijni LIMAR w zawadzie powiat olkuski ostatnio nie najlepiej słyszałem o nich ponoc po pare miesiecy kasy nie wyplacaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ilu dniach płaci obecnie Górny-Giżycko, czy coś się poprawiło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam dalej na opinie o mr.grzebinodze bo słyszałem ze dopoki starszy rzadził to wszystko było ideal a teraz jak mlody przejął interes strach kury oddac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy macie jakieś info na temat ubojni Pana Kulusa??? Kasa itp???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Limar lub jak kto woli Grzebinoga ma spore kłopoty z płaceniem i lepiej omijać z daleka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Czy macie jakieś info na temat ubojni Pana Kulusa??? Kasa itp???

ciezko z nim idzie targowanie o cene, zdaza mu sie tez czasem odmowic odbior, jednakze jesli chodzi o platnosc to oby takich wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...