Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

najlepiej aby w nawozie nie było azotu bo to może zmniejszyć zimotrwałość, a mikro możesz stosować,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dzis zasialem po burakach troche pszenicy ozimej Finezji myslicie ze zejdzie? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zasiałem krisa wyszło mi z 250 kg/ha. Sam jestem ciekaw co z tego będzie. Nie wiem czy mam pryskać jak będzie wtopa to sobie jeszcze narobię kosztów. Pewnie polecę samym treflanem nie wychodzi drogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja posiana 22 października właśnie zaczęła wschodzić

Nie myślałem że tak szybko się pokaże, pogoda widać sprzyja w tym roku późnym siewom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam takie pytanko strasznie mi pszenica pożółkła;/ zapewne jest to spowodowane brakiem boru, sierki lub innego mikroelementu.... zauważyłem równie, że że może byc brak miedzi, młode liście zaczynają bielec;/ a teraz pytanie czy moge zastoswoac TERAZ jakąś odzywke dolistna, nawóz? jeśli tak to co byście doradzili w takim wypadku??
Zobacz czy mszyce nie naniosły ci jakiegos wirusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to wirus to zupa po obiedzie. Popatrz na wiosnę czy będą się robić zółte place. Jak tak to pług pozostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie nie wiem gdzie te pytanie zadać pytam tu.Jakie parametry musi przejść przenica na konsumpcyjną?dzięki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie nie wiem gdzie te pytanie zadać pytam tu.Jakie parametry musi przejść przenica na konsumpcyjną?dzięki z góry

 

wystarczy w googlach wpisać hasło - pszenica konsupcyjna- parametry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w,g porad alister + ekspert, ale nie znam efektów... natomiast tez bym cos uslyszal na temat taniego zwalczania miotly jesienią... interesuje mnie np mieszanina granstar+ cos co by powalilo miotle... i czy wogole moge granstarem na jesien jechac? pszenica ma 1-2 liscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja w,g porad alister + ekspert, ale nie znam efektów... natomiast tez bym cos uslyszal na temat taniego zwalczania miotly jesienią... interesuje mnie np mieszanina granstar+ cos co by powalilo miotle... i czy wogole moge granstarem na jesien jechac? pszenica ma 1-2 liscie

panida+protugan+granstar

legato+glean

alister+granstar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja w,g porad alister + ekspert, ale nie znam efektów... natomiast tez bym cos uslyszal na temat taniego zwalczania miotly jesienią... interesuje mnie np mieszanina granstar+ cos co by powalilo miotle... i czy wogole moge granstarem na jesien jechac? pszenica ma 1-2 liscie

panida+protugan+granstar

legato+glean

alister+granstar

 

to sugestie? czy masz to sprawdzone? jezeli tak to w jakich dawkach? i czy na jesien to wszystko... i w jakich fazach pszenicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzone.najlepiej do 3 liscia na suche rosliny bez przymrozków.

1. 3l/ha panidy+1 l/ha ipu(=maraton)+6g/ha granstaru

2. 0,8l/ha legato+ 15g/ha glean

3. 0,8alister+ 8g/ha granstaru

 

pryskam już kilka lat i jeszcze nigdy nie poprawiałem wiosna.jesienia mam wiecej czasu jest taniej i nie karmie chwastów wiosna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdzone.najlepiej do 3 liscia na suche rosliny bez przymrozków.

1. 3l/ha panidy+1 l/ha ipu(=maraton)+6g/ha granstaru

2. 0,8l/ha legato+ 15g/ha glean

3. 0,8alister+ 8g/ha granstaru

 

pryskam już kilka lat i jeszcze nigdy nie poprawiałem wiosna.jesienia mam wiecej czasu jest taniej i nie karmie chwastów wiosna

wybierz jeden z trzech wariantów.panida nie ma rejestracji w zbożach wiec jest to zabieg nie legalny podobnie jak mieszanka alistera z granstarem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja od zawsze stosuje 200g atlantisa +1 litr wspomagacza+ 500ml mustanga,

raz tylko bławatki mi przepuściło jak za szybko pojechałem, lepiej stosować jak już dawno o przymrozkach zapomnimy, tylko cena, chyba jedna z droższych mieszanek ale na 100 % skuteczna, no i nie jest zarejestrowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apyros 20-25 g w zależności od wielkości chwastów i 10 g Granstaru. Mieszanina nie zarejestrowana ale rozmawiałem z przedstawicielem Bayera i sporo tak miesza. Efekty wypróbowane od dwóch lat, nawet przy bardzo późnym zabiegu wiosennym.

Zamiast Granstaru można dać Hemi-Tribi, wyjdzie taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja od siebie mogę dodać

atlantis 270g/ha + 1 l wspomagacza + secator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja od siebie mogę dodać

atlantis 270g/ha + 1 l wspomagacza + secator

dodaj faktora bo fiolka albo bratki juz nie pamietam cos przepusci a tak to dobra kombinacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...