Skocz do zawartości
martinus

Zagonowy czy obrotowy oto jest pytanie???

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki OSA.

A czy był jakiś problem z ustawieniem pługa??

Słyszałem że w osiemdziesiątkach obracają koła żeby zwiększyć rozstaw do pierwszej skiby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki OSA.

A czy był jakiś problem z ustawieniem pługa??

Słyszałem że w osiemdziesiątkach obracają koła żeby zwiększyć rozstaw do pierwszej skiby.

po zaoraniu jednego ha juz wiedziałem jak go sie dobrze ustawia i teraz wiem jak trzeba go ustawić zmieniając głębokosc nei tylko koło trzeba przestawić ale i też ograniczniki i na łączniku troche trzeba przestawić. u mie to była metoda prób i błędów. teraz jest idealnie nei widać gdzie sie jeden przejazd zaczyna a gdzie kończy

a749a584bdc01e65m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak czy siak,koła będę musiał obrócić ???

A ma ktoś jakiś inny pług żeby nie robić rzadnych kombinacji alpejskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli tak czy siak,koła będę musiał obrócić ???

A ma ktoś jakiś inny pług żeby nie robić rzadnych kombinacji alpejskich.

a po co ty chcesz koła obracać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden gość mi mówił że minimalny rozstaw osi musi być 1,7 metra środka opon do obrotówki,żeby pierwsza skiba lepiej brała

Pisałeś że trzeba kółko obrócić??

Myślałem że trzeba obrócić koła.

Dla mnie trochę dziwne.

A na tym pługu sapie U-902

Widzę że ładnie odkłada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co mnie uczyli fachowcy przy zakupie pługa to obowiązuje zasada że wewnętrzna odległość między oponami przednimi musi być taka sama jak między tylnymi. Wtedy pług ciągnie równo i prosto, może dlatego w niektórych ciągnikach trzeba zmienić rozstaw tylnych kół. Co do pierwszej skiby to chyba jest jasne że wszystkie powinny brać jednakowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie- jezeli rozstaw koł przy ciagniku masz 1 metr to nie idzie ustawic pierwszej skiby -dotyczy tylko plugow o szerokosci 50 cm na korpus, jezeli masz 40 cm to dasz rade...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką obrotówkę Byście mi proponowali do U-902 ????

Na allegro niektóre pługi to ceny z kosmosu wzięte.

Dzięki za doradzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja orałem 902 rabewerk 3x40 i frostem 3x40. W żadnym nie było problemów z ustawieniem pierwszej skiby. Oba z przedpłużkami były i pięknie orały, ciagnik sobie dobrze radził. Z tym że frost był zgrabniejszy i łatwiej było manewrowac na końcach pola. A kupując pług doradzam najpierw zobaczyc ile kosztują do niego elementy robocze np na stronie www.grupaunirol.pl czy w greene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Mam pewien problem i niewiem jak go rozwazac , mysle ze Wy mi w tym pomozecie a mianowicie chodzi mi o typ pluga do masseja 4360 106km

chodzi mi o obrotowy mialem pozyczony na jesien krone 3*50 i wydaje mi sie ze byl troche za maly a drugi mialem lemken 3*35 to tego to nawet nieczul mysle o jakims 4*45 tylko niewiem jaki PROSZE O OPINIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ! Mam pewien problem i niewiem jak go rozwazac , mysle ze Wy mi w tym pomozecie a mianowicie chodzi mi o typ pluga do masseja 4360 106km

chodzi mi o obrotowy mialem pozyczony na jesien krone 3*50 i wydaje mi sie ze byl troche za maly a drugi mialem lemken 3*35 to tego to nawet nieczul mysle o jakims 4*45 tylko niewiem jaki PROSZE O OPINIE

OPINIA prosta jak prostata - do 106 koni 4 skiby, 40 lub 45 na korpus, waga do 1100 kg i jazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ! Mam pewien problem i niewiem jak go rozwazac , mysle ze Wy mi w tym pomozecie a mianowicie chodzi mi o typ pluga do masseja 4360 106km

chodzi mi o obrotowy mialem pozyczony na jesien krone 3*50 i wydaje mi sie ze byl troche za maly a drugi mialem lemken 3*35 to tego to nawet nieczul mysle o jakims 4*45 tylko niewiem jaki PROSZE O OPINIE

106koników do 4 obrotowej to troche za mało lepiej założyc 3 obrotową wtedy masz większy zapas mocy i zużycie paliwa na 1 ha jest mniejsze, do 3 obrotowej możesz tez założyc pakomat i na pewno spokojnie da rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ! Mam pewien problem i niewiem jak go rozwazac , mysle ze Wy mi w tym pomozecie a mianowicie chodzi mi o typ pluga do masseja 4360 106km

chodzi mi o obrotowy mialem pozyczony na jesien krone 3*50 i wydaje mi sie ze byl troche za maly a drugi mialem lemken 3*35 to tego to nawet nieczul mysle o jakims 4*45 tylko niewiem jaki PROSZE O OPINIE

106koników do 4 obrotowej to troche za mało lepiej założyc 3 obrotową wtedy masz większy zapas mocy i zużycie paliwa na 1 ha jest mniejsze, do 3 obrotowej możesz tez założyc pakomat i na pewno spokojnie da rade

Tu się z szanownym kolegą nie zgodzę, bo Pakomat to takie cóś wykonane z blachy, co po grudach na ciężkiej ziemi pójdzie górą bo jest lekkie, a jak pójdzie górą - to nic nie zrobi, a lekkie musi być, bo jak by było ciężkie to by urwało to lekkie ramię na którym jest umocowane do pługa. a ramię musi byc lekkie, bo inaczej by było za ciężką dźwignią. Natomiast Pakomat na lekkiej glebie koncertowo się topi w piachu, "ukosując" pług, ściagają traktor do boku i zwiększając opory orki, a co za tym idzie spalanie - co sam widziałem na pokazach, a razem ze mną ok 300 ludzi wysmiało operatora. Tyle że pakomat idzie zaraz za pługiem i mierne efekty swojej pracy zaciera.

A do ZDROWYCH 106 koni DOBRZE USTAWIONE 4 skiby obrotka DOBREJ FIRMY może być. Byle nie za ciężka, no i nie wiadomo jaką Massey ma zdrową hydraulikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha - no i bierzemy pod uwagę gleby - jeśli to ma być orana 3a i 2 klasa, to na pewno 3 skiby na mocniejszej ramie, a jeśli 4 i 5, to na pewno bym się rozglądał za lżejszą 4.

Sorry za pisanie posta pod postem, ale zapomniałem tego dodać, a chyba chyba nie można edytować swoich starych postów. Mozna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziemie mam 2 i 3 klasa mowicie o dobrym plugu ale podajcie marke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ziemie mam 2 i 3 klasa mowicie o dobrym plugu ale podajcie marke

Nowe: Kuhn, Kverneland, Gregiore Besson, Vogel, Overum,

Stare - zależy tylko i wyłącznie od stanu maszyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ziemie mam 2 i 3 klasa mowicie o dobrym plugu ale podajcie marke

Nowe: Kuhn, Kverneland, Gregiore Besson, Vogel, Overum,

Stare - zależy tylko i wyłącznie od stanu maszyny

 

Powiem inaczej

Pierwsza liga LEMKEN i GREGOIRE BESSON

Druga liga to Kuhn, KVerneland

Druga i pól liga Vogel KNOT(to nie pomyłka) i Overum

reszta to juz inna rzeczywistosć

 

(zastrzegam że jest to moje prywatne zdanie nie mam zamiaru sprzeczać się z wlaścicielami wymienionych maszyn)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne.

 

Zależy co kto widział na pokazach, spraktykował, jak co wygląda, bo niektóre pługi już na oko budzą zaufanie, a inne nie.

O Lemkenie zapomniałem i zresztą dla mnie jest za "miękki" na sprężynach, bardzo chodzi na boki, przez co nie jest go łatwo ustawić na idealnie rózną orkę, ale zgadzam się, półka jest wysoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łomżyniak może ten lemken którym orałeś był trochę "wyśmigany" bo ja jeszcze lepszym pługiem od lemkena nie orałem. Przykrywa 2-metrowe trzciny i słomę po kombajnie nie zostawiajac nic na wierzchu. A co do Kverneland-a to nie wiem, może ma różne wersje elemetów roboczych, bo ja chyba trafiłem na te najsłabdze - słabo przykrywa i dosyć spory opór stawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co byscie powiedzieli na ten pług http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=500118365

Nie jestem pewien czy dobrze widzę ale zabezpieczenie na kołek scinany?? jak masz kamienie na polu to sie trochę nachodzisz. I jakiś tani jak na stan bdb. . .

tez zwróciłem uwage na cene nawet inne przedmioty tego sprzedawcy są coś za tanio wystawione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kamieniami to niemam zadnego kłopotu a co do pługa to własnie ta cena daje do myslenia dzwoniłem do gościa a le nie jest za bardzo rozmowny i temat pługa niebardzo chce mowić tylko karze przyjechac i samemu poogladać no ale ja mam do niego około 230 km a to toche za daleko .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też się wydaje bardzo przystępny cenowo. A stan bardzo dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...