Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

malkom moze wiesz czy jak bym przygotowal pole okolo tydzien przed siewem posial buraczki i przed wsochodami, chyba tez max tydzien po siewie,opryskal roundapem lub podobnym specyfikiem to samo tyczy sie marchwi. stosujesz moze tak. Robilem tak w cukrowych i bylo ooooooook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raundup i inne glifosaty działają nalistnie, więc póki buraczki nie wzejdą nic im nie będzie

 

malkolm - jakiej przystawki przy kombajnie używasz do kopania,

do ziemniaków, buraków czy jeszcze innej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiecie moze ile moze kosztowac nowy siewnik kruk wersja A i B reczny lub moze znacie jakiegos innego producenta podobnych siewikow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siewnik kruk jest pewnie jedynym punktowym mechanicznym na rynku i nic podobnego nie znajdziesz, są jeszcze szczoteczkowe ale nie polecam, ja mam wersję ciągnikową 2b, a co do glifosatów to nigdy nie stosowałem, ja opryskuje buracylem lub venzarem(ta sama substancja) buraki za szybko wschodzą przynajmniej moim zdaniem aby był tego dobry efekt, a w marchwi powinno być lepiej ale też nie próbowałem, tutaj eksperymentuje, co roku coś innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siewnik kruk jest pewnie jedynym punktowym mechanicznym na rynku i nic podobnego nie znajdziesz, są jeszcze szczoteczkowe ale nie polecam, ja mam wersję ciągnikową 2b, a co do glifosatów to nigdy nie stosowałem, ja opryskuje buracylem lub venzarem(ta sama substancja) buraki za szybko wschodzą przynajmniej moim zdaniem aby był tego dobry efekt, a w marchwi powinno być lepiej ale też nie próbowałem, tutaj eksperymentuje, co roku coś innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było około 50 ton z ha, część juz sprzedałem, w tym roku strasznie żle buraczki poschodziły, marchew z resztą też, w kilka dni po wysianiu były ulewy które trwały tydzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie u nas przesiewaliśmy bo na dołku były pod 20 cm warstwą ziemi malkolm2 sprzedawałeś do przetwórni po ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malkolm kopcujesz buraczki czy masz jakies pomieszczenie do przechowywania! ja mam taka piwnice ziemianke mysle ze zmiescilo by sie tam ze 20 moze 30 to kiedys rodzice przechowywali tam ziemniaki, i wszystko bylo ok mam tez stara stajnie ktora chyba przerobie jakims malym kosztem na przechowalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w wiacie która ma drzwi i jest w miarę szczelna (prawie nie wieje ) obłożyłem słomą boki (plac około 5m na 10m) i cofałem przyczepą i wywalałem do tyłu, pryzma ma około 1,5m wysokości, jak przyjdą przymrozki to przykryję plandeką, w tamtym roku tak miałem i wystarczyło, a ten sposób jest o tyle dobry że wiata ma betonową posadzkę i ładowaczem można załadować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta az dziwne ze im nic nie jest, nie chodzi mi teraz tylko jak przyjda mrozy -30 toze ich nie przemrozi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tamtym roku podczas mrozów -20 część nie sprzedanych buraczków leżała na pryzmie przykryta tylko plandeką, zmarzły tylko boki, na wierzchu nic, buraki wytwarzają dużo własnego ciepła, jeśli jest ich grubo to nic im nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a takie przemarzniete buraczki nadaja sie jeszcze do czegos czy juz do niczego? Ja planuje posiac na wiosne troche buraczkow troche marchwi jeszcze nie wiem minimum 3 ha wsumie ale zastanawiam sie nad 6 ha. Zobacze wstepnie ile chetnych by bylo do kupna! Jakie sa mniej wiecej koszty opryskow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz siać marchew to musisz sobie kupić w tym roku środek linurex lub afalon dyspersyjny, jest tylko do wyczerpania zapasów, bez tych oprysków nie da się chronić marchwi przed chwastami. uprawa hektara marchwi jak i buraków to koszt około 2000-3000 zł bez kosztu zbioru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o przemarznięte buraki to jeśli szybko się ich pozbędziesz to nawet za bardzo nie widać że coś im sie stało. po około tygodniu może dwóch zaczynają się psuć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem wlasnie ze koszt uprawy jest dosc wysoki, dlatego sie zastanawiam 3 lata temu za buraki cukrowe za 6 ha wychodzila mi okolo 10tys uprawa plus zbior Holmerem okolo 5tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to tutaj pewnie wyjdzie podobnie, środki na cukrowe są takie same jak i na ćwikłowe, nawożenie podobne a zbiór to zależy już od twojej inwencji twórczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to tutaj pewnie wyjdzie podobnie, środki na cukrowe są takie same jak i na ćwikłowe, nawożenie podobne a zbiór to zależy już od twojej inwencji twórczej

 

no wlasnie ten zbior mnie martwi w najgorszym wypadku recznie ale to kupe roboty. Zawsze sie ktos znajdzie z Anna lub czyms podobnym.A moze by sobie zbydowac jakies cudo? mam kilka zdjec kombajniw typowo do warzyw i to raptem pare kilo stali i z jeden silniczek hydrauliczny ewentualnie dwa plus pompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ogławianiem buraków jest problem bo rosną strasznie nierówno. ostatnio słyszałem że robią coś w stylu śmigła z gumy i tym strącają liście, pewnie jeśli sprzedają prosto z pola to się sprawdza, lecz niestety burak źle ogłowiony będzie od razu wypuszczał nowe liście więc na dłuższe przetrzymanie nie nadaje się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...