Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 12:06 Pon 27 Wrz 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 374, 375, 376 ... 2665, 2666, 2667  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
R2

PostWysłany: 02:56 Czw 26 Mar 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/eksport-drobiu-do-chin-wraca-do-normalnosci,182654.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
R2

PostWysłany: 02:54 Czw 26 Mar 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/lubuskie-ognisko-ptasiej-grypy-na-fermie-indykow-w-gminie-krzeszyce,182697.html
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 00:31 Czw 26 Mar 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej wyciągnijcie wnioski, co czeka Europejskie, czyli głównie Polskie drobiarstwo.
Wszystko wyłożone jak na dłoni.... co, kogo i kiedy pociągnie za sobą na dno.
Obym się mylił.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
medox

PostWysłany: 21:35 Sro 25 Mar 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według najnowszych doniesień, zarządzanie chińskich władz związane z epidemią koronawirusa pogłębia zakłócenia w łańcuchu produkcji drobiarskiej w Chinach. Zakłócenia logistyczne (zablokowanie wielu dróg w kraju i transportu kolejowego) powodują poważne ograniczenia w dostawach pasz, dostarczeniu piskląt jednodniowych na fermy czy brak możliwości wywozu ptaków do rzeźni. Narasta problem niedoboru siły roboczej. Wiele firm paszowych nie działa. Większość rzeźni na północnym wschodzie i północnym zachodzie Chin jest nadal zamknięta. A nawet, jeśli niektóre z nich wznawiają działalność, to tylko w ograniczonym zakresie. Wiele ferm utrzymuje drób po zakończeniu okresu chowu, bo nie mają możliwości przetransportowania ptaków do ubojni. Z kolei, kłopoty rolników powodują poważne straty dla właścicieli stad reprodukcyjnych i zakładów wylęgu drobiu.

ALE nie łudzcie się , że coś wezmą od nas, dogadali się z USA i od nich biorą wszystko
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 20:57 Sro 25 Mar 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medi a gdzie teraz chodzisz na osmiorniczki
Powrót do góry
Żeldrob1

PostWysłany: 16:34 Sro 25 Mar 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurczakos napisał:
Ubojnie gwarantują, ze z długów nie wyjdziemy Very Happy
A hodowcy sądzę , że zagwarantują ubojniom , że jak na nie zapłacą za żywiec to ich właściciele już mogą zamawiać protezy zębów, kończyn , a w ekstremalnych sytuacjach zasadnym będzie zabukowanie kwatery na cmentarzu parafialnym. Myślę , że dla wielu alternatywa mieszkania pod mostem w porównaniu do więziennej celi nie jest konkurencyjna więc ....... Wtedy tacy hodowcy nie będą mieć nic do stracenia . To tak pod rozwagę dla właścicieli ubojni!!!
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:33 Sro 25 Mar 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie prawda. Jest jedna prawda uniwersalna która głosi, że jednej rzeczy nigdy nie zabraknie na świecie - głupców. A to w konsekwencji oznacza, że nigdy nie braknie chętnych do produkcji za 3.2
Powrót do góry
ferbi_2009

PostWysłany: 14:38 Sro 25 Mar 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurczakos napisał:

to będą sami sobie w lesie produkować kury Wink)
Powrót do góry
Kurczakos

PostWysłany: 14:32 Sro 25 Mar 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 13:17 Sro 25 Mar 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kogucik05 napisał:
Jak świat światem zawsze były takie wałki. Dlatego ja po przejściach z Cedrobem, Drosedem w latach dawniejszych jak najdłużej bronię się przed cudownymi umowami z rzekomo gwarantowaną ceną. Zawsze gdy było mocne tąpnięcie w dół a w tamtych czasach były to rzadkie sytuacje to do faktury przychodziła fakturka korygująca cenę w dół. Można było nie podpisać ale to wiązało się z zerwaniem umowy. A niestety w tamtych czasach te cudowne ubojnie najpierw zadłużyły hodowców aby mieć ich w garści. W podobnej sytuacji teraz są Boby budownicze które toną w długach po uszy. A ubojnia będzie robiła z nimi co zechce a o gwarantowanej cenie niech zapomną. Obym się mylił....

lepszy hit mialem, gdzie dyrektor Drosed'u robił dwa miesiace co chwile zebrania i uspokajał hodowców ze odrabia straty przy ubojach 100tys na dzien.....Very Happy Very Happy Very Happy a cena na wolnym była 50 gr wyższa...Smiał się hodowcom w zywe oczy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
R2

PostWysłany: 12:10 Sro 25 Mar 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Minrol znów spadnie w tym tygodniu i następnym trzeba spodziewać się spadku o 40 groszy. Jeśli sytuacja będzie nadal zła to wolny rynek nadal bedzie spadał co znów pociągnie minrol o kolejne 20-30 groszy.
I wtedy żadna Brazylia nie jest nam straszna bo u nas będzie na minrolu 2,80
Powrót do góry
kogucik05

PostWysłany: 12:01 Sro 25 Mar 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak świat światem zawsze były takie wałki. Dlatego ja po przejściach z Cedrobem, Drosedem w latach dawniejszych jak najdłużej bronię się przed cudownymi umowami z rzekomo gwarantowaną ceną. Zawsze gdy było mocne tąpnięcie w dół a w tamtych czasach były to rzadkie sytuacje to do faktury przychodziła fakturka korygująca cenę w dół. Można było nie podpisać ale to wiązało się z zerwaniem umowy. A niestety w tamtych czasach te cudowne ubojnie najpierw zadłużyły hodowców aby mieć ich w garści. W podobnej sytuacji teraz są Boby budownicze które toną w długach po uszy. A ubojnia będzie robiła z nimi co zechce a o gwarantowanej cenie niech zapomną. Obym się mylił....
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 10:47 Sro 25 Mar 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem na Minrolu z częścią produkcji już od wielu lat (nie wiem czy nie jestem jednym z pierwszych Minrolowców w PL) i powiem tak nigdy nie udało mi się ogolić Ubojni w tym systemie. Ale uratował mnie przed dołowaniem jak weszła pierwsza Ptasia Grypa do Polski. Niemniej najlepiej się robi na wolnym.

Tesciu napisał:
Podam CI przykład ubojni z która mam minrol i nie jest to żadna tajemnica poliszynela

Imex w tym roku podpisal 3,30 na dzień dobry chociaż inni mieli 3,40 ale maja wprowadzić aneks jeśli cena będzie lepsza.

Na umowie 3,3 a na minrolu 3,49 wiec finalnie wychodzi 3,39 za kg.

Minrol to miecz obusieczny RAZ hodowca goli ubojnie jeśli cena radykalnie spada jak np. teraz..

innym razem ubojnia goli Frajera czyt np. mnie hodowcę który oddaje ponad 200 tys sztuk w minrolu ale dla mnie siedzenie na wolnym rynku to jest samobójstwo jeśli hodowla się rozwinela
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 10:32 Sro 25 Mar 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strzelam, że to Far....io. W kontekście poślizgów w płatności to raczej ich pomysł.
Powrót do góry
edmox

PostWysłany: 10:29 Sro 25 Mar 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odmawiać wstawienia co najmniej do połowy czerwca, kredytowce będą bankrutować Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
Tesciu

PostWysłany: 10:14 Sro 25 Mar 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podam CI przykład ubojni z która mam minrol i nie jest to żadna tajemnica poliszynela

Imex w tym roku podpisal 3,30 na dzień dobry chociaż inni mieli 3,40 ale maja wprowadzić aneks jeśli cena będzie lepsza.

Na umowie 3,3 a na minrolu 3,49 wiec finalnie wychodzi 3,39 za kg.

Minrol to miecz obusieczny RAZ hodowca goli ubojnie jeśli cena radykalnie spada jak np. teraz..

innym razem ubojnia goli Frajera czyt np. mnie hodowcę który oddaje ponad 200 tys sztuk w minrolu ale dla mnie siedzenie na wolnym rynku to jest samobójstwo jeśli hodowla się rozwinela
Powrót do góry
Meda

PostWysłany: 09:45 Sro 25 Mar 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

s69 napisał:
Tradytor napisał:
Meda napisał:
Witam, jestem na umowie minrol 3,49 plus jakieś tam dodatki jednak ubojnia powiedziała mi, że nie kupi ode mnie brojlera za tyle a za 3,3 dla dobra ogółu w czasie kryzysu, u was też są takie wałki ?

To jesteś na minrolu czy na stałej cenie 3,49 ? określ się
Od razu powiedz jaka ubojnia.

Nie wiem kto czyta to forum i nie che sobie pogorszyć sytuacji ale dodam tyle, że ubojnia jest z południowej Wielkopolski
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 09:25 Sro 25 Mar 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tradytor napisał:
Meda napisał:
Witam, jestem na umowie minrol 3,49 plus jakieś tam dodatki jednak ubojnia powiedziała mi, że nie kupi ode mnie brojlera za tyle a za 3,3 dla dobra ogółu w czasie kryzysu, u was też są takie wałki ?

To jesteś na minrolu czy na stałej cenie 3,49 ? określ się
Od razu powiedz jaka ubojnia.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:09 Sro 25 Mar 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak kupowały strzępy po 3.50 na Minrol a na wolnym było 5 netto a bitego golili po 8 (policz marże przy zakupie po 3.5 i sprzedaży po 7.5-8) , zarabiając w tydzień tyle co w pół roku, to było ok tak ? tam nie było siły wyzszej. Wykreśliłbym takiego odbiorcę na zawsze
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 08:57 Sro 25 Mar 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko ma być umarzane od kredytów w banku ca ły reset systemu
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 08:55 Sro 25 Mar 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie płacimy za pisklęta i pasze aż do wezwania sądowego.
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 08:54 Sro 25 Mar 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pisklęta i paszę też?
Powrót do góry
Meda

PostWysłany: 08:47 Sro 25 Mar 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Brak szczegółów co to za umowa (w normalnej są kary) ale to by było skurwysy.nstwo gdyby ktoś odmówił minrolu, bo jak był minrol 3.5 a wolny 4.8 do 5netto, to wtedy nie odmawiał. Po ustabilizowaniu sytuacji osobiście nie sprzedałbym takiemu komuś ani sztuki towaru więcej

Dokładnie ale w umowie jest kwestia siły wyższej
"w przypadku wystąpienia siły wyższej strony będą negocjować i ustalać warunki współpracy takie jak terminy i ilości odbioru oraz cenę "
siła wyższa epidemia jest uwzględniona.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 23:41 Wto 24 Mar 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brak szczegółów co to za umowa (w normalnej są kary) ale to by było skurwysy.nstwo gdyby ktoś odmówił minrolu, bo jak był minrol 3.5 a wolny 4.8 do 5netto, to wtedy nie odmawiał. Po ustabilizowaniu sytuacji osobiście nie sprzedałbym takiemu komuś ani sztuki towaru więcej
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 23:26 Wto 24 Mar 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prezydent Australii miał robione 3 raz test i za każdym razem wynik dodatni i zero objawów chorobowych czuje się całkiem normalnie i zdrowo o co w tym chodzi chyba tylko o ludzi 65+ z chorobami
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 374, 375, 376 ... 2665, 2666, 2667  Następny
Strona 375 z 2667

Skocz do: