Skocz do zawartości
caro

ONW-kres 5 lat

Rekomendowane odpowiedzi

jak jest liczony okres 5 lat prowadzenia działalności rolnicze na terenach ONW?Czy to jest od 2004 do 2008,bo z informacji od pracowników agencji wynika że to rok 2009 będzie kończył okres 5-letni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięć lat od daty otrzymania pierwszej płatności ONW na konto. Załóżmy ze otrzymałeś 29-12-2004 to okres trwania zobowiązania kończy się 29-12-2009, tzn, że możesz zmniejszyć powierzchnie zobowiązania dopiero po tej dacie czyli składając wniosek na rok 2010. Chyba proste co nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy nowe zobowiązanie? Jeżeli za 2009 rok otrzymam pieniądze gdy juz moje zobowiązanie wygasło - czyli po 29.12.2009 , np. w styczniu to wraz z tą płatnością mam już nowe zobowiązanie czy jeszcze nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś czy jak złożę wniosek o ONW teraz po tym okresie 5 letnim to znów będę zobowiązany na kolejne 5 lat ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ARiMR pokazywali pismo z ministerstwa że podobno 2009 nie będzie skutkował podjęciem nowych zobowiązań - skoro jest na piśmie to chyba prawda ... choć do końca nic nie wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli deklarujesz działkę rolną jako JPO / JPO_TUZ to ONW nie może przekraczać deklaracji - jedynym wyjątkiem jest przypadek w którym deklarujesz działkę jedynie jako ONW (bez JPO) ma to uzasadnienie tylko w przypadku kiedy na działce ciąży kod DR10 (działka nie była użytkowana na dzień 30.VI.2003) i dla tej działki płatności JPO, UPO, PZ nie przysługują ale za ONW i owoce miękkie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gdy na działkach nie ciąży kod DR10, bo tylko ich mała część nie była użytkowana a zobowiązanie ONW do całej działki powstało w 2006r. to deklarowana powierzchnia ONW może być większa od JPO???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie. bede kupował ziemie ale chyba po 15maja, wniosek na dopłate złozę juz na mnie przed 15maja bo te dziłki mam juz obsiane, ale kiedy przepisać zobowiązanie ONW czy teraz przed 15 przy po podpisaniu aktu notarialnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gdy na działkach nie ciąży kod DR10, bo tylko ich mała część nie była użytkowana a zobowiązanie ONW do całej działki powstało w 2006r. to deklarowana powierzchnia ONW może być większa od JPO???

 

DR10 do 2008 dotyczyło całej działki - kod ten nadawała ARiMR podczas kontroli na miejscu, od 2008 kod ten (ORTO_DR10) zaczął być nadawany również w czasie wizualizacji na podstawie ortofotomap a także na części działki podczas kontroli nam miejscu

 

możesz deklarować samo ONW ale wówczas tworzysz odrębną działkę

np ma 5,oo ha w tym o,20 ha nie była utrzymana w DKR na VI.2003 deklarujesz zatem

A-JPO-4,80 / 4,80-ONW

B - / 0,20-ONW

 

mam takie pytanie. bede kupował ziemie ale chyba po 15maja, wniosek na dopłate złozę juz na mnie przed 15maja bo te dziłki mam juz obsiane, ale kiedy przepisać zobowiązanie ONW czy teraz przed 15 przy po podpisaniu aktu notarialnego.

 

dla przyznania płatności obszarowych istotny jest odstani dzień maja ta osoba która jest w podsiadaniu w tym dniu jest uprawniona do przyznania płatności - dodatkowo proszę zauważyć że przekazanie nieruchomości zwyczajowo określane jest jako dzień podpisania aktu notarialnego (jest standartowy taki wpis)

 

dlatego też w przypadku kiedy akt będzie podpisywany już w czerwcu warto aby wpisać w akt iż przekazanie nieruchomości już nastąpiło w maju ...

zobowiązanie przekazujesz dopiero pod podpisaniu aktu rzecz jasna ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: jutro bede przepisywał zobowiązanie ONW na mnie bo kupuje 4ha ziemi, ale nei wiem czy musze jechać z zoną czy mogę jechać sam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różne biura różnie do tego podchodzą - jednak według wewnętrznych zapisów ARiMR przejęcie zobowiązania musi nastąpić w obecności 2-ch stron oraz pracownika ARiMR który to ich wylegitymuje i potwierdzi tożsamość (umieszczając stosowną notatkę na oświadczeniu).

 

W rzeczywistości niektóre biura i pracownicy 'podpisują w ciemno' admotację na dokumentach inne podchodzą do sprawy bardzo służbowo - Toteż jak pojedziesz sam to mogą Ciebie pognać ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...