Skocz do zawartości
zbyszek

Rozrzutniki obornika

Rekomendowane odpowiedzi

Na logike biorac to 4 łancuchy maja wieksze możliwosci przeniesienia obciązen w porówaniu z 2 łąncuchowym. ja mam sipme 3,5t na 2 łancuchy i praktycznie wszytkie listwy przypominaja "łuki" ale musze zanaczyc ze nie ładuje tylko w burty a równo z adapterem cieżkiego i zbitego obornika bo ładuje cyklopem wiec na rozrztniku jest pewni ostro ponad 5t. Kiedys mielismy taki na 4 łąncuchy ale ciagle był problem bo przeskakiwały i sie "siagowały" łancuchy. Ale to mogło byc powoidem zurzycia łancuchów i kło zebatych. JA w swoim z sipmy musze podciagac łancuchy ( kłąsc sie pod rozrzutnik:( co jakies 20 rozrzutników bo jak jest tylko luzniejszy to nie chce mi ciagnac bo łancuch sie tak jakby wraca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.allegro.pl/item267916066_rozrzutnik_tandem_6ton_polski.html co o tym myślicie, czy lepszy jakiś rzemieślniczy nowy? Ile mogąkosztowac burty do starego 3 t rozrzutnika?

 

Jaki typ łańcuchów jest najlepszy, bo pojedyńcze lisztwy 1,5m mocowane za końce do łańcuchów są zawodne, czy dużo wytrzymalsze są podwujne krótkie lisztwy na 4 łańcuchy?

Czy mniej łapie lisztwy system z długimi lisztwami na 2 łańcuchy ale łąńcuchy nie są na końcach lisztwów tylko ze 25 cm przy końcach.

 

Co myślicie o starych ruskich rozrzutnikach jednoosiowy na 4 łańcuchy z jednym bębnem w adapterze? Ile taki 4 t może być warty ( mało używany ale lekko zardzewiały bo stał pod chmurką)

Taki rozrzutnik to 2-3 tys. najlepsze sa na 4 lancuchy jezeli chodzi o ruski tez sa 4 lancuchowe a ten tandem 6 ton to starej produkcij czy ten nowszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na logike biorac to 4 łancuchy maja wieksze możliwosci przeniesienia obciązen w porówaniu z 2 łąncuchowym. ja mam sipme 3,5t na 2 łancuchy i praktycznie wszytkie listwy przypominaja "łuki" ale musze zanaczyc ze nie ładuje tylko w burty a równo z adapterem cieżkiego i zbitego obornika bo ładuje cyklopem wiec na rozrztniku jest pewni ostro ponad 5t. Kiedys mielismy taki na 4 łąncuchy ale ciagle był problem bo przeskakiwały i sie "siagowały" łancuchy. Ale to mogło byc powoidem zurzycia łancuchów i kło zebatych. JA w swoim z sipmy musze podciagac łancuchy ( kłąsc sie pod rozrzutnik:( co jakies 20 rozrzutników bo jak jest tylko luzniejszy to nie chce mi ciagnac bo łancuch sie tak jakby wraca.

jak szybko przeskakuja oczka w łańcuchu to trzeba przeliczyc czy napewno kazdy ma tyle samo ogniw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na logike biorac to 4 łancuchy maja wieksze możliwosci przeniesienia obciązen w porówaniu z 2 łąncuchowym. ja mam sipme 3,5t na 2 łancuchy i praktycznie wszytkie listwy przypominaja "łuki" ale musze zanaczyc ze nie ładuje tylko w burty a równo z adapterem cieżkiego i zbitego obornika bo ładuje cyklopem wiec na rozrztniku jest pewni ostro ponad 5t. Kiedys mielismy taki na 4 łąncuchy ale ciagle był problem bo przeskakiwały i sie "siagowały" łancuchy. Ale to mogło byc powoidem zurzycia łancuchów i kło zebatych. JA w swoim z sipmy musze podciagac łancuchy ( kłąsc sie pod rozrzutnik:( co jakies 20 rozrzutników bo jak jest tylko luzniejszy to nie chce mi ciagnac bo łancuch sie tak jakby wraca.

 

Biały2005 ja jak jakiegoś błota z gnojem albo mocno zmasowanego nałoże to mi się wraca taśma, a tak wogóle jak macie ustawione posówanie, bo mi przy prędkości ciągnika około 8km/ha 3 t wystarcza na 350 - 400m

A tak wogóle jak przeładowujesz to się nie dziw że masz takie kłopoty jak ojciec zobaczy ze równo z adapterem nałoże to zaraz krzyczy, a tak wogóle macie problem z wyginaniem się lisztew, a wygartacie z tyłu pod adapterem jak świerzy gnój wozicie zbiera się tam gnój i lisztwy na tym się wyginają albo złapie i urwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jamam ustawione tak ze 8 moich dołądowanych konkretnie rozrzutników starcza na hektar. np po kukurydzy czy scierniku to latam nawet 4 biegiem ( 16km/h) a posów na maks lub przedoststnia dziórka, a jak jet miękko np po talerzowanym scierniku lub wiosna to 3 biegiem jakies 12km/h i dziórka mniej Nioe powiem że u mnie rozrzutnik ma leko bo ja chce zrobic to szybko a nie wozic 2 dni jak można w dzien Własnie wczoraj wywoziłem i na spokojnie 15 rozrzutników od 10 do 18 rozwiozłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jamam ustawione tak ze 8 moich dołądowanych konkretnie rozrzutników starcza na hektar. np po kukurydzy czy scierniku to latam nawet 4 biegiem ( 16km/h) a posów na maks lub przedoststnia dziórka, a jak jet miękko np po talerzowanym scierniku lub wiosna to 3 biegiem jakies 12km/h i dziórka mniej Nioe powiem że u mnie rozrzutnik ma leko bo ja chce zrobic to szybko a nie wozic 2 dni jak można w dzien Własnie wczoraj wywoziłem i na spokojnie 15 rozrzutników od 10 do 18 rozwiozłem

 

Mój rekord to 26 rozrzutników mf 255 z widłąmi na tuz i c330 z rozrzutnikiem - nałożenie około 8 -10 min wywiexienie podobnie, ale co 20 kilka zawsze cos musi nawalić najczęściej lisztwa się urwie, mam kompeltnie rozwalone posuwanie i na stałe ustawione w jedenej pozycji a świerzy gnój to c330 musze schodzić do najniższych biegów bo się dusi jak na wały nawinie ostro.

 

Tak wogóle to wozicie slad w ślad czy w odstępach?> Ja robie odstępy 1 - 2 m pomiedzy przejazdami wtedy wychodzi z 12 rozrzutników na ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2 wałkowy i on rzuca jedynie na szerokosc rozrzutnika i jezdze kołem obok sladu koła poprzedniego przejazdu. ja takiego swieżego nie wywoże bo on bardziej szkodzi niz pomaga ja wywoze mniejwiecej jak w ksiązce pisza 40t na hektar co 3-4 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam że chyba wszyscy przeładowują ja też na 6 tonówke jakieś 8 ton i zostawiam to ma 300 metrach. ładuje forterką turem 7-8 krokodli po 40 sekund na krokodyla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam 2 wałkowy i on rzuca jedynie na szerokosc rozrzutnika i jezdze kołem obok sladu koła poprzedniego przejazdu. ja takiego swieżego nie wywoże bo on bardziej szkodzi niz pomaga ja wywoze mniejwiecej jak w ksiązce pisza 40t na hektar co 3-4 lata

 

Co znaczy że bardziej szkodzi niż pomaga? Swierzy to mam na początku płyty i kilka jest niestety świerzych ale reszta to już nieźle zmasowania, a jeżdze w odstępach bo i tak szybciej nie da się ciaperem śmigać a mniej nastawiać nie chce bo i tak długo trzepie a pługi i tak to sobie rozciągną , zreszta mam tyle gnoju że 80% pól naworze co roku.

ps Biały2005 to co bardziej opłaca bawić się w ala arator i robić pryzmę na polu? a potem jeszcze raz to ładować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to normalka ze na poczatku płyty powiedzmy ze 2 rozrzutniki sa takie nie za bardzo sfermentowane , ja zawsze staram sie ta wierzchnia warstwe ładowac na spód i przykładac takim bardziej sfermentownym zeby sie pomieszało. W zimie jak mi sie juz nie miesci na płycie to wyworze na pole i po kilku miechach to robi sie zniego połowa:) i takiego to mniej rozrzucam

 

A co do szkodliwosci to nie przefermetnowane odchody zawierzaja jakies tam substancje toksyczne i bardziej szkodza glebie niż pomagaa. Ja myslałem ze może wywozisz czasem taki prosto od zwierzatek MI starcza na jakies 8 hektarów co roku z tym że pod kukurydze 4 ha rozrzucam co roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do nawijania na wały miałem ze 20 bel z zeszłego roku niezłego syfu tzn siana i rowijam to na gnój żeby przepaliło się z gnojem a efekty takie że 3 -4 belki siana w gnoju na 45m2 płyty sprawia ze nic gnojówki nie odcieka, no ale reakcje zachodzą i troche się przeparzy ale struktura pozostaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biały a gnojek w tym samym roku kukurydzy nie szkodzi? jak myślisz czy od gęsi będzie dobry ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile trzeba dac za poczciwego forszaja T-088 ????

na co zwracac uwage przy kupnie ?????

 

 

Jesteśmy producentem rozrzutnika stworzonego na bazie starego, uznanego fortschritta T-088. Wszystko jak w oryginale! Niezawodna i niedroga maszyna. Polecam. Obecnie w promocji z kompletem nadtawek kosztuje 50 tys.!

Na rocznej gwarancji! www.intercastor.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ma ktoś namiar na 10 tonowego forshrita ?

 

www.intercastor.pl

Rozrzutnik 9-tonowy, jednak możliwy jest zakup z zkompletem nadstawek znacznie powiększający ładowność maszyny.

Wszystko nowe, na gwarancji - identyczny-typowy fortschritt T-088.

Bardzo tani!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tanie euro sklania do zastanowienia nad zakupem zachodnich maszyn ja na dniach odbieram nowego pootingera 7001 TD pionowe walki zobaczymy co wart ten sprzet dlugo dumalem nad unia warfarma czy innymi i nie wiele drozej ale jednak poottinger to marka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jamam ustawione tak ze 8 moich dołądowanych konkretnie rozrzutników starcza na hektar. np po kukurydzy czy scierniku to latam nawet 4 biegiem ( 16km/h) a posów na maks lub przedoststnia dziórka, a jak jet miękko np po talerzowanym scierniku lub wiosna to 3 biegiem jakies 12km/h i dziórka mniej Nioe powiem że u mnie rozrzutnik ma leko bo ja chce zrobic to szybko a nie wozic 2 dni jak można w dzien Własnie wczoraj wywoziłem i na spokojnie 15 rozrzutników od 10 do 18 rozwiozłem
Taśma i łańcuchy wytrzymują takie tempo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech ktos poda mi wymiary skrzyni forshrita to88 najlepiej z nadstawkami do objętościowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jamam ustawione tak ze 8 moich dołądowanych konkretnie rozrzutników starcza na hektar. np po kukurydzy czy scierniku to latam nawet 4 biegiem ( 16km/h) a posów na maks lub przedoststnia dziórka, a jak jet miękko np po talerzowanym scierniku lub wiosna to 3 biegiem jakies 12km/h i dziórka mniej Nioe powiem że u mnie rozrzutnik ma leko bo ja chce zrobic to szybko a nie wozic 2 dni jak można w dzien Własnie wczoraj wywoziłem i na spokojnie 15 rozrzutników od 10 do 18 rozwiozłem
Taśma i łańcuchy wytrzymują takie tempo ?

 

Łancuchy sie dosc szybko wyciagaja. srednio co 20-30 rozrzutników musze podciagac, a listwy jak gdzies nie zachacza to nic sie nie dzieje. Oczywioscie wszytkie maja kształt banana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!! Może mi ktoś napisać czy ma rozrzutnik obornika do sprzedania najlepiej z ternu woj. lubelskiego lub niedaleko od lubelskiego.

Proszę pisać na GG 7146309. Pilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . czy ktos używa może, albo lepiej ma na sprzedaż z wielkopolski rozrzutnik Duchesne 8T na tandemie z wywrotem?? bo nieznam zadnej opini uzytkownika, a przyznam ze sprzet ktory ogladalem był godny z gory dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich!!!! Może mi ktoś napisać czy ma rozrzutnik obornika do sprzedania najlepiej z ternu woj. lubelskiego lub niedaleko od lubelskiego.

Proszę pisać na GG 7146309. Pilnie

jakiej produkcji i ile ton ma zabierać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orietnuje sie ktos za jakimi rozrzutnikami sie rozglądac, a mzoe ktos juz ma i moze cos na jego temat powiedzieć?

 

intersuje mnie rozrzutnik 12-14t do obornika z obory wolnostanowsikowej z głęboką ściółką. Także jest to mocno zbity obornik.

Jaki agregat był by najlepszy? Iluwalcowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...