Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

POSIADAM 1h kiepskiego pola piaszczyste podatne na susze chciałem sasadzic na wiosne dynie dla opasów bo zboża kiepsko plonowały. CO O TYM SĄDZICIE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest najlepszy miesiąc do sadzenia dyni w jakich odstępach i czym to sadzenie wykonać bo ręcznie to bardzo dużo czasu pochłonie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dynia to ciekawa roślina czy zna ktoś sposoby zwalczania chwastów w tej roślinie najlepiej chemiczne???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednoliscienne -TARGA , Fusilade a na dwuliscienne tylko motyczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robisz slady obsypnikiem do ziemniakow ,sadzis co drugi rzad na gorze co 1 m po 2-3 nasiona.potem niszczysz trawe obsypywaniem tak jak w ziemniakach,reszta niestety kopaczka.ale sianie dyni na piachu to kiepski pomysl,szczegolnie w suchych latach-wiem z wlasnego doswiadczenia.a gdzie przechowa dynie z 1 ha to spora kupka,a ona lubi szybko zgnic.jeden mroz i gotowa,trzeba co chwile przebierac kupe,zacznij na 10 ar a potem zobaczysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JACUS- z tego co napisałes to wychodzi mi ze Ty robisz tylko zadki a reszte sadzisz recznie ?!?! Kto by sie w to teraz bawił .Najlepsza metoda jest najprostrza - ja sadze dynie uzywajac zwykłego kultywatora ciagnikowego z doczepiona rurka siewnikowa i zsunietych dwóch ostatnich zebów tak zeby posrodku nich była własnie ta rurka a zeby zasypywały pestki a na kultywatorze siedzi osoba i wrzyca w rurke nasiona dyni - ja uprawiam dynie ale tylko na pestki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uprawiałem kiedyś patisona, jest to gatunek dyni zwyczajnej, do siania używałem sadzarki do rozsady. siedziały osoby i wrzucały nasionka co metr,

jeśli chodzi o chemiczne zwalczanie chwastów to jest jeszcze coś jednego o nazwie command, działa super na chwasty jedno i dwuliścienne, dynia dość długo wschodzi jak zaczną pierwsze siewki się przebijać możesz też rundapem potraktować plantacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeżeli DYNIA kiepsko wypada na piaszczystym polu to prosze o poradę co bym mógł zasadzić na wiosne żebym mógł tym karmić opasy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sadze z 10 arow wiec w 3 osoby to pol godziny.rozbieranie agregatu uprawowego albo pozyczanie kultywatora zajeloby wiecej czasu ,na kiepskim piachu jak sucho to nic nie urosnie wiec trudno o rade,ja mam tylko 1,5 ha piachu wie sieje tam tylko zboze-kukurydza byla tylko raz i kiepsko[sasiad to kombajnowal talezowka]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też w tym roku posiałem trochę dyni na piachu na próbę nic nie było...

Na piachu to chyba tylko sorgo dobrze urośnie w tak suchym roku jak ten.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja tam mam dzierzawy 5i 6 klasy - same piaski (obok jest juz niewykorzystywana kopalnia piachu) i w sieje sobie zytko i owies i nienarzekam jakos sie rodzi . Co do dyni to ja uprawiam na 4 klasie a jak posadziłem na glinistym polu to muszye przyznac ze dyniek było mniej niz na tych gorszych .

Ja zawsze robie 2-3 ha dyni i recznie sadzac to bym zie za....meczył i ludzi tez - kazden sobie jakos ułatwia jak niechecsz tak to zrób tak jak napisał malkolm2 i sadz sadzarka do rozsady warzyw - tez poschodza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siałem tak samo jak danek cukinie - dobry i szybki sposób. w tym roku zamierzam sadzić oprucz tego dynie.

Danek - jak sprzedajesz dynie - w całości czy peestki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daniomax77 ja sprzedaje na pestki , wybieram wybieraczka (chociaz juz jest sporo kombajnów- bora 100 zł za godz)potem susze i sprzedaje na dzien dzisiejszy cena pestki 6 zeta .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te pesstki to ktoś skupuje czy raczej we własnym zakresie sprzedajecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupuja firmy które zajmuja sie bakaliami np. Ros-Sweet Sp. z o.o. , ale jest i sporo posredników w sezonie to sami jezdza po domach i szukaja pestki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...