Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 20:19 Czw 3 Gru 2020

Ceny jaj wylęgowych mięsnych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18, 19, 20  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Radek rep.

PostWysłany: 13:29 Sob 31 Gru 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprzedam 250 sztuk kogutów Cobba, 21 tygodniowych (nie szczepione na ILT) . Do dnia 20.01.2012. Woj. łodzkie koło Pabianic. 693 115 104.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jola1

PostWysłany: 09:31 Sob 31 Gru 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ceny paszy nioska repro1 -1010 netto , ceny rózne od 0,69 do 0,75 netto , co do jaj wylęgowych pojawiają się sygnały i info o poszukiwaniu jaj , sporo stad zostało w ostatnim czasie wyciętych , to wciąż kiepska cena za jajo dlatego stada poszly do uboju to pierwszy powód , drugi to kłopoty z zapłodnieniem na Rossie zwłaszcza i przedwczesne uboje ze względu na niskie zapłodnienie . Niskie zapłodnienie na Rossie to problem z tego co rozmawia się z hodowcami i ZWD.
Czy macie podobne opinie? Do tego jak dojdzie jeszcze nie najlepsza pasza i spadki nieśności bo zboża są w tym roku kiepskiej jakości (mykotoksyny)- to trzeci powód
pozdrawiam
Powrót do góry
effahid

PostWysłany: 12:32 Wto 27 Gru 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak tam ceny , jajka pasza ???

Kury wchodzą w niesność i pytam z czystej ciekawości.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 16:09 Pią 23 Gru 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świąteczne życzenia dla wszystkich drobiarzy i niedrobiarzy
http://wzhipd.cba.pl/
Wesołych Świąt
Powrót do góry
Stachu

PostWysłany: 17:48 Wto 22 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Jak tam z ceną coś się ruszyło u Was?
średnia cena to 0.6-0.65zł

A ubojnie tylko czekają aby im opchnąć kurę, Panowie jak tak dalej będzie to będziecie mieli dużo roboty.
Powrót do góry
GREG100

PostWysłany: 12:46 Pon 14 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ubojnia Drobiu A&B DROB zakupi każdą ilość kury mięsnej ( ciężkiej ) do uboju.

tel: 606 640 125
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 09:15 Wto 8 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Informacja
MRiRW opublikowało nowe projekty rozporządzeń odnośnie zwalczania salmonelli , zamieszczone są one na stronie MRIRW oraz na naszej stronie
http://wzhipd.cba.pl/
Projekty rozporzadzeń w sprawie zwalczania salmonelli na 2012-2013
także na stronie
http://www.zrzeszeniesrodkowapolska.pl/aktualnosci_2011.php
termin składania uwag do 14 listopada br.
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 20:08 Nie 30 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to może czas na zmianę bo
Cytat:
Nasi koledzy sąsiedzi szykują sobie rynek a my myślimy że to promocja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:14 Nie 30 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mówię ,że nie,ale to nie zmienia tego co napisałem.
Powrót do góry

PostWysłany: 16:10 Nie 30 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox drobiarstwo w Polsce to gra ale w ciuciubabkę wszyscy od hodowcy przez wylęgarnie po ubojnie bawią się kto kogo ogoli .Kiedyś opowiadał mi znajomy z ZWD jak był z wyjazdową wizytą w niemieckim ZWD i jak dowiedział się po ile niemiecki brojlerzysta kupuje pisklaki to zaproponował panu z niemieckiej wylęgarni, ze mu chętnie sprzeda swojego pisklaka sporo taniej i wiecie co mu odpowiedział , że wiesz ale my mamy swoich dostawców jaj i musimy wywiązać się z umow a u nas wylęgarnie najpierw importuja jajo za bezcen a dziś tworzą sztuczny tłok żeby ogolić jak najdłużej hodowców wylęgówki i tyle w temacie , kraj pólprawd i wzajemnego kiwania bo to nie jest uczciwa konkurencja tylko jawny damping jak było w przypadku importu jaj wylęgowych od jesieni 2010r.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 22:39 Sob 29 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż ,jak chcesz znać ceny ,a nie chcą Ci powiedzieć to musisz być agentem Tomkiem.NIe do mnie pretensja
Co do cen , co zrobić, brojlerzyści byli pod taką kreską ,że kupowali jak najtaniej.Mają prawo.Myślisz ,że ktoś zapłaci więcej niż chce ZWD i powie -rozumiem niedolę reprodukcji,dam po 1.25 zamiast po 1.05?Nawet jeśli tak zrobi to różnicę i tak wezmie ZWD.Najczęściej te pisklęta były kupowane w nieświadmości ich pochodzenia , ZWD twierdzi ,że ma b.dużo towaru ,repro naciska by odbierać,możemy zaproponować po 1.00brutto.I jak już pytałem,co powiedzieć ma brojlerzysta?Dam po 1.20 ,bo przy tej cenie przecież repro dokłada?Kto dołoży brojlerzyście będącemu pod kreską i nie wiedzącemu po ile sprzeda.Może po 3zł przy koszcie 4zł.Teraz się porawiło,płacimy po 1.20netto,ile płacą wam nie wiem.
Jak czegoś się robi ( z różnych względów) za dużo, cena spada i choćby ,za przeproszeniem skały srały nic nie poradzisz.Gdy czegoś brakuje cena rośnie i żadne gry nie pomogą.Nie ma i każdy chce kupić i mieć ,a żeby mieć musi zapłacić więcej,bo jak nie to chętnie wezmie kto inny.
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 08:19 Pią 28 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Jola1 napisała:
istotną informacją dla hodowców repro byłoby w jakiej cenie ZWD sprzedają pisklęta

Przyjmij 1.20netto ,bez szczepień.
Zawsze możesz zadzwonić do ZWD jako Nowak który ma np 40tys brojelra we wsi Ząbki Wielkie, płaci gotówką i chce pisklęta za 2 miesiące i pogadać o cenach Wink .

Mam robić za agenta "Tomka" ??? Pytam i co jeszcze? Napisałam tak bo często wylęgarnie twierdzą , że brojlerzyści nie chcą płacić więcej niż... a ile faktycznie płacą - zarówno brojlerzyści jak ZWD nie zawsze chcą powiedzieć prawdę - jedni mówią , że płacą dużo a drudzy , że sprzedają tanio i jaka jest prawda?

"Dziunia" napisała: ( 18.10. na "cenach brojlera")
Myślę że to co dzieje się w reprodukcji to bomba z opóźnionym zapłonem.
Z jednej strony kupujemy promocyjne pisklęta po 1.00- 1.10 ciesząc się jak dzieci ze dałem mniej od sąsiada a z drugiej przykładamy rekę do wyniszczenia polskiej repro. Za chwilę promocja się skończy i duńczyk holender czy inny powiedzą takie ceny za nas głowy rozbolą. Nasi koledzy sąsiedzi szykują sobie rynek a my myślimy że to promocja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nic dodać nic ująć i tu się z nią zgadzam - ale nikt z brojlerzystów nawet nie podjął tematu czyli ...
pozdrawiam
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:12 Sro 26 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola1 napisała:
istotną informacją dla hodowców repro byłoby w jakiej cenie ZWD sprzedają pisklęta

Przyjmij 1.20netto ,bez szczepień.
Zawsze możesz zadzwonić do ZWD jako Nowak który ma np 40tys brojelra we wsi Ząbki Wielkie, płaci gotówką i chce pisklęta za 2 miesiące i pogadać o cenach Wink .
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 08:13 Sro 26 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
http://wzhipd.cba.pl/komentarze-felietony/8-felietony/188-prognoza-cen-rynkowych-podstawowych-produktow-rolno-zywnosciowych-agencja-rynku-rolnego.html
warto także zapoznać się z artykułami prasowymi
http://wzhipd.cba.pl/prasa/183-ierigz-zbiory-beda-lepsze-ale-ziarna-zboz-pozostana-drogie.html
http://wzhipd.cba.pl/prasa/184-rynkowi-drobiu-grozi-przegrzanie-2011-10-20.html
http://wzhipd.cba.pl/prasa/185-musimy-produkowac-wiecej-zywnosci-dla-agronews-paulo-gouveia-dyrektor-copa-cogeca.html
http://wzhipd.cba.pl/prasa/187-superdrob-w-ciagu-dwoch-miesiecy-powinnismy-rozpoczac-wysylke-do-chin.html
warto przeanalizować wszystkie i wyciągać wnioski na temat sytuacji bieżącej na rynku i perspektyw także cenowych
w przypadku jaj wylęgowych wydaje się , że ceny powinny zaczynać się piąć w górę , informacje z terenu dochodzą takie , że na tzw. rynu wolnym z podkupu cena jaja jest ok. 0,75 , istotną informacją dla hodowców repro byłoby w jakiej cenie ZWD sprzedają pisklęta( bardzo trudno czasem uzyskać wiarygodną informację ) ponieważ ciągle hodowcy repro przy tych cenach za jajo są na debecie.Na tym forum mamy już ogłoszenie o sprzedaży fermy przystosowanej do produkcji jaj wylęgowych , oby ich nie pojawiało się więcej a istnieje wydaje się takie ryzyko , że hodowcy będą odchodzić z reprodukcji z bardzo prozaicznego wiadomego powodu.
pozdrawiam
Powrót do góry
MASTERKUK

PostWysłany: 07:28 Czw 20 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pasza dla niosek ross- 1045zł netto, jajko podobnie
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 07:18 Czw 20 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kilka artykułów na tematy drobiarskie i prognoz
http://wzhipd.cba.pl/prasa/181-unijni-drobiarze-beda-walczyc-z-grozna-bakteria.html
http://wzhipd.cba.pl/prasa/180-prezes-drosedu-staramy-sie-o-uprawnienia-eksportowe-do-chin.html
http://wzhipd.cba.pl/prasa/179-produkcja-drobiu-w-ue-wyraznie-spowalnia.html
pozdrawiam

u mnie pasza nioska I okres produkcji 1084 netto , jajko 0,69-0,70 netto plus wartość , niestety to dużo poniżej kosztów produkcji
http://wzhipd.cba.pl/koszty-produkcji.html
sytuacja hodowców reprodukcji jest bardzo trudna delikatnie mówiąc , wielu z nas najprawdopodobniej nie będzie stać na kolejne wstawienie, dzisiaj zakup pisklęcia np Rossa to kolejne przy tym kursie euro ok. 1,3 gr dodatkowego kosztu na uzyskane jajko
Powrót do góry
effahid

PostWysłany: 06:51 Sro 19 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ile za paszę płacicie ???
Powrót do góry
effahid

PostWysłany: 06:36 Sro 19 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W wielkopolsce też taka jest. to jest o jakieś 22 gr za mało Smile)
Powrót do góry
Enter

PostWysłany: 21:31 Wto 18 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mazowieckie
A to dużo czy mało?
Powrót do góry
effahid

PostWysłany: 13:53 Wto 18 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzie masz taką cenę ??? chodzi mi o województwo
Powrót do góry
Enter

PostWysłany: 12:12 Wto 18 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Huraaa!
Od poniedziałku dokładamy o 3 grosze mniej na jajku.....
0,68 zł netto
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 15:09 Czw 6 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aktualności
zapraszamy do zapoznania się
http://wzhipd.cba.pl/component/content/article/176-22-25-09-2011r-walne-zgromadzenie-czlonkow-unijnych-organizacji-drobiarskich-a-v-e-c-w-kopenhadze.html
Powrót do góry
GREG100

PostWysłany: 09:05 Wto 4 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ubojnia Drobiu A&B DROB Sp. z o.o. zakupi każdą ilość kury mięsnej ( cieżkiej) do uboju.

tel: 606 640 125
Powrót do góry
Stachu

PostWysłany: 19:14 Nie 2 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drodzy Państwo jest zapotrzebowanie na jaja wylęgarnie szybciej przyjeżdżają po towar niż zwykle. Ceny 60-65 groszy czyli strata nawet jak nam dadzą więcej nie zapomnijcie o kosztach poprzedniej zimy jak był pisklak w odchowie te tony węgla i m3 gazu. Droga pasza póki co nie widzę poprawy.
Rozmawiałem ostatnio z gościem o wyposażenia ferm, i tak rozmawiam jak inwestycje w Polsce to Ci mali typu 1-3 kurniki nic nie robią trochę przebudują doklejają itp. a za to jest wiele inwestycje na dużą skale z nowoczesnym wyposażeniem, czyli w biznes wchodzą rekiny i dla gospodarstwa rodzinnego nie widzę dalszych szans rozwoju czy to repro czy brojler czy nioska.
Pozdrawiam chętnie sprzedam jaja wylęgowe.
Powrót do góry

PostWysłany: 15:48 Sob 1 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

effahid napisał:
U mnie sytuacja się nie zmieniała jajko po 0,64 netto i pasza za tone lekko obniżyli na 1086 zł brutto z tego co wiem to wylęgarnii już nie ma zastojów dzięki eksportowi .

Generalnie waham się co robić stado powoli kończy swoją dzialalność i nie wiem czy przedłużyć jego żywotność do 06.2012 r. czy bić teraz i brać swieże stado na styczeń/luty ( sam odchowuje) .

Cena paszy mnie zabija jak i wszystkich więc mam dylemat.

Kolego zadaj sobie proste pytanie - ile i czy masz jeszcze kasę na oddanie wylęgarni i wytwórnii bo jak masz to wstawiaj i ryzykuj - ja osobiście nie mam i nie chcę ponosić takiego ryzyka więc nie wstawiam bo 300tys wtopy wystarczy wolę zasiedlić brojlera bo mniejsze ryzyko i mniejsza wtopa i mogę po prostu po 6 tyg. nie wstawić tak jak robią to niektórzy brojlerzyści ( ze mną na czele bo też mam brojlera) - dajmy na reprodukcji szansę kolegom z brojlera niech oni wstawią repro i zarabiają tą kasę jak co niektórzy uważają - ja jestem za taką obcją - wstrzymać wstawienia repro niech się rynek określi ( wylęgarnie i dostawcy repro i brojlerzyści) i zobaczymy wtedy skąd będzie pisklak - niech ściągają jajko teraz po 0,20 eurocentów (0,88 zł)jak ściągali wcześniej po 0,09 eurocentów(0,35-0,40 zł) - idzmy tropem brojlerzystów - mniej wstawień - będzie cena i jajka i pisklaka
a ceny pasz nie spadną i nie wspomnę o kursie euro 4,4 i cenie 3,50 euro za pisklę - to na dzień dobry wzrost kosztów w granicy 1,5 gr na jajko ale kogo to obchodzi - na pewno nie wylęgarnie i nie brojlerzystów - "oni dbają o własną d..ę " tylko i wyłącznie ( nawiązanie do wpisu na "cenach piskląt" i cytat ).

sorry rozpisałem się ale krew mnie zalewa Evil or Very Mad na to co się dzieje
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18, 19, 20  Następny
Strona 5 z 20

Skocz do: