Skocz do zawartości
hessel

Wzrost mleczności a spadek białka i tłuszczu mleka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy orientujecie się może, czym może być spowodowane taki czynnik ? zbyt dużo siano kiszonki a za mało treściwej paszy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej ani jedno, ani drugie. Według mnie dałeś im więcej energii, której jeszcze nie może wykorzystać do końca krowa (nie jest przyzwyczajona- jej żołądek). Za miesiąc powinno wszystko wrócić do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest przebiałkowana pasza i na pewno bez korekty nic nie wróci do normy. Prawdopodobnie dajesz za dużo paszy treściwej (mocnej w % B) a

za mało sianokiszonki bądź innej paszy bogatej w włókno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim skromnym zdaniem to zastanawiam się skąd możecie wyciągać takie wnioski w ciemno? Nawet nie wiecie jaki jest poziom wydajności w jego stadzie, jaki jest skład dawki pokarmowej, o tym, że nie wiecie jaka jest zawartość mocznika w mleku. Choć strzępek informacji dotyczących dawki i kilka wartości wypisanych z tabulogramu na pewno przybliżyły by problem.

 

A tak chłopaki walicie w ciemno po ścianach, mając nadzieję, że traficie, a żywienie krów mlecznych to nie totolotek czy ruska ruletka.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A moim skromnym zdaniem to zastanawiam się skąd możecie wyciągać takie wnioski w ciemno? Nawet nie wiecie jaki jest poziom wydajności w jego stadzie, jaki jest skład dawki pokarmowej, o tym, że nie wiecie jaka jest zawartość mocznika w mleku. Choć strzępek informacji dotyczących dawki i kilka wartości wypisanych z tabulogramu na pewno przybliżyły by problem.

A tak chłopaki walicie w ciemno po ścianach, mając nadzieję, że traficie, a żywienie krów mlecznych to nie totolotek czy ruska ruletka.

 

Pozdrawiam.

Takie wnioski wyciąga sie po prostu z doświadczenia.Miałem podobny przypadek, że % białka przewyższył % tłuszczu a wszystko spadło poniżej 3% tylko nie było(bo nie powinno) wzrostu mleczności.Sam zachodziłem w głowę skąd taki nagły spadek tłuszczu jak daję do oporu kiszonki z kukurydzy o wysokiej zawartości energii.W tym czasie na łąkach była susza, praktycznie krowy większą część dnia przeleżały w cieniu w sumie jedyną paszą była właśnie kukurydza i mieszanka pełno porcjowa.Dopiero po otwarciu pryzmy z sianokiszonką wszystko wróciło do normy, tj. 4,5% tłuszczu i 3,6% białka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zagalopowałem się z tym spadkiem tłuszczu.

Parametry wyglądały tak; T 3,5%, B 3,55%, Mocznik 244

Podstawowa przyczyna....brak włókna w paszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Hessel

Chodzi o konkretną krowę czy wszystkie krowy w oborze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...