Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 17:31 Wto 31 Mar 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 378, 379, 380 ... 2296, 2297, 2298  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
filuś

PostWysłany: 20:49 Pon 9 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medi problem nie tkwi w cenie tylko w tym że każdy ucieka z kura bo ptasiej coraz więcej na południu i coraz więcej hodowców rezygnuje ze wstawien nawet namowy ubojni nie pomagają i może dojść do tego że ubity będzie po 5 a żywy po 4 .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
balbina

PostWysłany: 17:12 Pon 9 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox kochanie a w świętokrzyskim? Rozpisz na cały rok od razu zeby nie było.. 😏
Powrót do góry
Akcent

PostWysłany: 16:54 Pon 9 Sty 2017    Temat postu: cena Odpowiedz z cytatem

Medox jakie ceny w lodzkim daja na jutro ?
Powrót do góry
Akcent

PostWysłany: 16:54 Pon 9 Sty 2017    Temat postu: cena Odpowiedz z cytatem

Medox jakie ceny w lodzkim daja na jutro ?
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:45 Pon 9 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Balbinko , przewidzę wszystko bo dysponuję danymi z 65% powierzchni Polski
I poniżej Ci to udowodniłem.Masz jak na dłoni i jak po sznurku.Pisałem w połowie listopada, że grudniowe wstawienia przesuwane są masowo na II połowę stycznia i w związku z tym w drugiej połowie stycznia cena powinna ruszyć ( i za tydzień zobaczysz minimum 3.40) oraz , że ogrom wstawień w drugiej połowie stycznia , spowoduje przełomem lutego i marca cenę 2.50netto.Co też zobaczysz i co już dziś Ci gwarantuję kochanie Ty moje....
Tydzień temu chciałem żeldrobowi powiedzieć , żeby przytrzymał , bo cena wzrośnie (w poście w którym napisałem , że coś bym mu powiedział,ale nie powiem, bo był niegrzeczny Laughing )
Więc ja wiem wszystko skarbie , tylko trzeba umieć mnie czytać , rozumieć i czasem domyślić się przenośni lub innego środka wyrazu artystycznego....
Powrót do góry
balbina

PostWysłany: 16:26 Pon 9 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medoxiku! Cytowany przeze mnie twój post jest z 12.12.16 bodajże.. Ale g.o.wno to zmienia. Takie pitolenie trzeba by sie przyjrzeć.. Jak export padnie.. Jak ptasia grypa.. Albo postraszylem was.. Haha nic nie przewidzisz bo nie jesteś w stanie pogodzilbys sie z tym faktem i nie robił z siebie o.sio. Łka 😆
Powrót do góry
Akcent

PostWysłany: 16:23 Pon 9 Sty 2017    Temat postu: Cena Odpowiedz z cytatem

Jakie ceny w lodzkim ???
Powrót do góry
zbysiu

PostWysłany: 14:44 Pon 9 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Kilka dni póżniej - 23 listopada ,pisałem wam tak :

Niedługo będzie ciekawy czas i warto mu się przyjrzeć,ponieważ obsady , które miały być za 2, 3 czy 4 tygodnie są masowo przesuwane na drugą połowę stycznia i pierwsze dni lutego , będzie więc okazja przekonać się , czy ewidentne zmniejszenie przez nas produkcji będzie miało jakiś wpływ na cenę

To cytat z postu z 23 listopada - żeby ktoś nie pomyślał , że chodzi o obecny moment i znowu nie pisał , że się pomyliłem Laughing

Aktualnie od teraz do około 10 lutego ROZPOCZYNAMY TRWAJĄCE MIESIĄC NAJWIĘKSZE WSTAWIENIA NOTOWANE W SKALI MIESIĄCA W HISTORII POLSKIEGO DROBIARSTWA.
I tyle.Nie zmienimy tego , bo kurki już wjeżdżają na halę lub są w aparatach i za 2-3tygdnie wjadą na kurniki.Są to wstawienia potwierdzone i zamówione
Obserwujmy więc czy będę miał rację i marzec to cena 2.50 netto lub jeśli zblokują eksport przez ptasią 1.50netto i towar nie do upłynnienia
Tak piszesz a sam też wstawiłeś jak tak doskonale to wiesz to poda mi tylko 6 numerów w totka wielki wróżbito
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 14:10 Pon 9 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilka dni póżniej - 23 listopada ,pisałem wam tak :

Niedługo będzie ciekawy czas i warto mu się przyjrzeć,ponieważ obsady , które miały być za 2, 3 czy 4 tygodnie są masowo przesuwane na drugą połowę stycznia i pierwsze dni lutego , będzie więc okazja przekonać się , czy ewidentne zmniejszenie przez nas produkcji będzie miało jakiś wpływ na cenę

To cytat z postu z 23 listopada - żeby ktoś nie pomyślał , że chodzi o obecny moment i znowu nie pisał , że się pomyliłem Laughing

Aktualnie od teraz do około 10 lutego ROZPOCZYNAMY TRWAJĄCE MIESIĄC NAJWIĘKSZE WSTAWIENIA NOTOWANE W SKALI MIESIĄCA W HISTORII POLSKIEGO DROBIARSTWA.
I tyle.Nie zmienimy tego , bo kurki już wjeżdżają na halę lub są w aparatach i za 2-3tygdnie wjadą na kurniki.Są to wstawienia potwierdzone i zamówione
Obserwujmy więc czy będę miał rację i marzec to cena 2.50 netto lub jeśli zblokują eksport przez ptasią 1.50netto i towar nie do upłynnienia
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 13:58 Pon 9 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Uuuuuuuuuu a cóż to za masowa ucieczka ?? Wszyscy odwołują wstawienia te które miały być za 3-4tygodnie.Co to ? 3zł zła cena ? No co wy , fajnie jest przecież , a kurczaczka nigdy nie jest za dużo Laughing
Nie trzeba odwoływać osiołki , starczy wsadzić 20% mniej i spokojnie w normalnej cenie sprzedawać, i przytrzymać wtedy można jak trzeba i warunki lepsze i wyniki lepsze

Balbinko i funia - powyżej mój post z 18 listopada.Były wcześniej , ale nie chce mi się szukać.Nauczcie się czytać ze zrozumieniem - przeczytajcie , popatrzcie na kalendarz i zobaczcie czy się potwierdza.Za kilka dni nastąpi apogeum wzrostu ceny i potrwa ok 2 tygodnie.Przypominam , to post z 18 listopada - już widać było , że za dwa tygodnie (od 18 listopada licząc) są mniejsze wstawienia(stąd już szukają kury) ,a za 3 i 4 tyg od 18listopada licząc jeszcze mniejsze.To właśnie ludzie , którzy przesunęli wsad z tego terminu na II połowę stycznia
Co do wodospadu po Świętach - muszę Was troszkę czasem postraszyć, jakbyście przytrzymali kury przed Świętami , jak zaczęła cena rosnąć , to by Wam zostało na po Świętach i byłoby wspomniane przeze mnie 2.6-.270 po Świętach , a tak choć było 2.95 , bo sprzedawaliście za koleją mały towar
Powrót do góry
baca60

PostWysłany: 13:56 Pon 9 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TOMASZ, dobra robota zaczynamy twój styczniowy KRAAAAAAAAAAAAAACHCHCHCHCHCH
Powrót do góry
balbina

PostWysłany: 13:15 Pon 9 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Dziunia jak zwykle o 20gr zawyża, na Puzona , to już chyba i tak nikt nie zwraca uwagi , bo ten to już ceny z kosmosu podaje zawsze, ale tak czy owak 3.10 można dostać , więc jeszcze 20gr i zaczniemy wychodzić na zero.Jest powód do szczęścia Laughing
I nie bójcie się , do Świąt już cena nie spadnie (tylko nie trzymajcie wszyscy na ostatnie dni) Natomiast po Nowym Roku- wodospad na 2.60-2.70 pewnie

Coś jak zwykle prognoza ci nie wyszła (słowo zostało usunięte)ku 😆
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 12:51 Pon 9 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hahaha
Jak to wszyscy nami sterują, nawet program rolniczy dziś miał wzmiankę o sytuacji w drobiu. Po mimo lepszego ożywienia na rynku do końca tygodnia nie ma co liczyć na wzrosty cenowe.
Nie no to już nie tyle, że śmieszne ale i nie bezpieczne, że tak naprawdę drobiarze to nie mają nic do powiedzenia. Mają tylko w gnoju chodzić i starać się żeby łapki były ładne bo chińczyk je uwielbia i słono płaci.

To jest upokarzające!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
funia

PostWysłany: 12:47 Pon 9 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox nie wiem jaki masz cel, żeby mieszać ludziom w głowach tym ciągłym proroctwem. Tyle samo wiesz co wszyscy - czyli nic. Jakiś czas temu, pisałeś o Armagedonie , ilościach nie do sprzedania na styczeń. Teraz nagle twierdzisz, że sytuacja się zmieniła - i tak jest za każdym razem. Pozdrawiam i życzę dobrej ceny.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 12:22 Pon 9 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To dalej napędzajcie im koniunkture, zamiast kupować choćby w polskich wytwórniach.
I co mówiłem kilka dni temu , że podrożeje? Nikt nie wierzył Laughing Apogeum wzrostu za kilka dni.Towar już mocno poszukiwany!

Teraz mówię wam i objaśniam po raz dziesiąty - drożeje , bo ludzie którzy mieli wstawić w grudniu i mieć kurę do sprzedania teraz i za chwilę, przerzucili wstawienia na drugą połowę stycznia.Stąd między 10 stycznia a 10 lutego wożone są pisklęta z zagranicy , bo brakło mocy wylęgowych w polskich wylęgarniach !.I tak było tam masę, a dołożyli się jeszcze ci z przesunięć.Logika była banalna - wstawię tak , żeby wyjść na jakieś okolice marca ( bo się pewnie już zmienią ceny) następne wyjście będę miał na majówkę/maj (komunie) i kolejne na lipiec (lato) .Mamy więc już pewne w marcu , maju i lipcu ilości kurczaka nie do ubicia
Ale póki co mamy 2 tygodnie poszukiwania towaru i wzrost w/g mnie na 3.30-3.40 , czyli taki ledwie kryjący zimowe koszty.Ale zawsze to lepsze jak olbrzymia dokładka.Takie stworzyliście realia-radość pod niebiosa , bo brak dokładki
Powrót do góry
Zygi

PostWysłany: 12:07 Pon 9 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Real wreszcie przyjemnie jest czytać , jak bym sam pisał. Cała gra toczy się ponad naszymi głowami . Białe kołnierzyki chcąc się wykazać szefowi a ci wyżej BOSOWI KORPORACJI obniżają koszty czyli zwiększają zyski. Biznes jest biznes nie interesuje ich krzywda ludzka.Niektórzy żyją złudzeniami że wróci to co było a tu nastąpiło nowe rozdanie.Przykro jest pisać o nadchodzącym złym lecz takie są realia.Przykładem korporacji w Polsce jest KARGIL , prowadzi biznes również w Brazylii. Produkuje tam ziarno GMO i kurczaki. Takim gigantom potrzeba jest jeszcze umowy o wolnym handlu i my nie mamy prawa bytu.
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 11:46 Pon 9 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno brak glup oli na wstawienie po koszcie produkcji albo nawet nie hodowcy mówią że więcej zarabiają nie wstawiając wogole do tagi doprowadzilista . Jak minist ogłosiło 8 tys kary to i ogniska się ograniczył u
Powrót do góry
puzon brojlerowski

PostWysłany: 11:35 Pon 9 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

POŁUDNIE 3.30 NETTO
Powrót do góry
Tesciu

PostWysłany: 10:35 Pon 9 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Śląsk 3,05/3,10 Kury ubojowe schodzą ze aż miło nawet z rejonów z ptasia grypa, jedna z ubojni poinformowała mnie, według zapisków to cały następny miesiąc jest ""luźny"" aczkolwiek dziennie jest wystarczająca ilość kurczaka do bicia wiec cena będzie się trzymała ale bez złudzeń na raptowny skok.
Powrót do góry
upierzone

PostWysłany: 10:30 Pon 9 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3,20 netto
Powrót do góry
real

PostWysłany: 09:23 Pon 9 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba jaja sobie robicie hodowcy bardzo dobrze się oriętują w kosztach produkcji. Każdy sobie potrafi obliczyć to bez problemu. A że jeden ma takie koszta a drugi inne to zupełnie inna sprawa. Nikt nie zmniejszy obsady na metr bo to jest nie logiczne. Problem tkwi w tym że każdy może sie stać super hodowcą , a najbardziej zainteresowani są tym białe kołnierzyki. Im nawet nie musi się opłacać wystarczy że kasę wypiorą i zainwestują w nieruchomości . Wielkie korporację i inne tego typu dziadostwa niszczą nas . Naszą winą hodowców jest to że nie jesteśmy zrzeszeni więc każdy nam może pluć w twarz i się śmiać prosto w oczy. Fakt jest taki że nigdy do zrzeszenia nie dojdzie.
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 08:26 Pon 9 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Większość hodowców to samouki i dlatego tak przysraly ta branze nawet nigdy nie słyszeli o zasadach ekonomi i dlatego dziś tak jest
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 08:19 Pon 9 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I co tam ? Ile wam dają? W tym tyg musi zacząć drożeć, potem 2 tygodnie zwyżkującej ceny (jakieś 3.30-3.40), a potem to już do końca roku 2.60-2.90 netto, chyba , że ptasia namiesza z eksportem , to i 1,50 plus vat może być
P.S Zaczęły się od dzisiaj wstawienia ( i potrwają miesiąc) które pobiją wszystkie dotychczasowe wstawienia w historii produkcji drobiu w Polsce (licząc w skali miesiąca) - tak więc gratuluję
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 08:13 Pon 9 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziunia napisał:
imondo napisał:
żeldrob napisał:
Dzisiaj na obiadek mialem mieć rosołek z kurczaczka. Świeża ćwiartka kupiona w polo markecie - 2 duze sztuki wiec rosołek mial być na bogato . Niestety te ćwiartki to totalny syf !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Rosół w zasadzie to jakieś popluczyny po prawdziwej zupce , a mięso (słowo zostało usunięte) mać czarne przy kosci jak smola Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Tak wyglada świeze mięso drobiowe w marketach - jakiś odmrazany syf , albo importowany ( raczej ) sprzedawany za grosze , ktorego nawet psu nie dam . (słowo zostało usunięte) mać - "zdrowy drób' Twisted Evil

A czemu drobiarz kupuje kuraki w markecie Idea Shocked

Bo hodowcomm tutaj jestem tylko ja Smile 3.20

widać, że w dodatku bez szkoły jesteś Very Happy Very Happy: D
naucz się pisać po polsku....hodowcą!!!
co za analfabetyzm...masakra Very Happy Very HappyVery Happy
Powrót do góry
dziunia

PostWysłany: 06:51 Pon 9 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

imondo napisał:
żeldrob napisał:
Dzisiaj na obiadek mialem mieć rosołek z kurczaczka. Świeża ćwiartka kupiona w polo markecie - 2 duze sztuki wiec rosołek mial być na bogato . Niestety te ćwiartki to totalny syf !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Rosół w zasadzie to jakieś popluczyny po prawdziwej zupce , a mięso (słowo zostało usunięte) mać czarne przy kosci jak smola Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Tak wyglada świeze mięso drobiowe w marketach - jakiś odmrazany syf , albo importowany ( raczej ) sprzedawany za grosze , ktorego nawet psu nie dam . (słowo zostało usunięte) mać - "zdrowy drób' Twisted Evil

A czemu drobiarz kupuje kuraki w markecie Idea Shocked

Bo hodowcomm tutaj jestem tylko ja Smile 3.20
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 378, 379, 380 ... 2296, 2297, 2298  Następny
Strona 379 z 2298

Skocz do: