Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 06:54 Wto 7 Lip 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 378, 379, 380 ... 2388, 2389, 2390  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
medox

PostWysłany: 19:50 Wto 13 Cze 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teściu- nigdy nie twierdziłem, że należy zostać przy jednym kurniku i w ogóle się nie rozwijać, ale na pewnym etapie, można już się zastanowić, czy uzależnienie się od kur w 100% jest aby na pewno najlepszym pomysłem, bo za 1.5mln na byle jaką budę , można już serio zrobić wiele rzeczy, dużo bardziej zyskownych
Zbliża się bowiem czas, kiedy póznym latem czy też wczesną jesienią najprawdopodobniej zacznie się sytuacja, w której nawet własna produkcja paszy i cała rodzina w kurniku nie pomoże obronić się przed dużymi stratami.
Część będzie musiała odpaść, absolutnie nie mówię, że będziesz to Ty, niemniej jednak, będziesz być może musiał stracić masę kapitału żeby przetrwać
Druga noga pozwoliła by to przejść zupełnie inaczej (np wyłączyć czasowo produkcję, żeby chronić kapitał i bez stresu żyć z owej drugiej nogi)
Tak więc zawsze miałem na myśli bezrefleksyjne budowanie byle więcej i więcej.
100tys mało, 200tys mało , 300tys mało, 400tys mało itd
Albo też inną sytuację, w zasadzie odwrotną- wspomniane 3 wentylatory na krzyż.Ty sobie chyba nie zdajesz sprawy ile jest takich bud, które czy chcą czy nie chcą nie mogą sprzedawać np 10 sierpnia, tylko muszą np 10 września, bo w 30 stopniach już nie żyją.Ale oni przecież nie dokładają przy 3netto.Idioci. To od lat przez nich zawsze spada cena po 10 czy po 15 września, a mogłaby (cena) być bardziej płaska - opłacalna i 15 sierpnia i 15 września. Ale oni co roku robią to samo.Przerwa latem lekka i potem wyjście ze sprzedażą koło 10 czy 15 września.Tak jest od lat i tak będzie i teraz, bo te wszystkie budy od zeszłego roku się przecież nie zmodernizowały i zwyczajnie nie mają innego wyjścia, jak ominąć najwyższe temperatury
I to dwa skrajne przypadki.Według mnie i jeden i drugi to GŁUPOTA przez którą cierpią normalni hodowcy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
imondo

PostWysłany: 19:47 Wto 13 Cze 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aleś mu dał. Smile Brawo. On i tak nie zrozumie bo pracuje na zasadzie "przerwanej płyty" Twisted Evil
Powrót do góry
Tesciu

PostWysłany: 18:33 Wto 13 Cze 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

E tam Medziu największy na wsi? To ma być szczyt rozwoju? Największy w powiecie, owszem dawniej się tym "cieszyłem"" bo inni zostawali w tyle a ja kręciłem biznes:) zgodzę się z Tobą, papierów na lekarza lub adwokata to nie mam aczkolwiek wciągniecie rodziny w interes z którego się bardzo dobrze żyło to według Ciebie głupota?? Yy?? Dzieciaki maja wykształcenia a swoje co zarobiły to napewno o wiele łatwiej rozwinąć coś swojego anizeli pracować na starcie u Medzia za 2600? Czytam
To forum pare lat a Twój pkt widzenia nie zmienia się od Twojego ""1500"" postu jak i aktualnie, nadal to samo wyobrażenie rolnika czyli widły i gnój. Spokojnie Medziu ten który zatrzymał się z rozwojem w momencie jak tego doradzałeś to NAPEWNO upadnie ale mając takie doradztwo finansowe to czego wymagać? :/
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 12:27 Wto 13 Cze 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moim regionie jest trochę mniej wstawień jak na ten tydzień. Powiew lata chyba idzie.

Ceny dokładnej na dziś nie znam ale niewiele się rusza mówił sąsiad. To jak chińczyki kupią może dopiero coś ruszyć. Moja ubojnia miała mocno tam dawać ale H5 i niestety to jest główny teraz hamulec.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:30 Wto 13 Cze 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie Teściu, ja w porę zobaczyłem w jakim kierunku to idzie i , że dalszy rozwój nie ma sensu, bo nie ma tu perspektyw, a jest milion innych miejsc w których można zarabiać i w których okres zwrotu z zainwestowanego kapitału nie będzie trwał 30lat
Problem mają na przykład tacy jak Ty, którzy dość, że siebie , to jeszcze całą rodzinę uzależnili od kur.To jest dopiero skrajna głupota.SKRAJNA. Tyranie samemu i całą rodziną od świtu do nocy , bo ja będę największy we wsi, no nie? Znam wielu takich .Standard. Czemu? Bo nie umie się nic innego? Może.Nie wiem
Powrót do góry
puzon brojlerowski

PostWysłany: 08:29 Wto 13 Cze 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

POŁUDNIE 3.40-3.50 NETTO
Powrót do góry
Tesciu

PostWysłany: 06:54 Wto 13 Cze 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj Medziu Medziu wciągnij trochę brzucha który Ci urósł od siedzenia za biurkiem i przejedz się po kraju:) Kuknij jak wyglądają nowoczesne fermy a potem się
Zastanów dlaczego Twój cały majątek którego się dorobiłeś to ledwie 1/3 budy pewnych ""Januszy"" czy to aby napewno idioci więksi od Ciebie? Uwielbiam jak obrażasz drobiarzy i piszesz o tym gnoju i trawce chociaż takich ferm już nie ma
Z 10 lat na rynku a Ty nadal siejesz stereotypy. No powiedz drogi kolego u kogo widujesz taka fermę? Zonka ma kurnik z 5 wentylatorami? Może któryś z dzieciaków? No na kimś z rodziny musisz opierać swoje doświadczenie? Przemawia przez Ciebie zawiść i to widać na 1 rzut oka:) OCZYWIŚCIE ze pogorszyło się w naszym interesie! NASZYM! Nie Twoim gdyż Ty zatrzymałeś się z wiedza pare lat wstecz a jedynie masz dostęp odnośnie wstawień, zreszta to ogólnie dostępna informacja. A dlaczego mało kto z niej korzysta? Proste, nie wielu sobie pozwoli na zrobienie przerwy między cyklami np 6/7 tyg żeby dopiero wstawić skoro na początku roku ustawił sobie cykl wstawień. Kiedyś zarabiało się na 5/6 rzutach w skali roku a teraz? 2 zysk, 2 zero, 2 dokładki i trzeba nauczyć się balansować, proste. O upadku Polskiego Drobiarstwa nie ma mowy! Zreszta..
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 22:16 Pon 12 Cze 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm, nie wiem po co powtarzam różne rzeczy , może po to , żeby do wielu set idiotów coś trafiło? Żeby np nie robili non stop od 20lat gór mięcha w tych samych momentach, bo teraz , to już nie będzie 3.20 jak będzie góra , tylko 2.70
Ale racja, idiotyczne myślenie, że pisanina do kilkudziesięciu osób na jakimś forum może coś zmienić.Widać to lubię Laughing
Powrót do góry
Kazik28

PostWysłany: 22:00 Pon 12 Cze 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.pluimveeweb.nl/artikelen/2017/06/vogelgriep-in-frankrijk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Tradytor

PostWysłany: 21:12 Pon 12 Cze 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox powtarzasz się i to ciągle . Daj już spokój o tych Januszach i wentylatorach, takich jedno dniowy upał powyżej 30 stopni w cieniu nauczy życia.Zaglądam tu rzadko ale uwierz mi, chyba w ogóle nie będę tu zaglądał piszesz to samo i się powtarzasz. Napisałeś raz ok, ale po co znów to samo ? Płacą Ci za to czy jak ? Myślisz, że Ci Janusze tu zaglądają i biorą Twoje rady do serca ? Oni maja Cie w dupie bo nie maja dostępu do neta Very Happy bo im szkoda kasy na wentylatory a co dopiero na ruter Very Happy
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 20:40 Pon 12 Cze 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj kolego, nie ma już czegoś takiego jak "brak kuraka" i nie będzie.Jest relatywnie nie dużo i jest szansa na 3.4, ale np od 5-10lipca aż do końca lipca jest tak nawalone kur, że jak przygrzeje , to ja nie nie wiem co będzie.I mówię o skali kraju , a nie o tym co powiedział kierowca paszowozu, kierowca ubojni czy jakaś jedna wylęgarnia.
Mówił mi natomiast kolega, że jak zażartował do przedstawiciela paszarni , że czas pomału przerobić chyba budy na jaką dużą dyskotekę, to mu powiedział - nie , co Pan, zaraz będzie lepiej , już eksport zaraz, nowe ubojnie , będzie ok, tylko trzeba chwilę wytrzymać Laughing Wciskają paszę jak kredyty frankowe, albo obligacje zabezpieczone nieruchomościami z trzy razy przeszacowaną ich wartością , jak w USA, jak upadał Lehman Brothers Laughing Tamci mówili jota w jotę tak samo.Ich tam chyba w tych korporacjach muszą szkolić w ten sam sposób Laughing
To chyba oznacza, że jesteśmy w ostatniej sekundzie przed mega tąpnięciem i cenami nie 3zł , tylko 2.50brutto. Stąd prognoza Krajowej Izby o możliwej dramatycznej sytuacji w ostatnich miesiącach roku.
W każdym razie, póki co, wszystkie Janusze tyrające w gnoju, jak co roku, mają kurki z wyjściem sprzedaży na lipiec, potem jadą nad morze i wstawiają następne tak ,żeby wyjść ze sprzedażą po 10 września, żeby nie było już ryzyka dużych upałów, no ale łoni mają koszt 3netto, a że na hali 3 wentylatory na krzyż , trawa po pas i błoto po kolana i podstęplowany strop , to ich zdaniem tak ma być
Ciekaw jestem generalnie bardzo dalszego rozwoju wypadków
Powrót do góry
LUSZYN

PostWysłany: 17:05 Pon 12 Cze 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cena tuszki na dzisiaj to5,1/5,2 rano za zywca proponowali 3,2 z wielką łachą a w południe trzy telefony z ceną 3,4 (a powinno być 3,6 przy tuszce 5,2) kuraka brak jeszcze w następnym tygodniu.
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 12:57 Pon 12 Cze 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uwaga na ceny i nie oddawac za darmo nastepny tydzien zmiany w zywcu nawet o 50gr na plus
Powrót do góry
miko

PostWysłany: 23:02 Nie 11 Cze 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co z tą ceną
Powrót do góry
kamil790

PostWysłany: 19:31 Nie 11 Cze 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o politykę to wszyscy sa po jednych pieniądzach. Czy widzieliście grabie które grabia od siebie?
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 19:24 Nie 11 Cze 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żeldrob... masz ode mnie piątkę , podpisuję się pod tym co pisałeś , na całej linii... Od fleta począwszy, aż po marionetkę kurdupla.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
żeldrob

PostWysłany: 19:03 Nie 11 Cze 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A...Luszyn nie krzycz ! wystarczy małymi literami Cool
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 19:02 Nie 11 Cze 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem apolityczny czyli nie mam żadnej ulubionej partii. Nie głosowalem na pis bo wiem , że kaczor to kłamca , manipulant , intrygant i zwykły krętacz z chorą psychiką. Byłem za tym żeby po wywalić w kosmos bo robili dokładnie to co teraz robi pis tylko , że w wymiarze 20-30% . A na kogo głosowalem to już moja słodka tajemnica. Powiem tylko tyle , że do końca zycia będę sobie pluł w brodę , że zaufałem Dudzie , ale nigdy bym nie podejrzewał , że najważniejsza osoba w panstwie ( wg konstytucji buhahaha , a przecież nie mamy systemu prezydenckiego ) pozwoli soba tak manipulować , będzie łamać konstytucję i być na posyłki oraz kiwnięcie paluszka gnoma . Evil or Very Mad
Powrót do góry
LUSZYN

PostWysłany: 18:31 Nie 11 Cze 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żeldrob napisał:
flet szambiarz.u czegoś ty się nachlał ? co brałeś? pis to neokomuna ! Komusza ortodoksja!!! Exclamation Zabrać kreatywnym , którzy ciężko pracując do czegoś dochodzą i małą część oddać nierobom , pijakom , leniom takim co to uważają , że państwo wszystko MUSI im dać Evil or Very Mad Każdy rząd doskonale wie , że naród najedzony jest grzeczny więc papu musi być tanie. Pisdowcy rozpier....lą w drobny mak polskich przedsiębiorców , tak ich wycyckają , że w koncu zabraknie kasy na wszystko i wtedy dadzą sobie z rządzeniem spokój. Drugą część od obrabowanych , znacznie większą zostawiają sobie i dla czarnych .
Jeszcze ku...wa mać zapłaczesz przez tych sukinsynów .
A ja mam nadzieję , że doczekam jak wsadzą ich do pudła chociaż najchetniej widziałbym ich na drzewach , ale te szyszko powycina więc pudło wystarczy.
Nawet za pzpr-u nie było takiego rozdźwięku w narodzie. Spowodowali , że jedni drugich nienawidzą , a nawet grożą śmiercią . I to są katolicy???
Kurna flecie masz ty mendo szczęście , że póki co jesteś anonimowy więc na razie klapsy cię ominą Evil or Very Mad
A TY ZA KIM JESTEŚ? POCHWAL SIĘ DO KTÓRYCH CI NAJBLIŻEJ
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 17:40 Nie 11 Cze 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

imondo napisał:
I po co z tym szambiarzem dyskutujesz? Nie szkoda Ci nerwów i klawiatury? Melisy sobie zaparz. Wink
codziennie piję , ale zeby sie nie wkur...ać musiałbym wyłaczyć neta , tv, radio bo jak czytam i ogladam co pizdowcy wyprawiają to zadne meliski i inne medykamenty nie pomagają Twisted Evil
Powrót do góry
imondo

PostWysłany: 17:23 Nie 11 Cze 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I po co z tym szambiarzem dyskutujesz? Nie szkoda Ci nerwów i klawiatury? Melisy sobie zaparz. Wink
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 15:55 Nie 11 Cze 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

flet szambiarz.u czegoś ty się nachlał ? co brałeś? pis to neokomuna ! Komusza ortodoksja!!! Exclamation Zabrać kreatywnym , którzy ciężko pracując do czegoś dochodzą i małą część oddać nierobom , pijakom , leniom takim co to uważają , że państwo wszystko MUSI im dać Evil or Very Mad Każdy rząd doskonale wie , że naród najedzony jest grzeczny więc papu musi być tanie. Pisdowcy (slowo zostalo usuniete) w drobny mak polskich przedsiębiorców , tak ich wycyckają , że w koncu zabraknie kasy na wszystko i wtedy dadzą sobie z rządzeniem spokój. Drugą część od obrabowanych , znacznie większą zostawiają sobie i dla czarnych .
Jeszcze (slowo zostalo usniete) mać zapłaczesz przez tych (slowo zostalo usuniete).
A ja mam nadzieję , że doczekam jak wsadzą ich do pudła chociaż najchetniej widziałbym ich na drzewach , ale te szyszko powycina więc pudło wystarczy.
Nawet za pzpr-u nie było takiego rozdźwięku w narodzie. Spowodowali , że jedni drugich nienawidzą , a nawet grożą śmiercią . I to są katolicy???
Kurna flecie masz ty mendo szczęście , że póki co jesteś anonimowy więc na razie klapsy cię ominą Evil or Very Mad
Powrót do góry
global

PostWysłany: 13:26 Nie 11 Cze 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cena jest ale w 500 plus
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 11:40 Nie 11 Cze 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakby pis nie stracil wladzy w 2010 to dzis bolki byscie mieli ceny kolo 4 spojojnie a tak dzieki po macie 1 zl mniej ale za to po pare kurnikow na jednej dzialce i tak mozna wychowac sobie prostych chlopkow hodujacych za darmo
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 09:49 Nie 11 Cze 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filuś napisał:
ceny sie nie zmienia dopoki pogoda sie nie zmieni na plus 33 w cieniu bo tak to kazdy trzyma do wagi 3,3 kg i tym samym wzrost produkcji jest nie o 19% w tym roku a o 29% cymbaly co jeden to gorszy wplyw maja na ta branze szkodzicie polsce tak jak platworma przez ostatnie pare lat
Ty (slowo zostalo usuniete) (slowo zostalo usuniete) po pierwsze POLSCE piszemy z duzej litery , a
o drugie mam pO w dopsku bo to nie moja bajka , ale to co wyprawia gnom kaczor i cała jego (slowo zostalo usuniete) "świta" woła o pomstę do nieba!!! Po trzecie jak są ubojnie, które kupują tak duże ptaki , a nawet chcą tak duże to co się śmieciu (slowo zostalo usuniete)?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 378, 379, 380 ... 2388, 2389, 2390  Następny
Strona 379 z 2390

Skocz do: