Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 23:16 Nie 8 Gru 2019

Żywienie krów mlecznych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Mleczarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Technik rolnik

PostWysłany: 20:55 Wto 29 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ktoś sie boli ketozy cukier ewentualnie można zastąpić suszonym glikolem proylenowym lub glukozą suszoną (Top Agrar polska Top Bydło strona 41).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kamil 23

PostWysłany: 20:51 Wto 29 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skoczek napisał:
Pewnie ze tak..to nie tajemnica......10dkg soli kuchennej....,0, 5 kg cukru...1 kg otrąb pszennych..200dkg mieszanki mineralnej....i siemie lniane..na oko:).....i nie znam zalegan poporodowych.....zatrzymania łozyska były tylko po blizniakach..lub gdy ciele było bardzo duze.....a pamietam po drinkach z Josery na 20 wycielen było 9 zatrzyman łozyska.....a zywienie jest takie samo od lat.....wiec cos chyba jest nie tak???...i drink sie nie sprawdził.....a kolejne krowy przeszły na moje drinki.....i problem sie skonczył......powtarzam 2 razy....zaraz po wycieleniu i potem 12 godzin pózniej.......i siary nie zdajam
To się wszystko miesza i podaje krowie tak na sucho czy z wodą wymieszać ?
Powrót do góry
skoczek

PostWysłany: 20:12 Wto 29 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie ze tak..to nie tajemnica......10dkg soli kuchennej....,0, 5 kg cukru...1 kg otrąb pszennych..200dkg mieszanki mineralnej....i siemie lniane..na oko:).....i nie znam zalegan poporodowych.....zatrzymania łozyska były tylko po blizniakach..lub gdy ciele było bardzo duze.....a pamietam po drinkach z Josery na 20 wycielen było 9 zatrzyman łozyska.....a zywienie jest takie samo od lat.....wiec cos chyba jest nie tak???...i drink sie nie sprawdził.....a kolejne krowy przeszły na moje drinki.....i problem sie skonczył......powtarzam 2 razy....zaraz po wycieleniu i potem 12 godzin pózniej.......i siary nie zdajam
Powrót do góry
kamil 23

PostWysłany: 18:57 Wto 29 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skoczek napisał:
Tak tez robie:)..od wielu lat:)..Tomaszu a gdzie u Ciebie taka zyłka gospodarska ...taka jak u technika rolnika??Smile..który mysli o tym aby obnizyc koszty.....a Ty ciagle tylko kazesz kupowac i kupowac te złote srodki.......tym samym podrazajac koszty.....tak nie postepuje zaden prawdziwy rolnik!!....a receptura która stosuje to nie moje widzimisie tylko ułozył ja wybitny specjalista w dziedzinie zywienia.....który nie był jeszcze na usługach firm paszowych.....wiec Sugerowanie ze nie da sie zastapic popularnych drinków czym innym jest nie na miejscu.....bo mija sie z prawdą.....Smile)
Skoczek podasz przepis ?
Powrót do góry
skoczek

PostWysłany: 17:51 Wto 29 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak tez robie:)..od wielu lat:)..Tomaszu a gdzie u Ciebie taka zyłka gospodarska ...taka jak u technika rolnika??Smile..który mysli o tym aby obnizyc koszty.....a Ty ciagle tylko kazesz kupowac i kupowac te złote srodki.......tym samym podrazajac koszty.....tak nie postepuje zaden prawdziwy rolnik!!....a receptura która stosuje to nie moje widzimisie tylko ułozył ja wybitny specjalista w dziedzinie zywienia.....który nie był jeszcze na usługach firm paszowych.....wiec Sugerowanie ze nie da sie zastapic popularnych drinków czym innym jest nie na miejscu.....bo mija sie z prawdą.....Smile)
Powrót do góry
tomasz0859

PostWysłany: 19:26 Pon 28 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rób więc jak Ci się sprawdziły.
Powrót do góry
skoczek

PostWysłany: 21:01 Nie 27 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomasz0859 napisał:
To zawsze będzie tylko erzac.
Jak potrzebujesz 10-20 pójeł na rok będzie Ci się chciało szukać substratów? prędzej Cię szlag trafi niż znajdziesz takie małe ilości w cenie, która bedzie w końcowym efekcie tańsza niż dostarczony Ci na miejsce, przemysłowo i powtarzalnie wykonany produkt.

Substratów???Smile) hmm nie wiedziałem ze tak trudno o sól, cukier, otreby, , i siemie lniane i witaminy.....podobno faceci sa z Marsa..ech:)...bo to jest najprosztsza receptura na pójło poporodowe....i dodam ze sprawdzona!!!!!!!!!!!!...a te gówna firmowe to tylko do gnojówki wylac.....stosowałem rózne kiedys, i były same problemy, a odkad zaczałem robic po swojemu to nie ma zadnych.....
Powrót do góry
Charążka Witold

PostWysłany: 18:06 Nie 27 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam .Jak można podnieść zawartość tłuszczu w mleku. Chodzi mi konkretnie jakiej paszy podać więcej a jakiej mniej. Mam 3,88% tłuszczu a 3,30 białka.
Powrót do góry
tomasz0859

PostWysłany: 21:22 Wto 22 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zawsze będzie tylko erzac.
Jak potrzebujesz 10-20 pójeł na rok będzie Ci się chciało szukać substratów? prędzej Cię szlag trafi niż znajdziesz takie małe ilości w cenie, która bedzie w końcowym efekcie tańsza niż dostarczony Ci na miejsce, przemysłowo i powtarzalnie wykonany produkt.
Powrót do góry
Technik rolnik

PostWysłany: 20:39 Pią 18 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomaszu, umówmy się, każda pasze i każde pójło można zrobić samemu, pytanie tylko czy komuś chce sie bawić i czy ma wystarczającą wiedze na ten temat.
Przykładowo typowy wlew wapniowy przeciw porazeniu poporodowemu składa się 90% z glikolu propylenowego, wapnia oraz przemiszki witamin.

Najprostsze pojło po wycieleniu to substrat energetyczny (glikol, fruktoza, glukoza, cukier gronowy, sacharoza itp), siemie lniane, witaminy, substancja zapachowa oraz wapń.

Nie wiem tylko jak jest z cukrem kuchennym. Czy bakterie w żwaczu są w stanie przerobić ten cukier na glukoze do krwi aby wypchnąć np. ciała ketonowe (ketoza) oraz jak z dawkowaniem, szklanka, opakowanie...?
Powrót do góry
tomasz0859

PostWysłany: 20:22 Wto 15 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie
Na tym nie zaoszczędzisz.
Nie zrobisz takiego pójła sam.
Powrót do góry
Technik rolnik

PostWysłany: 17:45 Wto 15 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale gdyby podac 200g kredy pasteweej wzbogaconej + cukier (czy glikol) to wyszło by identycznie tylko, że koszt wynosił był 1 zł.,
Powrót do góry
tomasz0859

PostWysłany: 22:28 Pon 14 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lepsze będzie oryginalne pójło powycieleniowe. Koszt od 9 do (nawet) 20 zł
Powrót do góry
Technik rolnik

PostWysłany: 21:19 Pon 14 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co myślicie o podawaniu cukru kuchennego krowie po ocieleniu w profilkatycznym działaniu przeciw ketozie?
Powrót do góry
tomasz0859

PostWysłany: 20:53 Pon 19 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MUSISZ zrobić taką paszę, by się komponowała z objetościowymi.
Najczęściej robi się 16 lub 18% bo i nie mniej niż 6,7 MJ NEL ( liub 0,92 JPM)
Powrót do góry
Technik rolnik

PostWysłany: 08:06 Pon 19 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jaką mam bo mam w belach a wiadomo, że tam każda ma inny skład.
Bardziej mi chodzi czy jest sens przy żywieniu wyłącznie zielonkami czy sianokiszonkami dodawanie do zboża koncentratów białkowych?
Powrót do góry
tomasz0859

PostWysłany: 07:05 Pon 19 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli jak masz 11% bo to dajesz korektor energetyczny.
Na samych sianokiszonkach w oborze zrób sobie 16%, ale nie schodź z energią poniżej 6,7 MJ NEL.
W siankokiszonce masz mniej białka niż w zielonce.
Nie wiem tylko czy starczy w bilansie dla wysokowydajnych, bo sianokiszonki są takie co mają 14 , 16 czy 19% białka. Wiesz jaką masz?
Powrót do góry
Technik rolnik

PostWysłany: 18:02 Nie 18 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomasz a przy żywieniu pastwiskowym a zimą wyłącznie sianokiszonkami jest sens dodawania do śruty koncentratów białkowych?
Obecnie krowy latem żywione są wyłącznie na pastwisku a w oborze z rana i wieczorem otrzymują śrute zbożową z witaminami, czyli jakieś 11% b.o i ok 7 Mj NEL. Zastanawiam się czy jest sens dodanie koncentratu białkowego i uzyskanie 18% b.o kosztem spadku energii w paszy treściwej?
Powrót do góry
tomasz0859

PostWysłany: 14:52 Sro 24 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Technik rolnik napisał:
co to za korektor energetyczny jak prawie taką samą ilość energi posiada śruta jęczmienia?

Proporcję energi do białka ma niestety inną niż jęczmień.
Najlepsza była by śruta kukurydziana[/code]
Powrót do góry
Technik rolnik

PostWysłany: 08:54 Wto 23 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie o to mi chodzi, co to za korektor energetyczny jak prawie taką samą ilość energi posiada śruta jęczmienia?
Powrót do góry
darekka

PostWysłany: 22:30 Nie 21 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to ja będę się jednak bilansował śrutą jęczmienną. Tona jęczmienia kosztuje dziś 600-650 zł.
Powrót do góry
tomasz0859

PostWysłany: 20:33 Nie 21 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najgorsze to właśnie to, że nie podają pełnych parametrów.
Najlepsze jaja to to, że na ich stronie niemieckiej http://www.sano-online.de/Produkte-Milchkuh-Laktation nie ma megasanu Question Question Question Question Question , czyżby już tak dobrze przędli??????
Z tego co wiem to ma takie parametry ( ale nie gwarantuję czy są aktualne)
JPM- 1,20
BO-13%
BTJE-85g
BTJN-64g
Powrót do góry
darekka

PostWysłany: 14:40 Nie 21 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie
a jakie są podstawowe parametry tego Megasanu, energia, białko?
Może ktoś ma jakąś metkę ze składem.
Na stronie Sano nic nie piszą, poza tym, że dobry jako dodatewk na pastwisko. To trochę za mało informacji żeby wydać 1600 zł. Z przedstawicielem nie będę rozmawiał bo nie mam czasu i ochoty na ciągłe dręczenie potem.
Powrót do góry
tomasz0859

PostWysłany: 12:18 Nie 21 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mimo mojej ( wręcz prywatnej) niechęci do Firmy na "S" nistety mają i dobry produkt. Moim zdaniem to megasan, bardzo dobra pasza bilansowa z nadwyżką energii, której niestety nam brakuje w dawkach. Jeżeli nie mamy TMR-u to się ładnie komponuje. Jak mamy TMR- to jest niestety za droga, są tańsze sposoby zbilansowania.
Ponadto w systemie tradycyjnym, dla krów świeżo wycielonych, jest dobra jako korektor lakracji dla świeżo wycielonych. Jak masz dostęp do Josery to Lacto start, jak masz dostęp do Provimi to Energotek ( niestety drogi), jak masz dostęp do de Heusa to ich Rukor 345, jak masz Ekoplon to Protan KM Energia.
Nic tylko wybierać. Wink
Ale ja mam mikser i wolę wysłodki suche melasowane i melasę na bilans energetyczny dawki. Taniej i równie efektywnie.
Powrót do góry
Technik rolnik

PostWysłany: 21:08 Sob 20 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomasz dlaczego uważasz, że Megasan jest dobry (tzn. proporcjonalnie dobry do swojej ceny)?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Mleczarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Następny
Strona 3 z 12

Skocz do: