Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 14:05 Pią 15 Lis 2019

Czym nakrywać pryzmę?
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grześ

PostWysłany: 18:22 Sro 22 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi Ci o kiszonki to ja okrywam 2 warstwami foli. Pierwszą kupuję w całości i do okoła lekko obsypuję ziemią potem nakrywan 2 warstwę. Najczęściej jest to podziurawiona folia którą wcześniej zdjołem z kopca i stanowi ona zabezpieczenie przed wszelką zwierzyną biegającą po kopcach. To jeszcze raz przykrywam do okoła ziemią aby wiatr nie podrywał a na górę wrzucam opony.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kasztelan

PostWysłany: 08:37 Sro 22 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zbyt dużo to tu nie widać.Przykrycie silosu nie powinno być żadną sztuką, choć w tym przypadku jest za lużno naciągnięta folia.Jak jest dobrze naciągnięta i pierwsze dni-tygodnie dobrze obdeptywana ziemia (naciąganie folii) to nawet na wysokiej pryzmie nie trzeba okrywać boków (w praktyce,, raczej" nie wykonalne)
Żelazną zasadą jest, aby przed odkryciem następnej części pryzmy,usypać szczelny pierścień z ziemi nie wpuszczając w ten sposób powietrza do dalszej części.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcin82

PostWysłany: 06:33 Sro 22 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie silos po nakryciu wyglada tak : http://patrz.pl/zdjecia/silospo
Powrót do góry
Casper

PostWysłany: 21:32 Pon 20 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie niestety nie ma piachu, a jest lita ziemia z domieszką gliny więc jest jeszcze ciekawiej.
Najgorzej jest jak leje deszcz, wtedy breja się z tego robi i w dodatku zjeżdża z boków na dół...
A zimą mam sposób na odkrywanie - biorę 12 kilowy młot, wystarczy lekko uderzyć w paru miejscach i ziemia pęka na kawałki Smile
Powrót do góry
mario98

PostWysłany: 20:41 Pon 20 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A w zimę piach nie sprawia Ci kłopotu? Sam wiem że nawet z boków ciężko jest usunąć zamarzniętą ziemię.
A przy piachu tak samo jak i przy oponach trzeba się trochę narobić
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Casper

PostWysłany: 19:11 Pon 20 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja okrywam tylko ziemią w całości. Trzeba się przy niej trochę narobić, ale chyba najlepiej zabezpiecza pryzmę.
Opony u mnie odpadają bo koty, psy i inne gady zrobiłyby z folii sito Twisted Evil
Powrót do góry
mario98

PostWysłany: 18:56 Pon 20 Paź 2008    Temat postu: Czym nakrywać pryzmę? Odpowiedz z cytatem

No właśnie tak jak w temacie. Oczywiście nie pytam czym nakrywać pryzmę w sensie że folią tylko co najlepiej waszym zdaniem nadaje się na przykrycie tejże folii aby trzymała się na pryzmie. Dodam że sam nakrywam oponami a dookoła obsypuje piaskiem. Czy uważacie że to dobry sposób? Może ktoś ma jakis super patent?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: